Зайсан аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 48-1 "2020-2022 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 52-3 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 сәуірде № 6860 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 67-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 23.12.2020 № 67-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 13 наурыздағы № 36/410-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 35/389-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6778 нөмірімен тіркелген) сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 48-1 "2020-2022 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6486 нөмірімен тіркелген және 2020 жылғы 13 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8057185,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1404365 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34163 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20475 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6598182,5 мың теңге;
2) шығындар – 8091776,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27044 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43741 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16697 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Зайсанского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 48-1 "О бюджете Зайсанского района на 2020-2022 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31 марта 2020 года № 52-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 7 апреля 2020 года № 6860. Утратило силу - решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области 23 декабря 2020 года № 67-1
Сноска. Утратило силу - решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2020 № 67-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 марта 2020 года № 36/410-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/389-VІ "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6778) Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 48-1 "О бюджете Зайсанского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6486 и опубликовано 13 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 8057185,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1404365 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34163 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20475 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6598182,5 тысяч тенге;
2) затраты – 8091776,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27044 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43741 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16697 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 61634,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 61634,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 43741 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16697 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 34590,7 мың теңге.";
4-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.";
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен 1038535,9 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.";
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен 1723921 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.";
мынандай мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 34590,7 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 9-қосымшасына сәйкес бөлінсін.";
аталған шешімінің 1, 5, 6, 8 –қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4– қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 61634,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61634,7 тысяч тенге;
поступление займов – 43741 тысяч тенге;
погашение займов – 16697 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34590,7 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта являющимся гражданским служащими и работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 1038535,9 тысяч тенге, согласно приложению 5.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета в сумме 1723921 тысяч тенге, согласно приложению 6.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Используемые остатки бюджетных средств 34590,7 тысяч тенге распределить согласно приложению 9 к настоящему решению.";
приложения 1, 5, 6, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 настоящего решения;

275963
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14092
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
51859
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
20878
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
400
023
Әдістемелік жұмыс
48385
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
111138
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
29211
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
587261
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
242175
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242175
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
242175
2
Әлеуметтiк көмек
295330
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
272069
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
126611
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27060
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1370
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44291
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
34091
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38646
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22135
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
22135
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1126
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1126
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49756
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49756
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

275963
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14092
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
51859
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20878
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
400
023
Методическая работа
48385
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
111138
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
29211
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
587261
1
Социальное обеспечение
242175
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242175
005
Государственная адресная социальная помощь
242175
2
Социальная помощь
295330
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
272069
002
Программа занятости
126611
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27060
006
Оказание жилищной помощи
1370
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44291
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34091
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38646
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22135
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
22135
464
Отдел образования района (города областного значения)
1126
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1126
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49756
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49756
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1700,4
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
1700,4
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
6836,5
Жиыны
34590,7

1700,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1700,4
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
6836,5
Итого
34590,7