Бәйтерек ауданы мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №42-2 "2020-2022 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 54-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 қазанда № 6392 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 наурыздағы № 3-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 30.03.2021 № 3-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №42-2 "2020-2022 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5926 тіркелген, 2020 жылы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 15 158 320 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 207 948 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 296 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 081 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 848 995 мың теңге;
2) шығындар – 17 696 324 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 473 612 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 604 492 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 130 880 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 011 616 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 011 616 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 092 915 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 130 880 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 49 581 мың теңге.";
3-тармақтың:
2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 3 421 110 мың теңге ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Бәйтерек от 31 декабря 2019 года №42-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2020-2022годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 30 сентября 2020 года № 54-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 октября 2020 года № 6392. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 30 марта 2021 года № 3-7
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 30.03.2021 № 3-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек от 31 декабря 2019 года №42-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5926, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1,2,3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1)доходы – 15 158 320 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 207 948 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 296 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 081 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 12 848 995 тысяч тенге;
2)затраты – 17 696 324 тысячи тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 473 612 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 604 492 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 130 880 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 011 616 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 011 616 тысяч тенге:
поступление займов – 3 092 915 тысяч тенге;
погашение займов – 130 880 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 49 581 тысяча тенге.";
в пункте 3:
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 3 421 110 тысячи тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:

"жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 19 484 мың теңге;";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 7 668 мың теңге;";
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің Зеленов жалпы орта білім беретін мектебі ғимаратын қайта құрлысы – 190 221 мың теңге;";
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек ауданы Дариян ауылындағы автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу – 376 107 мың теңге;";
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек ауданы Мичурин ауылындағы автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу – 573 603 мың теңге;";
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек ауданы Мичурин ауылдық округі Асан ауылындағы автомобиль жолдардын күрделі және орташа жөндеу – 1 146 574 мың теңге;";
он жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек ауданы Көшім ауылының өздігінен ағатын кәріз желісін күрделі жөндеу (2 кезек) – 17 263 мың теңге;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек ауданы Щапов ауылының кәріз желісін күрделі жөндеу (2 кезек) – 17 419 мың теңге;";
он тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек ауданы Достық ауылының кәріз желісін күрделі жөндеу – 62 302 мың теңге;";
жиырмасыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәйтерек ауданы Новенький ауылындағы ауылішілік су құбырын күрделі жөндеу – 26 420 мың теңге;";
жиырма екінші абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Бәйтерек ауданының мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 548 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Бәйтерек ауданы Октябрь ауылында су құбырының құрылысына – 78 578 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 1–қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілер саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көрсету көзделсін.
3. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.Терехов ) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

"на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 19 484 тысячи тенге;";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 7 668 тысяч тенге;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"на реконструкцию здания Зеленовской средней общеобразовательной школы отдела образования района Бәйтерек – 190 221 тысяча тенге;";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги в селе Дарьинское района Бәйтерек – 376 107 тысяч тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги в селе Мичурино района Бәйтерек – 573 603 тысячи тенге;";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в селе Асан Мичуринского сельского округа района Бәйтерек – 1 146 574 тысячи тенге;";
абзац семнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт самотечной канализационной сети села Кушум (2-очередь) района Бәйтерек – 17 263 тысячи тенге;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт канализационной сети села Щапово (2-очередь) района Бәйтерек – 17 419 тысяч тенге;";
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт канализационной сети села Достык района Бәйтерек – 62 302 тысячи тенге;";
абзац двадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт внутрипоселкового водопровода села Новенькое района Бәйтерек – 26 420 тысяч тенге;";
абзац двадцать второй исключить:
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:
"для полного обеспечения школ района Бәйтерек высокоскоростным широкополосным интернетом и увелечения скорости - 548 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
"на строительство водопровода в селе Октябрьское района Бәйтерек – 78 578 тысяч тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
3. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

9 449
3
Ақпараттық кеңiстiк
236 967
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16 606
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 606
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
220 361
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
219 361
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1 000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
47 622
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 011
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 425
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12 586
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 611
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 611
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
157 422
1
Ауыл шаруашылығы
7 015
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
7 015
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 015
6
Жер қатынастары
18 647
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 647
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 951
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 696
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
131 760
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
131 760
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
131 760
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 830
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 830
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38 830
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

9 449
3
Информационное пространство
236 967
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16 606
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 606
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
220 361
006
Функционирование районных (городских) библиотек
219 361
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
47 622
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 011
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14 425
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12 586
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 611
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
20 611
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
157 422
1
Сельское хозяйство
7 015
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
7 015
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
7 015
6
Земельные отношения
18 647
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 647
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 951
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 696
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
131 760
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
131 760
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
131 760
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 830
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 830
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38 830
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)