Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы №42-8 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 55-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 қарашада № 6479 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 18 ақпандағы № 3-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 18.02.2021 № 3-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы №42-8 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5915 тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 529 360 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 028 510 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 456 450 мың теңге;
2) шығындар – 11 277 839 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 92 132 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 139 177 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 045 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 840 611 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 840 611 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 717 873 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 045 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 169 783 мың теңге.";
4-тармақта:
2) тармақшада:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"2) Облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 414 749 мың теңге:";
төртінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 0 теңге;";
бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Казталовского районного маслихата от 26 декабря 2019 года №42-8 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 ноября 2020 года № 55-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 ноября 2020 года № 6479. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 февраля 2021 года № 3-6
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.02.2021 № 3-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 26 декабря 2019 года №42-8 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5915, опубликованное 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 529 360 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 028 510 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 456 450 тысяч тенге;
2) затраты – 11 277 839 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 92 132 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 139 177 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 045 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 840 611 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 840 611 тысяч тенге:
поступления займов – 1 717 873 тысячи тенге;
погашение займов – 47 045 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 169 783 тысячи тенге.";
в пункте 4:
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 414 749 тысяч тенге:";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 0 тенге;";
абзац пятый изложить в следующей редакции:

"Талдыапан ауылында "Лиман-55" су жүргізу каналын механикалық тазартуға және ағымдағы жөндеуге – 61 065 мың теңге;";
алтыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Қарасу ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 40 729 мың теңге;";
он бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"кепілдік берілген әлеуметтік топтама енгізуге – 18 675 мың теңге;";
он екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Серік, Сарықұдық, Талдыапан, Қайшақұдық және Қособа ауылдарындағы әлеуметтік нысандарын газбен қамту желілерінің құрылысына – 106 769 мың теңге;";
он үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"алғашқы жұмыс орны жобасына – 167 мың теңге;";
он төртінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"ұрпақтар келісімшарты жобасына – 167 мың теңге;";
он бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"қоғамдық жұмысқа – 7 541 мың теңге;";
келесі мазмұндағы он жетінші абзацпен толықтырылсын:
"кезекші сыныптардың сағатының ұлғаюына байланысты оқу жылының екі тоқсанына педагогтердің еңбек ақысына – 18 750 мың теңге;";
келесі мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Бостандық ауылында жаяу жүргіншілер жолының құрылысына – 35 941 мың теңге.".
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 317 702 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Казталов аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Н.Кажгалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Рамазанов
Мәслихат хатшысы С. Мулдашев
Казталов аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 20 қарашадағы
№55-1 шешіміне қосымша
Казталов аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№42-8 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

"на текущий ремонт и механизированную очистку распределительного канала "Лиман-55" в селе Талдыапан – 61 065 тысячи тенге;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"на реконструкцию системы водоснабжения села Карасу – 40 729 тысяч тенге;";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"для внесения гарантированного социального пакета – 18 675 тысяч тенге;";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство сетей газоснабжения социальных объектов в селах Серик, Сарыкудык, Талдыапан, Кайшакудык и Кособа – 106 769 тысяч тенге;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"на проект первое рабочее место – 167 тысяч тенге;";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"на проект контракт поколений – 167 тысяч тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на общественные работы – 7 541 тысяча тенге;";
дополнить абзацем семнадцатым следующего содержания:
"на оплату труда педагогов за две четверти учебного года в связи с увеличением часов дежурных классов – 18 750 тысяч тенге;";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"на строительство тротуаров в селе Бостандык – 35 941 тысяча тенге.".
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 317 702 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии М. Рамазанов
Секретарь маслихата С. Мулдашев
Приложение
к решению Казталовского
районного маслихата
от 20 ноября 2020 года №55-1
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 26 декабря 2019 года №42-8
Районный бюджет на 2020 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

154 394
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
154 394
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
71 781
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
51 723
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 775
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 948
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 058
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 773
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 285
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
65 284
1
Ауыл шаруашылығы
5 199
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
5 199
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 199
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
6
Жер қатынастары
18 713
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 713
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 085
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 628
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
41 372
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 372
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41 372
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 158
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 158
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

154 394
006
Функционирование районных (городских) библиотек
154 394
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
71 781
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
51 723
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 775
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 948
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 058
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 773
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 285
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
65 284
1
Сельское хозяйство
5 199
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
5 199
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
5 199
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
0
6
Земельные отношения
18 713
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 713
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 085
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 628
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
41 372
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 372
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41 372
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 158
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 158
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)