Теректі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №37-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 45-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 18 қыркүйекте № 6361 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 ақпандағы № 3-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 24.02.2021 № 3-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №37-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5924 тіркелген, 2020 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 225 920 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 279 120 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 647 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 406 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 905 747 мың теңге;
2) шығындар – 10 404 935 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 510 748 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 6 576 614 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 866 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 689 763 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 689 763 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 576 384 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 65 866 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 179 245 мың теңге.";
3- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабы, Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" № 299 Жарлығының 8-тармағы қаперге және басшылыққа алынсын.";

О внесении изменений и дополнений в решение Теректинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 37-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 сентября 2020 года № 45-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 сентября 2020 года № 6361. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 февраля 2021 года № 3-3
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.02.2021 № 3-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 37-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5924, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 225 920 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 279 120 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 647 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 406 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 905 747 тысяч тенге;
2) затраты – 10 404 935 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 510 748 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 6 576 614 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 866 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 689 763 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 689 763 тысячи тенге:
поступление займов – 6 576 384 тысячи тенге;
погашение займов – 65 866 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 179 245 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", пункт 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 299 "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год.";

4-тармақтың 1) тармақшасында:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 767 440 мың теңге:";
жиырма үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 56 508 мың теңге;";
4-тармақтың 2) тармақшасында:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 6 620 547 мың теңге:";
екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 21 928 мың теңге;";
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 279 мың теңге;";
он бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Жаңа Өмір ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілер және абаттандырусыз) – 300 181 мың теңге;";
он бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Жаңа Өмір ауылында 300 орынға арналған мәдениет үйінің құрылысына – 290 259 мың теңге;";
он алтыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Абай ауылында ауылдық клубын күрделі жөндеуге – 65 962 мың теңге;";
он жетінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Федоровка ауылының Рабочая көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 55 033 мың теңге;";
он сегізінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Федоровка ауылының Молодежная көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 49 719 мың теңге;";
он тоғызыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Ақжайық ауылы Ақжайық көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 124 690 мың теңге;";
жиырмасыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылының № 17 көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 67 008 мың теңге;";
жиырма бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылының № 48 көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 298 125 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма үшінші абзацпен толықтырылсын:
"аудан мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 8 252 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма төртінші абзацпен толықтырылсын:

в подпункте 1) пункта 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме 2 767 440 тысяч тенге:";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республики Казахстан – 56 508 тысяч тенге;";
в подпункте 2) пункта 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме 6 620 547 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 21 928 тысяч тенге;";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на краткострочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 279 тысяч тенге;";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Жана Омир Теректинского района Западно–Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 300 181 тысяч тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство дома культуры на 300 мест в селе Жана Омир Теректинского района Западно – Казахстанской области – 290 259 тысяч тенге;";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт сельского клуба в селе Абай Теректинского района, Западно – Казахстанской области – 65 962 тысячи тенге;";
абзац семнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт дороги улицы Рабочая села Федоровка Теректинского района Западно – Казахстанской области – 55 033 тысячи тенге;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт дороги улицы Молодежная села Федоровка Теректинского района Западно – Казахстанской области – 49 719 тысяч тенге;";
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт дороги улицы Акжайык села Акжайык Теректинского района Западно – Казахстанской области – 124 690 тысяч тенге;";
абзац двадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт дороги улицы № 17 села Подстепное Теректинского района Западно – Казахстанской области – 67 008 тысяч тенге;";
абзац двадцать первый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт дороги улицы № 48 села Подстепное Теректинского района Западно – Казахстанской области – 298 125 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"для обеспечения школ района широкополосным интернетом и увеличения скорости – 8 252 тысячи тенге;";
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:

"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 1 389 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 556 мың теңге.";
12- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"12. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерiмен қалада айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақылары мен мөлшерлемелерін салыстырғанда лауазымдық айлықақыларын және тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес процентке көтеру көзделсін.";
13- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"13. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Кенжегулов) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Ж. Уразгалиева
Теректі аудандық мәслихатының хатшысы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2020 жылғы 15 қыркүйектегі
№45-2 шешіміне қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№37-1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"на проект "Первое рабочее место" – 1 389 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
"на проект "Договор поколений" – 556 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Кенжегулов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ж. Уразгалиева
Секретарь Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение
к решению Теректинского
районного маслихата
от 15 сентября 2020 года № 45-2
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 31 декабря 2019 года № 37-1
Районный бюджет на 2020 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование