Зейнетақы активтерін инвестициялық портфельді басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру және зейнетақы активтерін бір инвестициялық портфельді басқарушыдан басқа инвестициялық портфельді басқарушыға немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне беру қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 11 ақпандағы № 21 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 12 ақпанда № 22200 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 26 мамырдағы № 28 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 26.05.2023 № 28 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Зейнетақы активтерін инвестициялық портфельді басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру және зейнетақы активтерін бір инвестициялық портфельді басқарушыдан басқа инвестициялық портфельді басқарушыға немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне беру қағидалары мен мерзімдері бекітілсін.
2. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2021 жылғы 11 ақпандағы
№ 21 Қаулыға
қосымша
Зейнетақы активтерін инвестициялық портфельді басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру және зейнетақы активтерін бір инвестициялық портфельді басқарушыдан басқа инвестициялық портфельді басқарушыға немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне беру қағидалары мен мерзімдері

Об утверждении Правил и сроков передачи пенсионных активов в доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем и передачи пенсионных активов от одного управляющего инвестиционным портфелем к другому управляющему инвестиционным портфелем или Национальному Банку Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 11 февраля 2021 года № 21. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2021 года № 22200. Утратил силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 мая 2023 года № 28.
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 26.05.2023 № 28 (вводится в действие с 01.07.2023).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила и сроки передачи пенсионных активов в доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем и передачи пенсионных активов от одного управляющего инвестиционным портфелем к другому управляющему инвестиционным портфелем или Национальному Банку Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства Республики Казахстан
по регулированию и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 11 февраля 2021 года № 21
Правила и сроки передачи пенсионных активов в доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем и передачи пенсионных активов от одного управляющего инвестиционным портфелем к другому управляющему инвестиционным портфелем или Национальному Банку Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Зейнетақы активтерін инвестициялық портфельді басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру және зейнетақы активтерін бір инвестициялық портфельді басқарушыдан басқа инвестициялық портфельді басқарушыға немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне беру қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді және зейнетақы активтерін инвестициялық портфельді басқарушыға (бұдан әрі – ИПБ) сенімгерлік басқаруға беру және зейнетақы активтерін бір ИПБ-дан басқа ИПБ-ға немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне беру тәртібін және мерзімдерін айқындайды.
2. Қағидаларда Заңда көрсетілген мағыналарда қолданылатын ұғымдар пайдаланылады.
2-тарау. Зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруынан ИПБ-ның сенімгерлік басқаруына беру тәртібі мен мерзімдері
3. Салымшы зейнетақы активтерін ИПБ-ға сенімгерлік басқаруға беру мақсатында бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына (бұдан әрі – БЖЗҚ) жеке жүгінуі арқылы немесе БЖЗҚ-ның интернет-ресурсы арқылы БЖЗҚ-ның ішкі құжаттарында белгіленген нысан бойынша және құжаттарды қоса бере отырып, Заңның 39-бабы 1-тармағының 4-1) тармақшасында көзделген, электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған ИПБ-ны таңдау туралы өтінішті береді.
4. БЖЗҚ мына:
1) БЖЗҚ-ның ішкі құжаттарында белгіленген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған;
2) салымшының жеке басын куәландыратын құжат ИПБ-ны таңдау туралы өтініш берілген күнгі жағдай бойынша жарамсыз болған;
3) егер салымшының ИПБ-ны таңдау туралы өтініште көрсетілген және ИПБ-ға сенімгерлік басқаруға берілуге тиіс зейнетақы жинақтары ИПБ-ны таңдау туралы өтініш берілген күнгі жағдай бойынша салымшының зейнетақы жинақтарының нақты сомасы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 қазандағы № 1042 қаулысымен бекітілген зейнетақы жинақтарының ең төмен жеткілікті шегін айқындау әдістемесіне сәйкес айқындалған салымшының зейнетақы жинақтарының ең төмен жеткілікті шегінің арасындағы айырмадан асып кеткен жағдайларда, ИПБ-ны таңдау туралы өтінішті алған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде зейнетақы активтерін ИПБ-ның сенімгерлік басқаруына беруден бас тартады.
5. Салымшының ИПБ-ны таңдау туралы өтініші (өтініштері) негізінде зейнетақы активтерін Заңның 35-1-бабы 5-тармағының 3) тармақшасында ИПБ-ны таңдау туралы өтініш берілген күнгі жағдай бойынша белгіленген шектеуді ескере отырып, бірнеше ИПБ-ға сенімгерлік басқаруға беруге жол беріледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки передачи пенсионных активов в доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем и передачи пенсионных активов от одного управляющего инвестиционным портфелем к другому управляющему инвестиционным портфелем или Национальному Банку Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок и сроки передачи пенсионных активов в доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем (далее – УИП) и передачи пенсионных активов от одного УИП к другому УИП или Национальному Банку Республики Казахстан.
2. В Правилах используются понятия, применяемые в значениях, указанных в Законе.
Глава 2. Порядок и сроки передачи пенсионных активов из доверительного управления Национального Банка Республики Казахстан в доверительное управление УИП
3. Вкладчик в целях передачи пенсионных активов в доверительное управление УИП представляет в единый накопительный пенсионный фонд (далее – ЕНПФ) заявление о выборе УИП, предусмотренное подпунктом 4-1) пункта 1 статьи 39 Закона, по форме и с приложением документов, установленных внутренними документами ЕНПФ, путем личного обращения или посредством интернет-ресурса ЕНПФ, подписанное электронной цифровой подписью.
4. ЕНПФ отказывает в передаче пенсионных активов в доверительное управление УИП в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты получения заявления о выборе УИП в следующих случаях:
1) представление неполного пакета документов, установленных внутренними документами ЕНПФ;
2) недействительность документа, удостоверяющего личность вкладчика, на дату подачи заявления о выборе УИП;
3) если пенсионные накопления вкладчика, указанные в заявлении о выборе УИП и подлежащие передаче в доверительное управление УИП, на дату подачи заявления о выборе УИП превышают разницу между фактической суммой пенсионных накоплений вкладчика и порогом минимальной достаточности пенсионных накоплений вкладчика, определенным в соответствии с методикой определения порога минимальной достаточности пенсионных накоплений, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2013 года № 1042.
5. Допускается передача пенсионных активов в доверительное управление нескольким УИП на основании заявления (заявлений) вкладчика о выборе УИП с учетом ограничения, установленного подпунктом 3) пункта 5 статьи 35-1 Закона на дату подачи заявления о выборе УИП.

6. БЖЗҚ зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруынан ИПБ-ның сенімгерлік басқаруына беруді зейнетақы жинақтарының ИПБ-ны таңдау туралы өтініште көрсетілген сомасына сәйкес келетін сомада ИПБ-ны таңдау туралы өтініш келіп түскен күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде жүзеге асырады.
7. БЖЗҚ-ның кастодиан банкі БЖЗҚ-дан зейнетақы жинақтарын аударуға төлем тапсырмасын алған кезде операциялық 1 (бір) күн ішінде ИПБ-ның сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы активтерін есепке алуға және сақтауға БЖЗҚ, ИПБ және кастодиан банк арасында үшжақты шарт жасалған ИПБ-ның кастодиан банкіндегі (бұдан әрі – ИПБ-ның кастодиан банкі) БЖЗҚ-ның шотына салымшының зейнетақы жинақтарын аударады.
3-тарау. Зейнетақы активтерін бір ИПБ-дан басқа ИПБ-ға беру тәртібі мен мерзімдері
8. Салымшы зейнетақы активтерін бір ИПБ-дан басқа ИПБ-ға беру мақсатында БЖЗҚ-ға жеке жүгінуі арқылы немесе БЖЗҚ-ның интернет-ресурсы арқылы БЖЗҚ-ның ішкі құжаттарында белгіленген нысан бойынша және құжаттарды қоса бере отырып, Заңның 39-бабы 1-тармағының 4-2) тармақшасында көзделген, электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған ИПБ-ны өзгерту туралы өтінішті береді.
9. БЖЗҚ мына:
1) БЖЗҚ-ның ішкі құжаттарында белгіленген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған;
2) салымшының жеке басын куәландыратын құжат ИПБ-ны өзгерту туралы өтініш берілген күнгі жағдай бойынша жарамсыз болған;
3) зейнетақы активтерін бір ИПБ-дан басқа ИПБ-ға сенімгерлік басқаруға беру үшін ИПБ-ны өзгерту туралы өтініш берудің жылына бір реттен жиі емес мерзімі сақталмаған жағдайларда, ИПБ-ны өзгерту туралы өтінішті алған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде зейнетақы активтерін ИПБ-ның сенімгерлік басқаруына беруден бас тартады.
10. БЖЗҚ зейнетақы активтерін бір ИПБ-дан басқа ИПБ-ға беруді салымшының зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруында тұрған ИПБ-ны зейнетақы активтерін беру күніне дейін 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала хабардар ете отырып, зейнетақы активтерінің ИПБ-ны өзгерту туралы өтініште көрсетілген сомасына сәйкес келетін сомада ИПБ-ны өзгерту туралы өтініш келіп түскен күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде жүзеге асырады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.09.2022 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. ИПБ-ның кастодиан банкі БЖЗҚ-дан зейнетақы активтерін аударуға төлем тапсырмасын алған кезде операциялық 1 (бір) күн ішінде басқа ИПБ-ның кастодиан банкіндегі БЖЗҚ-ның шотына салымшының зейнетақы жинақтарын аударады.

6. ЕНПФ осуществляет передачу пенсионных активов из доверительного управления Национального Банка Республики Казахстан в доверительное управление УИП в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты поступления заявления о выборе УИП в сумме, соответствующей сумме пенсионных накоплений, указанной в заявлении о выборе УИП.
7. Банк-кастодиан ЕНПФ при получении от ЕНПФ платежного поручения на перевод пенсионных накоплений в течение 1 (одного) операционного дня переводит пенсионные накопления вкладчика на счет ЕНПФ в банке-кастодиане УИП, с которым заключен трехсторонний договор между ЕНПФ, УИП и банком-кастодианом на учет и хранение пенсионных активов, переданных в доверительное управление УИП (далее – банк-кастодиан УИП).
Глава 3. Порядок и сроки передачи пенсионных активов от одного УИП к другому УИП
8. Вкладчик в целях передачи пенсионных активов от одного УИП к другому УИП представляет в ЕНПФ заявление об изменении УИП, предусмотренное подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 39 Закона, по форме и с приложением документов, установленных внутренними документами ЕНПФ, путем личного обращения или посредством интернет-ресурса ЕНПФ, подписанное электронной цифровой подписью.
9. ЕНПФ отказывает в передаче пенсионных активов в доверительное управление УИП в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты получения заявления об изменении УИП в следующих случаях:
1) представление неполного пакета документов, установленных внутренними документами ЕНПФ;
2) недействительность документа, удостоверяющего личность вкладчика, на дату подачи заявления об изменении УИП;
3) несоблюдение срока подачи заявления об изменении УИП для передачи пенсионных активов в доверительное управление от одного УИП к другому УИП не чаще одного раза в год.
10. ЕНПФ осуществляет передачу пенсионных активов от одного УИП к другому УИП в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты поступления заявления об изменении УИП в сумме, соответствующей сумме пенсионных активов, указанной в заявлении об изменении УИП, с предварительным уведомлением УИП, в доверительном управлении которого находятся пенсионные активы вкладчика, не позднее чем за 10 (десять) рабочих дней до даты передачи пенсионных активов.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.09.2022 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Банк-кастодиан УИП при получении от ЕНПФ платежного поручения на перевод пенсионных активов в течение 1 (одного) операционного дня переводит пенсионные накопления вкладчика на счет ЕНПФ в банке-кастодиане другого УИП.

4-тарау. Зейнетақы активтерін ИПБ-ның сенімгерлік басқаруынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға беру тәртібі мен мерзімдері
12. Салымшы зейнетақы жинақтарын ИПБ-ның сенімгерлік басқаруынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға қайтару мақсатында БЖЗҚ-ға жеке жүгінуі арқылы немесе БЖЗҚ-ның интернет-ресурсы арқылы БЖЗҚ-ның ішкі құжаттарында белгіленген нысан бойынша Заңның 39-бабы 1-тармағының 4-3) тармақшасында көзделген, электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған зейнетақы жинақтарын қайтаруға өтінішті береді.
13. БЖЗҚ мынадай жағдайларда:
1) салымшы (алушы) Заңның 11-бабының 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа жеткенге дейін 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) БЖЗҚ-да зейнетақы жинақтары бар адамның қайтыс болуына байланысты, сондай-ақ Заңның 31-бабы 1-тармағының 3), 4) тармақшаларында, 32-бабы 1-тармағының 3), 4) тармақшаларында көзделген жағдайларда, зейнетақы төлемдерін (жерлеуге, мұрагерлеріне) тағайындау туралы өтініш не соттың заңды күшіне енген шешімі БЖЗҚ-ға келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
3) зейнетақы активтерін сенімгерлік басқару туралы шарт бұзылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде;
4) зейнетақы жинақтарын ИПБ-ның сенімгерлік басқаруынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға қайтаруға өтінішті алған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген жағдайды қоспағанда, ИПБ-ға зейнетақы активтерін беру күніне дейін 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала хабарлай отырып, зейнетақы активтерін ИПБ-ның сенімгерлік басқаруынан ҚРҰБ-ның сенімгерлік басқаруына беруді жүзеге асырады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.09.2022 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. БЖЗҚ мына:
1) салымшының жеке басын куәландыратын құжат зейнетақы жинақтарын қайтаруға өтініш берілген күнгі жағдай бойынша жарамсыз болған;
2) Қағидалардың 13-тармағының 1), 2), 3) және 5) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, зейнетақы жинақтарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруынан ИПБ-ның сенімгерлік басқаруына бастапқы бергеннен кейін 2 (екі) жылдан ерте емес болатын зейнетақы жинақтарын қайтаруға өтініш беру мерзімі сақталмаған жағдайларда, зейнетақы жинақтарын қайтаруға өтінішті алған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде ИПБ-ның сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтарын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға қайтарудан бас тартады.

Глава 4. Порядок и сроки передачи пенсионных активов из доверительного управления УИП в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан
12. Вкладчик в целях возврата пенсионных накоплений из доверительного управления УИП в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан представляет в ЕНПФ заявление на возврат пенсионных накоплений, предусмотренное подпунктом 4-3) пункта 1 статьи 39 Закона, по форме, установленной внутренними документами ЕНПФ, путем личного обращения или посредством интернет-ресурса ЕНПФ, подписанное электронной цифровой подписью.
13. ЕНПФ осуществляет передачу пенсионных активов из доверительного управления УИП в доверительное управление НБРК с предварительным уведомлением УИП не позднее чем за 10 (десять) рабочих дней до даты передачи пенсионных активов, за исключением случая, указанного в подпункте 2) настоящего пункта, в следующих случаях:
1) в течение 10 (десяти) рабочих дней до достижения вкладчиком (получателем) пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 11 Закона;
2) в течение 2 (двух) рабочих дней с даты поступления в ЕНПФ заявления о назначении пенсионных выплат в связи со смертью лица, имеющего пенсионные накопления в ЕНПФ, (на погребение, наследникам) либо решения суда, вступившего в законную силу, а также в случаях, предусмотренных подпунктами 3), 4) пункта 1 статьи 31, подпунктами 3), 4) пункта 1 статьи 32 Закона;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты расторжения договора о доверительном управлении пенсионными активами;
4) в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты получения заявления на возврат пенсионных накоплений из доверительного управления УИП в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 13 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.09.2022 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. ЕНПФ отказывает в возврате пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении УИП, в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты получения заявления на возврат пенсионных накоплений в следующих случаях:
1) недействительности документа, удостоверяющего личность вкладчика, на дату подачи заявления на возврат пенсионных накоплений;
2) несоблюдение срока предоставления заявления на возврат пенсионных накоплений – не ранее, чем через 2 (два) года после первоначальной передачи пенсионных активов из доверительного управления Национального Банка Республики Казахстан в доверительное управление УИП за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 5) пункта 13 Правил.

15. БЖЗҚ зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруына қайтаруды зейнетақы жинақтарын қайтаруға өтініште көрсетілген зейнетақы жинақтарының сомасына сәйкес келетін сомада зейнетақы жинақтарын қайтаруға өтініш негізінде жүзеге асырады.
16. ИПБ-ның кастодиан банкі БЖЗҚ-дан салымшының зейнетақы жинақтарын қайтаруға төлем тапсырмасын алған кезде операциялық 1 (бір) күн ішінде БЖЗҚ-ның Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі шотына салымшының зейнетақы жинақтарын аударады.

15. ЕНПФ осуществляет возврат пенсионных активов в доверительное управление Национального Банка Республики Казахстан на основании заявления на возврат пенсионных накоплений в сумме, соответствующей сумме пенсионных накоплений, указанной в заявлении на возврат пенсионных накоплений.
16. Банк-кастодиан УИП при получении от ЕНПФ платежного поручения на возврат пенсионных накоплений вкладчика в течение 1 (одного) операционного дня переводит пенсионные накопления вкладчика на счет ЕНПФ в Национальном Банке Республики Казахстан.