"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 22 ақпандағы № 10 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 наурызда № 22293 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген, 2017 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есептің нысаны;";
6), 7), 8) тармақшалар алып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының облыстары бойынша салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есептің нысаны;";
10), 11) және 12) тармақшалар алып тасталсын;
1-қосымшада:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;";
5), 6), 7) тармақшалар алып тасталсын;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Қазақстан Республикасының облыстары бойынша салымшылардың/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп;";
9), 10) және 11) тармақшалар алып тасталсын;
2-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 февраля 2021 года № 10. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2021 года № 22293
В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 "О Национальном Банке Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863, опубликовано 20 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) согласно приложению 5 к настоящему постановлению;";
подпункты 6), 7) и 8) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) форму отчета об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя)) согласно приложению 9 к настоящему постановлению;";
подпункты 10), 11) и 12) исключить;
в приложении 1:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей);";
подпункты 5), 6) и 7) исключить;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя));";
подпункты 9), 10) и 11) исключить;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в приложении 4:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Нысан шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес келетін шетел ұйымында инвестициялық басқарудағы немесе инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген (бұдан әрі – зейнетақы активтерін басқарушы) активтер бойынша ұсынылады.";
5-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.";
16-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 7-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.";
17-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 5-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.";
19-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) 11 және 14-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;";
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) 8-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;";
20-1-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
21-қосымшада:
2-тармақ алып тасталсын.
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қордың бірінші басшысының, Қордың бас бухгалтерінің немесе Қордың есебіне қол қоюға уәкілетті басқа тұлғалардың электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған электрондық форматтағы есептілік Қордың ақпараттық жүйесінде сақталады.";
4-тармақ алып тасталсын.
2. Қаржы нарығы статистикасы департаменті (А.М. Боранбаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

"6. Форма представляется по активам, находящимся в инвестиционном управлении у зарубежной организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем в соответствии с законодательством иностранного государства, отвечающей требованиям Национального Банка Республики Казахстан, или переданным в доверительное управление управляющим инвестиционным портфелем (далее - управляющий пенсионными активами).";
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
в приложении 15:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов".";
в приложении 16:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов".";
в приложении 17:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В графе 5 коды валют в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов".";
в приложении 19:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) в графах 11 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов";";
приложение 20-1 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
в приложение 21:
пункт 2 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отчетность в электронном формате, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи первого руководителя Фонда, главного бухгалтера Фонда, или лицами, уполномоченными на подписание отчета Фонда, хранится в информационной системе Фонда.";
пункт 4 исключить.
2. Департаменту статистики финансового рынка (Буранбаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) Заң департаментімен (А.С. Қасенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 7-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Ақпарат және коммуникациялар департаменті - Ұлттық Банктің баспасөз қызметі (Ә.Р. Адамбаева) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Е. Досаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 22 ақпандағы
№ 10 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- ENPF_PA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей (сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей)
Нысан
_________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Р/с №
Көрсеткіш
күні, айы, жылы
күні, айы, жылы
1
2
3
1.
Инвестициялық шоттардағы күн басындағы қалдық, оның ішінде:
1.1.
теңгемен
1.2.
шетел валютасымен
2.
Инвестициялық шоттарға келіп түскен күн соңындағы ақша, оның ішінде:
2.1.
теңгемен
2.2.
шетел валютасымен
3.
Инвестициялық шоттардан шығарылған күн соңындағы ақша, оның ішінде:
3.1.
теңгемен
3.2.
шетел валютасымен
4.

1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка (Адамбаева А.Р.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 февраля 2021 года № 10
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1- ENPF_PA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца,
следующего за отчетным месяцем (в случае наличия пенсионных активов, переданных
во внешнее управление, не позднее двадцатого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем)
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
№ п/п
Показатель
дата, месяц, год
дата, месяц, год
1
2
3
1.
Остаток на инвестиционных счетах на начало дня, в том числе:
1.1.
в тенге
1.2.
в иностранных валютах
2.
Поступило денег на инвестиционные счета на конец дня, в том числе:
2.1.
в тенге
2.2.
в иностранных валютах
3.
Выбыло денег с инвестиционных счетов на конец дня, в том числе:
3.1.
в тенге
3.2.
в иностранных валютах
4.

Күн соңындағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((13)-(24))
Атауы ________________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ____________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
____________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________ _________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің құны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп (индексі – 1- ENPF_PA, кезеңділігі - ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысан есепті айдың әр күніне толтырылады. "Күн, ай, жыл" көрсеткіштері бойынша ақпарат "күн. ай. жыл" форматында толтырылады.
7. 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2, 6.2 және 7.2-жолдарда теңгеге балама сомалар көрсетіледі.

Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((13)-(24))
Наименование __________________ Адрес ________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о стоимости пенсионных активов
(индекс – 1- ENPF_PA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2023 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Информация по показателям "дата, месяц, год" указывается в формате "дд.мм.гггг".
7. В строках 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. и 7.2. отражаются суммы, эквивалентные тенге.

8. 5-жол бойынша мәліметтер сыртқы басқарудағы активтер туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
9. 7.1. және 7.2-жолдарда көрсетілген есепті кезең соңындағы активтер Нысанға ескертуде көрсетіледі.
10. 9-жолды толтырған кезде нақты шығындар бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасаған кезде болған шығындар (тікелей қаржы құралдарын сатып алуға байланысты), оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақылар, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударымдар бойынша банктік шығыстар осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Сонымен қатар қаржы құралдарының құнына сатып алу сәтіне дейінгі кезеңге есептелген сыйақы (ол болған кезде) қосылады.
11. 10-жолды толтырған кезде сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер нақты сату немесе өтеу құны бойынша көрсетіледі.
12. 11-жол бойынша мәліметтер Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
13. 12.5-жолды толтырған кезде резервтер (провизиялар) оны қалыптастыру (қалпына келтіру) күнінің соңында көрсетіледі.
14. 12.6 және 12.7-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген алынған кірістер мен келтірілген шығындар бойынша мәліметтер Нысанға ескертуде көрсетіледі.
15. 13-жолда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
16. 14 және 16-жолдарда комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
17. 15 және 17-жолдарды толтырған кезде есепті кезең соңындағы деректерді ескере отырып, комиссиялық сыйақы бойынша берешектің қалдығы өсу қорытындысымен көрсетіледі.
18. 18.2 және 19.2-жолдарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына зейнетақы жинақтары аударымдарының сомалары, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сомалар, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінен табыс салығының сомалары көрсетіледі.
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінің сомасы ғана көрсетіледі.
19. 18.3 және 19.3-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген басқа міндеттемелер бойынша мәліметтер Нысанға ескертуде көрсетіледі.
20. 22 және 23-жолдар 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап толтырылады. 22 және 23-жолдарда Резервтік қорлар шоттарындағы соманың қалдығы көрсетіледі. Жолдың деректері жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша мәліметтер толтырылған кезде ғана толтырылады.

8. Сведения по строке 5 указываются в соответствии с данными отчета об активах, находящихся во внешнем управлении.
9. Активы, отраженные в строках 7.1. и 7.2. на конец отчетного периода отражаются в примечании к Форме.
10. При заполнении строки 9 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
11. При заполнении строки 10 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
12. Сведения по строке 11 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов.
13. При заполнении строки 12.5. резервы (провизии) отражаются на конец дня даты его формирования (восстановления).
14. При заполнении строк 12.6. и 12.7. сведения по полученным доходам и понесенным убыткам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, отражаются в примечании к Форме.
15. В строке 13 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
16. В строках 14 и 16 указывается сумма комиссионного вознаграждения.
17. При заполнении строк 15 и 17 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
18. В строках 18.2. и 19.2. указываются суммы переводов пенсионных накоплений в добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам.
По обязательным пенсионным взносам работодателя указывается только сумма пенсионных выплат.
19. При заполнении строк 18.3. и 19.3. сведения по прочим обязательствам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, отражаются в примечании к Форме.
20. Строки 22 и 23 заполняются с 1 января 2023 года. В строках 22 и 23 указываются остаток суммы на счетах Резервных фондов. Данные строки заполняются только при заполнении сведений по обязательным пенсионным взносам работодателя.

21. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2- ENPF_SPPA
Кезеңділігі: апта сайын (ай сайын)
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері Сенімгерлікпен басқарудағы зейнетақы активтері _________________________
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Р/с №
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

21. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 2
к постановлению
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 2- ENPF_SPPA
Периодичность: еженедельная (ежемесячная)
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: еженедельно, не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей;
ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет _________________________
Пенсионные активы, находящиеся в доверительном управлении _________________________________
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
(в тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
1
2
3
4
5
6
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1.1.1
1.1.n
2.
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
2.1.n
Атауы ________________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________ _______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________ _______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп (индексі - 2- ENPF_SPPA, кезеңділігі - апта сайын, ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша бөлек; инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша есепті аптадан кейінгі аптаның екінші жұмыс күніндегі жағдай бойынша апта сайын толтырады. Нысанға тану тоқтатылған қаржы құралдары бойынша деректер енгізілмейді. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
"Сенімгерлікпен басқарудағы зейнетақы активтері" жолында атауы көрсетіле отырып, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің немесе инвестициялық портфельді басқарушының басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.

1.1.1
1.1.n
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
2.1.n
Наименование __________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
(индекс - 2- ENPF_SPPA, периодичность – ежемесячная, еженедельная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется единым накопительным пенсионным фондом ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода, раздельно по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем; по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, еженедельно по состоянию на второй рабочий день недели, следующей за отчетной неделей. В Форму не включаются данные по финансовым инструментам, по которым прекращено признание. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2023 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
В строке "Пенсионные активы, находящиеся в доверительном управлении" указываются сведения по пенсионным активам, находящимся в управлении Национального Банка Республики Казахстан или управляющего инвестиционным портфелем, с указанием его наименования.

6. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда бағалы қағаздар жөніндегі деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда экономикалық қызмет түрі ҚР МЖ 03-2019 экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
4) 5-бағанда сатып алынған қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі;
5) 6-бағанда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
6) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
7) 8 және 10-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
8) 9-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен берілген сыйақы есептелетін, облигацияны шығару кезінде айқындалатын облигация құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оны ұстаушыға төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
9) 11 және 12-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат берудің және төлемдер жасаудың жүйесі (SWIFT) бойынша алынған растама) көрсетілген бағасы көрсетіледі. 12-бағанда борыштық бағалы қағаздар бойынша номиналды құнына пайыздық қатынасындағы таза бағасы, үлестік бағалы қағаздар бойынша - абсолюттік мәнінде көрсетіледі;
10) 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
11) 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні көрсетіледі;
12) 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық ақыларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ ақша аударымы бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда, сатып алумен тікелей байланысты шығыстарды және сатып алушы сатушыға төленген пайыз сомасының (ол бар болса) шамасына кемітілген бағалы қағаздың сатып алу құны көрсетіледі;
13) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
14) 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
15) 20-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленуге тиіс бағалы қағаздар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
16) 21-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленбеген бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
17) 22-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;

6. По таблице 1:
1) в Форме указываются данные по ценным бумагам;
2) в графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 3 вид экономической деятельности указывается в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности НК РК 03-2019 Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
4) в графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
5) в графе 6 указывается идентификационный номер ценной бумаги;
6) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
7) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов";
8) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
9) в графах 11 и 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, полученное подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT). В графе 12 указывается: по долговым ценным бумагам чистая цена в процентном отношении к номинальной стоимости, по долевым ценным бумагам - в абсолютном значении;
10) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
11) в графе 14 указывается дата погашения долговых ценных бумаг;
12) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
13) в графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
14) в графе 19 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
15) в графе 20 указывается сумма дебиторской задолженности по ценным бумагам, подлежащим к оплате в срок, установленный проспектом выпуска;
16) в графе 21 указывается просроченная дебиторская задолженность по ценным бумагам, которая не оплачена в срок, предусмотренный проспектом выпуска;
17) в графе 22 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;

18) 23-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі;
19) 24 және 25-бағандарды толтырған кезде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі тағайындаған облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 24 және 25-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 24-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
20) 26 және 27-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы ресми тізімінің санаты болмаған кезде 26 және 27-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 26-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
21) 28-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда кері репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі;
2) 6-бағанда кері репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың саны көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда кері репо операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін нақты төрт белгіге дейін дәл көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген кезде, бір мезгілде ұлттық валюта теңгедегі баламасын 9 және 11-бағандарда көрсете отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта - теңгеде ақы төленген кезде 9 және 11-бағандар толтырылады;

18) в графе 23 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
19) при заполнении граф 24 и 25 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318) (далее - Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 24 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
20) в графах 26 и 27 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 26 и 27 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 26 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
21) в графе 28 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
7. По таблице 2:
1) в графе 4 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям обратное репо, с указанием ее типа;
2) в графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг по операциям обратное репо;
3) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов";
4) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции обратного репо. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте - тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте - тенге заполняются графы 9 и 11;

5) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 3 және 4-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі тағайындаған банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 3 және 4-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
2) 5-бағанда валюта кодтары валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
5) 13 және 14-бағандарда зейнетақы активтерді банкке орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта теңгедегі баламасын 13-бағанда көрсете отырып, 14-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта - теңгемен орналастырылған жағдайда 13-баған толтырылады;
6) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдардың құны көрсетіледі;
7) 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
8) 20-бағанда салымдар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
9) 21-бағанда салымдар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
10) 22-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
11) кесте әрбір банк және салымның әрбір валютасы бойынша жеке салымдар сомасын көрсете отырып, толтырылады.
9. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда төлем валютасы валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валюта - теңгеде тазартылған бағалы металды сатып алған жағдайда 5, 7 және 9-бағандар толтырылады;
3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
10. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;

5) в графе 15 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По таблице 3:
1) при заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг банка, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
2) в графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов";
3) в графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок отражается с учетом пролонгации;
4) в графах 9 и 10 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
5) в графах 13 и 14 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в банке. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 14 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте - тенге в графе 13, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте - тенге заполняется графа 13;
6) в графе 15 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
7) в графе 19 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
8) в графе 20 указывается сумма дебиторской задолженности по вкладам;
9) в графе 21 указывается просроченная дебиторская задолженность по вкладам;
10) в графе 22 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
11) таблица заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
9. По таблице 4:
1) в графе 4 валюта платежа указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте - тенге, заполняются графы 5, 7 и 9;
3) в графе 9 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
10. По таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);

2) 4-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 5-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады;
4) 6-бағанда "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген) талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптастырылатын шарттық талаптар мен міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол:
сатып алуға мәмілелер бойынша - туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мәнін, туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мәнін;
сатуға мәмілелер бойынша - туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мәнін, туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мәнін білдіреді.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 4- ENPF_PV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Сенімгерлікпен басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша ___________________________________________________ (зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Салымшылардың/алушылардың жасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
Міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
20
21
22
23
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы
________ мың теңгені құрайды.
Атауы __________________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
саны туралы есептың нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп (индексі -4- ENPF_PV, кезеңділігі - ай сайын)

2) в графе 4 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для обозначения валют и фондов";
3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, осуществляемых единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118);
5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку - величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу - величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей)
Индекс формы административных данных: 4- ENPF_PV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
_______________________________________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков /получателей
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
по учету обязательных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
по учету добровольных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Мужчины
Женщины
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
20
21
22
23
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ___________________ Адрес_______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков
(получателей)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей)
(индекс – 4 - ENPF_PV, периодичность - ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 5-бағандарда зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3, 6, 9, 12, 15 және 18-бағандарда көрсетіледі.
6. 4, 7, 10, 13, 16 және 19-бағандарда зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша бөлек салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
8. 20, 21, 22 және 23-бағандар 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
9-қосымш
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 7- ENPF_PV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
Сенімгерлікпен басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша ___________________________________________________ (зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Облыс/қала
Салымшылардың (алушылардың)/жеке тұлғалардың жеке/шартты зейнетақы шоттары
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша коды
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың / алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың / алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың / алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың / алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Нұр-Сұлтан қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Өңір көрсетілмеген
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың)/жеке тұлғалардың жеке/шартты зейнетақы шоттары
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың / алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың / алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
9
10
11
12
13
14
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы
________ мың теңгені құрайды.
Атауы ___________________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша
салымшылардың
(алушылардың) зейнетақы
жинақтарының көлемі
(салымшының (алушының)
тұрғылықты жері бойынша)
және жеке зейнетақы
шоттарының саны туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Қазақстан Республикасының облыстары бойынша салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп (индексі -7- ENPF_PV_OBL, кезеңділігі - ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2, 5, 8, 11, 14 и 17 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3, 6, 9, 12, 15 и 18 соответственно.
6. В графах 4, 7, 10, 13, 16, и 19 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), не имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
7. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам указывается в примечании к Форме.
8. Графы 20, 21, 22 и 23 вводятся в действие с 1 января 2023 года.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных
счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства
вкладчика (получателя))
Индекс формы административных данных: 7- ENPF_PV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца,
следующего за отчетным месяцем
Форма
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
_____________________________________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Область/город
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
по учету обязательных пенсионных взносов
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
8
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Нур-Султан
город Алматы
город Шымкент
Не указан регион
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей)
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету добровольных пенсионных взносов
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков / получателей без пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц без пенсионных накоплений
9
10
11
12
13
14
…
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов вкладчиков
(получателей) по областям
Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика
(получателя))
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей)
по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
(индекс -7- ENPF_PV_OBL, периодичность - ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың/қаланың коды көрсетіледі.
6. 3, 6, және 9-бағандарда зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 4, 7 және 10-бағандарда көрсетіледі.
7. 5, 8 және 11-бағандарда зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
8. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
9. 12, 13 және 14-бағандар 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 8- ENPF_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Символы
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Зейнетақы жинақтарының төлемдері

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается код области (города) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО), размещенном на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
6. В графе 3, 6, и 9 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 4, 7 и 10.
7. В графе 5, 8 и 11 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), не имеющих пенсионные накопления с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
8. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам указывается в примечании к Форме.
9. Графы 12, 13 и 14 вводятся в действие с 1 января 2023 года.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
Индекс формы административных данных: 8- ENPF_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Символ
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Выплаты пенсионных накоплений

504
ерікті зейнетақы жарналары
есебінен:
600
жасы бойынша
601
мүгедектігі бойынша
602
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
603
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
604
Басқа зейнетақы төлемдері
700
Барлығы
1000
Атауы __________________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары, ерікті зейнетақы
жарналары бойынша зейнетақы
төлемдері туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп (индексі –8- ENPF_Vyplaty, кезеңділігі - ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.

504
за счет:
добровольных пенсионных взносов:
600
по возрасту
601
по инвалидности
602
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
603
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
604
Другие пенсионные выплаты
700
Всего
1000
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о пенсионных
выплатах по обязательным
пенсионным взносам,
обязательным
профессиональным пенсионным
взносам, добровольным
пенсионным взносам
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
(индекс – 8- ENPF_Vyplaty, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).

6. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
7. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
10. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. 405, 504, 603 және 604-жолдарда салымшылардың (алушылардың) саны анықтама үшін көрсетіледі және 401, 500, 600-жолдарда жинақталмайды.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
20-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1 - ENPF_UEA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(теңгемен)
Сенімгерлікпен басқарудағы зейнетақы активтері _____________
Күні
Зейнетақы жарналары
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан, инвестициялық портфельді басқарушылардан және ҚР Ұлттық Банкінен сенімгерлікпен басқарудан аударымдар
Зейнетақы жарналарының уақтылы аударылмағаны үшін және зейнетақы активтерінің уақтылы инвестицияланбағаны үшін алынған өсімпұл
Тұрғын үй жағдайын жақсартуға және (немесе) емделуге ақы төлеуге арналған төлемдер мен аударымдар, алулар, оның ішінде инвестициялық портфельді басқарушыларға және ҚР Ұлттық Банкіне сенімгерлікпен басқаруға аударымдар
Зейнетақы жарналарын және (немесе) зейнетақы жарналарының уақтылы аударылмағаны үшін алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
"Таза" зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Зейнетақы активтерінің комиссиялық сыйақысы
Инвестициялық кірістен түскен комиссиялық сыйақы
Зейнетақы активтері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
7
8
9
10
11
12
13
Атауы __________________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы __________________________________ ______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары және ерікті
зейнетақы жарналары есебінен
қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты
бірлігінің құны туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп (индексі – 1 - ENPF_UEA, кезеңділігі - ай сайын)

6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В строках 405, 504, 603 и 604 количество вкладчиков (получателей) отражается справочно и не суммируется в строках 401, 500, 600.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению
Приложение 20-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
Индекс формы административных данных: 1 - ENPF_UEA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тенге)
Пенсионные активы, находящиеся в доверительном управлении _____________
Дата
Пенсионные взносы
Переводы из добровольных накопительных пенсионных фондов, из доверительного управления от управляющих инвестиционным портфелем и Национального Банка РК
Пеня, полученная за несвоевременное перечисление пенсионных взносов и за несвоевременное инвестирование пенсионных активов
Выплаты и переводы, изъятия на улучшение жилищных условий и (или) оплату лечения, в том числе переводы в доверительное управление управляющим инвестиционным портфелем и Национальному Банку РК
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода (убытка)
Инвестиционный доход (убыток) по пенсионным активам, начисленный за день
7
8
9
10
11
12
13
Наименование ____________________ Адрес _______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о стоимости
одной условной единицы
пенсионных активов,
сформированных за счет
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов и добровольных
пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
(индекс – 1 - ENPF_UEA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлікпен басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті басқа тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 7-бағанда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігі құнының есебіне енгізілуге тиіс аптаның бірінші жұмыс күнінің соңындағы және айдың соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы бөлінбеген пайданың (өтелмеген шығынның) сомасы көрсетіледі.
6. 9-бағанда шартты бірліктердің саны үтірден кейін үш таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
7. 10-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
8. 11, 12, 13-бағандар анықтама үшін толтырылады.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении Национального банка Республики Казахстан, и по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или другие лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 7 указывается сумма нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) на конец первого рабочего дня недели и на конец последнего календарного дня месяца, подлежащая включению в расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. В графе 9 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
7. В графе 10 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
8. Графы 11, 12, 13 заполняются справочно.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.