Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери, арнаулы оқу орындарының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 101/қе және "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери, арнаулы оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағаларды бекіту туралы" 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 102/қе бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 41/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 сәуірде № 22664 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери, арнаулы оқу орындарының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 101/қе (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17938 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде 2018 жылғы 20 желтоқсанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери, арнаулы оқу орындарының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
4. ҰҚО оқу орындары интернет-ресурстарында және (немесе) бұқаралық ақпарат құралдарында мынадай ақпаратты орналастырады:
1) ҰҚО оқу орындарының ақылы негізде өткізетін тауарларының (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) тізбесін;
2) ұсынылатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мыналардан:
1) ғылыми зерттеулер жүргізуден түсетін қаражат Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 мамырдағы № 575 қаулысымен бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық, гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру қағидаларының 25, 53-тармақтарына сәйкес жұмсалады;

О внесении изменений в приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года № 101/қе "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) военными, специальными учебными заведениями органов национальной безопасности Республики Казахстан и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)" и от 13 декабря 2018 года № 102/қе "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) военных, специальных учебных заведений органов национальной безопасности Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 41/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2021 года № 22664
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года № 101/қе "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) военными, специальными учебными заведениями органов национальной безопасности Республики Казахстан и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17938, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 20 декабря 2018 года в электронном виде) следующие изменения:
в Правилах оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) военными, специальными учебными заведениями органов национальной безопасности Республики Казахстан и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учебные заведения ОНБ размещают на интернет-ресурсах и (или) в средствах массовой информации следующую информацию:
1) перечень товаров (работ, услуг), реализуемых учебными заведениями ОНБ на платной основе;
2) цены на предоставляемые товары (работы, услуги).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Средства, поступающие от:
1) проведения научных исследований, расходуются в соответствии с пунктами 25, 53 Правил базового, грантового, программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2011 года № 575;

2) қосымша білім беру бағдарламаларын өткізуден, оқу-әдістемелік әдебиеттерді, баспа және (немесе) полиграфиялық өнімдерді әзірлеуден және (немесе) өткізуден түсетін қаражаттар мынадай бағыттар бойынша:
шығыс материалдарын, жиһаздар, мүкәммалдар сатып алуға;
қызмет көрсетуді қоса алғанда, жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға;
әдебиеттер, оқу басылымдарын, көрнекі материалдар сатып алуға;
оқу-материалдық базаны нығайтуға;
қосымша білім беру бағдарламаларын өткізуге, кәсіби білім беруді ұйымдастыруға, оқу-әдістемелік әдебиеттерді, баспа және (немесе) полиграфиялық өнімдерді әзірлеуге және өткізуге тартылатын штаттан тыс мамандардың еңбегіне ақы төлеуге;
оқу, ғылыми және әдістемелік материалдарды шығаруға;
ҰҚО оқу орындарының қызметкерлері, әскери қызметшілері мен жұмыскерлерінің біліктілігін арттыруға және тағылымдамадан өтуге;
тамақтану мен мәдени-демалыс іс-шараларын ұйымдастыруды қоса алғанда, конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, спорттық жарыстар, оқыту тренингтері, олимпиадалар, мерейтойлық іс-шаралар жүргізуге, ақпараттық материалдар сатып алуға;
электрондық ақпараттық ресурстарды немесе оларды пайдалану құқығын сатып алуға;
қосымша білім беру бағдарламалары бойынша оқу процесін ұйымдастыруға;
үй-жайларды, жабдықтар мен техниканы жалға алуға;
кәдесый өнімдерін сатып алуға;
оқу және ғылыми мақсаттарға арналған бейнероликтер, бейнефильмдер, аудиожазбалар дайындауға;
білім беру қызметін қамтамасыз ететін ғимараттар мен құрылыстарды ағымдағы жөндеуге;
көлік құралдарын, сондай-ақ оларға қызмет көрсету жөніндегі тауарлар мен қызметтерді сатып алуға;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығындарын өтеу нормалары шегінде қосымша білім беру бағдарламаларын өткізуге, оқу-әдістемелік әдебиеттерді, баспа және (немесе) полиграфиялық өнімдерді әзірлеуге және өткізуге байланысты іссапарларға;
байланыс қызметіне, жарнама және көлік қызметтеріне ақы төлеуге;
қосымша білім беру бағдарламаларын өткізу, оқу-әдістемелік әдебиеттерді, баспа және (немесе) полиграфиялық өнімдерді әзірлеу және өткізу шеңберінде банктік қызметтерге ақы төлеуге;
қосымша білім беру бағдарламаларын өткізу шеңберінде кофе-брейктерді ұйымдастыру және өткізу қызметтеріне ақы төлеуге;
қосымша білім беру бағдарламалары шеңберінде ақылы білім беру қызметтерін көрсету үшін тартылатын мамандардың (оның ішінде ҰҚО оқу орындарының кадр құрамы қатарынан) қызметтеріне ақы төлеуге жұмсалады.".
2. "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери, арнаулы оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 102/қе (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17937 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде 2018 жылғы 20 желтоқсанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери, арнаулы оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағалар осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2) реализации дополнительных образовательных программ, разработки и (или) реализации учебно-методической литературы, издательской и (или) полиграфической продукции, расходуются по следующим направлениям:
приобретение расходных материалов, мебели, инвентаря;
приобретение оборудования и программного обеспечения, включая их обслуживание;
приобретение литературы, учебных изданий, наглядных материалов;
укрепление учебно-материальной базы;
оплата труда внештатных специалистов, привлекаемых для реализации дополнительных образовательных программ, организации профессионального образования, разработки и реализации учебно-методической литературы, издательской и (или) полиграфической продукции;
издание учебных, научных и методических материалов;
повышение квалификации и стажировки сотрудников, военнослужащих и работников учебных заведений ОНБ;
проведение конференций, семинаров, круглых столов, спортивных соревнований, обучающих тренингов, олимпиад, юбилейных мероприятий, включая организацию питания и культурно-досуговых мероприятий, приобретение информационных материалов;
приобретение электронных информационных ресурсов или права пользования ими;
организация учебного процесса по дополнительным образовательным программам;
аренда помещений, оборудования и техники;
приобретение сувенирной продукции;
изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей для учебных и научных целей;
текущий ремонт зданий и сооружений, обеспечивающих образовательную деятельность;
приобретение транспортных средств, а также товаров и услуг по их обслуживанию;
командировки, связанные с реализацией дополнительных образовательных программ, разработкой и реализацией учебно-методической литературы, издательской и (или) полиграфической продукции в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан;
оплата услуг связи, рекламных и транспортных услуг;
оплата банковских услуг в рамках реализации дополнительных образовательных программ, разработки и реализации учебно-методической литературы, издательской и (или) полиграфической продукции;
оплата услуг по организации и проведению кофе-брейков в рамках реализации дополнительных образовательных программ;
оплата услуг специалистов (в том числе из числа кадрового состава учебных заведений ОНБ), привлекаемых для оказания платных образовательных услуг в рамках дополнительных образовательных программ.".
2. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года № 102/қе "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) военных, специальных учебных заведений органов национальной безопасности Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17937, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 20 декабря 2018 года в электронном виде) следующее изменение:
Цены на товары (работы, услуг) военных, специальных учебных заведений органов национальной безопасности Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Академиясы заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының кадрлық құрамы таныстырылсын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
К. Масимов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
___________________________
20___ жылғы "____" _________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министірлігі
___________________________
20___ жылғы "____" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2021 жылғы 27 сәуірдегі
№ 41/қе бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2018 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 102 қ/е бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери, арнаулы оқу орындарының ақылы негізде берілетін тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағалар
Тармақ №
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Өлшем бірлігі
Бағасы (теңгемен)
1-тарау. Ғылыми зерттеулер жүргізу
1.
Гранттық қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
жұмыс
ҰҒК* шешіміне сәйкес
2.
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
жұмыс
ҰҒК және ЖҒТК** шешіміне сәйкес
2-тарау. Қосымша білім беру бағдарламаларын өткізу
3.
"Талдамалық ойлау дағдылары" курстарында оқыту, 1 адамға
академиялық сағат
4 000***
4.
Полиграфолог-мамандарды бастапқы даярлау курстарында оқыту, 1 адамға
академиялық сағат
4 000***
5.
"Профайлинг. Жалғандықты байланыссыз анықтау" курстарында оқыту, 1 адамға
академиялық сағат
4 000***
6.
Шет тілін үйрету курстарында оқыту (араб, қытай, парсы, тәжік, урду және хинди қоспағанда), 1 адамға
академиялық сағат
2 500***
7.
Шет тілін үйрету курстарында оқыту (араб, қытай, парсы, тәжік, урду және хинди), 1 адамға
академиялық сағат
4 000***
8.
"Объектілердің кешенді қауіпсіздігі" курстарында оқыту, 1 адамға
академиялық сағат
4 000***
9.
"RedHat Linux" операциялық жүйені сүйемелдеу бойынша курстарында оқыту, 1 адамға
академиялық сағат

3. Академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. С настоящим приказом ознакомить кадровый состав органов национальной безопасности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
К. Масимов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
_________________________
"___" ___________ 20__ года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
_________________________
"___" ___________ 20__ года
Приложение к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 27 апреля 2021 года № 41/қе
Утверждены приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 13 декабря 2018 года № 102/қе
Цены на товары (работы, услуги) военных, специальных учебных заведений органов национальной безопасности Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе
№ пункт
Наименование товаров (работ, услуг), предоставляемые на платной основе
Единица измерения
Цена (в тенге)
Глава 1. Проведение научных исследований
1.
Научно-исследовательские и (или) опытно-конструкторские работы в рамках грантового финансирования
работа
В соответствии с решением ННС*
2.
Научно-исследовательские и (или) опытно-конструкторские работы в рамках программно-целевого финансирования
работа
В соответствии с решением ННС и ВНТК**
Глава 2. Реализация дополнительных образовательных программ
3.
Обучение на курсах "Навыки аналитического мышления", на 1 человека
академический час
4 000***
4.
Обучение на курсах первоначальной подготовки специалистов-полиграфологов, на 1 человека
академический час
4 000***
5.
Обучение на курсах "Профайлинг. Бесконтактная детекция лжи", на 1 человека
академический час
4 000***
6.
Обучение на курсах изучения иностранного языка (за исключением арабского, китайского, персидского, таджикского, урду и хинди), на 1 человека
академический час
2 500***
7.
Обучение на курсах изучения иностранного языка (арабского, китайского, персидского, таджикского, урду и хинди), на 1 человека
академический час
4 000***
8.
Обучение на курсах "Комплексная безопасность объектов", на 1 человека
академический час
4 000***
9.
Обучение на курсах по сопровождению операционной системы "RedHat Linux", на 1 человека
академический час

4. ****Спорт секцияларының оқулары үшін ақы төленген жағдайда мынадай мөлшерлерде жеңілдік беріледі:
8 академиялық сағаттан кем емес - 10 пайыз;
24 академиялық сағаттан кем емес - 20 пайыз;
48 академиялық сағаттан кем емес - 30 пайыз.

4. ****В случае оплаты за обучение в спортивной секции предоставляется скидка в следующих размерах:
не менее 8 академических часов – 10 процентов;
не менее 24 академических часов – 20 процентов;
не менее 48 академических часов – 30 процентов.