"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1100 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 31 мамырдағы № 251 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 2 маусымда № 22909 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы №1100 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №12479 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларында:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) емтихан комиссиясы – емтихан тапсырушы адамдардан емтихан қабылдау үшін өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық департаменттері құрған комиссия;
2) емтихан тапсырушы адам – заңды тұлғаның басшысы немесе тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссия мүшелері;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты - процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және қызмет көрсету нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер;
4) өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғаның басшысы (бұдан әрі – заңды тұлғаның басшысы) – өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын заңды тұлғаның бірінші басшысы, технологиялық процеске басшылық етуді жүзеге асыратын, техникалық мәселелер бойынша, өндіріс бойынша бірінші басшының орынбасары, сондай-ақ бас инженер, бас инженердің орынбасары, өнеркәсіптік қауіпсіздікке жауапты құрылым басшысы;
5) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатқа басшылықты және салааралық үйлестіруді, оны әзірлеуді және іске асыруды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100 "Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 31 мая 2021 года № 251. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2021 года № 22909
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100 "Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12479) следующие изменения:
в Правилах сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) экзаменационная комиссия – комиссия, создаваемая территориальными департаментами уполномоченного органа в области промышленной безопасности для приема экзаменов у экзаменуемых лиц;
2) экзаменуемое лицо – руководитель юридического лица или член постоянно-действующей экзаменационной комиссии;
3) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
4) руководители юридического лица, декларирующего промышленную безопасность (далее – руководитель юридического лица) – первый руководитель юридического лица эксплуатирующего опасный производственный объект, декларирующий промышленную безопасность, лица, осуществляющие руководство технологическим процессом, не ниже уровня заместителя первого руководителя по техническим вопросам, по производству, а также главный инженер, заместитель главного инженера, руководитель подразделения, ответственный за промышленную безопасность;
5) уполномоченный орган в области промышленной безопасности (далее - уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию, разработку и реализацию государственной политики в области промышленной безопасности;

6) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық департаменті - өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және бақылау, қадағалау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы органның аумақтық бөлімшесі ведомствосы;
7) тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссия мүшелері – заңды тұлға тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссия құрамына енгізген адам.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру мемлекеттік көрсетілетін қызмет болып табылады (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.";
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жауапты орындаушы өтінішті тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде онда көрсетілген мәліметтердің толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерді толық көрсетпеген жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның орнын ауыстыратын адамның ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Тест сұрақтарын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық департаменттері әзірлейді. Тест сұрақтарының саны жүз сұрақты құрайды. Бір тест сұрағына жауап нұсқаларының саны төртеу болады, оның біреуі дұрыс жауап. Тестілеу уақыты жүз жиырма минуттан аспайды.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

6) территориальный департамент уполномоченного органа в области промышленной безопасности - территориальное подразделение ведомства центрального исполнительного органа, осуществляющее реализацию государственной политики и контрольные, надзорные функции в области промышленной безопасности;
7) член постоянно-действующей экзаменационной комиссии – лицо, включенное юридическим лицом в состав постоянно-действующей экзаменационной комиссии.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается территориальными департаментами Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.";
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления, проверяет полноту указанных в нем сведений, и в случае установления факта неполных сведений готовит мотивированный отказ по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа соответственно, в личный кабинет услугополучателя.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Тесты разрабатываются территориальными департаментами уполномоченного органа в области промышленной безопасности. Количество тестовых вопросов составляет сто вопросов. Количество вариантов ответов на один тестовый вопрос составляет четыре, один из которых правильный. Время на выполнение тестов составляет не более ста двадцати минут.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң басқармасына осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 31 мамырдағы
№ 251
1-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалар басшыларымен,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерімен емтихан тапсыру
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның деректемелері
(мекенжайы, бизнес-
сәйкестендiру нөмiрі (БСН),
телефоны және басқалар)
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
комитетінің аумақтық
департаменті басшысына
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә. )
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшылары, сондай-ақ тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссия мүшесінің білімін тексеруге арналған өтініш
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 79–бабы, 8–тармағының талаптарына сәйкес, басшылық және тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссия мүшесінен өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша емтихан қабылдауды сұраймын
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, өнеркәсіптік саласы, қызмет саласы)
1. ___________________________________________________________________
2. ___________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________
4. ___________________________________________________________________
(емтихан тапсырушының Т.А.Ә., жеке сәйкестендіру нөмірі,
емтихан тапсырушының лауазымы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
___________________________________            _______________________
(ұйым басшысының лауазымы)                  (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
20 жылғы " " № бұйрығына
2-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалар басшыларымен,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерімен емтихан тапсыру
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссия мүшесінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілі
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Сертификат немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының немесе оның орнын ауыстыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрi - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридическое управление Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятия, согласно подпунктам 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 31 мая 2021 года № 251
Приложение 1 к Правилам
сдачи экзаменов руководителями
юридических лиц, декларирующих
промышленную безопасность,
а также членами постоянно
действующих экзаменационных
комиссий указанных
юридических лиц
Форма
Реквизиты юридического лица
(адрес, бизнес-идентификационный
номер (БИН), телефон и другие)
Руководителю территориального
департамента Комитета
промышленной безопасности
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
____________________________
амилия, имя, отчество (при его
наличии) (далее – Ф.И.О.)
Заявление на проверку знаний руководителей юридических лиц,
декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно
действующей экзаменационной комиссии
В соответствии с требованиями пункта 8 статьи 79 Закона Республики Казахстан от 11
апреля 2014 года "О гражданской защите" прошу Вас принять экзамены по вопросам
промышленной безопасности у руководителей и членов постоянно-действующей
экзаменационной комиссии
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица, отрасль промышленности, сфера деятельности)
1.____________________________________________________________________
2.____________________________________________________________________
3.____________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
(Ф.И.О., индивидуальный идентификационный номер, должность экзаменуемого)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
___________________________________ ________________________________
(должность руководителя организации)                   (Ф.И.О.)
Приложение 2
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 31 мая 2021 года № 251
Приложение 2 к Правилам
сдачи экзаменов руководителями
юридических лиц, декларирующих
промышленную безопасность,
а также членами постоянно
действующих экзаменационных
комиссий указанных
юридических лиц
Форма
Стандарт государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующей экзаменационной комиссии указанных юридических лиц"
1
Наименование услугодателя
Территориальные департаменты Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Сертификат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш
9
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
1) осы "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссия мүшесінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-жолында көрсетілген өтініштегі мәліметтерді толық көрсетпеу;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімнің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылған;
4) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы заңнамасында белгіленген талаптарына сәйкес келмеуі.
10
Электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге талаптар
ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бiрыңғай байланыс орталығының "1414", 8-800-080-7777 телефондары арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардың мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - www.gov.kz/memleket/entities/kpb "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) неполное указание сведений в заявлении, указанных в строке 8 настоящего стандарта государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующей экзаменационной комиссии указанных юридических лиц";
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) несоответствие услугополучателя требованиям установленным законодательством Республики Казахстан в области промышленной безопасности.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) услугодатель - www.gov.kz/memleket/entities/kpb, раздел "Государственные услуги";

2) портал - www.egov.kz
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
20 жылғы " " № бұйрығына
3-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалар басшыларымен,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерімен емтихан тапсыру
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаментінің атауы
Наименование территориального департамента Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
__________ қаласы
город __________
Мерзімі: [Берілген күні] жыл [Ұйымның атауы]
Номері: [Құжаттың нөмірі] [Мекенжайы]
Дәлелді бас тарту
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті [аумақтық департаментінің атауы], Сіздің [Мерзімі] жылғы № [Құжаттың кіріс нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тартудың негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы] [қол қоюшының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
20 жылғы " " № бұйрығына
4-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалар басшыларымен,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерімен емтихан тапсыру
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті аумақтық департаментінің атауы
Наименование территориального департамента Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
__________ қаласы
город __________
№ ____СЕРТИФИКАТ
______________________________ Заңды тұлғаның атауы
20__ жылғы "___" ____________
Комиссия құрамы:
Төраға: _________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә. ), лауазымы
Комиссия мүшелері: ______________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Т.А.Ә., лауазымы
Қазақстан Республикасының Заңдарымен және нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарының көлемінде білімін тексеруді жүргізді:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
№ № р/с
Емтихан тапсырушының Т.А.Ә.
Лауазымы
Білімі
Комиссия қорытындысы (тапсырды, тапсырмады, келген жоқ)
1.
2.
3.
Қолданылу мерзімі 20__ жыл "___" ____________ дейін
Қол қоюшының лауазымы Т.А.Ә.

2) портал - www.egov.kz
Приложение 3
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 31 мая 2021 года № 251
Приложение 3 к Правилам
сдачи экзаменов руководителями
юридических лиц, декларирующих
промышленную безопасность,
а также членами постоянно
действующих экзаменационных
комиссий указанных
юридических лиц
Форма
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаментінің атауы
Наименование территориального департамента Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
__________ қаласы
город __________
Дата: [Дата выдачи] год [Наименование организации]
Номер: [Номер документа] [Адрес]
Мотивированный отказ
[Наименование территориального департамента] Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, рассмотрев Ваше обращение № [Номер входящего документа] от [Дата] г. сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего] [Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подписывающего]
Приложение 4
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 31 мая 2021 года № 251
Приложение 4 к Правилам
сдачи экзаменов руководителями
юридических лиц, декларирующих
промышленную безопасность,
а также членами постоянно
действующих экзаменационных
комиссий указанных
юридических лиц
Форма
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаментінің атауы
Наименование территориального департамента Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
__________ қаласы
город  __________
СЕРТИФИКАТ № ____
______________________________
наименование юридического лица
от "____" _______20__ г.
Комиссия в составе:
Председатель: ____________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), должность
Члены комиссии: _________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ф.И.О., должность
Провела проверку знаний в объеме требований промышленной безопасности,
установленных Законами и нормативными правовыми актами Республики Казахстан:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
№ № п/п
Ф.И.О. экзаменуемого
Должность
Образование
Заключение комиссии (сдал, не сдал, не явился)
1.
2.
3.
Срок действия до "____" _______20__ г.
Должность подписывающего Ф.И.О.