"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 және "Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 26 қарашадағы № 211 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 21 маусымдағы № 60 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 маусымда № 23208 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) осы қаулыға 13-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің жұмысшыларына (отбасы мүшелеріне) зейнетақы және зейнетақы жинақтары бойынша төлемдер көлемі туралы есеп нысаны;";
2-тармақта:
1) тармақша алып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) тоқсан сайын – осы қаулының 1-тармағының 13-1) және 20) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.";
3-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымшада:
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына (ӘАОС) сәйкес облыстың (қаланың) коды көрсетіледі.";
13-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес 13-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 211 қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19672 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" и от 26 ноября 2019 года № 211 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 июня 2021 года № 60. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2021 года № 23208
В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) форму отчета форму отчета об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан, согласно приложению 13-1 к настоящему постановлению;";
в пункте 2:
подпункт 1) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) ежеквартально – отчетность, предусмотренную подпунктами 13-1) и 20) пункта 1 настоящего постановления, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.";
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 9:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В графе 2 указывается код области (города) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО).";
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 13-1 согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 211 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19672) следующие изменения и дополнения:

1-тармақ мынадай мазмұндағы 27-1), 27-2) және 27-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"27-1) осы қаулыға 27-1-қосымшаға сәйкес сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есептің нысаны;
27-2) осы қаулыға 27-2-қосымшаға сәйкес ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есептің нысаны;
27-3) осы қаулыға 27-3-қосымшаға сәйкес зейнетақы активтерінің номиналды кірістілігінің коэффициенттері туралы есептің нысаны;";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Инвестициялық портфельді басқару қызметін (бұдан әрі – инвестициялық портфельді басқарушы), бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті (бұдан әрі – брокерлер және (немесе) дилерлер) жүзеге асыратын ұйымдар, сауда-саттықты ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) осы қаулыға 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Инвестициялық портфельді басқарушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген есептілікке қосымша Ұлттық Банкке осы қаулыға 6, 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17, 18 және 26-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры) Ұлттық Банкке осы қаулыға 11, 12, 13, 14 және 27-2-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын қосымша ұсынады.
Сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы) Ұлттық Банкке осы қаулыға 11, 12, 27, 27-1 және 27-3 -қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын қосымша ұсынады.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкпен жасалған активтерді инвестициялық басқару шартына сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқарған жағдайда, ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры осы қаулыға 11, 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес есептілікті бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының активтері және басқарудағы зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынады.

пункт 1 дополнить подпунктами 27-1), 27-2) и 27-3) следующего содержания:
"27-1) форму отчета о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении, согласно приложению 27-1 к настоящему постановлению;
27-2) форму отчета о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда согласно приложению 27-2 к настоящему постановлению;
27-3) форму отчета о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов согласно приложению 27-3 к настоящему постановлению;";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Организации, осуществляющие деятельность по управлению инвестиционным портфелем (далее – управляющий инвестиционным портфелем), брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее – брокеры и (или) дилеры), организатор торгов представляют в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) в электронном формате, ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 2, 3, 4 и 5 к настоящему постановлению.
В дополнение к отчетности, предусмотренной частью первой настоящего пункта, управляющий инвестиционным портфелем представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 6, 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17, 18 и 26 к настоящему постановлению.
Управляющий инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов (далее – добровольный накопительный пенсионный фонд) дополнительно представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 11, 12, 13, 14, и 27-2 к настоящему постановлению.
Управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы, (далее – доверительный управляющий) дополнительно представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 11, 12, 27, 27-1 и 27-3 к настоящему постановлению
В случае управления добровольным накопительным пенсионным фондом пенсионными активами единого накопительного пенсионного фонда в соответствии с договором на инвестиционное управление активами, заключенным с Национальным Банком, добровольный накопительный пенсионный фонд представляет отчетность в соответствии с приложениями 11, 12, 13 и 14 к настоящему постановлению раздельно по активам единого накопительного пенсионного фонда и пенсионным активам, находящимся в управлении.

Брокерлер және (немесе) дилерлер осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген есептілікке қосымша Ұлттық Банкке осы қаулыға 6, 19, 22 және 26-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Брокерлер және (немесе) дилерлер Ұлттық Банкке осы қаулыға 20, 21, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей тоқсан сайын қосымша ұсынады.
Бірыңғай оператор Ұлттық Банкке осы қаулыға 24 және 25-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей тоқсан сайын ұсынады.
Кастодиан Ұлттық Банкке осы қаулыға 24, 25, 28 және 29-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы жұмыс күнінен кешіктірмей тоқсан сайын ұсынады.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан Ұлттық Банкке осы қаулыға 30, 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын қосымша ұсынады.
Сауда-саттықты ұйымдастырушы Ұлттық Банкке осы қаулыға 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 және 43-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта келесі жұмыс күнінің соңына дейін күн сайын ұсынады.
Сауда-саттықты ұйымдастырушы Ұлттық Банкке осы қаулыға 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 және 54-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Клиринг ұйымы Ұлттық Банкке осы қаулыға 55-қосымшаға сәйкес есептілікті электрондық форматта келесі жұмыс күнінің соңына дейін күн сайын ұсынады.
Клиринг ұйымы Ұлттық Банкке осы қаулыға 56, 57 және 58-қосымшаларға сәйкес есептілікті электрондық форматта есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын ұсынады.
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке осы қаулыға 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес есептілікті ұсынбайды.

В дополнение к отчетности, предусмотренной частью первой настоящего пункта, брокеры и (или) дилеры представляют в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 6, 19, 22 и 26 к настоящему постановлению.
Брокеры и (или) дилеры дополнительно представляют в Национальный Банк в электронном формате, ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность в соответствии с приложениями 20, 21, 23, 24 и 25 к настоящему постановлению.
Единый оператор представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность в соответствии с приложениями 24 и 25 к настоящему постановлению.
Кастодиан представляет в Национальный Банк в электронном формате ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность в соответствии с приложениями 24, 25, 28 и 29 к настоящему постановлению.
Кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, дополнительно представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 30, 31, 32 и 33 к настоящему постановлению.
Организатор торгов представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежедневно, до конца следующего рабочего дня, отчетность в соответствии с приложениями 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 и 43 к настоящему постановлению.
Организатор торгов представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 и 54 к настоящему постановлению.
Клиринговая организация представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежедневно, до конца следующего рабочего дня, отчетность в соответствии с приложением 55 к настоящему постановлению.
Клиринговая организация представляет в Национальный Банк в электронном формате, ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность в соответствии с приложениями 56, 57 и 58 к настоящему постановлению.
Добровольный накопительный пенсионный фонд, обладающий лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, не представляет в Национальный Банк отчетность в соответствии с приложениями 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящему постановлению.

Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы және Ұлттық пошта операторы Ұлттық Банкке осы қаулыға 2, 3, 4, 5, 6 және 26-қосымшаларға сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Клиенттердің шоттарын жүргізу құқығы жоқ брокерлер және (немесе) дилерлер Ұлттық Банкке осы қаулыға 24 және 25-қосымшаларға сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметпен айналысуға лицензиясы бар инвестициялық портфельді басқарушы Ұлттық Банкке осы қаулыға 16-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Дауыс беретін акцияларының жалпы санынан кемінде жиырма бес пайызы Ұлттық Банкке тиесілі сауда-саттықты ұйымдастырушы Ұлттық Банкке осы қаулыға 2, 3, 4, 5, 52, 53 және 54-қосымшаларға сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Ұлттық Банкке осы қаулыға сәйкес есептілікті ұсынбайды.
Инвестициялық портфельді басқарушы осы қаулыға 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17 және 18-қосымшаларда белгіленген нысандарды толтыру кезінде сенімгерлік басқаруға берілген Ұлттық Банктің алтынвалюта активтерін және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін көрсетпейді.";
1-қосымшада:
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесі мынадай мазмұндағы 26-1), 26-2) және 26-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"26-1) Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
26-2) Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп;
26-3) Зейнетақы активтерінің номиналды кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп;";
2-қосымшада:
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. 9 және 14-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.";
3-қосымшада:
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 7-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.";
4-қосымшада:
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Банки второго уровня, филиалы банка-нерезидента Республики Казахстан и Национальный оператор почты, обладающие лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, не представляют в Национальный Банк отчетность в соответствии с приложениями 2, 3, 4, 5, 6 и 26 к настоящему постановлению.
Брокеры и (или) дилеры без права ведения счетов клиентов не представляют в Национальный Банк отчетность в соответствии с приложениями 24 и 25 к настоящему постановлению.
Управляющий инвестиционным портфелем, обладающий лицензией на занятие брокерской и (или) дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг, не представляет в Национальный Банк отчетность в соответствии с таблицей 1 приложения 16 к настоящему постановлению.
Организатор торгов, не менее двадцати пяти процентов от общего количества голосующих акций которого принадлежат Национальному Банку, не представляет в Национальный Банк отчетность в соответствии с приложениями 2, 3, 4, 5, 52, 53 и 54 к настоящему постановлению.
Страховые (перестраховочные) организации, имеющие лицензию на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем, не представляют в Национальный Банк отчетность в соответствии с настоящим постановлением.
Золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются управляющим инвестиционным портфелем при заполнении форм, установленных приложениями 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17 и 18 к настоящему постановлению.";
в приложении 1:
перечень отчетности лицензиатов, осуществляющих деятельность на рынке ценных бумаг, единого оператора дополнить подпунктами 26-1), 26-2) и 26-3) следующего содержания:
"26-1) Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении;
26-2) Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда
26-3) Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов;";
в приложении 2:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В графах 9 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов".";
в приложении 3:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов".";
в приложении 4:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. 5-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.";
6-қосымшада:
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 6-бағанда қарыз немесе дебиторлық берешек валютасы көрсетіледі. Валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.";
8-қосымшада:
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
6-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) 9 және 11-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;"
7-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
8-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) 5-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
11-қосымшада:
титулдық парақта "Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры" деген сөздер "Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, сенімгерлік басқарушы" деген сөздермен ауыстырылсын;
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Нысанды ерікті зейнетақы қоры, сенімгерлік басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңге толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.";
12-қосымшада:
титулдық парақта "Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры" деген сөздер "Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, сенімгерлік басқарушы" деген сөздермен ауыстырылсын;
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Нысанды ерікті зейнетақы қоры, сенімгерлік басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңге толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.";
5-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 3-бағанда экономикалық қызмет түрі ҚР ҰС 03-2019 экономикалық қызмет түрлерінің ортақ сыныптауышына сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасы резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"6. В графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов".";
в приложении 6:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В графе 6 указывается валюта займа или дебиторской задолженности. Коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов".";
в приложении 8:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
подпункт 6) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6) в графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) в графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
в приложении 11:
в титульном листе слова "Круг лиц представляющих: добровольный накопительный пенсионный фонд" заменить словами "Круг лиц, представляющих отчет: добровольный накопительный пенсионный фонд, доверительный управляющий";
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом, доверительным управляющим и заполняется за отчетный период. Данные в Форме заполняются в тенге.";
в приложении 12:
в титульном листе слова "Круг лиц представляющих: добровольный накопительный пенсионный фонд" заменить словами "Круг лиц, представляющих отчет: добровольный накопительный пенсионный фонд, доверительный управляющий";
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом, доверительным управляющим и заполняется за отчетный период. Данные в Форме заполняются в тенге.";
в пункте 5:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) в графе 3 вид экономической деятельности указывается в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности НК РК 03-2019. Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:

"6) 8 және 10-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.";
6-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
7-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 5-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
9-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 4-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
15-қосымшада:
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) 10 және 13-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) 9-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
16-қосымшада:
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) 9 және 12-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.";
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) 8-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
27-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын:
осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакциядағы 27-1 және 27-2-қосымшалармен толықтырылсын;
30-қосымшада:
титулдық парақта "Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры" деген сөздер "Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан" деген сөздермен ауыстырылсын;
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 2) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"2) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) в графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 2) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"2) в графе 4 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
в приложении 15:
в пояснениях по заполнению формы административных данных:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) в графах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) в графе 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
в приложении 16:
в пояснении по заполнению формы административных данных:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) в графах 9 и 12 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
приложение 27 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
дополнить приложениями 27-1 и 27-2 в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
в приложении 30:
в титульном листе слова "Круг лиц представляющих: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда" заменить словами "Круг лиц, представляющих отчет: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем";
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан-банк ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.";
31-қосымшада:
титулдық парақта "Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы" деген сөздер "Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан" деген сөздермен ауыстырылсын;
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан-банк ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.";
32-қосымшада:
титулдық парақта "Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы" деген сөздер "Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан" деген сөздермен ауыстырылсын;
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан-банк ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.";
5-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) 8 және 10-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
7-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 3-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";

"3. Форма составляется ежемесячно банком-кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.";
в приложении 31:
в титульном листе слова "Круг лиц представляющих: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда" заменить словами "Круг лиц, представляющих отчет: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем";
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Форма составляется ежемесячно банком-кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.";
в приложении 32:
в титульном листе слова "Круг лиц представляющих: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда" заменить словами "Круг лиц, представляющих отчет: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем";
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Форма составляется ежемесячно банком-кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.";
подпункт 7) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"7) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 3) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) в графе 3 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";

8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
9-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 4-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;";
33-қосымшада:
титулдық парақта "Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы" деген сөздер "Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан" деген сөздермен ауыстырылсын;
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан-банк ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.";
34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 және 43-қосымшалар осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
59-қосымшада:
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттардың, бірыңғай оператордың есептілікті ұсыну қағидаларында:
2-тармақ алып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Ұйымның бірінші басшысының, Ұйымның бас бухгалтерінің немесе Ұйымның есебіне қол қоюға уәкілетті тұлғалардың электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған электрондық форматтағы есептілік Ұйымның ақпараттық жүйесінде сақталады.";
4-тармақ алып тасталсын.
3. Қаржы нарығы статистикасы департаменті (А.М. Боранбаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Касенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 7-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
подпункт 2) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"2) в графе 4 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";";
в приложении 33:
в титульном листе слова "Круг лиц представляющих: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда" заменить словами "Круг лиц, представляющих отчет: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем";
в пояснении по заполнению формы административных данных:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Форма составляется ежемесячно банком-кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.";
приложения 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 и 43 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
в приложении 59:
в Правилах представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором:
пункт 2 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отчетность в электронном формате, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи первого руководителя Организации, главного бухгалтера Организации, или лицами, уполномоченными на подписание отчета Организации, хранится в информационной системе Организации.";
пункт 4 исключить.
3. Департаменту статистики финансового рынка (Буранбаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.

4. Ақпарат және коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі (Ә.Р. Адамбаева) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Е. Досаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 21 маусымдағы
№ 60 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2- ENPF_SPPA
Кезеңділігі: апта сайын (ай сайын)
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері 1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Р/с №
Сенімгерлікпен басқарушының атауы
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

4. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка (Адамбаева А.Р.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 21 июня 2021 года № 60
Приложение 3 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 2- ENPF_SPPA
Периодичность: еженедельная (ежемесячная)
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
(в тенге)
№ п/п
Наименование доверительного управляющего
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1.1.1
1.1.n
2.
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
2.1.n
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________      _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_____________________________________________      _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
________________________________________________      __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп (индексі - 2-ENPF_SPPA, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысанға тану тоқтатылған қаржы құралдары бойынша деректер енгізілмейді. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 1-кесте бойынша:

1.1.1
1.1.n
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
2.1.n
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета
о структуре инвестиционного портфеля
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов (индекс - 2-ENPF_SPPA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется единым накопительным пенсионным фондом ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. В Форму не включаются данные по финансовым инструментам, по которым прекращено признание. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2023 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. По таблице 1:

1) Нысанда бағалы қағаздар жөніндегі деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда экономикалық қызмет түрі ҚР МЖ 03-2019 экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
5) 6-бағанда сатып алынған қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі;
6) 7-бағанда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
7) 8-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
8) 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
9) 10-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін, облигацияны шығару кезінде айқындалған құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оны ұстаушыға төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
10) 12 және 13-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат берудің және төлемдер жасаудың жүйесі (SWIFT) бойынша алынған растама) көрсетілген бағасы көрсетіледі. 13-бағанда: борыштық бағалы қағаздар бойынша номиналды құнына пайыздық қатынасындағы таза бағасы, үлестік бағалы қағаздар бойынша – абсолюттік мәнінде көрсетіледі;
11) 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
12) 15-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні көрсетіледі;
13) 16-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық ақыларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қосқандағы және сатып алушы сатушыға төленген пайыздың (ондай бар болса) шамасына кемітілген бағалы қағаздың сатып алу құны көрсетіледі;
14) 17-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
15) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
16) 21-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленуге тиіс бағалы қағаздар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
17) 22-бағанда шығарылым проспектісінде көзделген мерзімде төленбеген бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;

1) в Форме указываются данные по ценным бумагам;
2) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
3) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
4) в графе 4 вид экономической деятельности указывается в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности НК РК 03-2019. Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
5) в графе 6 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
6) в графе 7 указывается идентификационный номер ценной бумаги;
7) в графе 8 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
8) в графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";
9) в графе 10 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
10) в графах 12 и 13 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, полученное подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT). В графе 13 указывается: по долговым ценным бумагам чистая цена в процентном отношении к номинальной стоимости, по долевым ценным бумагам – в абсолютном значении;
11) в графе 14 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
12) в графе 15 указывается дата погашения долговых ценных бумаг;
13) в графе 16 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
14) в графе 17 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
15) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
16) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по ценным бумагам, подлежащим к оплате в срок, установленный проспектом выпуска;
17) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по ценным бумагам, которая не оплачена в срок, предусмотренный проспектом выпуска;

18) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
19) 24-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі;
20) 25 және 26-бағандарды толтырған кезде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі тағайындаған облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 25-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
21) 27 және 28-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы ресми тізімінің санаты болмаған кезде 27 және 28-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 27-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
22) 29-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда кері репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі;
3) 7-бағанда кері репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың саны көрсетіледі;
4) 8 және 9-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
5) 10 және 11-бағандарда кері репо операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін нақты төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген кезде, бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасын 10 және 12-бағандарда көрсете отырып, 11 және 13-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгеде ақы төленген кезде 10 және 12-бағандар толтырылады;

18) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
19) в графе 24 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
20) при заполнении граф 25 и 26 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318) (далее - Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 25 и 26 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 25 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
21) в графах 27 и 28 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 27 и 28 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 27 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
22) в графе 29 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
7. По таблице 2:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям обратное репо, с указанием ее типа;
3) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг по операциям обратное репо;
4) в графах 8 и 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";
5) в графах 10 и 11 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции обратного репо. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 11 и 13 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 10 и 12, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге заполняются графы 10 и 12;

6) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4 және 5-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі тағайындаған банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
3) 6-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
4) 9-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
5) 10 және 11-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
6) 14 және 15-бағандарда зейнетақы активтерін банктегі салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта – теңгедегі баламасын 13-бағанда көрсете отырып, 14-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта – теңгемен орналастырылған жағдайда 13-баған толтырылады;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдардың құны көрсетіледі;
8) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
9) 21-бағанда салымдар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
10) 22-бағанда салымдар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
11) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
12) кесте әрбір банк және салымның әрбір валютасы бойынша жеке салымдар сомасын көрсете отырып, толтырылады.
9. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда төлем валютасы "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
3) 6 және 8-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 11-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валюта – теңгеде аффинирленген бағалы металды сатып алған жағдайда 6, 8 және 10-бағандар толтырылады;

6) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По таблице 3:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) при заполнении граф 4 и 5 отражается рейтинг банка, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
3) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";
4) в графе 9 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок отражается с учетом пролонгации;
5) в графах 10 и 11 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
6) в графах 14 и 15 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в банке. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 14 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 13, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге заполняется графа 13;
7) в графе 16 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
8) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
9) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по вкладам;
10) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по вкладам;
11) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
12) таблица заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
9. По таблице 4:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 валюта платежа указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";
3) в графах 6 и 8 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 11 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 6, 8 и 10;

4) 10-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
10. 5-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰС 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі;
4) 6-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады;
5) 7-бағанда "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген) талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптастырылатын шартты талаптар мен міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
6) 8-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол:
сатып алуға арналған мәмілелер бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мәнін, туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралыныңаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралыны
сатуға арналған мәмілелер бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мәнін, туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мәнін білдіреді.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 8-ENPF_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Символы
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Зейнетақы жинақтарының төлемдері

4) в графе 10 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
10. По таблице 5:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 4 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
3) в графе 5 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для обозначения валют и фондов";
4) графа 6 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
5) в графе 7 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, осуществляемых единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118);
6) в графе 8 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 2
к постановлению
Приложение 13 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
Индекс формы административных данных: 8- ENPF_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих отчет информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Символ
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Выплаты пенсионных накоплений

100
міндетті зейнетақы жарналары
есебінен:
101
жасы бойынша
102
оның ішінде
Ресей Федерациясы
Беларусь Республикасы
Армения Республикасы
Қырғыз Республикасы
мүгедектігі бойынша
103
оның ішінде
Ресей Федерациясы
Беларусь Республикасы
Армения Республикасы
Қырғыз Республикасы
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығуына байланысты
104
мұрагерлерге
105
оның ішінде
Ресей Федерациясы
Беларусь Республикасы
Армения Республикасы
Қырғыз Республикасы
жерлеуге

100
за счет:
обязательных пенсионных взносов:
101
по возрасту
102
в том числе:
Российская Федерация
Республика Беларусь
Республика Армения
Кыргызская Республика
по инвалидности
103
в том числе:
Российская Федерация
Республика Беларусь
Республика Армения
Кыргызская Республика
в связи с выездом за пределы Республики Казахстан
104
наследникам
105
в том числе:
Российская Федерация
Республика Беларусь
Республика Армения
Кыргызская Республика
на погребение

304
оның ішінде
Ресей Федерациясы
Беларусь Республикасы
Армения Республикасы
Қырғыз Республикасы
жерлеуге
305
басқа тұлғаларға
306
Сақтандыру ұйымына зейнетақы жинақтарын аудару
400
міндетті зейнетақы жарналары
есебінен:
401
жасы бойынша
402
мүгедектігі бойынша
403
ең төмен зейнетақы мөлшерінен кем емес төлемді қамтамасыз ету үшін зейнетақы жинақтары жеткiлiктi болған және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында белгіленген жасқа толған кезде
404
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
405
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
есебінен:
500
жасы бойынша
501
мүгедектігі бойынша
502
ең төмен зейнетақы мөлшерінен кем емес төлемді қамтамасыз ету үшін зейнетақы жинақтары жеткiлiктi болған және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында белгіленген жасқа толған кезде
503
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде

304
в том числе:
Российская Федерация
Республика Беларусь
Республика Армения
Кыргызская Республика
на погребение
305
другим лицам
306
Перевод пенсионных накоплений в страховую организацию
400
за счет:
обязательных пенсионных взносов:
401
по возрасту
402
по инвалидности
403
при достаточности пенсионных накоплений для обеспечения выплаты не ниже размера минимальной пенсии и достижении возраста установленного подпунктом 2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
404
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
405
за счет:
обязательных профессиональных пенсионных взносов:
500
по возрасту
501
по инвалидности
502
при достаточности пенсионных накоплений для обеспечения выплаты не ниже размера минимальной пенсии и достижении возраста установленного подпунктом 1) пункта 1 статьи 32 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
503
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов

504
ерікті зейнетақы жарналары
есебінен:
600
жасы бойынша
601
мүгедектігі бойынша
602
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
603
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
604
Басқа зейнетақы төлемдері
700
Барлығы
1000
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________      _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
__________________________________________________      ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
__________________________________________________      ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Міндетті зейнетақы
жарналары, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналары, ерікті
зейнетақы жарналары
бойынша зейнетақы
төлемдері туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп (индексі – 8- ENPF_Vyplaty, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.

504
за счет:
добровольных пенсионных взносов:
600
по возрасту
601
по инвалидности
602
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
603
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
604
Другие пенсионные выплаты
700
Всего
1000
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета
о пенсионных выплатах по
обязательным пенсионным
взносам, обязательным
профессиональным пенсионным
взносам, добровольным
пенсионным взносам
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
(индекс -8-ENPF_Vyplaty, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).

6. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
7. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
10. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. 405, 504, 603 және 604-жолдарда салымшылардың (алушылардың) саны анықтама үшін көрсетіледі және 401, 500, 600-жолдарда жинақталмайды.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
13-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің жұмысшыларына (отбасы мүшелеріне) зейнетақы және зейнетақы жинақтары бойынша төлемдер көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ENPF_Vyplaty_EEK
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Символы
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Зейнетақы жинақтарының төлемдері
100
жасы бойынша
101
оның ішінде
Ресей Федерациясы
Беларусь Республикасы
Армения Республикасы
Қырғыз Республикасы
мүгедектігі бойынша
102
оның ішінде
Ресей Федерациясы
Беларусь Республикасы
Армения Республикасы
Қырғыз Республикасы
мұрагерлерге
103
оның ішінде
Ресей Федерациясы
Беларусь Республикасы
Армения Республикасы
Қырғыз Республикасы
Барлығы
1000
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы __________________________________      _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________ __________      __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________ ___________      _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
аумағында Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің
жұмысшыларына (отбасы
мүшелеріне) зейнетақы және
зейнетақы жинақтары бойынша
төлемдер көлемі туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің жұмысшыларына (отбасы мүшелеріне) зейнетақы және зейнетақы жинақтары бойынша төлемдер көлемі туралы есеп (индексі –1- ENPF_Vyplaty_ЕЕК, кезеңділігі - ай сайын)

6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В строках 405, 504, 603 и 604 количество вкладчиков (получателей) отражается справочно и не суммируется в строках 401, 500 и 600.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению
Приложение 13-1 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: 1- ENPF_Vyplaty_EEK
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих отчет информацию: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления: ежеквартально, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Символ
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Выплаты пенсионных накоплений
100
по возрасту
101
в том числе:
Российская Федерация
Республика Беларусь
Республика Армения
Кыргызская Республика
по инвалидности
102
в том числе:
Российская Федерация
Республика Беларусь
Республика Армения
Кыргызская Республика
наследникам
103
в том числе:
Российская Федерация
Республика Беларусь
Республика Армения
Кыргызская Республика
Всего
1000
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета
об объемах выплат пенсий и
пенсионных накоплений
трудящимся (членам семьи)
государств - членов
Евразийского экономического
оюза на территории
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан
(индекс – 1- ENPF_Vyplaty_EEK, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің жұмысшыларына (отбасы мүшелеріне) зейнетақы және зейнетақы жинақтары бойынша төлемдер көлемі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
6. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) төленген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
7. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) төленген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
10. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулығы
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-LIMITS-NPF
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ "______" ________________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: сенімгерлік басқарушы
Нысан
1-кесте. Эмитенттің бір шығарылымының борыштық бағалы қағаздарына
Эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Осы шығарылымның орналастырылған борыштық бағалы қағаздарының жалпы саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған осы шығарылымның бағалы қағаздарының саны
(дана)
Зейнетақы активтері есебінен осы шығарылымның орналастырылған борыштық бағалы қағаздарының жалпы санының пайызбен жиынтығы
1
2
3
4
5
6
2-кесте. Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттің дауыс беретін акцияларына
Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы саны (дана)
Эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны
(дана)
Эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны
(дана)
Зейнетақы активтері есебінен осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санының пайызбен жиынтығы
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған дауыс беретін акциялардың жалпы санының пайызбен жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
3-кесте. Бір тұлға және оның үлестес тұлғалары шығарған (ұсынған) қаржы құралдарына
(мың теңгемен)
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
2-бағанда көрсетілген эмитенттің үлестес тұлғасының атауы
Эмитент және оның үлестес тұлғалары шығарған (ұсынған) қаржы құралдарына инвестициялардың ағымдағы құны
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнының пайызбен жиынтығы
1
2
3
4
5
6
4-кесте. Шетел валютасында номинирленген қаржы құралдарына
(мың теңгемен)
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
Қаржы құралының түрі
Номинал валютасы
Қаржы құралдарына инвестициялардың ағымдағы құны
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнының пайызбен жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы __________________________________      _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
________________________________________________      __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________ ___________      _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Инвестициялау лимиттерін
сақтау туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" (индексі: 1-LIMITS-NPF, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), которым были произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), которым были произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению
Приложение 27 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о соблюдении лимитов инвестирования
Индекс формы административных данных: 1-LIMITS-NPF
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих отчет: доверительный управляющий
Форма
Таблица 1. В долговые ценные бумаги одного выпуска эмитента
Наименование эмитента
Идентификационный номер
Общее количество размещенных долговых ценных бумаг данного выпуска (в штуках)
Количество ценных бумаг данного выпуска, приобретенных за счет пенсионных активов (в штуках)
Итого в процентах от общего количества размещенных долговых ценных бумаг данного выпуска за счет пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
Таблица 2. В голосующие акции эмитента-резидента Республики Казахстан
Наименование эмитента-резидента Республики Казахстан
Идентификационный номер
Общее количество голосующих акций данного эмитента
(в штуках)
Количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов
(в штуках)
Количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда
(в штуках)
Итого в процентах от общего количества голосующих акций данного эмитента за счет пенсионных активов
Итого в процентах от общего количества голосующих акций, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 3. В финансовые инструменты, выпущенные (предоставленные) одним лицом и его аффилированными лицами
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Наименование аффилированного лица эмитента, указанного в графе 2
Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты, выпущенные (предоставленные) эмитентом и его аффилированными лицами
Текущая стоимость пенсионных активов
Итого в процентах от текущей стоимости пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
Таблица 4. В финансовые инструменты, номинированные в иностранной валюте
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Вид финансового инструмента
Валюта номинала
Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты
Текущая стоимость пенсионных активов
Итого в процентах от текущей стоимости пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
7
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о соблюдении
лимитов инвестирования
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о соблюдении лимитов инвестирования" (индекс: 1-LIMITS-NPF, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Қаржы құралдарына инвестициялардың және зейнетақы активтерінің ағымдағы құны, сондай-ақ пайызбен мәндер үтірден кейін екі таңбамен көрсетіледі.
6. 1-кесте бойынша:
1) 4-баған Блумберг және (немесе) Рейтер ақпараттық-талдау жүйелерінен және (немесе) "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының интернет-ресурсынан алынған деректер негізінде толтырылады;
2) 6-баған 5-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 4-баған "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының ресми сайтының және (немесе) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсының деректері негізінде толтырылады;
2) 6-бағанда эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және инвестициялық портфельді басқарушылардың сенімгерлік басқаруындағы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны көрсетіледі. 6-баған бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры өзінің интернет-ресурсында жариялаған зейнетақы активтері есебінен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық портфелінің құрылымы туралы соңғы мәліметтер негізінде толтырылады;
3) 7-баған 5-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі;
4) 8-баған 6-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 3-баған дауыс беретін акцияларының 50 (елу) пайыздан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі тұлғаларға қатысты толтырылмайды;
2) 4-баған, егер оның дауыс беретін акцияларының 50 (елу) пайыздан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі болған жағдайда, үлестес тұлғаның қаржы құралдарына салынатын инвестицияларды есепке алмай толтырылады;
3) 6-баған 4-бағанның 5-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
9. 4-кесте бойынша:
1) 4-кестені толтыру кезінде осы зейнетақы активтерін есепке алуды және сақтауды жүзеге асыратын кастодианның банк шоттарындағы шетел валютасындағы қалдықтар да қосылады;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты и пенсионных активов, а также значения в процентах указываются с двумя знаками после запятой.
6. По Таблице 1:
1) графа 4 заполняется на основании данных из информационно-аналитических систем Блумберг и (или) Рейтер и (или) интернет-ресурса Акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа";
2) графа 6 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 4.
7. По Таблице 2:
1) графа 4 заполняется на основании данных официального сайта Акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" и (или) интернет-ресурса уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
2) в графе 6 указывается количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан и управляющих инвестиционным портфелем. Графа 6 заполняется на основании последних сведений о структуре инвестиционного портфеля единого накопительного пенсионного фонда за счет пенсионных активов, опубликованных единым накопительным пенсионным фондом на своем интернет-ресурсе;
3) графа 7 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 4;
4) графа 8 рассчитывается как отношение графы 6 к графе 4.
8. По Таблице 3:
1) графа 3 не заполняется в отношении лиц, более 50 (пятидесяти) процентов голосующих акций которых принадлежат государству или национальному управляющему холдингу;
2) графа 4 заполняется без учета инвестиций в финансовые инструменты аффилированного лица, в случае если более 50 (пятидесяти) процентов его голосующих акций принадлежат государству или национальному управляющему холдингу;
3) графа 6 рассчитывается как отношение графы 4 к графе 5.
9. По Таблице 4:
1) при заполнении Таблицы 4 также включаются остатки в иностранной валюте на банковских счетах кастодиана, осуществляющего учет и хранение данных пенсионных активов;

2) 3-бағанда бағалы қағаздар бойынша бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3) 7-баған 5-бағанның 6-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулығы
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- RCB_YE
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ "______" ______________
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: сенімгерлік басқарушы
Нысан
Есептеу күні
Басқа инвестициялық портфельді басқарушыдан және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінен сенімгерлік басқаруға алынған зейнетақы активтерінің есептеу кезеңіндегі аударымдары
Басқа инвестициялық портфельді басқарушыдан және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінен сенімгерлік басқаруға алынған зейнетақы активтерінің есептеу кезеңіндегі аударымдары
"Таза" зейнетақы активтерінің есептеу күніне ағымдағы құны
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Есептеу күніндегі шартты бірліктер саны
Есептеу күніндегі бір шартты зейнетақы активінің құны
Есептеу кезеңіндегі зейнетақы активтерінен комиссиялық сыйақы
Есептеу кезеңіндегі инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Есепті кезеңге есептелген зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кіріс
5
6
7
8
9
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
________________________________________________      __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
___________________________________________________      _______
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сенімгерлік басқарудағы
зейнетақы активтерінің бір
шартты бірлігінің құны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі: 1-RCB_YE, кезеңділігі – ай сайын)

2) в графе 3 по ценным бумагам указывается идентификационный номер ценной бумаги;
3) графа 7 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 6.
10. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению
Приложение 27-1 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении
Индекс формы административных данных: 1- RCB_YE
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих отчет: доверительный управляющий
Форма
Расчетная дата
Переводы пенсионных активов, полученные в доверительное управление от другого управляющего инвестиционным портфелем и (или) Национального Банка Республики Казахстан за расчетный период
Переводы в доверительное управление другому управляющему инвестиционным портфелем и (или) Национальному Банку Республики Казахстан за расчетный период
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов на расчетную дату
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Количество условных единиц на расчетную дату
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов на расчетную дату
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов за расчетный период
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода за расчетный период
Инвестиционный доход по пенсионным активам, начисленный за расчетный период
5
6
7
8
9
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчет о стоимости
одной условной единицы
пенсионных активов, находящихся
в доверительном управлении
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении" (индекс: 1-RCB_YE, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда зейнетақы активтерінің шартты бірліктерінің саны үтірден кейін нақты үш таңбаға дейін көрсетіледі.
6. 6-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін нақты жеті таңбаға дейін көрсетіледі.
7. 7, 8 және 9 бағандар анықтама үшін толтырылады.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- RCB_DNPF_YE
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ "______" ________________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан
Күні
Зейнетақы жарналары
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударымдар
Зейнетақы жарналарының уақтылы аударылмағаны үшін және зейнетақы активтерінің уақтылы инвестицияланбағаны үшін алынған өсімпұл
Төлемдер мен аударымдар
Зейнетақы жарналарын және (немесе) зейнетақы жарналарының уақтылы аударылмағаны үшін алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
"Таза" зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Зейнетақы активтерінің комиссиялық сыйақысы
Инвестициялық кірістен түскен комиссиялық сыйақы
Зейнетақы активтері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________      _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
________________________________________________      __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
__________________________________________________      ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорының зейнетақы активтерінің
бір шартты бірлігінің құны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1 - RCB_DNPF_YE, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 5 указывается количество условных единиц пенсионных активов с точностью до трех знаков после запятой.
6. В графе 6 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
7. Графы 7, 8 и 9 заполняются справочно.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 27-2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда
Индекс формы административных данных: 1- RCB_DNPF_YE
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих отчет: добровольный накопительный пенсионный фонд
Форма
Дата
Пенсионные взносы
Переводы из добровольных накопительных пенсионных фондов
Пеня, полученная за несвоевременное перечисление пенсионных взносов и за несвоевременное инвестирование пенсионных активов
Выплаты и переводы
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода (убытка)
Инвестиционный доход (убыток) по пенсионным активам, начисленный за день
7
8
9
10
11
12
13
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчет о
стоимости одной условной единицы
пенсионных активов добровольного
накопительного пенсионного фонда
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда" (индекс: 1- RCB_DNPF_YE, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 7-бағанда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігі құнының есебіне енгізілуге тиіс аптаның бірінші жұмыс күнінің соңындағы және айдың соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы бөлінбеген пайданың (өтелмеген шығынның) сомасы көрсетіледі.
6. 9-бағанда шартты бірліктердің саны үтірден кейін үш таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
7. 10-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
8. 11, 12, 13-бағандар анықтама үшін толтырылады.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
27-3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- RCB_K2
Есепті кезең: 20__ "______" ________________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сенімгерлік басқарушы
Нысан
Көрсеткіштің атауы
Көрсеткіштің мәні
1
Есепті кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
2
12 ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
3
К2 номиналды кірістілік коэффициенті (12 айға)
4
24 ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
5
К2 номиналды кірістілік коэффициенті (24 айға)
6
36 ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі бір шартты бірліктің орташа құны
7
К2 номиналды кірістілік коэффициенті (36 айға)
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_________________________________________________      _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Зейнетақы активтерінің
номиналдық кірістілігінің
коэффициенттері туралы
есеп нысанына
қосымша

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 7 указывается сумма нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) на конец первого рабочего дня недели и на конец последнего календарного дня месяца, подлежащая включению в расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. В графе 9 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
7. В графе 10 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
8. Графы 11, 12, 13 заполняются справочно.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 27-3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов
Индекс формы административных данных: 1- RCB_K2
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих отчет: доверительный управляющий
Форма
Наименование показателя
Значение показателя
1
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за отчетный период
2
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за аналогичный период 12 месяцев назад
3
Коэффициент номинальной доходности К2 (за 12 месяцев)
4
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за аналогичный период 24 месяцев назад
5
Коэффициент номинальной доходности К2 (за 24 месяцев)
6
Средняя стоимость одной условной единицы за аналогичный период 36 месяцев назад
7
Коэффициент номинальной доходности К2 (за 36 месяцев)
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчет о коэффициентах
номинальной доходности
пенсионных активов

Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп" (индексі: 1- RCB_К2, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 51-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Сенімгерлік басқарушы Нысанды ай сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3, 5 және 7-жолдарда номиналдық кірістілік коэффициенті үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
6. 1, 2, 4 және 6-жолдара зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны үтірден кейін жеті таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
34-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE_PSS
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан
Өтінім нөмірі
Өтінім беру күні мен уақыты
Өтінім түрі
Өтінім бағыты
Нарық түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасы
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Депо шоты
Дербес сәйкестендіру нөмірі (ID)
Өтінім белгісі
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы:
Клиент коды
Өтінім мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Нарық бағасы
Орташа алынған бағасы
Сауда-саттық режимі
күні
уақыты
19
20
21
22
23
24
25
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы __________________________________      _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
________________________________________________      __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
__________________________________________________      ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бағалы қағаздарды сатып
алуға/сатуға өтінімдер туралы
есеп нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп" (индекс: 1- KASE_PSS, кезеңділігі: күн сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов" (индекс: 1- RCB_К2, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", пунктом 1 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строках 3, 5 и 7 указывается коэффициент номинальной доходности с точностью до двух знаков после запятой.
6. В строках 1, 2, 4 и 6 указывается средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению
Приложение 34 к постановлению
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на покупку/продажу ценных бумаг
Индекс формы административных данных: 1- KASE_PSS
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: организатор торгов
Форма
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Тип заявки
Направление заявки
Вид рынка
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Валюта котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
Персональный идентификационный номер (ID)
Признак заявки
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Код клиента
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
Режим торгов
дата
время
19
20
21
22
23
24
25
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о заявках на
покупку/продажу ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о заявках на покупку/продажу ценных бумаг" (индекс: 1- KASE_PSS, периодичность: ежедневная)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздарды сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Сауда-саттықты ұйымдастырушы нысанды күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен үтірден кейін екі белгімен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 20-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
7. 3 және 21-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің түрі көрсетіледі: "limit" – лимиттелген өтінім, "market" – нарықтық өтінім, "nego" – тікелей өтінім.
9. 5-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
10. 6-бағанда нарық түрі көрсетіледі: "Tbills" – мемлекеттік бағалы қағаздар нарығы, "Equities" – акциялар нарығы, "Debts" – облигациялар нарығы.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
13. 10 және 14-бағандарда бір бағалы қағаздың бағасы мен өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 12 ("Бағасы") және 13 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы бағалы қағазды сатып алуға (сатуға) дайын бағасы көрсетіледі.
14. 11 және 12-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған және сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазды сатып алуға (сатуға) дайын дәлме-дәл баға белгілей отырып таза бағасы мен кірістілігі пайыздармен көрсетіледі. 11 және 12-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
15. 13-бағанда өтінімнің бағалы қағаздарының саны данамен көрсетіледі.
16. 15-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
17. 16-бағанда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.
18. 17-бағанда мәмілелерді жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі (ID) көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о заявках на покупку/продажу ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 20 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 21 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "market" – рыночная заявка, "nego" – прямая заявка.
9. В графе 5 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
10. В графе 6 указывается вид рынка: "Tbills" – рынок государственных ценных бумаг, "Equities" – рынок акций, "Debts" – рынок облигаций.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 9 указывается валюта котирования ценной бумаги.
13. В графах 10 и 14 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 10 ("Цена") и 13 ("Количество"). В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов готов купить (продать) ценную бумагу.
14. В графах 11 и 12 чистая цена с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и доходность, по которым участник торгов готов купить (продать) долговую ценную бумагу, указываются в процентах. Графы 11 и 12 заполняются по долговым ценным бумагам.
15. В графе 13 количество ценных бумаг заявки указывается в штуках.
16. В графе 15 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
17. В графе 16 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графе 17 указывается персональный идентификационный номер (ID) трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение сделок.

19. 18-бағанда өтінімнің белгісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер өтінімді маркет-мейкер бермеген болса – "0", егер өтінімді маркет-мейкердің бағалы қағаздарға баға белгілеуді қолдау жөніндегі функцияларды орындау мақсатында сауда-саттыққа қатысушы берген болса – "1".
20. 19-бағанда клиенттің "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы берген бірегей коды көрсетіледі.
21. 20-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
22. 23-бағанда оның ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған мәміле жасалған күнгі бағалы қағаздың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналды құнға пайызбен көрсетіледі. 23-бағандағы деректер үтірден кейін төрт белгімен көрсетіледі.
23. 24-бағанда акциялардың орташа алынған нарықтық бағасы немесе уәкілетті орган белгілеген акциялардың орташа алынған нарықтық бағаларын және облигациялардың орташа алынған нарықтық кірістілігін есептеу тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған мәміле жасалған күнгі өтеуге облигацияның орташа алынған нарықтық кірістілігі көрсетіледі.
24. 25-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
25. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
35-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE_ST
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан
Мәміле нөмірі
Мәміле жасау күні мен уақыты
Нарық түрі
Сауда-саттық әдісі
Нарық түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасы
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілігі
Борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні
Саны
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Көлемі
Сатушы ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Сату депо шоты
Сатушы клиентінің коды
Сатуға өтінім нөмірі
Сатып алушы ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Сатып алу депо шоты
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Сатып алушы клиентінің коды
Сатып алуға өтінім нөмірі
Мәміле мәртебесі
Есептесу күні
Нарықтық бағасы
Орташа алынған бағасы
Сауда-саттық режимі
22
23
24
25
26
27
28
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы __________________________________      _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________ ___________      _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
________________________________________________      _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы,      телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Мәмілелердің тараптары
көрсетіле отырып, бағалы
қағаздармен сауда-саттықтың
нәтижелері туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп" (индексі: 1- KASE_ST, кезеңділігі: күн сайын)

19. В графе 18 в качестве признака заявки указывается цифра: "0" - если заявка подана не маркет-мейкером, "1" - если заявка подана участником торгов в целях исполнения функций маркет-мейкера по поддержанию котировок ценных бумаг.
20. В графе 19 указывается уникальный код клиента, присвоенный Акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг".
21. В графе 20 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
22. В графе 23 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 23 указываются с четырьмя знаками после запятой.
23. В графе 24 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с порядком расчета средневзвешенных рыночных цен акций и средневзвешенных рыночных доходностей облигаций к погашению установленным уполномоченным органом.
24. В графе 25 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
25. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 35
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок
Индекс формы административных данных: 1- KASE_ST
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: организатор торгов
Форма
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Тип рынка
Метод торгов
Вид рынка
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Валюта котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
Дата погашения долговых ценных бумаг
Количество
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Код клиента продавца
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Счет депо покупки
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Код клиента покупателя
Номер заявки на покупку
Статус сделки
Дата расчета
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
Режим торгов
22
23
24
25
26
27
28
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о результатах
торгов ценными бумагами
с указанием сторон сделок
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок" (индекс: 1- KASE_ST, периодичность: ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Сауда-саттықты ұйымдастырушы нысанды күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен үтірден кейін екі белгімен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда нарықтың түрі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың қайталама нарығында жасалған болса – "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың бастапқы нарығында жасалған болса – "1".
9. 5-бағанда сауда-саттық әдісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі үздіксіз қарсы аукцион әдісімен жасалған болса – "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі тікелей (атаулы) мәмілелер жасау әдісімен жасалған болса – "1", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі фиксинг әдісімен жасалған болса – "2", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі франкфурттық сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "3", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі мамандандырылған сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "4", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі ағылшын сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "5", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі голландтық сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "6", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі жазылу әдісімен жасалған болса – "7", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі дискреттік сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "8", сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өзге әдістер – "9".
10. 6-бағанда сауда жүйесінде көзделген нарық түрі көрсетіледі.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
13. 10 және 15-бағандарда бір бағалы қағаздың бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 14 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушының бағалы қағазбен мәміле жасаған бағасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве типа рынка указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на вторичном рынке ценных бумаг, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на первичном рынке ценных бумаг.
9. В графе 5 в качестве метода торгов указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом непрерывного встречного аукциона, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом заключения прямых (адресных) сделок, "2" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом фиксинга, "3" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом франкфуртских торгов, "4" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом специализированных торгов, "5" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом английских торгов, "6" – сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом голландских торгов, "7" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом подписки; "8" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом дискретных торгов; "9" – иные методы, предусмотренные внутренними документами организатора торгов.
10. В графе 6 указывается вид рынка, предусмотренный торговой системой.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 9 указывается валюта котирования ценной бумаги.
13. В графах 10 и 15 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 10 ("Цена") и 14 ("Количество"). В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с ценной бумагой.

14. 11 және 12-бағандарда сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазбен мәміле жасаған сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған таза бағасы мен дәлме-дәл баға белгілей отырып кірістілігі пайыздармен көрсетіледі. 11 және 12-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
15. 14-бағанда бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі.
16. 16-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
17. 17 және 20-бағандарда депо шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
18. 18 және 22-бағандарда "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
19. 24-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
20. 26-бағанда оның ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған мәміле жасалған күнгі бағалы қағаздың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналды құнға пайызбен көрсетіледі. 26-бағандағы деректер үтірден кейін төрт белгімен көрсетіледі.
21. 27-бағанда акциялардың орташа алынған нарықтық бағасы немесе уәкілетті орган белгілеген акциялардың орташа алынған нарықтық бағаларын және өтеуге облигациялардың орташа алынған нарықтық кірістілігін есептеу тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған мәміле жасалған күнгі өтеуге облигацияның орташа алынған нарықтық кірістілігі көрсетіледі.
22. 28-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
36-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE_ABR
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан
Өтінім нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің бағыты
Репо түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Репо құралының коды
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасы
Бағасы
Кірістілік
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздардың саны
Көлемі
Сауда-саттық ұйымдастырушысының мүшесінің коды
Депо шоты
Клиенттің коды
Дербес сәйкестендіру нөмірі (ID)
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Өтінім мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Репо мерзімі
Дисконт мөлшері
Сауда- саттық режимі
күні
уақыты
18
19
20
21
22
23
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _________________________________      _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________      ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________      ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бағалы қағаздармен репо
операцияларына өтiнiмдер
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп" (индекс: 1- KASE_ABR, кезеңділігі: күн сайын)

14. В графах 11 и 12 чистая цена и доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которым участник торгов заключил сделку с долговой ценной бумагой, указываются в процентах. Графы 11 и 12 заполняются по долговым ценным бумагам.
15. В графе 14 количество ценных бумаг сделки указывается в штуках.
16. В графе 16 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
17. В графах 17 и 20 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графах 18 и 22 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные Акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг".
19. В графе 24 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
20. В графе 26 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 26 указываются с четырьмя знаками после запятой.
21. В графе 27 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с порядком расчета средневзвешенных рыночных цен акций и средневзвешенных рыночных доходностей облигаций к погашению, установленным уполномоченным органом.
22. В графе 28 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
23. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 36
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами
Индекс формы административных данных: 1- KASE_ABR
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: организатор торгов
Форма
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Направление заявки
Вид репо
дата
время
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Код инструмента репо
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Валюта котирования
Цена
Доходность
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Количество ценных бумаг
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
Код клиента
Персональный идентификационный номер (ID)
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Срок репо
Размер дисконта
Режим торгов
дата
время
18
19
20
21
22
23
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о заявках
на операции репо
с ценными бумагами
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами" (индекс: 1- KASE_ABR, периодичность: ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбада теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 18-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3 және 19-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
9. 5-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
10. 6-бағанда репо операциясы құралының коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген репо операциясының құралдарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған код көрсетіледі.
11. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
12. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасы көрсетіледі.
13. 10 және 13-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 12 ("Бағасы") және 14 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. Автоматты репо операциялары бойынша сатып алуға өтінім беру кезінде өтінімнің көлемі ретінде ақша көлемі танылады. 12-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасауға дайын бағасы көрсетіледі.
14. 11-бағанда ол бойынша сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жүргізуге дайын, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайыздармен көрсетіледі.
15. 12-бағанда "тікелей (автоматты) репо" операциясының бағалы қағаздарды сатушы қоятын бағалы қағаздарының саны (данамен) көрсетіледі.
16. 14-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы оның ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін кодтау тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 18 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 19 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
9. В графе 5 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
10. В графе 6 в качестве кода инструмента операции репо указывается код, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки инструментов операции репо, предусмотренным его внутренними документами.
11. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 9 указывается валюта котирования ценной бумаги.
13. В графах 10 и 13 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 10 ("Цена") и 12 ("Количество"). При подаче заявки на покупку по операциям автоматическое репо в качестве объема заявки признается объем денег. В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов готов совершить операцию репо.
14. В графе 11 указывается доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник торгов готов провести операцию репо, в процентах.
15. В графе 12 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом ценных бумаг операции "прямое (автоматическое) репо".
16. В графе 14 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.

17. 15-бағанда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.
18. 16-бағанда клиенттің "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы берген бірегей коды көрсетіледі.
19. 17-бағанда бағалы қағаздармен репо операциясын жасасуға өтінім берген қор биржасы трейдерінің жеке сәйкестендіру нөмірі (ID) көрсетіледі.
20. 18-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
21. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы оның ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған репо операциясының мерзімі көрсетіледі.
22. 21-бағанда репо операциясының мәні болып табылатын құралдың бағасына қолданылған дисконттау ставкасы көрсетіледі.
23. 23-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
24. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
37-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE_ABRvP
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Репо түрі
Операция түрі
Құрал коды
Бағалы қағаз коды
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағасы
Кірістілігі
Саны
Көлемі
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сату депосының шоты
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Сатушы клиентінің коды
Сатушы өтінімнің нөмірі
Сатып алушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатып алу депосының шоты
Сатып алушы клиентінің коды
Сатып алушы өтінімнің нөмірі
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
Мәміле мәртебесі
Репо мерзімі
Жабу күні
Дисконт мөлшері
Ашу мәмілесінің нөмірі
Сауда-саттық режимі
21
22
23
24
25
26
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы __________________________________      _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________      _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
____________________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Оларға қатысушылар
көрсетіле отырып, бағалы
қағаздармен репо
операциялары туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" (индекс: 1- KASE_ABRvP, кезеңділігі: күн сайын)

17. В графе 15 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
18. В графе 16 указывается уникальный код клиента, присвоенный Акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг".
19. В графе 17 указывается персональный идентификационный номер (ID) трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение операции репо с ценными бумагами.
20. В графе 18 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
21. В графе 21 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
22. В графе 21 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене инструмента, являющегося предметом операции репо.
23. В графе 23 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
24. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 37
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников
Индекс формы административных данных: 1- KASE_ABRvP
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: организатор торгов
Форма
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Вид репо
Тип операции
Код инструмента
Код ценной бумаги
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Идентификационный номер ценной бумаги
Цена
Доходность
Количество
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Код клиента продавца
Номер заявки продавца
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Счет депо покупки
Код клиента покупателя
Номер заявки покупателя
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Статус сделки
Срок репо
Дата закрытия
Размер дисконта
Номер сделки открытия
Режим торгов
21
22
23
24
25
26
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об операциях
репо с ценными бумагами
с указанием их участников
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников" (индекс: 1- KASE_ABRvP, периодичность: ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Оларға қатысушылар көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбада теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
9. 5-бағанда репо операциясының түрі ретінде ашу немесе жабу деп көрсетіледі
10. 9 және 12-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 9 ("Бағасы") және 11 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады.
11. 10-бағанда ол бойынша сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасаған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайыздармен көрсетіледі.
12. 11-бағанда репо операциясының сатушысы қоятын бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
13. 13-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
14. 14 және 17-бағандарда депо шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
15. 15 және 19-бағандарда "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
16. 15 және 19-бағандарда бағалы қағаздарды сатушы және сәйкесінше сатып алушы репо операцияларын жасауға берген өтінімдердің реттік нөмірлері көрсетіледі.
17. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
18. 22-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған репо операциясының мерзімі көрсетіледі.
19. 23-бағанда репо операциясын жабу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі. Бұл баған репоны ашу операциясы үшін ғана толтырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
9. В графе 5 в качестве типа операции репо указывается открытие или закрытие.
10. В графах 9 и 12 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 9 ("Цена") и 11 ("Количество").
11. В графе 10 указывается доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник торгов заключил операцию репо, в процентах.
12. В графе 11 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом операции репо.
13. В графе 13 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графах 14 и 17 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
15. В графах 15 и 19 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные Акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг".
16. В графах 16 и 20 указываются порядковые номера заявок на заключение операции репо, поданные продавцом и покупателем ценных бумаг, соответственно.
17. В графе 21 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
18. В графе 22 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
19. В графе 23 указывается дата закрытия операции репо в формате "дд.мм.гггг". Данная графа заполняется только для операции открытия репо.

20. 24-бағанда репо операциясының мәні болып табылатын құралдың бағасына қолданылатын дисконттау мөлшерлемесі көрсетіледі.
21. 25-бағанда репоны ашудың тиісті мәмілесінің реттік нөмірі көрсетіледі. Бұл баған репоны жабу операциясы үшін ғана толтырылады
22. 26-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
38-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Туынды қаржы құралдарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE_ABD
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан
Өтінімнің нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Түрі
Өтінімнің бағыты
Құралдың коды
Бір келісімшарттың бағасы
Валютаның атауы
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Келісімшарттар саны
Бір келісімшарттағы базалық активтердің саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сауда шотының коды
Есеп айырысу коды
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Дербес сәйкестендіру нөмірі (ID)
Өтінім белгісі
Өтінімді алып тастау күні және уақыты
Өтінімнің мәртебесі
күні
уақыты
15
16
17
18
19
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
____________________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_____________________________________________      _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Туынды қаржы құралдарын
сатып алуға/сатуға өтінімдер
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Туынды қаржы құралдарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп (индексі: 1- KASE_ABD, кезеңділігі: күн сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Туынды қаржы құралдарын сатып алуға/сатуға өтінімдер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

20. В графе 24 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене инструмента, являющегося предметом операции репо.
21. В графе 25 указывается порядковый номер соответствующей сделки открытия репо. Данная графа заполняется только для операции закрытия репо.
22. В графе 26 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
23. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 38
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о заявках на покупку/продажу производных финансовых инструментов
Индекс формы административных данных: 1- KASE_ABD
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: организатор торгов
Форма
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Тип
Направление заявки
Код инструмента
Цена одного контракта
Наименование валюты
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Количество контрактов
Количество базовых активов в одном контракте
Объем
Код члена организатора торгов
Код торгового счета
Расчетный код
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Персональный идентификационный номер (ID)
Признак заявки
Дата и время снятия заявки
Статус заявки
дата
время
15
16
17
18
19
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета
о заявках на покупку/продажу
производных финансовых инструментов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о заявках на покупку/продажу производных финансовых инструментов (индекс: 1- KASE_ABD, периодичность: ежедневная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о заявках на покупку/продажу производных финансовых инструментов" (далее – Форма).

2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбада теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 17-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3 және 18-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің түрі көрсетіледі: "limit" - лимиттелген өтінім, "nego" - тікелей өтінім.
9. 5-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
10. 7 және 11-бағандарда бір келісімшарттың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. 11-бағанда өтінімнің көлемі ретінде 7 ("Бір келісімшарттың бағасы") және 9 ("Келісімшарттардың саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 7-бағанда бір келісімшарттың бағасы ретінде сауда-саттыққа қатысушы туынды қаржы құралдарымен мәміле жасауға дайын болатын баға көрсетіледі.
11. 8-бағанда өтінім валютасының атауы көрсетіледі.
12. 9 және 10-бағандарда өтінім келісімшарттарының саны мен бір келісімшарттағы базалық активтердің саны данамен көрсетіледі.
13. 14-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшалай қаражатпен қамтамасыз ету жөніндегі ақпаратты және/немесе тарабы сауда-саттыққа қатысушы болатын мәміле бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
14. 15-бағанда туынды қаржы құралдарымен мәміле жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі (ID) көрсетіледі.
15. 16-бағанда өтінімнің белгісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер өтінімді маркет-мейкер бермеген болса - "0", егер өтінімді сауда-саттыққа қатысушы туынды бағалы қағаздар бойынша баға белгілеуді қолдау жөніндегі маркет-мейкердің функцияларын орындау мақсатында берген болса - "1".
16. 19-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
39-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE_DT
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Құралдың коды
Сауда-саттық әдісі
Бір келісімшарттың бағасы
Валютаның атауы
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Келісімішарттардың саны
Бір келісімшарттағы базалық активтердің саны
Көлемі
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатудың сауда шотының коды
Сатудың есептік коды
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Сатуға арналған өтінімнің нөмірі
Сатып алушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатып алудың сауда шотының коды
Сатып алудың есептік коды
Сатып алуға арналған өтінімнің нөмірі
Орындау күні
14
15
16
17
18
19
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________      _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________      ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________      ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Мәмілелердің тараптары
көрсетіле отырып, туынды
қаржы құралдарымен
сауда-саттықтың нәтижелері
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп" (индексі: 1- KASE_DT, кезеңділігі: күн сайын)

2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
6. В графах 2 и 17 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графах 3 и 18 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "nego" – прямая заявка.
9. В графе 5 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
10. В графах 7 и 11 цена одного контракта и объем заявки указываются в тенге. В графе 11 в качестве объема заявки признается произведение граф 7 ("Цена одного контракта") и 9 ("Количество контрактов"). В графе 7 в качестве цены одного контракта указывается цена, по которой участник торгов готов заключить сделку с производными финансовыми инструментами.
11. В графе 8 указывается наименование валюты заявки.
12. В графах 9 и 10 количество контрактов заявки и количество базовых активов в одном контракте указываются в штуках.
13. В графе 14 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в денежных средствах и/или обязательств по сделкам, стороной по которым является участник торгов.
14. В графе 15 указывается персональный идентификационный номер (ID) трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение сделки с производными финансовыми инструментами.
15. В графе 16 в качестве признака заявки указывается цифра: "0" – если заявка подана не маркет-мейкером, "1" – если заявка подана участником торгов в целях исполнения функций маркет-мейкера по поддержанию котировок по производным ценным бумагам.
16. В графе 19 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
17. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 39
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок
Индекс формы административных данных: 1- KASE_DT
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: организатор торгов
Форма
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Код инструмента
Метод торгов
Цена одного контракта
Наименование валюты
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Количество контрактов
Количество базовых активов в одном контракте
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Код торгового счета продажи
Расчетный код продажи
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Код торгового счета покупки
Расчетный код покупки
Номер заявки на покупку
Дата исполнения
14
15
16
17
18
19
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о результатах
торгов производными
финансовыми инструментами
с указанием сторон сделок
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок" (индекс: 1- KASE_DT, периодичность: ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Мәмілелердің тараптары көрсетіле отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбада теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 5-бағанда сауда-саттық әдісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер туынды қаржы құралдарын сатып алу-сату мәмілесі үздіксіз қарсы аукцион әдісімен жасалған болса - "0", егер туынды қаржы құралдарын сатып алу-сату мәмілесі тікелей (атаулы) мәмілелер жасау әдісімен жасалған болса - "1".
9. 6 және 10-бағандарда бір келісімшарттың бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. 10-бағанда мәміленің көлемі ретінде 6 ("Бір келісімшарттың бағасы") және 8 ("Келісімшарттардың саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 6-бағанда бір келісімшарттың бағасы ретінде сауда-саттыққа қатысушы туынды қаржы құралдарымен мәміле жасаған баға көрсетіледі.
10. 7-бағанда мәміле валютасының атауы көрсетіледі.
11. 8 және 9-бағандарда мәміле келісімшарттарының саны мен бір келісімшарттағы базалық активтердің саны данамен көрсетіледі.
12. 11 және 15-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
13. 13-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшалай қаражатпен қамтамасыз ету жөніндегі ақпаратты және/немесе тарабы сауда-саттыққа қатысушы болып табылатын туынды қаржы құралын сату мәмілелері бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
14. 17-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшалай қаражатпен қамтамасыз ету жөніндегі ақпаратты және/немесе тарабы сауда-саттыққа қатысушы болып табылатын туынды қаржы құралын сатып алу мәмілелері бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
15. 19-бағанда мәмілені есептеудің нақты күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 5 в качестве метода торгов указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже производных финансовых инструментов заключена методом непрерывного встречного аукциона, "1" – если сделка по купле-продаже производных финансовых инструментов заключена методом заключения прямых (адресных) сделок.
9. В графах 6 и 10 цена одного контракта и объем сделки указываются в тенге. В графе 10 в качестве объема сделки признается произведение граф 6 ("Цена одного контракта") и 8 ("Количество контрактов"). В графе 6 в качестве цены одного контракта указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с производными финансовыми инструментами.
10. В графе 7 указывается наименование валюты сделки.
11. В графах 8 и 9 количество контрактов сделки и количество базовых активов в одном контракте указываются в штуках.
12. В графах 11 и 15 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 13 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в денежных средствах и/или обязательств по сделкам продажи производного финансового инструмента, стороной по которым является участник торгов.
14. В графе 17 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в денежных средствах и/или обязательств по сделкам покупки производного финансового инструмента, стороной по которым является участник торгов.
15. В графе 19 указывается фактическая дата расчета сделки в формате "дд.мм.гггг".

7. 3-бағанда өтінімді беру уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
9. 5-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған қаржы құралының коды көрсетіледі.
10. 6 және 8-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір қаржы құралының бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 8 ("Бағасы") және 9 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 8-бағанда сауда-саттыққа қатысушы қаржы құралын сатып алуға 11. 7-бағанда өтінімдегі қаржы құралдарының саны данамен көрсетіледі.
12. 91-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
13. 11-бағанда клиенттің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарын кодтау тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған клиенттің коды көрсетіледі.13-бағанда мынадай цифр көрсетіледі: "1" - меншікті, "2" - клиенттік.
14. 12-бағанда өтінімнің түрі көрсетіледі: "limit" - лимиттелген өтінім, "market" - нарықтық өтінім, "nego" - тікелей өтінім.
15. 13-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
16. 14-бағанда ол бойынша сауда-саттыққа қатысушы шетел валютасын сатып алуға (сатуға) дайын, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен, кірістілік пайыздармен көрсетіледі. 15-баған валюталық своп операциясы үшін толтырылады.
17. 15-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
18. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
41-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE_RFC
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Қаржы құралының коды
Бағасы
Кірістілігі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатудың сауда шотының коды
Клиент коды
Сатуға берілген өтінімнің нөмірі
Сатып алушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Сатып алудың сауда шотының коды
Клиент коды
Сатып алуға берілген өтінімнің нөмірі
Мәміленің мәртебесі
Орындалу күні
Мәміле белгісі
Сауда-саттық режимі
14
15
16
17
18
19
20
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________      ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________      ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Шетел валюталарымен
сауда- саттықтың нәтижелерi
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" (индекс: 1- KASE_RFC, кезеңділігі: күн сайын)

7. В графе 3 указывается время подачи заявки в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
9. В графе 5 указывается код финансового инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
10. В графах 6 и 8 указываются цена за один финансовый инструмент с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 8 ("Цена") и 9 ("Количество"), за исключением операций валютного свопа. В графе 8 указывается цена, по которой участник торгов готов купить (продать) финансовый инструмент.
11. В графе 7 количество финансовых инструментов заявки указывается в штуках.
12. В графе 9 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 11 указывается код клиента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графе 12 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "market" – рыночная заявка, "nego" – прямая заявка.
15. В графе 13 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
16. В графе 14 указывается доходность, с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник готов купить (продать) иностранную валюту. Графа 15 заполняется для операций валютного свопа.
17. В графе 15 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
18. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 41
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о результатах торгов иностранными валютами
Индекс формы административных данных: 1- KASE_RFC
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: организатор торгов
Форма
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Код финансового инструмента
Цена
Доходность
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов выступающего продавцом
Код торгового счета продажи
Код клиента
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Код торгового счета покупки
Код клиента
Номер заявки на покупку
Статус сделки
Дата исполнения
Признак сделки
Режим торгов
14
15
16
17
18
19
20
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о результатах
торгов иностранными валютами
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о результатах торгов иностранными валютами" (индекс: 1- KASE_RFC, периодичность: ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырылады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбамен теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2 және 18-бағандарда мәміленің жасалу күні мен мәміле бойынша есеп айырысудың нақты күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
7. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты мен мәміле бойынша есеп айырысудың нақты уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған қаржы құралының коды көрсетіледі.
9. 5 және 8-бағандарда бір қаржы құралының бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 5 ("Бағасы") және 7-бағандардың ("Саны") көбейтіндісі танылады.
10. 6-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы оған сәйкес сауда-саттық қатысушылары валюталық своп бойынша мәміле жасасқан, өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындайтын, баға белгілеу дәлдігімен, пайызбен кірістілік көрсетіледі.
11. 7-бағанда қаржы құралдарының саны данамен көрсетіледі.
12. 9-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерінің коды көрсетіледі.
13. 11 және 15-бағандарда Сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарын кодтау тәртібіне сәйкес айқындаған клиенттердің кодтары көрсетіледі.
14. 17-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
15. 19-бағанда своп негізгі мәмілесінің нөмірі көрсетіледі. 19-баған валюталық своп операциялары үшін толтырылады.
16. 20-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
42-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Орындалмаған мәмілелер/операциялар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE-NONDEALINGs
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Нысан
Мәміле нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Орындамау себебі
Құралы коды
Нарық түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағасы
Саны
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Көлемі
Сатушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сату депосының шоты
Сатушы клиентінің коды
Сатып алушы болып отырған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сату депосының шоты
Сатып алушы клиентінің коды
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ___________________________      ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________      ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________      ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Орындалған мәмілелер/
операциялар туралы есептің
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Орындалған мәмілелер/операциялар туралы есеп" (индекс: 1- KASE-NONDEALINGs, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о результатах торгов иностранными валютами" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
6. В графах 2 и 18 указываются дата заключения сделки и фактическая дата расчета по сделке в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 3 указываются время заключения сделки и фактическое время расчета по сделке в формате "часы:минуты:секунды".
8. В графе 4 указывается код финансового инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
9. В графах 5 и 8 указываются цена за один финансовый инструмент с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 5 ("Цена") и 7 ("Количество").
10. В графе 6 указывается доходность, с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участники торгов заключили сделку по валютному свопу, в процентах.
11. В графе 7 указывается количество финансовых инструментов в штуках.
12. В графе 9 указываются коды членов организатора торгов, определенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графах 11 и 15 указываются коды клиентов, определенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графе 17 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
15. В графе 19 указывается номер основной сделки своп. Графа 19 заполняется для операций валютного свопа.
16. В графе 20 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
17. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 42 к
постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о неисполненных сделках/операциях
Индекс формы административных данных: 1- KASE-NONDEALINGs
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: организатор торгов
Форма
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Причина неисполнения
Код инструмента
Вид рынка
Идентификационный номер ценной бумаги
Цена
Количество
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Код клиента продавца
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Счет депо покупки
Код клиента покупателя
Примечание
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о неисполненных
сделках/операциях
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о неисполненных сделках/операциях" (индекс: 1- KASE-NONDEALINGs, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Орындалған мәмілелер/операциялар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан белгіленген мерзімде орындалмаған мәмілелер/операциялар, не оларды орындау мерзімі аяқталғанға дейін тоқтатылған, сондай-ақ ол бойынша бастапқы параметрлері немесе мәміле шарттары өзгертілген мәмілелер/операциялар бойынша толтырылады.
6. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі. Репо операциясы үшін ашылу мәмілесінің немесе жабылу мәмілесінің тиісті реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2 және 3-бағандарда мәміленің жасалу күні мен уақыты "кк.аа.жжжж" және тиісінше, "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда орындалмау себебі көрсетіледі: "1" - егер сатып алушыда ақша жетіспеуіне байланысты мәміле орындалмаса; "2" - егер сатушыда қаржы құралдарының болмауына байланысты мәміле жасалмаса; "3" - егер мәміле тараптардың өзара келісімі бойынша бұзылса; "4" - өзге де себептер бойынша.
9. 5-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген құралдарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған құралдың коды көрсетіледі.
10. 6-бағанда сауда-саттық жүйесі қамтамасыз ететін нарық түрі көрсетіледі.
11. 8, 9 және 10-бағандарда сәйкесінше мәміленің бағасы, саны және көлемі көрсетіледі.
12. 11 және 14-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы оның ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін кодтау тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындайтын сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
13. 12 және 15-бағандарда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шот) деп кастодиандық шот (қосалқы шот) түсініледі.
14. 13 және 16-бағандарда "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
15. 15-бағанда, егер 4-бағанда "басқа себептер бойынша" көрсетілген болса, орындалмау себептері туралы қысқаша ескертпелер көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
43-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кастодианның қатысуымен есеп айырысуды орындау міндеттемелерін ауыстыру туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1- KASE-LA-cust
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Форма
Ауыстыру нөмірі
Ауыстыру күні және уақыты
Ауыстыру бағыты
Сауда-саттық режимі
Бағалы қағаз коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағасы
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сауда-клирингтік шот
Клиент коды
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сауда-клирингтік шот
Клиент коды
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________      ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)      қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кастодианның қатысуымен
есеп айырысуды орындау
міндеттемелерін ауыстыру
туралы есептің
нысанына қосымша

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о неисполненных сделках/операциях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется по сделкам/операциям, которые не были исполнены в установленные сроки, либо сделкам/операциям, расторгнутым до наступления срока их исполнения, а также по которым были изменены первоначальные параметры или условия сделки.
6. В графе 1 указывается порядковый номер сделки. Для операции репо указывается соответствующий порядковый номер сделки открытия или сделки закрытия.
7. В графах 2 и 3 указываются дата и время заключения сделки в форматах "дд.мм.гггг" и "часы:минуты:секунды", соответственно.
8. В графе 4 указывается причина неисполнения: "1" – если сделка не исполнена в связи с отсутствием денег у покупателя; "2" – если сделка не исполнена в связи с отсутствием финансовых инструментов у продавца; "3" – если сделка расторгнута по обоюдному согласию сторон; "4" – по иным причинам.
9. В графе 5 указывается код инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки инструментов, предусмотренным его внутренними документами.
10. В графе 6 указывается вид рынка, предусмотренный торговой системой.
11. В графах 8, 9 и 10 указывается цена, количество и объем сделки, соответственно.
12. В графах 11 и 14 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графах 12 и 15 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
14. В графах 13 и 16 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные Акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг".
15. В графе 17 указываются краткие примечания причин неисполнения в случае если в графе 4 было указано "по иным причинам".
16. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 43
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 211
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о переводе обязательств на исполнение расчетов с участием кастодиана
Индекс формы административных данных: 1- KASE-LA-cust
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц представляющих: организатор торгов
Форма
Номер перевода
Дата и время перевода
Направление перевода
Режим торгов
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Цена
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов
Торгово-клиринговый счет
Код клиента
Код члена организатора торгов
Торгово-клиринговый счет
Код клиента
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
отчета о переводе обязательств
на исполнение расчетов
с участием кастодиана
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о переводе обязательств на исполнение расчетов с участием кастодиана"

Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Кастодианның қатысуымен есеп айырысуды орындау міндеттемелерін ауыстыру туралы есеп" (индекс: 1- KASE-1- KASE-LA-cust, кезеңділігі: күн сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кастодианның қатысуымен есеп айырысуды орындау міндеттемелерін ауыстыру туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күнге толтырылады. Нысандағы деректер үтірден кейін екі таңбамен теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан кастодианмен есеп айырысуды орындау міндеттемелерін ауыстыру жүзеге асырылған бағалы қағаздармен жасалған мәмілелер бойынша толтырылады.
6. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2 және 3-бағандарда мәміленің жасалу күні мен уақыты "кк.аа.жжжж" және тиісінше, "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
8. 4-бағанда ауыстыру бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
9. 5-бағанда сауда-саттық жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
10. 6-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген құралдарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған құралдың коды көрсетіледі.
11. 8, 9 және 10-бағандарда сәйкесінше ауыстыру бағасы, саны және көлемі көрсетіледі.
12. 11-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы оның ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін кодтау тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындайтын, міндеттемені беруші сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
13. 14-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы оның ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін кодтау тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындайтын, міндеттемені
14. 15-бағанда депо шоты (қосалқы шот) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған, міндеттемелерді ауыстыру жүзеге асырылатын жеке шот (қосалқы шот) түсініледі.
15. 13-бағанда міндеттемелерді аудару жүзеге асырылатын "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы берген Клиенттің бірегей коды көрсетіледі.
16. 15-бағанда депо шоты (қосалқы шот) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған, міндеттемелерді ауыстыру қабылданатын жеке шот (қосалқы шот) түсініледі.

(индекс: 1- KASE-1- KASE-LA-cust, периодичность: ежедневная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о переводе обязательств на исполнение расчетов с участием кастодиана" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге с двумя знаками после запятой.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется по сделкам с ценными бумагами, по которым был осуществлен перевод обязательств на исполнение расчетов с участием кастодиана.
6. В графе 1 указывается порядковый номер перевода.
7. В графах 2 и 3 указываются дата и время перевода в форматах "дд.мм.гггг" и "часы:минуты:секунды", соответственно.
8. В графе 4 в качестве направления перевода указывается покупка или продажа.
9. В графе 5 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
10. В графе 6 указывается код инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки инструментов, предусмотренным его внутренними документами.
11. В графах 8, 9 и 10 указывается цена, количество и объем перевода, соответственно.
12. В графе 11 указывается код члена организатора торгов передающего обязательство, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 14 указывается код члена организатора торгов, принимающего обязательство, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
14. В графе 15 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет, открытый в системе учета центрального депозитария, с которого осуществляется перевод обязательств.
15. В графе 13 указывается уникальный код клиента, присвоенный Акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг", с которого осуществляется перевод обязательств.
16. В графе 15 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет, открытый в системе учета центрального депозитария, на который принимается перевод обязательств.

17. 16-бағанда міндеттемелерді аудару қабылданатын "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы берген Клиенттің бірегей коды көрсетіледі.
18. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.

17. В графе 16 указывается уникальный код клиента, присвоенный Акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг", на который принимается перевод обязательств.
18. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.