"Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 9 шілдедегі № 451-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 шілдеде № 23479 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:

О внесении дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180 "Об утверждении перечня существенно важных товаров"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 9 июля 2021 года № 451-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2021 года № 23479
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:

1. "Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10953 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Елеулі маңызды тауарлар тізбесінде:
мынадай мазмұндағы 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 және 137 реттік нөмірлі жолдармен толықтырылсын:
"

1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180 "Об утверждении перечня существенно важных товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10953) следующие дополнения:
в Перечне существенно важных товаров, утвержденном указанным приказом:
дополнить строками, порядковые номера 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 и 137, следующего содержания:
"

123.
0102
Тірі ірі қара мал
124.
0104
Тірі қойлар мен ешкілер
125.
2902
Циклдік көмірсутектер
126.
3403
Жақпа материалдары (кескіш жабдықтар үшін жақпасалқындатқыш эмульсияларды, болттар немесе жаңғақтарды бұрауды жеңілдетуге арналған құралдар, тотты кетіруге арналған құралдар немесе тоттануға қарсы құралдар және майлау негізінде дайындалған қалыптан бұйымдарды алуды жеңілдетуге арналған препараттар) және битуминоздық жыныстардан алынған негізгі құрамдас бөліктер ретінде сал. 70 % немесе одан қөп мұнай немесе мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні, жүнді жаққымаймен және маймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар
127.
3811
Антидетонаторлар, антиоксиданттар, шайыртүзуші тежегіштер, қоюлатқыштар, даттануға қарсы заттар және мұнай өнімдеріне (бензинді қоса алғанда) немесе мұнай өнімдерге арналған мақсаттарда сияқты пайдаланылатын басқа да сұйықтықтарға қосылатын өзге де дайын қоспалар
128.
3826 00
Битуминоз жыныстарынан алынған, құрамында сал. 70 % кем болатын мұнай өнімдері немесе мұнай бар немесе жоқ биодизель және оның қоспалары
129.
4015 топтан*
Стерильді, стерильді емес медициналық қолғаптар
130.
6210 топтан*
Бір рет қолданылатын, көп рет қолданылатын медициналық қорғаныш костюмдері (барлық түрлері)

123.
0102
Крупный рогатый скот живой
124.
0104
Овцы и козы живые
125.
2902
Углеводороды циклические
126.
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
127.
3811
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, загустители, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты
128.
3826 00
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
129.
Из 4015*
Перчатки медицинские стерильные, нестерильные
130.
Из 6210*
Медицинские защитные костюмы одноразовые, многоразовые (все виды)

131.
6307 90 980 0 бірі*
Үш қабатты медициналық маска (барлық түрлері)
132.
7303 00*
Бұрын пайдалануда болған шойынды құймадан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер
133.
7304*
Бұрын пайдалануда болған жіксіз, қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер (шойынды құймадан басқа)
134.
7305*
Бұрын пайдалануда болған дөңгелек қималы, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, қара металдардан жасалған өзге де түтіктер мен түтікшелер (мысалы, пісірілген, шегеленген немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген)

131.
Из 6307 90 980 0*
Маска медицинская трехслойная (все виды)
132.
7303 00*
Трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья, бывшие в употреблении
133.
7304*
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья), бывшие в употреблении
134.
7305*
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов, бывшие в употреблении

135.
7306*
Бұрын пайдалануда болған қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер (мысалы, жігі ашық немесе дәнекерленген, шегеленген немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген)
136.
8548 10
Бастапқы элементтер, бастапқы батареялар мен электр аккумуляторлары қалдықтары мен сынықтары; мерзімі өткен бастапқы элементтер, мерзімі өткен бастапқы батареялар мен мерзімі өткен электр аккумуляторлары
137.
9020 00 000 0*
№ 95 маска-респиратор (барлық түрлері)
";
ескертпе мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"* ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген кодымен жіктелетін тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алған жөн.".

135.
7306*
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов, бывшие в употреблении
136.
8548 10
Отходы и лом первичных элементов, первичных батарей и электрических аккумуляторов; отработавшие первичные элементы, отработавшие первичные батареи и отработавшие электрические аккумуляторы
137.
9020 00 000 0*
Маска-респиратор № 95 (все виды)
";
примечание дополнить строкой следующего содержания:
"* в отношении товаров, классифицируемых указанным кодом ТН ВЭД ЕАЭС, следует руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.".

2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
сауда және интеграция министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі

2. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
Б. Сұлтанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан