Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 12 шiлдедегі № 244 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 шiлдеде № 23580 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз.
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 308-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Климаттық саясат және жасыл технологиялар департаменті заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикаcы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 12 шілдедегі
№ 244 Бұйрығымен бекітілген
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидалары

Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 244. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2021 года № 23580.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения настоящего приказа см. пункт 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 308 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции.
2. Департаменту климатической политики и зеленых технологий Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 12 июля 2021 года № 244
Правила выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции

1- тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 308-бабының 2-тармағына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өзара сауданы жүзеге асыру кезінде озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді өткізу және озонды бұзатын заттарды есепке алу туралы келісімді және 2015 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өзара сауданы жүзеге асыру кезінде озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді өткізу және озонды бұзатын заттарды есепке алу туралы келісімге Қырғыз Республикасының қосылуы туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында әзірленді және озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнiмдердi Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалар "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 30 шешімімен бекітілген Тарифтік емес реттеу шаралары оларға қатысты қолданылатын тауарлар тізбесінің 1.1 және 2.1-бөлімдерінде көрсетілген озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерге таралады.
3. Жеке тұлғаларға жеке пайдалану үшін (коммерциялық емес мақсаттарда) озонды бұзатын заттарды (құрамында олар бар өнімдерден басқа) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге тыйым салынады.
4. Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкелуге рұқсат озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді оның аумағына әкелу көзделетін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген осындай заттар мен өнімдерді әкелуге қорытынды (рұқсат беру құжаты) болған кезде беріледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 308 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее – Экологический кодекс), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) в целях реализации Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о перемещении озоноразрушающих веществ и содержащей из продукции и учете озоноразрушающих веществ при осуществлении взаимной торговли государств – членов Евразийского экономического союза и Протокола о присоединении Кыргызской Республики к Соглашению о перемещении озоноразрушающих веществ и содержащей из продукции и учете озоноразрушающих веществ при осуществлении взаимной торговли государств – членов Евразийского экономического союза от 29 мая 2015 года" и определяют порядок выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов Евразийского экономического союза (далее – Союз) и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции.
2. Настоящие Правила распространяются на индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, осуществляющих ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, указанных в разделах 1.1 и 2.1 Перечня товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования".
3. Ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ (кроме содержащей их продукции) физическими лицами для личного пользования (в некоммерческих целях) запрещен.
4. Разрешение на вывоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Евразийского экономического союза выдается при наличии заключения (разрешительного документа) на ввоз таких веществ и продукции, выданного компетентным органом соответствующего государства-члена Евразийского экономического союза, на территорию которого предполагается ввоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции.

5. Мынадай:
1) жеке тұлғалардың құрамында озонды бұзатын заттары бар өнімдерді жеке пайдалану үшін (коммерциялық емес мақсаттарда) өткізуі кезінде;
2) әуе, теңіз (өзен), теміржол, автомобиль көлігі құралымен бірге техникалық сипаттамаларына сәйкес пайдалану үшін озонды бұзатын заттар қажет, осы көлік құралының жабдықтары мен техникалық құрылғыларының қалыпты пайдаланылуын қамтамасыз ету үшін, оның ішінде тоңазытқыш жабдығына, кондиционерлеу жүйелеріне, өрт сөндіру құралдарына және өзге де жабдық пен техникалық құрылғыларға құю, үстеп құю мақсатында және қажетті мөлшерде озонды бұзатын заттарды өткізу кезінде рұқсат алу талап етілмейді.
6. Рұқсат "Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысаны және оны толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулықтар туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулықтардың талаптарын ескере отырып жасалады.
7. Берілген рұқсаттың қолданылуы ол берілген мерзімнің аяқталуы бойынша не осындай мерзім аяқталғанға дейін – рұқсатты бір реттік пайдаланғаннан (озонды бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдердің рұқсатта белгіленген тиісті мөлшерін әкелгеннен және әкеткеннен) кейін тоқтатылады.
2-тарау. Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру тәртібі
8. Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.

5. Не требуется получение разрешения:
1) при перемещении физическими лицами продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, для личного пользования (в некоммерческих целях);
2) при перемещении озоноразрушающих веществ вместе с воздушным, морским (речным), железнодорожным, автомобильным транспортным средством с целью и в количестве, которые необходимы для обеспечения нормальной эксплуатации оборудования и технических устройств этого транспортного средства, в том числе для заправки, дозаправки холодильного оборудования, систем кондиционирования, средств пожаротушения и иного оборудования, и технических устройств, для эксплуатации которых в соответствии с техническими характеристиками необходимы озоноразрушающие вещества.
6. Разрешение составляется с учетом требований методических указаний по заполнению единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45 "О единой форме заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, и методических указаниях по ее заполнению".
7. Действие выданного разрешения прекращается по истечении срока, на который оно было выдано, либо до истечения такого срока – после однократного применения разрешения (ввоза и вывоза соответствующего количества озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, установленного разрешением).
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
8. Выдача разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции является государственной услугой (далее – государственная услуга).
9. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
10. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).

11. Процестердің сипаттамаларын, көрсету нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандартында (бұдан әрі – Стандарт) жазылған.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз нысанда алу үшін дара кәсіпкер және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қыметті берушіге осы Қағидаларға 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат алуға өтінішді, сондай-ақ Стандарттың 8-тармағына сәйкес құжаттарды қағаз тасығышта ұсынады.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қыметті берушіге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішді, сондай-ақ Стандарттың 8-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды.
14. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
15. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады. Көрсетілетін қызметті алушыдан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
16. Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтініш мен құжаттар келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады және орындайшыны тағайындайтын көрсетілетн қызметті берушінің басшысына оларды жолдайды.

11. Перечень документов и требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт).
12. Для получения государственной услуги в бумажной форме индивидуальный предприниматель и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) предоставляет услугодателю на бумажном носителе заявление на получение разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме согласно приложениям 2 и (или) 3 к настоящим Правилам, а также документы согласно пункту 8 Стандарта.
13. Для получения государственной услуги в электронной форме услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) заявление в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложениям 2 и (или) 3 к настоящим Правилам, а также документы согласно пункту 8 Стандарта.
14. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
15. Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства". Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
16. Сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления заявления и документов осуществляет регистрацию и направляет их руководителю услугодателя, которым назначается исполнитель.

17. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
18. Орындаушы тіркеу сәтінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда, орындаушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қандай талаптарға сәйкес келмейтінін және сәйкес келтіру мерзімін көрсете отырып, хабарлама жолдайды.
Егер хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы оны талаптарға сәйкес келтірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды қағаз тасығышта немесе порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолдайды.
19. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда орындаушы 4 (төрт) жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне қарастырады.
20. Қарастыру қорытындылары бойынша орындаушы 1 (бр) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосышаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсатты қалыптастырады және келісу мен қол қоюға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсатты қағаз тасығышта немесе порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында.
21. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін стандарттың 9-тармағында көрсетілген негіздерді анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күн бұрын көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

17. В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
18. Исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя проверяет полноту документов, представленных услугополучателем.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов или отсутствия сведений необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, исполнитель в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, направляет услугополучателю уведомление с указанием каким требованиям не соответствует пакет документов и сроке приведения его в соответствие.Срок приведения в соответствие указанных в уведомлении документов составляет два рабочих дня.
В случае, если в течении двух рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел его в соответствие с требованиями, услугодатель направляет отказ в дальнейшем рассмотрении заявления согласно приложению 4 к настоящим Правилам, на бумажном носителе, или подписанный ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.
19. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, исполнитель в течении 4 (четырех) рабочих дней рассматривает их на соответствие требованиям настоящих Правил.
20. По итогам рассмотрения исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня формирует разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и направляет на согласование и подписание.
После подписания услугодателем услугополучатель получает разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, на бумажном носителе, или подписанное ЭЦП руководителя услугодателя, на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.
21. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги указанных в пункте 9 Стандарта услугодатель не позднее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсатты қағаз тасығышта немесе порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында не осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды қағаз тасығышта немесе порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында береді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
22. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган), лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі уәкілетті органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, уәкілетті органға шағымды жолдамауға құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
1-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам на бумажном носителе, или подписанное ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги согласно приложению 6 к настоящим Правилам на бумажном носителе, или подписанный ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
22. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится уполномоченным органом в области охраны окружающей среды (далее – уполномоченный орган), должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в уполномоченный орган.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в уполномоченный орган, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
1
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішді тіркеген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде
4
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
5
Мемлкеттік қызметті көрсету нәтижесі
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі

1) через услугодателя;
2) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации заявления услугодателем в течение 8 (восьми) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00- ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00- ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге.
Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының (жеке басын сәйкестендіру үшін) (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жеке басын куәландыратын құжат, не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат алуға өтініш;
3) делдалдық қызмет көрсету туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі (егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал әрекет етсе);
4) әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың немесе құрамында олар бар өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының көшірмесі немесе жазбаша хабарламасы;
5) адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдерді әкелуді жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушының жүктерді сақтандырудың қолданыстағы сақтандыру полисінің не Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz, www.elicense.kz
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. На ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции.
При обращении к услугодателю:
1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности) (либо его представителя по доверенности);
2) заявление на получение разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, подписанного услугополучателем, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве услугополучателя выступает посредник);
4) копия сертификата соответствия или письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и содержащая их продукция отвечают требованиям документов, в соответствии с которыми они изготавливаются;
5) копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан, подтверждающего обеспечение услугополучателем, осуществляющим ввоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
6) в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;

7) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
8) озон қабатын бұзатын заттарды шикізат ретінде пайдалану үшін әкелген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын көрсетілетін қызметті алушы хатының көшірмесі не озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
9) озонды бұзатын заттарды бір рет және (немесе) бірнеше рет пайдалану ыдысында әкелінетінін растайтын мәліметтердің көшірмелері.
Портал арқылы:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат алуға өтініш;
2) делдалдық қызмет көрсету туралы (егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
3) әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының және (немесе) жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі;
4) адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдерді әкелуді жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушының жүктерді сақтандырудың қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;

7) в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
8) в случае ввоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья копия письма услугополучателя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
9) копия сведений, подтверждающих, что ввоз озоноразрушающих веществ осуществляется в таре однократного и (или) многократного использования.
Через портал:
1) заявление на получение разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве услугополучателя выступает посредник);
3) электронная копия сертификата соответствия или письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и содержащая их продукция отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
4) электронная копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан, подтверждающего обеспечение услугополучателем, осуществляющим ввоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
5) в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;

6) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
7) озон қабатын бұзатын заттарды шикізат ретінде пайдалану үшін әкелген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын көрсетілетін қызметті алушы хатының электрондық көшірмесі не озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
8) озонды бұзатын заттарды бір рет және (немесе) бірнеше рет пайдалану ыдысында әкелінетінін растайтын мәліметтердің көшірмелері.
2. Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетуге.
Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының (жеке басын сәйкестендіру үшін) (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жеке басын куәландыратын құжат, не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетуге рұқсат алуға өтініш;
3) делдалдық қызмет көрсету туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі (егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал әрекет етсе);
4) әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың немесе құрамында олар бар өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының көшірмесі немесе жазбаша хабарламасы;
5) адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдерді әкетуді жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушының жүктерді сақтандырудың қолданыстағы сақтандыру полисінің не Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкетілген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;

6) в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
7) в случае ввоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья электронная копия письма услугополучателя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
8) электронная копия сведений, подтверждающих, что ввоз озоноразрушающих веществ осуществляется в таре однократного и (или) многократного использования.
2. На вывоз с территории Республики Казахстан в государства – члены Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции.
При обращении к услугодателю:
1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности) (либо его представителя по доверенности);
2) заявление на получение разрешения на вывоз с территории Республики Казахстан в государства – члены Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, подписанного услугополучателем, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве услугополучателя выступает посредник);
4) копия сертификата соответствия или письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и содержащая их продукция отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
5) копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан, подтверждающего обеспечение услугополучателем, осуществляющим вывоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
6) в случае вывоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;

7) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкетілген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
8) озон қабатын бұзатын заттарды шикізат ретінде пайдалану үшін әкеткен жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын көрсетілетін қызметті алушы хатының көшірмесі не озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
9) егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында озон қабатын бұзатын заттардың бір рет пайдалану ыдысында әкетуге тыйым салу белгіленген жағдайда озон қабатын бұзатын заттардың бірнеше рет пайдалану ыдысында тасымалданатынын растайтын мәліметтердың көшірмесі.
Портал арқылы:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетуге рұқсат алуға өтініш;
2) делдалдық қызмет көрсету туралы (егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) электр ондық көшірмесі;
3) әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының және (немесе) жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі;
4) адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдерді әкетуді жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушының жүктерді сақтандырудың қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкетілген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;

7) в случае вывоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
8) в случае вывоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья копия письма услугополучателя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
9) копия сведений, подтверждающих, что вывоз озоноразрушающих веществ осуществляется в таре многократного использования в случае, если законодательством государства-члена Союза установлен запрет на ввоз озоноразрушающих веществ в таре однократного использования.
Через портал:
1) заявление на получение разрешения на вывоз с территории Республики Казахстан в государства – члены Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве услугополучателя выступает посредник);
3) электронная копия сертификата соответствия или письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и содержащая их продукция отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
4) электронная копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан, подтверждающего обеспечение услугополучателем, осуществляющим вывоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
5) в случае вывоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;

6) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкетілген жағдайда озон қабатын бұзатын за ттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйым мен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
7) озон қабатын бұзатын заттарды шикізат ретінде пайдалану үшін әкеткен жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын көрсетілетін қызметті алушы хатының электрондық көшірмесі не озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
8) егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында озон қабатын бұзатын заттардың бір рет пайдалану ыдысында әкетуге тыйым салу белгіленген жағдайда озон қабатын бұзатын заттардың бірнеше рет пайдалану ыдысында тасымалданатынын растайтын мәліметтердың электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуге дәлелді бас тартуға негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің сенімсіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкессіздігі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірілген қызмет түрлерімен (озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді әкелумен және әкетумен) айналысуға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) озонды бұзатын заттарды әкелуге – "2020-2025 жылдар кезеңінде озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерін (квоталарын) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 109 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20671 тіркелген) бекітілген озонды бұзатын заттарды тұтынудың есепті деңгейіне Қазақстан Республикасында жеткен жағдайда;
5) озонды бұзатын заттарды Одаққа мүше мемлекеттерге әкетуге – көрсетілетін қызметті берушінің тиісті мемлекеттің құзыретті органынан осы мемлекетке озонды бұзатын заттарды әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беруді тоқтату қажеттілігі туралы ақпарат алуы.
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнiмдердi Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат берге өтініш

6) в случае вывоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
7) в случае вывоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья электронная копия письма услугополучателя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
8) электронная копия сведений, подтверждающих, что вывоз озоноразрушающих веществ осуществляется в таре многократного использования в случае, если законодательством государства-члена Союза установлен запрет на ввоз озоноразрушающих веществ в таре однократного использования
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственно й услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении заявляемым видом деятельности (ввоз и вывоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции);
4) на ввоз озоноразрушающих веществ - в случае достижения в Республике Казахстан расчетного уровня потребления озоноразрушающих веществ, установленного приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 109 "Об утверждении Лимитов (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период с 2020 по 2025 годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20671);
5) на вывоз озоноразрушающих веществ в государства-члены Союза – получение услугодателем информации от компетентного органа соответствующего государства о необходимости прекращения выдачи заключений (разрешительных документов) на вывоз озоноразрушающих веществ в данное государство
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Форма
Заявление на выдачу разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции

1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі КК.АА.ЖЖЖЖ бастап КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда
3. Рұқсаттың түрі / ӘКЕЛУ
4. Келісімшарт №
5. Көрсетілетін қызметті алушы
6. Жөнелтуші
7. Жөнелту елі
8. Шығарылған ел
9. Саны
10. Өлшем бірлігі
11. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауар коды және оның сипаты
12. Қосымша ақпарат
13. Рұқсатты беру үшін негіз
14. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы Тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Лауазымы
Телефоны
Қолы, мөрі (бар болса), немесе электрондық цифрлық қолтаңба
Күні
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнiмдердi Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат берге өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі КК.АА.ЖЖЖЖ бастап КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда
3. Рұқсаттың түрі / Шығару
4. Келісімшарт №
5. Көрсетілетін қызметті алушы
6. Сатып алушы
7. Алушы елі
8. Шығарылған ел
9. Саны
10. Өлшем бірлігі
11. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауар коды және оның сипаты
12. Қосымша ақпарат
13. Рұқсатты беру үшін негіз
14. Көрсетілетін қызметі алушының уәкілетті адамы Тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Лауазымы
Телефоны
Қолы, мөрі (бар болса), немесе электрондық цифрлық қолтаңба
Күні
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
4-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі не заңды
тұлғаның толық
атауы ____________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруге өтінішті қараудан бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат
ҚОРЫТЫНДЫ
(рұқсат беру құжаты)
№ ____/_____20__ /_________
_____________________________________________________________________
(Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің қорытынды берген мемлекеттік билік органының атауы)
Берілді _____________________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін – ұйымның атауы, почталық мекенжайы, елі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) почталық мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өткізу түрі______________________________________________________
(өткізу түрі)
________________________
(Бірыңғай тізбенің бөлімі)
___________________________________________
(Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды*)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы / жөнелтуші _______________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, елі)
Межелі/жөнелту елі______________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты ____________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі) ____________________________________________
Негізі: _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Қосымша ақпарат _______________________________________________________
Транзит елі_____________________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Қорытынды 20___жылғы "___" ________ дейін жарамды
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
___________________________
(лауазымы)
____________________________
Электрондық цифрлық қолтаңба/қолы _______________ Күні___________
Мөр орны (бар болса)
<*> -жолдар тауарлардың санаттарына қойылатын талаптарды ескере отырып толтырылады
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
6-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі не заңды
тұлғаның толық
атауы ____________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]

1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения
|ВВОЗ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель
6. Отправитель
7. Страна отправления
8. Страна происхождения
9. Количество
10. Единица измерения
11. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
12. Дополнительная информация
13. Основание для выдачи разрешения
14. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (если указано в документе, удостоверяющем личность)
Должность
Телефон
Подпись, печать (в случае наличия), либо электронная цифровая подпись
Дата
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Форма
Заявление на выдачу разрешения на вывоз с территории Республики Казахстан в государства-члены Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения ВЫВОЗ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель
6. Покупатель
7. Страна получателя
8. Страна происхождения
9. Количество
10. Единица измерения
11. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
12. Дополнительная информация
13. Основание для выдачи разрешения
14. Уполномоченное лицо услугополучателя Фамилия, имя, отчество (если указано в документе, удостоверяющем личность)
Должность
Телефон
Подпись, печать (в случае наличия), либо электронная цифровая подпись
Дата
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
_________________________
Мотивированный отказ
Номер _________ "___" ______20___ года
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан рассмотрев Ваше
заявление № _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в рассмотрении
заявления на выдачу разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан
из государств-членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей
их продукции по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти
государства озоноразрушающих
веществ и содержащей их продукции
Форма
Разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов Евразийского экономического союза и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
(разрешительный документ)
№ ____/_____20__ /_________
______________________________________________________________________
(Наименование органа государственной власти государства-члена Евразийского
экономического союза, выдавшего заключение)
Выдано
_______________________________________________________________________
(для юридических лиц – название организации, почтовый адрес, страна, бизнес-
идентификационный номер/для физических лиц – фамилия, имя, отчество
(при его наличии), почтовый адрес, индивидуальный идентификационный номер)
Вид перемещения ______________________________________________________
(вид перемещения)
__________________________________
(Раздел единого перечня)
________________________________________
(Код товара согласно Единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза*)
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель_______________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления _____________________________________
Цель ввоза (вывоза) _______________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) _____________________________________
Основание:_______________________________________________________
Дополнительная информация _______________________________________
Страна транзита __________________________________________________
(транзит по территории)
Заключение действительно по "___" ______ 20___ года
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
___________________________
(должность)
Электронная цифровая подпись/подпись _____________ Дата____________
Место печати (при наличии)
<*> -строки заполняются с учетом требований к категориям товаров
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
__________________________
Мотивированный отказ
Номер _________ "___" ______20___ года
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан рассмотрев Ваше
заявление № _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в выдаче разрешения
на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов Евразийского
экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства
озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]