Микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістерді қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 16 шiлдедегi № 82 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шiлдеде № 23630 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.10.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-2-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістерді қарау қағидалары бекітілсін.
2. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2021 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2021 жылғы 16 шілдедегі
№ 82 қаулысымен бекітілді
Микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістерді қарау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістерді қарау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Микроқаржылық қызмет туралы заң) 9-2-бабының 3-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың жеке тұлға-қарыз алушылардың микрокредит беру туралы шарттардың талаптарына өзгерістер енгізу туралы өтініштерін қарау тәртібін айқындайды.
Қағидаларда Микроқаржылық қызмет туралы заңда көрсетілген негізгі ұғымдар, сондай-ақ мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:

Об утверждении Правил рассмотрения изменений в условия договора о предоставлении микрокредита
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 16 июля 2021 года № 82. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2021 года № 23630.
Настоящее постановление вводится в действие с 1 октября 2021 года.
В соответствии с пунктом 3 статьи 9-2 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила рассмотрения изменений в условия договора о предоставлении микрокредита.
2. Департаменту защиты прав потребителей финансовых услуг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 октября 2021 года.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
Утверждены постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 16 июля 2021 года № 82
Правила рассмотрения изменений в условия договора о предоставлении микрокредита
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила рассмотрения изменений в условия договора о предоставлении микрокредита (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 9-2 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности" (далее - Закон о микрофинансовой деятельности), подпунктом 4) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок рассмотрения организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, заявлений заемщиков – физических лиц о внесении изменений в условия договоров о предоставлении микрокредита.
В Правилах используются основные понятия, указанные в Законе о микрофинансовой деятельности, а также следующие понятия и сокращения:

1) берешек – қарыз алушымен жасалған микрокредит беру туралы шартта көзделген негізгі борыштың қалдық сомасын, есептелген, бірақ төленбеген сыйақыны, айыпақыны (айыппұлдарды, өсімпұлдарды) қоса алғанда, микрокредит бойынша борыш сомасы;
2) қарыз алушы – микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйыммен микрокредит беру туралы шартты жасаған жеке тұлға;
3) микроқаржы ұйымы – микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым – микрокредиттер беру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын микроқаржы ұйымы, кредиттік серіктестік, ломбард.
2-тарау. Микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізу туралы өтінішті қарау тәртібі
2. Қарыз алушы микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізу туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) Микроқаржылық қызмет туралы заңның 9-2-бабының 2-тармағына сәйкес микрокредит берген микроқаржы ұйымына береді.
Микроқаржылық қызмет туралы заңның 9-2-бабының 2-тармағында көрсетілген мерзім өткеннен кейін өтініш микрокредит беру шарты бойынша берешекті өндіріп алу туралы заңды күшіне енген сот актісі, атқарушы жазба, татуласу келісімі немесе микрокредит беру шарты бойынша берешекті реттеу үшін не микрокредит беру шарты бойынша берешекті өндіріп алу туралы сот актісін орындау үшін медиация тәртібімен жасалған дауды (жанжалды) реттеу туралы келісім болмаған, сондай-ақ микрокредит беру шарты бойынша құқықты (талапты) микроқаржы ұйымы үшінші тұлғаға бермеген жағдайда беріледі.
Микроқаржы ұйымының өтінішті қарауы қарыз алушыға микрокредит бойынша мерзімі өткен берешекті не оның бір бөлігін біржолғы өтеу талабын белгілемей жүзеге асырылады.
Қарыз алушы микроқаржы ұйымымен келісім бойынша микрокредит беру туралы шарт бойынша мерзімі өткен берешекті, не оның бір бөлігін микроқаржы ұйымы өтінішті қарағанға дейін дербес өтеуге құқылы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 29.01.2024 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қарыз алушының өтініші міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және микроқаржы ұйымының қарауына жатады.
4. Қарыз алушы толық емес мәліметтер мен құжаттарды ұсынған кезде микроқаржы ұйымы оларды қайта сұратады.
Қарыз алушы сұратылған құжаттарды 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынады.
Сұратылған құжаттарды көрсетілген мерзімде ұсынбау қарыз алушының өтінішін қараусыз қалдыру үшін негіз болып табылады, бұл туралы тиісті хабарлама жіберіледі.

1) задолженность - сумма долга по микрокредиту, включая суммы остатка основного долга, начисленное, но не уплаченное вознаграждение, неустойку (штрафы, пени), предусмотренные договором о предоставлении микрокредита, заключенным с заемщиком;
2) заемщик – физическое лицо, заключившее с организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, договор о предоставлении микрокредита;
3) микрофинансовая организация – организация, осуществляющая микрофинансовую деятельность - микрофинансовая организация, кредитное товарищество, ломбард, осуществляющие деятельность по предоставлению микрокредитов.
Глава 2. Порядок рассмотрения заявления о внесении изменений в условия договора о предоставлении микрокредита
2. Заявление о внесении изменений в условия договора о предоставлении микрокредита подается заемщиком в микрофинансовую организацию, предоставившую микрокредит (далее – заявление) в соответствии с пунктом 2 статьи 9-2 Закона о микрофинансовой деятельности.
По истечении срока, указанного в пункте 2 статьи 9-2 Закона о микрофинансовой деятельности, заявление подается при отсутствии вступившего в законную силу судебного акта, исполнительной надписи о взыскании задолженности по договору о предоставлении микрокредита, мирового соглашения или соглашения об урегулировании спора (конфликта) в порядке медиации, заключенного для урегулирования задолженности по договору о предоставлении микрокредита либо для исполнения судебного акта о взыскании задолженности по договору о предоставлении микрокредита, а также в случае, если право (требование) по договору о предоставлении микрокредита не было уступлено микрофинансовой организацией третьему лицу.
Рассмотрение микрофинансовой организацией заявления осуществляется без установления к заемщику требования единовременного погашения просроченной задолженности по микрокредиту, либо ее части.
Заемщик вправе по согласованию с микрофинансовой организацией самостоятельно погасить просроченную задолженность по договору о предоставлении микрокредита, либо ее часть до рассмотрения микрофинансовой организацией заявления.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 29.01.2024 № 6 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня первого официального опубликования настоящего постановления).
3. Заявление заемщика подлежит обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению микрофинансовой организацией.
4. При представлении заемщиком неполных сведений и документов микрофинансовая организация запрашивает их.
Заемщик предоставляет запрашиваемые документы в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Непредставление запрашиваемых документов в указанный срок является основанием для оставления заявления заемщика без рассмотрения, о чем направляется соответствующее уведомление.

5. Микроқаржы ұйымы (ломбардты қоспағанда) қарыз алушының төлем қабілеттілігін есептеу кезінде микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізу туралы мәселені қарау кезінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 215 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19670 болып тіркелген) Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым қарыз алушысының борыштық жүктемесінің коэффициентін есептеу қағидаларының және шекті мәнінің талаптарын басшылыққа алады.
6. Микроқаржы ұйымы қарыз алушының өтінішін алған күннен кейін күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде микрокредит беру туралы шарттың талаптарына ұсынылған өзгерістерді қарайды және жазбаша нысанда не микрокредит беру туралы шартта көзделген тәсілмен қарыз алушыға:
1) микрокредит беру туралы шарттың талаптарына ұсынылған өзгерістермен келісетіні туралы;
2) микрокредит беру туралы шарттың талаптарын өзгерту жөніндегі өз ұсыныстары туралы;
3) микрокредит беру туралы шарттың талаптарын өзгертуден бас тарту себептерінің уәжді негіздемесін көрсете отырып, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мұндай бас тарту туралы хабарлайды.
Микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізу қарыз алушы микрокредит беру туралы шарттың ағымдағы талаптары бойынша міндеттемелердің орындалмауына әкеп соққан мән-жайларды құжаттамалық растаған кезде қарыз алушының әлеуметтік және қаржылық жағдайын ескере отырып, оның борыш жүктемесінің төмендеуін қамтамасыз ететін талаптарда жүзеге асырылады.
Микроқаржы ұйымы және қарыз алушы микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістермен келісетіні туралы шешім қабылдаған кезде микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізу тәртібі мен мерзімдері микроқаржы ұйымның ішкі құжатында айқындалады, бұл ретте мұндай өзгерістерді енгізу мерзімі микроқаржы ұйымы осындай шешім қабылдаған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайды.
Микроқаржы ұйымы микрокредит беру туралы шарттың талаптарын өзгерту бойынша өз ұсыныстарын жіберген кезде қарыз алушының микроқаржы ұйымы ұсынған микрокредит беру туралы шартты өзгерту талаптарына жауап беру мерзімі микроқаржы ұйымының хатында көрсетіледі және Микроқаржылық қызмет туралы заңның 4-бабы 3-1-тармағына сәйкес жасалған микрокредит беру туралы шартты қоспағанда, қарыз алушы микроқаржы ұйымының шешімін алған күннен бастап кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күнді құрайды, микроқаржы ұйымы ұсынған микрокредит беру туралы шартты өзгерту талаптарына қарыз алушының жауап беру мерзімі қарыз алушы микроқаржы ұйымының шешімін алған күннен бастап кемінде күнтізбелік 3 (үш) күнді құрайды.
Микроқаржы ұйымы мен қарыз алушы арасында микрокредит беру туралы шарттың талаптарын өзгерту жөнінде микроқаржы ұйымының ұсынысын алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде келісімге қол жеткізбеу микрокредит беру туралы шарттың талаптарын өзгертуден бас тарту болып есептеледі. Бұл мерзім микроқаржы ұйымы мен қарыз алушының келісімі болған жағдайда ұзартылуы мүмкін.
Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға байланысты емес микрокредит беру туралы шарт бойынша мерзімі өткен берешек пайда болған сәттен бастап жиырма төрт ай ішінде қарыз алушының міндеттемесін төмендету, оның ішінде айыпақыны (айыппұлды, өсімпұлды) толық жоюды қамтамасыз ететін талаптарда берешекті реттеу жөніндегі рәсімдер жүзеге асырылмаған жағдайда, құқықты (талапты) коллекторлық агенттікке беруге жол берілмейді.
Микроқаржы ұйымы және қарыз алушы арасында микрокредит беру туралы шарттың талаптарын өзгерту туралы өзара қолайлы шешімге қол жеткізбеуі, сондай-ақ қарыз алушының қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға жүгіну құқығын іске асырмауы мерзімі өткен берешекті реттеудің болмауы болып саналады.
Микроқаржы ұйымы тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кеш емес мерзімде қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға:

5. Микрофинансовая организация (за исключением ломбарда) при рассмотрении вопроса о внесении изменений в условия договора о предоставлении микрокредита при расчете платежеспособности заемщика руководствуется требованиями Правил расчета и предельного значения коэффициента долговой нагрузки заемщика организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 215 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №19670).
6. Микрофинансовая организация в течение 15 (пятнадцати) календарных дней после дня получения заявления заемщика рассматривает предложенные изменения в условия договора о предоставлении микрокредита и в письменной форме либо способом, предусмотренным договором о предоставлении микрокредита, сообщает заемщику о (об):
1) согласии с предложенными изменениями в условия договора о предоставлении микрокредита;
2) своих предложениях по изменению условий договора о предоставлении микрокредита;
3) отказе в изменении условий договора о предоставлении микрокредита с указанием мотивированного обоснования причин такого отказа по форме согласно приложению 1 к Правилам.
Внесение изменений в условия договора о предоставлении микрокредита осуществляется на условиях, обеспечивающих снижение долговой нагрузки заемщика с учетом его социального и финансового положения при документальном подтверждении заемщиком обстоятельств, повлекших неисполнение обязательств по текущим условиям договора о предоставлении микрокредита.
При принятии микрофинансовой организацией и заемщиком решения о согласии с изменениями в условия договора о предоставлении микрокредита, порядок и сроки внесения изменений в условия договора о предоставлении микрокредита определяются внутренним документом микрофинансовой организации, при этом срок внесения таких изменений, не превышает 15 (пятнадцати) календарных дней со дня принятия такого решения микрофинансовой организацией.
При направлении микрофинансовой организацией своих предложений по изменению условий договора о предоставлении микрокредита, срок представления ответа заемщиком на предложенные микрофинансовой организацией условия изменения договора о предоставлении микрокредита указывается в письме микрофинансовой организации и составляет не менее 15 (пятнадцати) календарных дней со дня получения заемщиком решения микрофинансовой организации, за исключением договора о предоставлении микрокредита, заключенного в соответствии с пунктом 3-1 статьи 4 Закона о микрофинансовой деятельности, срок представления ответа заемщиком на предложенные микрофинансовой организацией условия изменения договора о предоставлении микрокредита по которому составляет не менее 3 (трех) календарных дней со дня получения заемщиком решения микрофинансовой организации.
Недостижение соглашения между микрофинансовой организацией и заемщиком в течение 30 (тридцати) календарных дней с даты получения предложения микрофинансовой организации по изменению условий договора о предоставлении микрокредита, считается отказом в изменении условий договора о предоставлении микрокредита. Данный срок может быть продлен при наличии согласия микрофинансовой организации и заемщика.
При неосуществлении в течение двадцати четырех месяцев с момента возникновения просроченной задолженности по договору о предоставлении микрокредита, не связанному с осуществлением предпринимательской деятельности, процедуры по урегулированию задолженности на условиях, обеспечивающих снижение обязательства заемщика, в том числе полную отмену неустойки (штрафа, пени), уступка права (требования) коллекторскому агентству не допускается.
Микрофинансовая организация ежеквартально в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций следующую информацию:

1) қарыз алушы-жеке тұлғалардың қаралған өтініштері туралы, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізу туралы;
2) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес қарыз алушы-жеке тұлғалардың микрокредит беру туралы шартының талаптарына енгізілген өзгерістер туралы;
3) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес қарыз алушы-жеке тұлғалардың микрокредит беру туралы шартының талаптарын өзгертуден бас тарту туралы ақпараты береді.
Ескерту. 6-тармақ тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 29.01.2024 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2021 жылғы 16 шілдедегі
№ 82 Микрокредит беру туралы
шарттың талаптарына
өзгерістерді қарау
қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. Қағидалар 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 29.01.2024 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
________________________
(қарыз алушының аты-жөні)
Мекенжайы:_________________
Микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістер енгізуден бас тарту
"_____" акционерлік қоғамы/шаруашылық серіктестігі (бұдан әрі – Кредитор) Сіздің ___.___. _____ жылғы № ____ Микрокредит беру туралы шарттың (бұдан әрі – Шарт) талаптарына өзгерістер енгізу туралы ___.___. ______ жылғы өтінішіңізге (___.___. _____ жылғы кіріс № _____) жауап ретінде мынаны хабарлайды.
"Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-2-бабының 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Кредитор Сізге
____________________________________________________________________
(бас тарту себебінің негіздемесін көрсету)
байланысты Микрокредит беру туралы шарттың талаптарын өзгертуден бас тартады.
Кредитордың уәкілетті тегі, аты, тұлғасы әкесінің аты (ол бар болса)
* Қарыз алушыда банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымда және (немесе) микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымда микрокредит беру туралы бірнеше шарт болған жағдайда, әрбір Шарт бойынша бас тарту беріледі.
2021 жылғы 16 шілдедегі
№ 82 Микрокредит беру туралы
шарттың талаптарына
өзгерістерді қарау
қағидаларына
2-қосымша

1) о рассмотренных заявлениях заемщиков-физических лиц, о внесении изменений в условия договора о предоставлении микрокредита, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) о внесенных изменениях в условия договора о предоставлении микрокредита заемщиков-физических лиц, по форме согласно приложению 3 к Правилам;
3) о причинах отказа в изменении условий договора о предоставлении микрокредита заемщиков-физических лиц, по форме согласно приложению 4 к Правилам.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 29.01.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам рассмотрения
изменений в условия договора
о предоставлении микрокредита
от 16 июля 2021 года № 82
Форма
________________________
(Ф.И.О. заемщика)
Адрес: __________________
Отказ в изменении условий договора о предоставлении микрокредита
Сноска. Правила дополнены приложением 1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 29.01.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акционерное общество /Хозяйственное товарищество "_________"
(далее – Кредитор) в ответ на Ваше заявление от ___.___. _____ года
(входящий № ____ от ___.___. ______ года)
о внесении изменений в условия Договора о предоставлении микрокредита
№ _____ от ___.___. _____ года (далее – Договор), сообщает следующее.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 9-2 Закона Республики Казахстан
"О микрофинансовой деятельности" Кредитор отказывает Вам в изменении
условий Договора в связи с _________________________________________
_________________________________________________________________.
(указать обоснования причин отказа)
Уполномоченное лицо Кредитора фамилию, имя, отчество (при его наличии)
*В случае наличия у заемщика в организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций, и (или) организации, осуществляющей микрофинансовую
деятельность, нескольких договоров о предоставлении микрокредита отказ
предоставляется по каждому Договору.
Приложение 2
к Правилам рассмотрения
изменений в условия
договора о предоставлении
микрокредита
от 16 июля 2021 года № 82
Форма
Информация о рассмотренных (наименование организации) заявлениях заемщиков
- физических лиц, о внесении изменений в условия договора о предоставлении
микрокредита, по состоянию на 1_____ ______ года
(с нарастанием с начала отчетного года)