"Уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 283 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 767 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 6 тамызда № 23888 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 283 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16591 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 507-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 5 тамыздағы
№ 767 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 283 бұйрығымен
бекітілген
Уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 507-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес әзірленген және уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету тәртібін айқындайды.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 283 "Об утверждении Правил обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 767. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2021 года № 23888
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 283 "Об утверждении Правил обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16591) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 507 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
т 5 августа 2021 года № 767
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 283
Правила обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 507 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов.

2-тарау. Уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету тәртібі
2. Кодекстің 503-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес уақытша сақтау қоймасы тәулік бойы режимінде жұмыс істейтін, мемлекеттік кірістер органының нақты уақыт режимінде бейнеақпаратты қарауға қашықтықтан қол жеткізуіне, уақытша сақтау қоймасының аумағында күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде болған оқиғалар туралы бейнеақпаратты жинақтауға және қарауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бейнебақылау құралдарымен жабдықталады.
3. Уақытша сақтау қоймасының аумағында болған оқиғалар туралы бейнежазба күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде сақталады.
Уақытша сақтау қоймасының иесі бейнематериалды жүктеу мүмкіндігімен қашықтықтан қол жеткізу арқылы нақты уақыт режимінде бейнеақпаратты қарауын қамтамасыз етеді.
4. Уақытша сақтау қоймасының иесі мемлекеттік кірістер органдарына нақты уақыт режимінде бейнеақпаратты қарауын жүзеге асыруға арналған қолжетімділікті (логин және пароль, сілтемелер (URL), орнату бағдарламалары) ұсынады.
Нақты уақыт режимінде бейнеақпаратты қарауын жүзеге асыруға арналған қолжетімділік туралы ақпарат (логин және пароль, сілтемелер (URL), орнату бағдарламалары) сұрау салу келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізген мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы бойынша ұсынады.
5. Осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес ұсынылатын логин мен парольді өзгерткен кезде, уақытша сақтау қоймасының иесі логин мен парольді өзгерткен сәттен бастап 1 (бір) сағаттан кешіктірмей, осы жайлы оны уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізген мемлекеттік кірістер органын жазба немесе электронды нысанда хабардар етеді.

Глава 2. Порядок обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов
2. В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 503 Кодекса склад временного хранения оборудуется средствами видеонаблюдения, функционирующими в круглосуточном режиме, предоставляющими возможность удаленного доступа органу государственных доходов к просмотру видеоинформации в режиме реального времени, накопления и осуществления просмотра видеоинформации о произошедших событиях в течение 30 (тридцати) календарных дней на территории склада временного хранения.
3. Видеозапись о произошедших событиях на складе временного хранения хранится в течение 30 (тридцати) календарных дней.
Владелец склада временного хранения обеспечивает просмотр видеоинформации в режиме реального времени посредством удаленного доступа с возможностью выгрузки видеоматериала.
4. Владелец склада временного хранения предоставляет органам государственных доходов доступ (логин и пароль, ссылки (URL), установочные программы) для осуществления просмотра видеоинформации в режиме реального времени.
Информация о доступе (логин и пароль, ссылки (URL), установочные программы) для осуществления просмотра видеоинформации в режиме реального времени предоставляется по запросу органа государственных доходов, включившего его в реестр владельцев складов временного хранения, в течение пяти рабочих дней со дня поступления запроса.
5. При изменении логина и пароля, предоставляемых в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил, владелец склада временного хранения не позднее 1 (одного) часа с момента изменения логина и пароля информирует об этом в письменной или электронной форме орган государственных доходов, включивший его в реестр владельцев складов временного хранения.