"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтық қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 843 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 596 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26128 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтық қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 843 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14742 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзiрлеу, өндiру, сатып алу, өткiзу, сақтау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесi осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы "__" ______
№ _____ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 843 бұйрығымен
бекітілген
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 843 "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 декабря 2021 года № 596. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26128
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года 843 "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14742), следующее изменение:
квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечень документов, подтверждающих соответствие им изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятия, согласно подпунктам 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 21 декабря 2021 года № 596
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 декабря 2016 года № 843
Квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических
(за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4

1-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған жалпы талаптар мен құжаттар
1-бөлім. Заңды тұлға басшысының, оның орынбасарының, оның ішінде оның филиалы басшысының, басшысының орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғаның құқықтары мен міндеттері:
1.
Қасақана қылмыс жасағаны үшін не экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бағыты бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы
Соттылығының жоқтығы туралы анықтама
Соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады
2.
Психикалық, мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың), оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолданумен байланысты бұзылулардың болмауы, психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте, динамикалық байқауда тұрмаған
Психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдардан алынған медициналық анықтамалар
Психикалық, мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың) болмауы туралы мәліметтерді лицензиар тиісті медициналық ақпараттық жүйелерден алады
3.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өту және білімін тексеру
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша білімді тексеру хаттамасы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
4.
Жарушының бірыңғай кітапшасының болуы
Жарушының бірыңғай кітапшасы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
2-бөлім. Лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын мамандар қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші:
1.
Қасақана қылмыс жасағаны үшін не экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бағыты бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы
Соттылығының жоқтығы туралы анықтама
Соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады
2.
Психикалық, мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың), оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолданумен байланысты бұзылулардың болмауы, психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте, динамикалық байқауда тұрмаған
Психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдардан алынған медициналық анықтамалар
Психикалық, мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың) болмауы туралы мәліметтерді лицензиар тиісті медициналық ақпараттық жүйелерден алады
3.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өту және білімін тексеру
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша білімді тексеру хаттамасы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
4.
Жарушының бірыңғай кітапшасының болуы
Жарушының бірыңғай кітапшасы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады

Глава 1. Общие требования и документы для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
Раздел 1. Руководителю, заместителю руководителя юридического лица, в том числе руководителю, заместителю руководителя его филиала, а также физическому лицу, осуществляющему лицензируемый вид деятельности, необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим:
1.
Отсутствие наличия непогашенной или неснятой в установленном законодательством Республики Казахстан порядке судимости за совершение умышленного преступления либо по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Справка об отсутствии судимости
Сведения об отсутствии судимости лицензиар получает из соответствующих информационных систем
2.
Отсутствие психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, не состоящее на учете, динамическом наблюдении в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Медицинские справки из организаций, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Сведения об отсутствии психических, поведенческих расстройствах (заболеваниях) лицензиар получает из соответствующих медицинских информационных систем
3.
Прохождение обучения и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности
Протокол проверки знаний по вопросам промышленной безопасности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
4.
Наличие Единой книжки взрывника
Единая книжка взрывника
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
Раздел 2. Специалистам осуществляющим лицензируемый вид деятельности, необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим:
1.
Отсутствие наличия непогашенной или неснятой в установленном законодательством Республики Казахстан порядке судимости за совершение умышленного преступления либо по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Справка об отсутствии судимости
Сведения об отсутствии судимости лицензиар получает из соответствующих информационных систем
2.
Отсутствие психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, не состоящее на учете, динамическом наблюдении в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Медицинские справки из организаций, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Сведения об отсутствии психических, поведенческих расстройствах (заболеваниях) лицензиар получает из соответствующих медицинских информационных систем
3.
Прохождение обучения и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности
Протокол проверки знаний по вопросам промышленной безопасности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
4.
Наличие Единой книжки взрывника
Единая книжка взрывника
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата

2-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін олардың болуын көздейтін талаптарға сәйкес келуі қажет:
1.
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды әзірлеуге арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік техникалық база
Егер меншік құқығында жағдайда-құқық белгілейтін құжаттар. Егер өзге де заңды негізде жағдайда – "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркелген туралы шарт
Лицензиар өндірістік техникалық базасының болуы туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
2.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін, меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма
Құқық белгілейтін құжаттар, лицензиардың аумақтық бөлімшесінің жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) талаптарына сәйкестігі туралы қорытындысы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады.
Ғылыми және оқу мақсаттары үшін жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаты және жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың олардың негізінде сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестаты бар жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өзге заңды негізде сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың болуына жол беріледі
3.
Ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі Нұсқаулық
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
4.
Өндірістік-техникалық базаны және арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзету
Күзет қызметін жүзеге асыруға құқық белгілейтін құжаттар
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады

Глава 2. Для осуществления деятельности по разработке взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим наличие:
1.
Производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, предназначенной для разработки взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий
В случае, если на праве собственности – правоустанавливающие документы.
В случае, если на ином законном основании – договор с государственной регистрацией в правовом кадастре в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество"
Сведения о наличие производственно-технической базы лицензиар получает из соответствующих информационных систем
2.
Специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собственности, отвечающего требованиям промышленной безопасности
Правоустанавливающие документы, заключение территориального подразделения лицензиара о соответствии постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий требованиям Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244)
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата.
Для научных и учебных целей допускается наличие специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на ином законном основании, имеющим аттестат на право проведения экспертизы в области взрывных работ и аттестат аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе
3.
Утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ, по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий
Инструкция по безопасному производству работ по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
4.
Охраны производственно-технической базы и специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада
Правоустанавливающие документы на осуществление охранной деятельности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата

3-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін мыналардың болуын көздейтін талаптарға сәйкес келу қажет:
1.
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өндіруге арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік техникалық база
Егер меншік құқығында болған жағдайда-құқық белгілейтін құжаттар. Егер өзге де заңды негізде (жалға алу) болған жағдайда – "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркелген шарт
Лицензиар өндірістік техникалық базасының болуы туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
2.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін, меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма
Құқық белгілейтін құжаттар, лицензиардың аумақтық бөлімшесінің жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) талаптарына сәйкестігі туралы қорытындысы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады.
Ғылыми және оқу мақсаттары үшін жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаты және жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың олардың негізінде сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестаты бар жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өзге заңды негізде сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың болуына жол беріледі
3.
Ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды дайындауға арналған технологиялық процестің регламенті және жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды дайындауға арналған технологиялық процестің регламенті, жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
4.
Өндірістік-техникалық базаны және арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзету
Күзет қызметін жүзеге асыруға құқық белгілейтін құжаттар
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады

Глава 3. Для осуществления деятельности по производству взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим наличие:
1.
Производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, предназначенной для производства взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий
В случае, если на праве собственности – правоустанавливающие документы.
В случае, если на ином законном основании – договор с государственной регистрацией в правовом кадастре в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество"
Сведения о наличие производственно-технической базы лицензиар получает из соответствующих информационных систем
2.
Специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собствености, отвечающего требованиям промышленной безопасности
Правоустанавливающие документы, заключение территориального подразделения лицензиара о соответствии постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий требованиям Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244)
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата.
Для научных и учебных целей допускается наличие специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на ином законном основании, имеющим аттестат на право проведения экспертизы в области взрывных работ и аттестат аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе
3.
Утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий и инструкции по безопасному производству работ
Регламент технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий, инструкции по безопасному производству работ
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
4.
Охраны производственно-технической базы и специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада
Правоустанавливающие документы на осуществление охранной деятельности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата

4-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін мыналардың болуын көздейтін талаптарға сәйкес болу қажет:
1.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін, меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма

Глава 4. Для осуществления деятельности по приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим наличие:
1.
Специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собствености, отвечающего требованиям промышленной безопасности

6-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін мынарардың болуын көздейтін талаптарға сәйкес келу қажет:
1.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін, меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма

Глава 6. Для осуществления деятельности по хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим наличие:
1.
Специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собствености, отвечающего требованиям промышленной безопасности

Құқық белгілейтін құжаттар, лицензиардың аумақтық бөлімшесінің жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) талаптарына сәйкестігі туралы қорытындысы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады.
Ғылыми және оқу мақсаттары үшін жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаты және жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың олардың негізінде сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестаты бар жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өзге заңды негізде сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың болуына жол беріледі
2.
Арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзету
Күзет қызметін жүзеге асыруға құқық белгілейтін құжаттар
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
Жарылғыш және
пиротехникалық
(азаматтықты қоспағанда) заттар
мен олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзiрлеу, өндiру,
сатып алу, өткiзу, сақтау
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру
үшін қойылатын бiлiктiлiк
талаптары мен оларға
сәйкестiктi растайтын
құжаттар тiзбесiне
қосымша
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзiрлеу, өндiру, сатып алу және өткiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне мәлiметтер нысаны
1. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін мынаралдың болуы:
1) заңды тұлға басшысының, оның орынбасарының, оның ішінде оның филиалы басшысының, басшысының орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан және білімін тексеруден өткен жарушының бірыңғай кітапшасының болуы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________;
лауазымы ________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі және берілген күні _______;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ______;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өткені және білімін тексергені туралы хаттаманың нөмірі және берілген күні _________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан өткені және білімін тексергені туралы хаттама берген ұйымның атауы _____________;

Правоустанавливающие документы, заключение территориального подразделения лицензиара о соответствии постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий требованиям Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244)
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата.
Для научных и учебных целей допускается наличие специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на ином законном основании, имеющим аттестат на право проведения экспертизы в области взрывных работ и аттестат аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе
2.
Охраны специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада
Правоустанавливающие документы на осуществление охранной деятельности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
Приложение
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых
и пиротехнических
(за исключением гражданских)
веществ и изделий с их
применением и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им
Форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности
по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых
и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ
и изделий с их применением и перечню документов, подтверждающих соответствие им
1. Для подвида деятельности по разработке взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя, заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя, заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности единой книжки взрывника, прошедшего обучение и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________;
должность ________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника ___________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___;
номер и дата выдачи протокола о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности _________;
наименование организации, выдавшей протокол о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности ___________;

2) жарушының бірыңғай кітапшасы бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан және білімін тексеруден өткен білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _________________________;
лауазымы __________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі және қол қойылған күні ________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі және берілген күні ______;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ____;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өткені және білімін тексергені туралы хаттаманың нөмірі және берілген күні _________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан өткені және білімін тексергені туралы хаттама берген ұйымның атауы _____________;
3) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды әзірлеуге арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық база:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күн __________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____;
4) өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сай келетін меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күн __________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____;
жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаттың нөмірі мен күні __________________________________________________;
жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні _______________;
қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қашықтығы туралы ақпарат, метрмен ______________________________;
5) ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі Нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың болуы туралы ақпарат ________________________;

2) квалифицированных специалистов, имеющих единую книжку взрывника, прошедших обучение и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________;
должность __________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ___________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника ___________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ____;
номер и дата выдачи протокола о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности _________;
наименование организации, выдавшей протокол о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности ___________;
3) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании, предназначенной для разработки взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор, бизнес-идентификационный номер ___________;
4) специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собственности, отвечающего требованиям промышленной безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор, бизнес-идентификационный номер ___________;
номер и дата аттестата на право проведения экспертизы в области взрывных работ ___________________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе ____________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ______________________________;
5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ, по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ, по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением ________________________________;

6) күзет қызметі субъектісімен жасалған өндірістік-техникалық базаны күзетуге (оның ішінде жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзетуге) арналған отырып жасалған шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзетуге (оның ішінде жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзетуге) арналған шарттың нөмірі мен қол қойылған күні ____________;
шарт жасалған күзет қызметі субъектісінің атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке күзет ұйымы үшін лицензияның нөмірі және берілген күні) _____________________________________________.
2. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін мынаралдың болуы:
1) заңды тұлға басшысының, оның орынбасарының, оның ішінде оның филиалы басшысының, басшысының орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан және білімін тексеруден өткен жарушының бірыңғай кітапшасының болуы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________;
лауазымы ________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі және берілген күні _______;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ______;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өткені және білімін тексергені туралы хаттаманың нөмірі және берілген күні _________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан өткені және білімін тексергені туралы хаттама берген ұйымның атауы _____________;
2) жарушының бірыңғай кітапшасы бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан және білімін тексеруден өткен білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _________________________;
лауазымы __________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі және қол қойылған күні ________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі және берілген күні ______;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ____;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өткені және білімін тексергені туралы хаттаманың нөмірі және берілген күні _________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан өткені және білімін тексергені туралы хаттама берген ұйымның атауы _____________;

6) договора на охрану производственно-технической базы (в том числе на охрану специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий), заключенного с субъектом охранной деятельности:
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы (в том числе на охрану специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий) ____;
наименование и бизнес-идентификационный номер субъекта охранной деятельности, с которым заключен договор (для частной охранной организации номер лицензии и дата выдачи) ___________________.
2. Для подвида деятельности по производству взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя, заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя, заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности единой книжки взрывника, прошедшего обучение и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________;
должность ________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника ___________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___;
номер и дата выдачи протокола о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности _________;
наименование организации, выдавшей протокол о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности ___________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих единую книжку взрывника, прошедших обучение и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________;
должность __________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ___________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника ___________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ____;
номер и дата выдачи протокола о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности _________;
наименование организации, выдавшей протокол о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности ___________;

3) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өндіруге арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық база:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күн __________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі ____;
4) өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сай келетін меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күн __________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____;
жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаттың нөмірі мен күні __________________________________________________;
жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні _______________;
қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қашықтығы туралы ақпарат, метрмен ______________________________;
5) ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды дайындауға арналған технологиялық процестің регламентін және жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықты:
ұйым басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды дайындауға арналған технологиялық процесс регламентінің және жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың болуы туралы ақпарат _________________________________;
6) күзет қызметі субъектісімен жасалған өндірістік-техникалық базаны күзетуге (оның ішінде жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзетуге) арналған отырып жасалған шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзетуге (оның ішінде жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзетуге) арналған шарттың нөмірі мен қол қойылған күні _____________;
шарт жасалған күзет қызметі субъектісінің атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке күзет ұйымы үшін лицензияның нөмірі және берілген күні) _________________________________________________.

3) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании, предназначенной для производства взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор, бизнес-идентификационный номер ___________;
4) специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собственности, отвечающего требованиям промышленной безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор, бизнес-идентификационный номер ___________;
номер договора и дата аттестата на право проведения экспертизы в области взрывных работ ___________________________________________;
номер договора и дата аттестата аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе ___________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ______________________________;
5) утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и инструкции по безопасному производству работ:
информация о наличии утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и инструкции по безопасному производству работ _________________________________;
6) договора на охрану производственно-технической базы (в том числе на охрану специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий), заключенного с субъектом охранной деятельности:
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы (в том числе на охрану специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий) ____;
наименование и бизнес-идентификационный номер субъекта охранной деятельности, с которым заключен договор (для частной охранной организации номер лицензии и дата выдачи) ____________________________.