2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 9/65 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26174 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 19 764 361 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 261 175 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 73 797 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 828 833 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 600 556 мың теңге;
2) шығындар – 19 745 537 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 7 711 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 711 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 26 535 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 26 535 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 241 680 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 215 145 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 12.10.2022 № 17/130 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған қалалық бюджет құрамында 5 022 013 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы трансферттері, осы шешімге 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы даму трансферттері, осы шешімге 5 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. Қалалық бюджет шығыстарының құрамында Саяқ кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенцияның мөлшері: 2022 жыл – 20 985 мың теңге, 2023 жыл – 22 034 мың теңге және 2024 жыл – 23 136 мың теңге және Гүлшат кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенцияның мөлшері: 2022 жыл – 45 214 мың теңге, 2023 жыл – 47 475 мың теңге және 2024 жыл – 49 848 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2022 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Гүлшат кентінің бюджетіне 2022 жылға берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

О городском бюджете на 2022-2024 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2021 года № 9/65. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26174.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 764 361 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 261 175 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 73 797 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 828 833 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 600 556 тысяч тенге;
2) затраты – 19 745 537 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7 711 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 711 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 26 535 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 26 535 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 241 680 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 215 145 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 12.10.2022 № 17/130 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в составе городского бюджета на 2022 год предусмотрены cубвенции в сумме 5 022 013 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты, согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие, согласно приложению 5 к настоящему решению.
5. Установить, что в составе затрат городского бюджета предусмотрен объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Саяк в сумме: 2022 год – 20 985 тысяч тенге, 2023 год – 22 034 тысяч тенге и 2024 год – 23 136 тысяч тенге и в бюджет поселка Гулшат в сумме: 2022 год – 45 214 тысяч тенге, 2023 год – 47 475 тысяч тенге и 2024 год – 49 848 тысяч тенге.
6. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2022 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Гулшат на 2022 год согласно приложению 6.

7. 2022 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Саяқ кентінің бюджетіне 2022 жылға берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 7 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
8. Балқаш қаласы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 33 886 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 12.10.2022 № 17/130 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2022 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2021 жылы бөлінген, 55 855 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 20.04.2022 № 12/97 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2022 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Саяк на 2022 год согласно приложению 7.
8. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2022 год в сумме 33 886 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 12.10.2022 № 17/130 (вводится в действие с 01.01.2022).
8-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2022 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2021 году, в сумме 55 855 тысячи тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 20.04.2022 № 12/97 (вводится в действие с 01.01.2022).

8-2. 2022 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2021 жылы бөлінген, 238 550 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару қарастырылғаны ескерілсін
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 20.04.2022 № 12/97 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8-2. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2022 год предусмотрен возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2021 году, в сумме 238 550 тысячи тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 20.04.2022 № 12/97 (вводится в действие с 01.01.2022).

9. Инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, 2022 жылға арналған қалалық бюджеттің дамуының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі, осы шешімге 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы К. Тейлянов
Балқаш қалалық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№9/65 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет

9. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 8 к настоящему решению.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата К. Тейлянов
Приложение 1
к решению Балхашского
городского маслихата
от 22 декабря 2021 года №9/65
Городской бюджет на 2022 год

13 842 649
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
668 618
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
355 153
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
65 750
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
65 750
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
289 403
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
289 403
2
Қаржылық қызмет
40 592
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 903
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 903
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
36 689
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 879
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
810
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
272 873
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
57 644
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 644
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
85 093
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 093
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
65 770
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 770
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
64 366
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 366
02
Қорғаныс
43 080
1
Әскери мұқтаждар
23 553
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 553
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23 553
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
19 527
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 527
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 836
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

13 842 649
01
Государственные услуги общего характера
668 618
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
355 153
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
65 750
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
65 750
122
Аппарат акима района (города областного значения)
289 403
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
289 403
2
Финансовая деятельность
40 592
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 903
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 903
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
36 689
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
35 879
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
810
9
Прочие государственные услуги общего характера
272 873
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
57 644
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
57 644
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85 093
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
85 093
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
65 770
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
65 770
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
64 366
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
64 366
02
Оборона
43 080
1
Военные нужды
23 553
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 553
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23 553
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
19 527
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 527
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 836
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

850 177
1
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
25 523
2
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға
99 467
3
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
96 797
4
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
205 236
5
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
111 086
6
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар
34 557
7
Спорт бойынша нұсқаушыларға жалақы (ставкалар) төлеуге және спорт ұйымдарын жөндеуге
5 891
8
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік мекемелердің медициналық қызметкерлеріне еңбек ақы төлемін арттыруға
6 212
9
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
206 040
10
Қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салу жөніндегі техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге
7 000
11
Мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
1 968
12
Халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
50 400
Балқаш қалалық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№9/65 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 12.10.2022 № 17/130 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы ( мың теңге)
1
2
3
Ағымдағы нысаналы даму трансферттердің барлығы
1 715 160
1
Балқаш қаласының №8-13 "Самал" шағын ауданындағы жеке тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу (1-кезек. Құрылыстың ІІІ кезегі)
68 560
2
Балқаш қаласында курсанттарға арналған павильоны бар автоматтандырылған автодром құрылысына жобалық сметалық құжаттама әзірлеу
10 000
3
Балқаш қаласының Қоңырат шағын ауданындағы Финская және Октябрьская көшелерінің кварталішілік жылу желілерінің құрылысы
400 000
4
Балқаш қаласының 2 және 3-кезектегі қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту
700 000
5
Балқаш қаласындағы №1 және №2 жылу желілерін реконструкциялау
455 960
6
Балқаш қаласында 10/0.4 кВ электр беру желісін қайта жаңартуға жобалық -сметалық құжаттама әзірлеу
15 120
7
Балқаш қаласындағы №1,2,3 және "қалалық 110/10кВ" қосалқы станцияларын жаңғыртуға жобалық - сметалық құжаттама әзірлеу

850 177
1
На выплату государственной адресной социальной помощи
25 523
2
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
99 467
3
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
96 797
4
На развитие продуктивной занятости
205 236
5
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
111 086
6
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
34 557
7
На выплату заработной платы инструкторам по спорту (ставки) и ремонт организаций спорта
5 891
8
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
6 212
9
На жилищно-коммунальное хозяйство
206 040
10
На разработку технико-экономического обоснования по строительству полигона твердых бытовых отходов
7 000
11
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 968
12
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
50 400
Приложение 5
к решению Балхашского
городского маслихата
от 22 декабря 2021 года №9/65
Целевые трансферты на развитие на 2022 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 12.10.2022 № 17/130 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
3
Всего целевых трансфертов на развитие
1 715 160
1
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальным жилым домам микрорайонов №8-13 "Самал" города Балхаш (1 очередь. ІІІ очередь строительства)
68 560
2
Разработка проектно-сметной документации на строительство автоматизированного автодрома с павильоном для курсантов в города Балхаш
10 000
3
Строительство внутриквартальных тепловых сетей микрорайона Конырат улица Финская, улица Октябрьская в городе Балхаш
400 000
4
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей города Балхаш 2 и 3 очереди
700 000
5
Реконструкция тепловых сетей №1 и №2 города Балхаш
455 960
6
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию линии электропередач 10/0.4кВ в городе Балхаш
15 120
7
Разработка проектно-сметной документации на модернизацию подстанций № 1,2,3 и Городская 110/10 кВ в городе Балхаш

65 520
Балқаш қалалық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№9/65 шешіміне
6 қосымша
2022 жылға Балқаш қаласының бюджетінен Гүлшат кентінің бюджетіне бөлінген нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 12.10.2022 № 17/130 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Барлығы

65 520
Приложение 6
к решению Балхашского
городского маслихата
от 22 декабря 2021 года №9/65
Целевые текущие трансферты, выделенные из бюджета города Балхаш бюджету поселка Гулшат на 2022 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 12.10.2022 № 17/130 (вводится в действие с 01.01.2022).
Функциональная группа
Сумма (тыс.тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего