Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/27 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 13/100 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26075 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 28 наурыздағы 2024 жылғы № 14/111 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 28.03.2024 № 14/111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 3/27 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4502 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасында:
орыс тілінде 3 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 21-23 наурыз – Наурыз мейрамы:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, бірінші және екінші дәрежелі "Ана данқы" орденімен наградталған көп балалы аналарға - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
8 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 26 сәуір – Чернобыль апатын еске алудың халықаралық күні:
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедек болған адамдар және мүгедектігі ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балалары – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тікелей қатысқан адамдарға – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;

О внесении изменений в решение Жанаозенского городского маслихата от 16 апреля 2021 года № 3/27 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 15 декабря 2021 года № 13/100. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26075. Утратило силу решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 28 марта 2024 года № 14/111.
Сноска. Утратило силу решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 28.03.2024 № 14/111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 16 апреля 2021 года № 3/27 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4502) следующие изменения:
в Правиле оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденным указанным решением:
подпункт 2) пункта 3 на русском языке изложить в новой редакции, текст на казахском языке не меняется:
"2) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;";
подпункт 1) пункта 8 изложить в новой редакции:
"1) 21-23 марта – Наурыз мейрамы:
Многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать героиня", награжденным орденом "Материнская слава" первой и второй степени – 2 (два) месячных расчетных показателей;
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и детям-инвалидам первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 2) пункта 8 изложить в новой редакции:
"2) 26 апреля – Международный День памяти Чернобыльской катастрофы:
лицам, ставшими инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 - 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;

1988-1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;";
8 тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) 1 маусым – Балаларды қорғау күні:
он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
орыс тілінде 8 тармақтың 7) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
орыс тілінде 8 тармақтың 8) тармақшасының бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
8 тармақтың 10) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"10) Қазақстан Республикасының Мүгедектер күні қазан айының екінші жексенбісі:
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;";
орыс тіліндегі 10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
орыс тіліндегі 16 тармақ жаңа редакцияда жазылсын, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
қазақ тіліндегі 20 тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді;
"Осы қағиданың 16 және 17-тармақтарында көрсетілген жағдайларда, уәкілетті орган өтініш берушіден немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының хатшысы Т. Мусаев

лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 - 1989 годах, эвакуированные (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;";
подпункт 5) пункта 8 изложить в новой редакции:
"5) 1 июня – День защиты детей:
детям-инвалидам до шестнадцати лет и детям-инвалидам первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
подпункт 7) пункта 8 на русском языке изложить в новой редакции, текст на казахском языке не меняется:
"7) 29 августа – День закрытия Семипалатинского испытательного ядерного полигона:
гражданам относящимся к пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в случае предъявления удостоверения, подверждающее право на лъготы и компенсаций – 10 (десять) месячных расчетных показателей;";
первый абзац подпункта 8) пункта 8 на русском языке изложить в новой редакции, текст на казахском языке не меняется:
"получателям государственного социального пособия по случаю потери кормильца (на детей) – 8 (восемь) месячных расчетных показателей;";
подпункт 10) пункта 8 изложить в новой редакции:
"10) День инвалидов Республики Казахстан второе воскресенье октября месяца:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и детям-инвалидам первой, второй, третьей группы с шестнадцати до восемнадцати лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
пункт 10 на русском языке изложить в новой редакции, текст на казахском языке не меняется:
"10. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку, утверждаемому местным исполнительным органом по представлению уполномоченной организации либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.";
пункт 16 на русском языке изложить в новой редакции, текст на казахском языке не меняется:
"16. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.";
первый абзац пункта 20 на казахском языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Жанаозенского городского маслихата Т. Мусаев