Мәслихаттың 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 570 "Қостанай облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2021 жылғы 25 қаңтардағы № 16 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 25 қаңтарда № 9734 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104, 106, 108-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 570 шешіміне (2020 жылғы 23 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9650 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 319 814 923,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 973 480,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 018 643,5 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 36 050,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 314 786 749,6 мың теңге;
2) шығындар – 332 276 392,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 12 975 213,6 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 14 577 364,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1 602 150,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 85 343,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 25 522 025,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 522 025,5 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. 2021 жылға арналған өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылар аударымдарының түсімдерін бөлу нормативтері облыстық бюджетке 100% мөлшерінде белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы Н. Утеулин
Қостанай облыстық мәслихатының хатшысы С. Ещанов
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 15 декабря 2020 года № 570 "Об областном бюджете Костанайской области на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 25 января 2021 года № 16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 января 2021 года № 9734
В соответствии со статьями 104, 106, 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2021-2023 годы" от 15 декабря 2020 года № 570 (опубликовано 23 декабря 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9650) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 319 814 923,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 973 480,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 018 643,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 36 050,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 314 786 749,6 тысячи тенге;
2) затраты – 332 276 392,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 975 213,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 577 364,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 602 150,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 85 343,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 522 025,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 522 025,5 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Установить на 2021 год нормативы распределения поступлений отчислений недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в размере 100% в областной бюджет.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Костанайского областного маслихата Н. Утеулин
Секретарь Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Приложение 1
к решению маслихата

17 499,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
12 309,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
30 249 495,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 706 882,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5 898 526,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
30 327,0
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
10 610,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 300,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 200 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 796 719,2
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
200 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 291 431,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
103 327,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 802 492,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
996 280,8
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
20 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
5 000,0
2
Су шаруашылығы
28 253,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
28 253,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу

17 499,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
12 309,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
30 249 495,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 706 882,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5 898 526,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
30 327,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
10 610,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 300,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 200 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 796 719,2
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
200 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 291 431,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
103 327,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 802 492,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
996 280,8
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5 000,0
2
Водное хозяйство
28 253,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
28 253,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов

4 081 242,7
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 871,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
198 774,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 927,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 287 259,7
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
513 411,0
13
Басқалар
8 954 432,9
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
4 909 128,6
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4 705 708,0
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
30 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 876 094,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
732 614,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
37 000,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
203 420,6
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
203 420,6
9
Басқалар
4 045 304,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
27 223,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
27 223,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
172 831,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
172 831,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
162 335,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
162 335,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 245 257,3
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

4 081 242,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
74 871,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
198 774,0
011
Капитальные расходы государственного органа
6 927,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 287 259,7
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
513 411,0
13
Прочие
8 954 432,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
4 909 128,6
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4 705 708,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
30 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
3 876 094,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
732 614,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
37 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
203 420,6
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
203 420,6
9
Прочие
4 045 304,3
253
Управление здравоохранения области
27 223,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
27 223,0
257
Управление финансов области
172 831,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
172 831,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
162 335,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
162 335,0
261
Управление образования области
1 245 257,3
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

30 757,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
30 757,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
206 999,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
206 999,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
206 999,0
4
Емханалар
22 187,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
22 187,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
22 187,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
94 845,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
94 845,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
94 845,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
3 499 094,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 499 094,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
194 576,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
107 269,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
18 669,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 442,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
245 000,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 916,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 886 222,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 616 124,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 136 849,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 089 251,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 017 073,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 475 642,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
203 755,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

30 757,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
30 757,0
3
Специализированная медицинская помощь
206 999,0
253
Управление здравоохранения области
206 999,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
206 999,0
4
Поликлиники
22 187,0
253
Управление здравоохранения области
22 187,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
22 187,0
5
Другие виды медицинской помощи
94 845,0
253
Управление здравоохранения области
94 845,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
94 845,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
3 499 094,0
253
Управление здравоохранения области
3 499 094,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
194 576,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
107 269,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
18 669,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 442,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
245 000,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 916,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 886 222,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 616 124,0
1
Социальное обеспечение
4 136 849,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 089 251,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 017 073,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 475 642,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
203 755,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

34 454,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
874 642,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 078,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
46 653,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
19 504 091,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 775 263,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5 671 872,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
31 540,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
187 824,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 592,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 328 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 280 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 196 000,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
20 800,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
5 200,0
3
Орман шаруашылығы
1 382 676,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 382 676,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 358 367,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
24 309,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
181 496,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
181 496,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127 957,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
53 539,0
6
Жер қатынастары
61 282,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы

34 454,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
874 642,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 078,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
46 653,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
19 504 091,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 775 263,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5 671 872,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
31 540,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
187 824,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 592,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 328 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 280 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 196 000,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 800,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5 200,0
3
Лесное хозяйство
1 382 676,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 382 676,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 358 367,0
006
Охрана животного мира
24 309,0
5
Охрана окружающей среды
181 496,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
181 496,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
127 957,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
53 539,0
6
Земельные отношения
61 282,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области