Ақсу қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы "2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласы ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 486/72 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 32/5 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 20 мамырда № 7286 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы "2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласы ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 486/72 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7151 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90588 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2519 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 мың теңге;
трансферттер түсімі – 88033 мың теңге;
2) шығындар – 95738 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5150 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2021 - 2023 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76654 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2342 мың теңге;
трансферттер түсімі – 74312 мың теңге;
2) шығындар – 79807 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3153 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3153 мың теңге.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2021 - 2023 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95714 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3163 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 208 мың теңге;
трансферттер түсімі – 92343 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2020 года № 486/72 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2021 - 2023 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30 апреля 2021 года № 32/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 мая 2021 года № 7286
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2020 года № 486/72 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2021 - 2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7151) следующие изменения и дополнение:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 90588 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2519 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 88033 тысячи тенге;
2) затраты – 95738 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5150 тысяч тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 76654 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2342 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 74312 тысяч тенге;
2) затраты – 79807 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3153 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3153 тысячи тенге.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 95714 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3163 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 208 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92343 тысяч тенге;

2) шығындар – 104081 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8367 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8367 мың теңге.";
4) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2021 – 2023 жылдарға арналған Евгеньевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 122704 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6645 мың теңге;
трансферттер түсімі – 116059 мың теңге;
2) шығындар – 131712 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9008 мың теңге.";
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2021 - 2023 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 79208 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4440 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 212 мың теңге;
трансферттер түсімі – 74556 мың теңге;
2) шығындар – 84683 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5475 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5475 мың теңге.";
6) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2021 - 2023 жылдарға арналған Қалқаман ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 120305 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3283 мың теңге;
трансферттер түсімі – 117022 мың теңге;
2) шығындар – 126759 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6454 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6454 мың теңге.";
7) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Ақсу қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.";

2) затраты – 104081 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8367 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8367 тысяч тенге.";
4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 122704 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6645 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 116059 тысяч тенге;
2) затраты – 131712 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9008 тысяч тенге.";
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 79208 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4440 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 212 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74556 тысяч тенге;
2) затраты – 84683 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5475 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5475 тысяч тенге.";
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 120305 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3283 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 117022 тысячи тенге;
2) затраты – 126759 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6454 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6454 тысячи тенге.";
7) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Аксу, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";

8) көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 7-1-тармағымен толықтырылсын:
"7-1. 2021 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде 179664 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері ескерілсін, соның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 36860 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 25239 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 31182 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 37199 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 26419 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 22765 мың теңге.";
9) көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

8) указанное решение дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть в бюджете сельских округов на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящих бюджетов, в объеме 179664 тысячи тенге, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 36860 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 25239 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 31182 тысячи тенге;
Евгеньевский сельский округ – 37199 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 26419 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 22765 тысяч тенге.";
9) приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының сессия төрағасы А. Тугельбаев
Ақсу қалалық мәслихатының хатшысы М. Омаргалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
2021 жылғы 30 сәуірдегі
№ 32/5 шешіміне
1-қосымша
Ақсу қалалық мәслихатының
2020 жылғы 28 желтоқсандағы

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Аксуского городского маслихата А. Тугельбаев
Секретарь Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата от
30 апреля 2021 года
№ 32/5
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата
от 28 декабря 2020 года