2021 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормаларын, сондай-ақ, тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялауға арналған бюджет қаражаттың көлемдерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 25 қарашадағы № 4/603 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 желтоқсанда № 25521 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 бабына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 5, 63 тармақтарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес, 2021 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялардың нормалары;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес, 2021 жылға тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялауға арналған бюджеттік қаражат көлемдері.
2. "Алматы қаласының Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және Алматы қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Сагинтаев
Алматы қаласы
әкімдігінің 2021 жылғы
25 қарашадағы № 4/603
Қаулысына
1 қосымша
2021 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған
тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған
субсидиялардың нормалары
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштың әсер ету заттарының құрамы, %
Өлшем бірлігі
Субсидиялар нормасы, теңге/тонна, литр, килограмм
Азотты тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы
N - 34,4
тонна
36 500
Б маркалы аммиак селитрасы
N - 34,4
Калийлі тыңайтқыштар
2
Калий сульфаты

Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений, а также объемы бюджетных средств на субсидирование удобрений (за исключением органических) на 2021 год
Постановление акимата города Алматы от 25 ноября 2021 года № 4/603. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2021 года № 25521. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктами 5, 63 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107, (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209), акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2021 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) объемы бюджетных средств на субсидирование удобрений (за исключением органических) на 2021 год, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан и размещение на официальном интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 25 ноября 2021 года
№ 4/603
Перечень субсидируемых видов удобрений (за исключением органических)
и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных
у продавца удобрений на 2021 год
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Норма субсидий, тенге/ тонна, литр, килограмм
Азотные удобрения
1
Селитра аммиачная
N - 34,4
тонна
36 500
Селитра аммиачная марки Б
N - 34,4
Калийные удобрения
2
Сульфат калия

K2O-50
тонна
150 000
Калий сульфаты (күкірт қышқылды калий)
K2O-52%, SO4-53%
Күкірт қышқылды калий, SiB маркалары (модификацияланған минералды тыңайтқыш)
K2O-50
Күкірт қышқылды калий (тазартылған калий сульфаты)
K2O-53, SO3- 45
Калий сульфаты (күкірт қышқылды калий)
K2O-51, SO3- 46
Агрохимикат калий сульфаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Калий сульфаты (YaraTera Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Калий сульфаты
K2O-51, SO3- 45
Күкірт қышқылды калий минералды тыңайтқышы (тазартылған калий сульфаты)
K2O-53, S-18
Калий сульфаты
K2O-53, S-18
Тазартылған күкірт қышқылды калий (калий сульфаты) (I сорт, II сорт)
K2O-53, S-18
Growfert кешенді тыңайтқыш маркасы: 0-0-51 (SOP)
K2O-51%, SO3-47%
Тыңайтқыш SOP 0.0.51 (47)
К:51+47SO3
Күрделі тыңайтқыштар
3
Монофосфат калий агрохимикаттары
P 52, K 34
тонна
357 143
Монокалийфосфат агрохимикаттары
P-52, K-34
Монокалийфосфат минералды тыңайтқышы
P2O5-52, K20-34
Krista монокалийфосфат тыңайтқышы
P2O5-52, K20-34
YaraTera Krista монокалийфосфат тыңайтқышы
Монокалийфосфат
P2O5-52, K20-34
Монокалийфосфат тыңайтқышы
P2O5-52, K20-34
Haifa калий монофосфаты
P2O5-52, K20-34
Growfert кешенді тыңайтқышы маркасы: 0-52-34 (монокалийфосфат)
P2O5 -52%, K20 – 34%
Микротыңайтқыштар
4
YaraLiva Calcinit тыңайтқышы (кальций нитраты)
N- 15,5, NH4-1,1, NO3-14,4, CaO-26,5
тонна
75 000
Кальций нитраты YaraLiva ТМ CALCINIT
Кальций нитраты (кальций селитрасы),
А маркасы
N-14,9, CaO-27,0
Кальций нитраты (кальций селитрасы),
Б маркасы
N-14,5, CaO-26,3, B-0,3
Кальций нитраты (кальций селитрасы),
В маркасы
N-13,9, K2O-3,0, CaO-26,0
Кальций нитраты (кальций селитрасы),
Г маркасы
N-12,0, CaO-23,8
А маркалы кальций нитраты (кальций селитрасы)
N-14,9, CaO-27
Концентратты кальций нитраты
CaO-32, N-17
Концентратты кальций нитраты
(Haifa-Cal Prime)
N-17, N-NО3-16,7, CaO-33, Ca-23,5
Сұйық кальций нитраты
Са(NО3)2-51
Haifa Кальций селитрасы
N-15,5, NH4-1,1, NO3-14,4, CaO-26,5
Е маркалы түйіршіктелген кальций селитрасы, YaraLiva Calcinit
N-17, CaO-33
Growfert кешенді тыңайтқышы маркасы:
15-0-0 + 27 CaO (CN)
N-15%, CaO-27%
"Г" маркалы түйіршіктелген кальций селитрасы
N-26,8%, CaO-31%
"Е" маркалы түйіршіктелген кальций селитрасы
N-15,5%, CaO-26,5%
5
YaraVita Rexolin D12 тыңайтқышы, темір хелаты DTPA
Fe-11,6
килограмм
1400,0
YaraTera Rexolin D12 тыңайтқышы, темір хелаты DTPA
Fe-11,6
DTPA Fe маркалы түйіршіктелген "Хелатэм" микротыңайтқышы
Fe-11
YaraVita Rexolin Q40 тыңайтқышы, темір хелаты EDDHA
Fe-6
YaraTera Rexolin Q40 тыңайтқышы, темір хелаты EDDHA
Fe-6
АМ ЕДДНА Fe 6%

K2O-50
тонна
150 000
Сульфат калия (калий сернокислый)
K2O-52%, SO4-53%
Сернокислый калий, марки SiB (модифицированное минеральное удобрение)
K2O-50
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-53, SO3- 45
Сульфат калия (калий сернокислый)
K2O-51, SO3- 46
Агрохимикат сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сульфат калия (YaraTera Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сульфат калия
K2O-51, SO3- 45
Минеральное удобрение калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-53, S-18
Сульфат калия
K2O-53, S-18
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный (I сорт, II сорт)
K2O-53, S-18
Комплексное удобрение Growfert марки: 0-0-51 (SOP)
K2O-51%, SO3-47%
Удобрение SOP 0.0.51 (47)
К:51+47SO3
Сложные удобрения
3
Монофосфат калий агрохимикаты
P 52, K 34
тонна
357 143
Монокалийфосфат агрохимикаты
P-52, K-34
Минеральное удобрение монокалийфосфат
P2O5-52, K20-34
Удобрение Krista монокалийфосфат
P2O5-52, K20-34
Удобрение YaraTera Krista монокалийфосфат
Монокалийфосфат
P2O5-52, K20-34
Удобрение монокалийфосфат
P2O5-52, K20-34
Haifa Монофосфат калия
P2O5-52, K20-34
Комплексное удобрение Growfert марки: 0-52-34 (монокалийфосфат)
P2O5 -52%, K20 – 34%
Микроудобрения
4
Удобрение YaraLiva Calcinit (нитрат кальция)
N- 15,5, NH4-1,1, NO3-14,4, CaO-26,5
тонна
75 000
Нитрат кальция YaraLiva ТМ CALCINIT
Нитрат кальция (кальциевая селитра), марка А
N-14,9, CaO-27,0
Нитрат кальция (кальциевая селитра), марка Б
N-14,5, CaO-26,3, B-0,3
Нитрат кальция (кальциевая селитра), марка В
N-13,9, K2O-3,0, CaO-26,0
Нитрат кальция (кальциевая селитра), марка Г
N-12,0, CaO-23,8
Нитрат кальция (кальциевая селитра) марки А
N-14,9, CaO-27
Нитрат кальция концентрированный
CaO-32, N-17
Нитрат кальция концентрированный (Haifa-Cal Prime)
N-17, N-NО3-16,7, CaO-33, Ca-23,5
Нитрат кальция жидкий
Са(NО3)2-51
Haifa Кальциевая селитра
N-15,5, NH4-1,1, NO3-14,4, CaO-26,5
Селитра кальциевая гранулированная марки Е, YaraLiva Calcinit
N-17, CaO-33
Комплексное удобрение Growfert марки: 15-0-0 + 27 CaO (CN)
N-15%, CaO-27%
Селитра кальциевая гранулированная марки "Г"
N-26,8%, CaO-31%
Селитра кальциевая гранулированная марки "Е"
N-15,5%, CaO-26,5%
5
Удобрение YaraVita Rexolin D12, хелат железа DTPA
Fe-11,6
килограмм
1400,0
Удобрение YaraTera Rexolin D12, хелат железа DTPA
Fe-11,6
Микроудобрение "Хелатэм" марки DTPA Fe гранулированный
Fe-11
Удобрение YaraVita Rexolin Q40, хелат железа EDDHA
Fe-6
Удобрение YaraTera Rexolin Q40, хелат железа EDDHA
Fe-6
АМ ЕДДНА Fe 6%

Fe (EDDHA) - 6, N-0,5
EDTA Fe 13%
Fe-13, N-0,5
6
YaraVita Rexolin Zn15 тыңайтқышы, мырыш хелаты EDTA
Zn-14,8
килограмм
1850,0
YaraTera Rexolin Zn15 тыңайтқышы, мырыш хелаты EDTA
Zn-14,8
7
YaraVita Rexolin Mn13 тыңайтқышы, марганец хелаты EDTA
Mn-12,8
килограмм
1777,5
YaraTera Rexolin Mn13 тыңайтқышы, марганец хелаты EDTA
Mn-12,8
8
YaraVita Rexolin Cu15 тыңайтқышы, мыс хелаты EDTA
Cu-14,8
килограмм
2487,5
YaraTera Rexolin Cu15 тыңайтқышы, мыс хелаты EDTA
Cu-14,8
9
YaraVita BORTRAC 150
N-4,7, B-11 + адьюванттар
литр
922,5
10
7-сулы күкірт қышқылды магний
MgO-16,4, S-12,9
тонна
70 000
7-сулы күкірт қышқылды магний (магний сульфаты)
MgO-16,9, S-13,5
Магний сульфаты
(Krista MgS)
Mg2O-16, SO3- 32
Магний сульфаты
(YaraTera Krista MgS)
Mg2O-16, SO3- 32
Күкірт қышқылды магний (магний сульфаты), А маркасы
MgO-29,7, S-23,5
Күкірт қышқылды магний (магний сульфаты), А маркасы
(I сорт, II сорт, III сорт)
MgO-29,8, S-23,8
Күкірт қышқылды магний (магний сульфаты), Б маркасы
MgO-28,1, S-22,4
Күкірт қышқылды магний (магний сульфаты), В маркасы
MgO-16,9, S-13,5
Күкірт қышқылды магний (магний сульфаты), В маркасы
MgO-16,4, S-13,4
Магний сульфаты
MgO-16, S-13
Агрохимикат магний сульфаты, маркасы: Эпсомит майдакристалды, Эпсомит түйіршіктелген, Кизерит майдакристалды, Кизерит түйіршіктелген
Mg-16,7, S-13,3
"Magnesium Sulphate" маркалы Growfert кешенді тыңайтқышы"
МgО-16%, SО3-32%
11
Krista K Plus тыңайтқышы
(калий нитраты)
N-13,7, NO3-13,7, K2O - 46,3
тонна
165 000
YaraTera Krista К Plus тыңайтқышы
(калий нитраты)
N-13,7, NO3-13,7, K2O - 46,3
Азотқышқылды калий минералды тыңайтқышы (калий нитраты)
N-13,6, K2O -46
Азотқышқылды калий (калий нитраты)
N-13,6, K2O -46
Азотқышқылды калий (калий нитраты)
N-13,7%, K2O-46,3%
Калий нитраты (Potassium nitrate)
N-13,7%, K2O-46%
Multi-K GG калий селитрасы
N-13,5, K2O-46,2
СХ маркалы техникалық калий селитрасы
N-13,7, K2O -46,3
Growfert кешенді тыңайтқышы маркасы:
13-0-46 (NOP)
N-13%, K2O -46%
12
Krista MAG тыңайтқышы
(магний нитраты)
N-3-11, NO3-11, MgO - 15
тонна
90000
YaraTera Krista MAG тыңайтқышы
(магний нитраты)
N-3-11, NO3-11, MgO - 15
Магний нитраты
(магний селитрасы)
N-11,1, MgO - 15,5
6-сулы азотқышқылды магний (магний селитрасы)
MgO - 15,5, N-11,1
Магний нитраты
(магний селитрасы)
N-11, Mg - 15
Growfert кешенді тыңайтқышы маркасы:
11-0-0 + 15 MgO (MN)
N-11%, MgO-15%
Алматы қаласы
әкімдігінің 2021 жылғы
25 қарашадағы № 4/603
Қаулысына
2 қосымша
2021 жылға тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда)
субсидиялауға арналған бюджеттік қаражат көлемдері
Өңірдің атауы
Субсидия көлемі, (мың теңге)
1
Алматы қаласы
66 612
Барлығы
66 612

Fe (EDDHA) - 6, N-0,5
EDTA Fe 13%
Fe-13, N-0,5
6
Удобрение YaraVita Rexolin Zn15, хелат цинка EDTA
Zn-14,8
килограмм
1850,0
Удобрение YaraTera Rexolin Zn15, хелат цинка EDTA
Zn-14,8
7
Удобрение YaraVita Rexolin Mn13, хелат марганца EDTA
Mn-12,8
килограмм
1777,5
Удобрение YaraTera Rexolin Mn13, хелат марганца EDTA
Mn-12,8
8
Удобрение YaraVita Rexolin Cu15, хелат меди EDTA
Cu-14,8
килограмм
2487,5
Удобрение YaraTera Rexolin Cu15, хелат меди EDTA
Cu-14,8
9
YaraVita BORTRAC 150
N-4,7, B-11 + адьюванты
литр
922,5
10
Магний сернокислый 7-водный
MgO-16,4, S-12,9
тонна
70 000
Магний сернокислый 7-водный (сульфат магния)
MgO-16,9, S-13,5
Сульфат магния (Krista MgS)
Mg2O-16, SO3- 32
Сульфат магния (YaraTera Krista MgS)
Mg2O-16, SO3- 32
Магний сернокислый (сульфат магния), марка А
MgO-29,7, S-23,5
Магний сернокислый (сульфат магния), марка А (I сорт, II сорт, III сорт)
MgO-29,8, S-23,8
Магний сернокислый (сульфат магния), марка Б
MgO-28,1, S-22,4
Магний сернокислый (сульфат магния), марка В
MgO-16,9, S-13,5
Магний сернокислый (сульфат магния), марка В
MgO-16,4, S-13,4
Cульфат магния
MgO-16, S-13
Агрохимикат сульфат магния, марки: Эпсомит мелкокристаллический, Эпсомит гранулированный, Кизерит мелкокристаллический, Кизерит гранулированный
Mg-16,7, S-13,3
Комплексное удобрение Growfert марки "Magnesium Sulphate"
МgО-16%, SО3-32%
11
Удобрение Krista K Plus (нитрат калия)
N-13,7, NO3-13,7, K2O - 46,3
тонна
165 000
Удобрение YaraTera Krista K Plus (нитрат калия)
N-13,7, NO3-13,7, K2O - 46,3
Минеральное удобрение калий азотнокислый (нитрат калия)
N-13,6, K2O -46
Калий азотнокислый (нитрат калия)
N-13,6, K2O -46
Калий азотнокислый (нитрат калия)
N-13,7%, K2O-46,3%
Нитрат калия (Potassium nitrate)
N-13,7%, K2O-46%
Калиевая селитра Multi-K GG
N-13,5, K2O-46,2
Селитра калиевая техническая марки СХ
N-13,7, K2O -46,3
Комплексное удобрение Growfert марки: 13-0-46 (NOP)
N-13%, K2O -46%
12
Удобрение Krista MAG (нитрат магния )
N-3-11, NO3-11, MgO - 15
тонна
90000
Удобрение YaraTera Krista MAG (нитрат магния )
N-3-11, NO3-11, MgO - 15
Нитрат магния (магниевая селитра)
N-11,1, MgO - 15,5
Магний азотнокислый 6-водный (магниевая селитра)
MgO - 15,5, N-11,1
Нитрат магния (магниевая селитра)
N-11, Mg - 15
Комплексное удобрение Growfert марки: 11-0-0 + 15 MgO (MN)
N-11%, MgO-15%
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 25 ноября 2021 года
№ 4/603
Объемы бюджетных средств на субсидирование удобрений
(за исключением органических) на 2021 год
Наименование региона
Объем субсидии, (тысячи тенге)
1
город Алматы
66 612
Всего
66 612