Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 50/1 "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 8/1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 қыркүйекте № 24547 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 50/1 шешіміне (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6841 болып тіркелді) мына өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 352 764 354,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 516 858,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 574 993,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың тенге;
трансферттер түсімі – 321 672 502,8 мың теңге;
2) шығындар – 337 939 209,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 378 765 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 640 776,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 262 011,5 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 20 185 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 20 185 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 738 619,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 738 619,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18 536 287 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 100 930,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 303 263,1 мың теңге.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 103 995,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының
хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2021 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 8/1 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 50/1 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 50/1 "Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 сентября 2021 года № 8/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2021 года № 24547
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 50/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6841) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 352 764 354,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 29 516 858,7 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1 574 993,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 321 672 502,8 тысячи тенге;
2) затраты – 337 939 209,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 378 765 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 640 776,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 262 011,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 185 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20 185 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20 738 619,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 738 619,6 тысячи тенге:
поступление займов – 18 536 287 тысяч тенге;
погашение займов – 6 100 930,5 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 303 263,1 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2021 год в сумме 103 995,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь
Северо-Казахстанского областного маслихата
В. Бубенко
Приложение 1
к решению Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 14 сентября 2021 года № 8/1
Приложение 1
к решению Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 11 декабря 2020 года № 50/1
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2021 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Под
класс
1
2
3
4
5

10 473
261
Облыстың білім басқармасы
1 130 329
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 130 329
6
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру
1 135 786,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
239 076
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
239 076
261
Облыстың білім басқармасы
69 340
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
69 340
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
827 370,5
082
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
827 370,5
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
7 035 885,1
261
Облыстың білім басқармасы
7 035 885,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
512 462
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
97 517
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
944 144
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
55 426
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
500 622
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 490
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
956 325,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 683 080
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
53 000
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
4 159,8
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
218 658,6
05
Денсаулық сақтау
7 880 865,8
2
Халықтың денсаулығын қорғау
2 737 620,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
900 630
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
217 924
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 731
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
320 027
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу

10 473
261
Управление образования области
1 130 329
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
1 130 329
6
Высшее и послевузовское образование
1 135 786,5
253
Управление здравоохранения области
239 076
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
239 076
261
Управление образования области
69 340
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
69 340
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
827 370,5
082
Строительство и реконструкция объектов высшего и послевузовского образования
827 370,5
9
Прочие услуги в области образования
7 035 885,1
261
Управление образования области
7 035 885,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
512 462
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
97 517
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов государственных организациях образования
944 144
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
55 426
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
500 622
013
Капитальные расходы государственного органа
10 490
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
956 325,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 683 080
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
53 000
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 159,8
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
218 658,6
05
Здравоохранение
7 880 865,8
2
Охрана здоровья населения
2 737 620,4
253
Управление здравоохранения области
900 630
006
Услуги по охране материнства и детства
217 924
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 731
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
320 027
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга

331 948
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 836 990,4
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 836 990,4
3
Мамандандырылған медициналық көмек
952 630
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
952 630
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
952 630
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
81 637
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
81 637
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
81 637
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 108 978,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 108 978,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
199 448,4
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
88 865
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
252
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 756
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
196 950
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
7 761,8
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 569 945,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 835 403,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 978 362,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 817 368
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
820 132
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік
медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
94 990
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 398 721
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге,
оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
93 809
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

331 948
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 836 990,4
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 836 990,4
3
Специализированная медицинская помощь
952 630
253
Управление здравоохранения области
952 630
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
952 630
5
Другие виды медицинской помощи
81 637
253
Управление здравоохранения области
81 637
029
Областные базы специального медицинского снабжения
81 637
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 108 978,4
253
Управление здравоохранения области
4 108 978,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
199 448,4
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
88 865
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
252
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 756
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
196 950
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
7 761,8
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 569 945,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 835 403,4
1
Социальное обеспечение
4 978 362,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 817 368
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
820 132
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
94 990
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 398 721
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
93 809
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

203 559,2
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 917,7
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
48 771
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 490
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 380,5
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
1 420 755
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 117
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
81 571
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 212 067
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
104 000
1
Отын және энергетика
104 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
104 000
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
104 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
52 219 285,3
1
Ауыл шаруашылығы
50 357 782,7
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 688 653,7
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145 059
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
48 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
61 037,8
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
36 973
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
99 548
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
120 372,8
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 099 240
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 600
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
51 402,3
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу

203 559,2
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
129 917,7
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
48 771
005
Капитальные расходы государственного органа
16 490
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 380,5
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
1 420 755
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
125 117
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81 571
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 212 067
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
104 000
1
Топливо и энергетика
104 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
104 000
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
104 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
52 219 285,3
1
Сельское хозяйство
50 357 782,7
719
Управление ветеринарии области
1 688 653,7
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в сфере ветеринарии
145 059
003
Капитальные расходы государственного органа
48 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
61 037,8
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
36 973
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
99 548
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
120 372,8
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 099 240
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 600
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
51 402,3
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций

25 420,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
48 669 129
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 128 164
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 610 498
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
30 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
141 402
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 493
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 143 847
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
13 361 059
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
200 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 850 785
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
16 644
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 156 663
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 009 394
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
9 180
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
4 000
2
Су шаруашылығы
4 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 000
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
4 000
3
Орман шаруашылығы
1 189 361
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 189 361
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 156 768
006
Жануарлар дүниесін қорғау
32 593
5
Қоршаған ортаны қорғау
298 453
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
298 453
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

25 420,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
48 669 129
002
Субсидирование развития семеноводства
2 128 164
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 610 498
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
30 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
141 402
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 493
047
Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)
6 143 847
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
13 361 059
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
200 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 850 785
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
16 644
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 156 663
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 009 394
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
9 180
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
4 000
2
Водное хозяйство
4 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 000
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
4 000
3
Лесное хозяйство
1 189 361
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 189 361
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 156 768
006
Охрана животного мира
32 593
5
Охрана окружающей среды
298 453
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
298 453
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

15 619 111,6
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 971 526
13
Басқалар
11 539 853,4
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
888 617,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
888 617,1
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
888 617,1
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 629 762
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
5 379 762
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
16 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
6 759
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 170 000
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 930 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
36 003
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
221 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
250 000
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
250 000
9
Басқалар
5 021 474,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
520 606,9
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
217 093,9
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
303 513
257
Облыстың қаржы басқармасы
103 995,6
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
103 995,6
261
Облыстың білім басқармасы
3 343 986,8
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
3 012 224,8
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
331 762
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
166 234
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

15 619 111,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 971 526
13
Прочие
11 539 853,4
1
Регулирование экономической деятельности
888 617,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
888 617,1
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
888 617,1
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 629 762
266
Управление предпринимательства и
индустриально-инновационного развития области
5 379 762
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
16 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
6 759
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
3 170 000
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 930 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
36 003
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых
бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
221 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
250 000
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
250 000
9
Прочие
5 021 474,3
253
Управление здравоохранения области
520 606,9
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
217 093,9
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
303 513
257
Управление финансов области
103 995,6
012
Резерв местного исполнительного органа области
103 995,6
261
Управление образования области
3 343 986,8
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 012 224,8
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
331 762
266
Управление предпринимательства и
индустриально-инновационного развития области
166 234
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в области развития предпринимательства и
индустриально-инновационной деятельности