Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 57/1 "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2021 жылғы 9 шілдедегі № 6-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 шілдеде № 23774 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 57/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6878 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 721 064 мың теңге:
салықтық түсімдер – 487 339 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 731 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 217 394 мың теңге;
2) шығындар – 6 828 895,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 142 740 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 161 784 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 044 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 250 571,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 250 571,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 161 284 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 044 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 108 331,5 мың теңге.";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 8), 9) тармақшалармен толықтырылсын: "8) контейнерлер сатып алуға;
9) 9 мамыр – Жеңіс Күні мерекелік күніне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге.";
мынадай мазмұндағы 13-3-тармақпен толықтырылсын:
"13-3 Аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін:
1)мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
2)"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 57/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 9 июля 2021 года № 6-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2021 года № 23774
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 57/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6878) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 721 064 тысяч тенге:
налоговые поступления – 487 339 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 731 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 217 394 тысяч тенге;
2) затраты – 6 828 895,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 142 740 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 161 784 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 044 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 250 571,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 250 571,5 тысяч тенге:
поступление займов – 161 284 тысяч тенге;
погашение займов – 19 044 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 108 331,5 тысяч тенге.";
пункт 11 дополнить подпунктами 8), 9) следующего содержания:
"8) на приобретение контейнеров;
9) на выплату единовременной социальной помощи к праздничному дню 9 мая – День Победы.";
дополнить пунктом 13-3 следующего содержания:
"13-3. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
1)на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
2)на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихаты сессиясының төрағасы Р. Садыков
Жамбыл ауданы мәслихатының хатшысы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

Распределение указанных целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2021-2023 годы.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата Жамбылского района Р. Садыков
Секретарь маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1
к решению маслихата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

1 091 210,8
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
25 751
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23 751
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
200 955
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
143 039
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 097
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
31 819
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
55 128
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
978
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 150
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
809 376,8
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 199
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 410
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
4 250
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
713 517,8
02
Қорғаныс
28 718
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 718
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 569
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
9 649
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
607 388,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
606 888,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
62 586
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
213 415,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 917
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

1 091 210,8
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
25 751
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23 751
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
200 955
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
143 039
003
Капитальные расходы государственного органа
26 097
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
31 819
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
55 128
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
978
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
53 150
015
Капитальные расходы государственного органа
300
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
809 376,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
63 199
003
Капитальные расходы государственного органа
28 410
040
Развитие объектов государственных органов
4 250
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
713 517,8
02
Оборона
28 718
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 718
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 569
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
9 649
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
607 388,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
606 888,8
005
Государственная адресная социальная помощь
62 586
002
Программа занятости
213 415,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 917
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

27 666
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
911
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
152 299
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28 416
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62 968
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 756
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 542
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
412
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
707 105
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
707 105
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
20 500
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 500
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
374 850
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
6 800
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
52 196
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
11 500
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
239 759
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
223 081,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 044,9
036
Мәдениет объектілерін дамыту
3 044,9
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
78 225
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
78 225
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
021
Cпорт объектілерін дамыту
3 000
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі

27 666
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
911
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
152 299
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
28 416
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62 968
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 756
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 542
021
Капитальные расходы государственного органа
412
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
707 105
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
707 105
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 500
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
374 850
013
Развитие коммунального хозяйства
6 800
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
52 196
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
11 500
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
239 759
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
223 081,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 044,9
036
Развитие объектов культуры
3 044,9
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
78 225
009
Поддержка культурно-досуговой работы
78 225
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
021
Развитие объектов спорта
3 000
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)