2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26152 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 75-бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6824635,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 667690 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9357,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5194,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6142392,5 мың теңге;
2) шығындар – 6904388,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44663,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16336,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 124416,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124416,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 57194 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19245,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86468,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.01.2022 № 17/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 28.03.2022 № 20/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) ; 20.05.2022 № 22/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 30.06.2022 № 23/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi); 12.08.2022 № 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; от 12.08.2022 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022); 07.10.2022 № 28/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген, кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы:
жеке кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
тұрғылықты жері – қалған жеке тұлғалар үшін;

Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 15/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26152.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6824635,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 667690 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9357,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5194,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6142392,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6904388,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44663,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16336,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 124416,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124416,5 тысяч тенге;
поступления займов – 57194 тысяч тенге;
погашение займов – 19245,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86468,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.01.2022 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.03.2022 № 20/6 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.05.2022 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.06.2022 № 23/16 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.08.2022 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 07.10.2022 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) облыстық мәслихат белгілеген, кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
5) тіркелген салық;
6) акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
7) аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
9) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
11) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
12) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
13) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;

2) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, сельского округа;
4) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села;
5) фиксированный налог;
6) акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
7) плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села;
8) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
9) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
10) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
11) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
12) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
13) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района;

2) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
3) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
4) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар;
5) аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері мына негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудандық бюджеттің түсімдері:
аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 218986 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 24086 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 21336 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 14151 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 19484 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 15490 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 18083 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 16273 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 12424 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Бике ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 19509 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 15529 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 16099 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 26522 мың теңге.

2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
3) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
4) штрафы, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сельских округов;
5) другие неналоговые поступления в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села;
плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Утвердить объемы бюджетных субвенции, передаваемых из бюджета Мамлютского района Северо-Казахстанской области в бюджеты города районного значения, сельского округа на 2022 год в сумме 218986 тысяч тенге, в том числе:
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" – 24086 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 21336 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 14151 тысяча тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 19484 тысячи тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 15490 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 18083 тысячи тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 16273 тысячи тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 12424 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Бике Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 19509 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 15529 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 16099 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 26522 тысячи тенге.

6-1. 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде аудандық бюджеттен бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне 43994 мың теңге сомасында;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 14443 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 12349 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 22849 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 15089 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 14609 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 17051 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 9214 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Бике ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 12138 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригород ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 11309 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Становое ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 14157 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 16793 мың теңге.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
1) 25486 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, соның ішінде:
атаулы әлеуметтік көмекке – 21560 мың теңге,
кепілдікті әлеуметтік пакетке – 3926 мың теңге;
2) 23898 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 10370 мың теңге,
ымдау тілі маманының қызмет көрсету – 395 мың теңге,
мүгедектерге берілетін, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту – 4654 мың теңге,
протездік-ортопедиялық құралдар – 600 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар - 650 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар - 3966 мың теңге,
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) - 2380 мың теңге,
санаторлық-курорттық емделу - 883 мың теңге;

6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2022 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджеты:
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 43994 тысячи тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 14443 тысячи тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 12349 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 22849 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 15089 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 14609 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 17051 тысяча тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 9214 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима сельского округа Бике Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 12138 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Пригородного сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 11309 тысяч тенге;
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Становского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 14157 тысяч тенге;
коммунального государственному учреждению "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"– 16793 тысячи тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 25486 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
на адресную социальную помощь – 21560 тысяч тенге,
на гарантированный социальный пакет - 3926 тысяч тенге;
2) 23898 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 10370 тысяч тенге,
оказание услуг специалиста жестового языка – 395 тысяч тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам – 4654 тысячи тенге,
протезно-ортопедические средства – 600 тысячи тенге,
сурдотехнические средства – 650 тысячи тенге,
тифлотехнические средства – 3966 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 2380 тысяч тенге,
санаторно-курортное лечение – 883 тысячи тенге;

3) 80702,4 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 3200 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 36830 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 227 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 11697 мың теңге,
қоғамдық жұмыстар – 7920 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш) – 20828,4 мың теңге;
4) 33659 мың теңге – мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсетуді, уақытша болуды ұйымдастыру, халықты жұмыспен қамту орталықтары;
5) 26632 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) 15724 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.06.2022 № 23/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
8) 30000 мың теңге – Леденев ауылдық округі, Леденево ауылындағы сукернеуіш мұнара құрылыстарының құрылысына.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.06.2022 № 23/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi); 12.08.2022 № 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
1) 496392 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
Мамлют ауданы Андреевка ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу – 185451 мың теңге,
Мамлют ауданы Афонькино ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу - 156841 мың теңге,
Мамлют ауданы Меңкесер ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу – 154100 мың теңге;
2) 736294 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - 2020–2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" тұрғын үй-коммуналдық дамытудың Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға, соның ішінде:
Белое ауылының су тартқышы және сумен жабдықтау тарату желілерін салу - 382542 мың теңге,
Покровка ауылының су құбыры және сумен жабдықтау тарату желілерін салу - 353752 мың теңге;

3) 80702,4 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 3200 тысяч тенге,
предоставление субсидий на переезд – 36830 тысяч тенге,
молодежная практика – 227 тысячи тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 11697 тысячи тенге,
общественные работы– 7920 тысяч тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей) – 20828,4 тысяча тенге;
4) 33659 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) 26632 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) 15724 тысячи тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.06.2022 № 23/16 (вводится в действие с 01.01.2022).
8) 30000 тысяч тенге – на строительство водонапорных сооружений в селе Леденево, Леденевского сельского округа.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.06.2022 № 23/16 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.08.2022 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в следующих размерах:
1) 496392 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
капитальный ремонт здания дома культуры села Андреевка Мамлютского района– 185451 тысяча тенге,
капитальный ремонт здания дома культуры села Афонькино Мамлютского района– 156841 тысяча тенге,
капитальный ремонт здания дома культуры села Минкесер Мамлютского района– 154100 тысяч тенге;
2) 736294 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы, в том числе:
строительство водовода и разводящих сетей водоснабжения села Белое– 382542 тысяч тенге,
строительство водопровода и разводящих сетей водоснабжения села Покровка–353752 тысячи тенге;

3) 56240 мың теңге - Дубровное ауылындағы Конституция көшесі бойынша бағыттық тәсілмен асфальтбетондық жолды орташа шұңқырлы жөндеуге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 07.10.2022 № 28/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
8-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
1) 801580,8 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-6 "Республикалық маңызы бар А - 21 "Мамлютка-Қостанай-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка" автомобиль жолын орташа жөндеуге, километр 0-23,0;
2) 80464,6 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-24 "Дубровное-Михайловка" автомобиль жолын орташа жөндеуге, 0-19,5 километр;
3) 61425 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
жастар тәжірибесі – 7000 мың теңге,
қоғамдық жұмыстар – 32363 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (400 айлық есептік көрсеткіш) – 18378 мың теңге,
күміс жас – 2550 мың теңге,
алғашқы жұмыс орны - 1134 мың теңге;
4) 33089 мың теңге – мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсетуді, уақытша болуды ұйымдастыру, халықты жұмыспен қамту орталықтары;
5) 36469 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) 55000 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-221 "Белое-Щучье" автомобиль жолын орташа жөндеуге 0-9,85 км.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.06.2022 № 23/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi); өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 12.08.2022 № 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 07.10.2022 № 28/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) 100000 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің жалақысын арттыруға;
2) 600 мың теңге - санаторлық-курорттық емделуге;
3) 4176 мың теңге - протездік-ортопедиялық құралдарға;

3) 56240 тысяч тенге – на средний ямочный ремонт асфальтобетонной дороги маршрутным способом по улице Конституции в селе Дубровное.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 07.10.2022 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
8-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в следующих размерах:
1) 801580,8 тысячи тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-6 "Автомобильная дорога республиканского значения А- 21 "Мамлютка-Костанай"-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка", километр 0-23,0;
2) 80464,6 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-24 "Дубровное- Михайловка", километр 0-19,5 км;
3) 61425 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе:
молодежная практика – 7000 тысячи тенге,
общественные работы– 32363 тысяч тенге,
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей (400 месячных расчетных показателей)– 18378 тысяча тенге,
серебряный возраст– 2550 тысяч тенге,
первое рабочее место – 1134 тысяча тенге;
4) 33089 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) 36469 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) 55000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ - 221 "Белое - Щучье" км 0- 9,85 км.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.06.2022 № 23/16 (вводится в действие с 01.01.2022); с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.08.2022 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 07.10.2022 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 100000 тысяч тенге – на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов;
2) 600 тысяч тенге – на санаторно-курортное лечение;
3) 4176 тысячи тенге – на протезно-ортопедические средства;

4) 39156,1 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
Мамлют ауданы Андреевка ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу – 20606 мың теңге,
Мамлют ауданы Афонькино ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу - 4582 мың теңге,
Мамлют ауданы Минкесер ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу – 13968,1 мың теңге;
5) 28718 мың теңге – Мамлют ауданының "Мамлютка қаласын айналып өту" жолын күрделі жөндеуге;
6) 95000 мың теңге - Мамлютка қаласында жылумен жабдықтау құрылысына (3 кезек);
7). Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен
8); Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен
9) 5000 мың теңге - Андреев ауылдық округінің Бостандық ауылындағы балалар және спорт алаңын орнату.
10) 25800 мың теңге – Мамлют ауданы Мамлютка қаласындағы Гуденко көшесін орташа жөндеуге;
11) 26900 мың теңге – Мамлют ауданы, Мамлютка қаласындағы Мектеп көшесін орташа жөндеуге;
12) 80000 мың теңге – аудандық маңызы бар КТММ-6 "Республикалық маңызы бар А - 21 "Мамлютка-Қостанай-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка" автомобиль жолын орташа жөндеуге, километр 0-23,0;
13) 2176 мың теңге - мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға;
14) 12835,7 мың теңге - Мамлютка қаласындағы қолданыстағы ӘЖ-0,4 кВ тіректері бойынша көше жарығын реконструкциялау.
15) 494,8 мың теңге - "Коммуникация және БАҚ-пен өзара іс-қимыл" тақырыбы бойынша ауылдық округ әкімдерін оқытуға;
16) 135000 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-23 "Қызыләскер-Раздольное" автомобиль жолын орташа жөндеуге, 0-17 километр.
17) 50000 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-221 "Белое-Щучье" км 0-9,85 автомобиль жолын орташа жөндеуге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер еңгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.01.2022 № 17/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 28.03.2022 № 20/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) ; 20.05.2022 № 22/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 30.06.2022 № 23/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi); 12.08.2022 № 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 07.10.2022 № 28/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 57194 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.

4) 39156,1 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
капитальный ремонт здания дома культуры села Андреевка Мамлютского района– 20606 тысяч тенге,
капитальный ремонт здания дома культуры села Афонькино Мамлютского района– 4582 тысяч тенге,
капитальный ремонт здания дома культуры села Минкесер Мамлютского района– 13968,1 тысяча тенге;
5) 28718 тысяч тенге – на капитальный ремонт дороги "Обход города Мамлютка" Мамлютского района;
6) 95000 тысяч тенге – на строительство теплоснабжения в городе Мамлютка (3 очередь);
7) Исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022);
8) Исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022);
9) 5000 тысяч тенге – установка детской и спортивной площадки в селе Бостандык Андреевского сельского округа.
10) 25800 тысяч тенге – на средний ремонт улицы Гуденко в городе Мамлютка Мамлютского района;
11) 26900 тысяч тенге – на средний ремонт улицы Школьная в городе Мамлютка Мамлютского района;
12) 80000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-6 "Автомобильная дорога республиканского значения А- 21 "Мамлютка-Костанай"-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка", километр 0-23,0;
13) 2176 тысяч тенге – на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов;
14) 12835,7 тысяч тенге – на реконструкцию уличного освещения по существующим опорам ВЛ-0,4 кВ в городе Мамлютка.
15) 494,8 тысяч тенге – на обучение акимов сельских округов по теме: "Коммуникация и взаимодействие со СМИ.
16) 135000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-23 "Кызыласкер-Раздольное", километр 0-17.
17) 50000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ - 221 "Белое - Щучье" км 0- 9,85 км.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.01.2022 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.03.2022 № 20/6 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.05.2022 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.06.2022 № 23/16 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.08.2022 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 07.10.2022 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 57194 тысячи тенге.

10-1) 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 3806 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.01.2022 № 17/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 07.10.2022 № 28/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
11. 2022 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 20008 мың теңге сомасында, 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 12.08.2022 № 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.

10-1) Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из районного бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 3806 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.01.2022 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 07.10.2022 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2022 год в сумме 20008 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.08.2022 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).

12. Мамлют ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 10580,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.03.2022 № 20/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) ; 20.05.2022 № 22/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
13. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

12. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2022 год в сумме 10580,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2022 № 20/6 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 20.05.2022 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
13. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства по Северо-Казахстанской области на 2021-2024 годы.

13-1. 2022 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан, бюджет қаражатының бос қалдықтары 5-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 86468,3 мың теңге сомасында бағытталсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.01.2022 № 17/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.03.2022 № 20/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.

13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года в сумме 86468,3 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.01.2022 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2022 № 20/6 (вводится в действие с 01.01.2022).

14. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының хатшысы Р. Нурмуканова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 15/2 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Мамлют аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.01.2022 № 17/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 28.03.2022 № 20/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) ; 20.05.2022 № 22/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 30.06.2022 № 23/16 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi); 12.08.2022 № 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен; 07.10.2022 № 28/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года
№ 15/2
Мамлютский районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.01.2022 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.03.2022 № 20/6 (вводится в действие с 01.01.2022); от 20.05.2022 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 30.06.2022 № 23/16 (вводится в действие с 01.01.2022); от 12.08.2022 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 07.10.2022 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
861,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
861,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
475799,9
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
27827
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі
27827
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27687
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
140
02
Әлеуметтiк көмек
395014,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
395014,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
174784,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20008
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
349,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
111832
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
37615
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50405
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52958,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52958,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51874,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
250
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
834,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
955899,8
01
Тұрғын үй шаруашылығы
46116,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4565
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
4565
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41551,1
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
861,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
861,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
475799,9
01
Социальное обеспечение
27827
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27827
005
Государственная адресная социальная помощь
27687
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
140
02
Социальная помощь
395014,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
395014,1
002
Программа занятости
174784,4
006
Оказание жилищной помощи
20
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20008
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
349,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111832
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37615
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50405
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52958,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52958,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51874,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
250
021
Капитальные расходы государственного органа
834,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
955899,8
01
Жилищное хозяйство
46116,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4565
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
4565
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41551,1
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 15/2 шешіміне
4- қосымша
2022 жылға жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмектің түрлері
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 12.08.2022 № 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен; 14.11.2022 № 29/5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
№ р/с
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1
Атаулы күндер мен мереке күндеріне бір рет әлеуметтік көмек
13430
2
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан немесе әлеуметтік мәні бар аурулардың салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек
6578
Жиыны:
20008
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 15/2 шешіміне
5-қосымша
2022 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын бағыттау
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.01.2022 № 17/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 28.03.2022 № 20/6 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледi) шешімдермен.
Функционалдық топ
Атауы
Сома, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
4
5
6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
26968,7
01
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
13513,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
9297,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9297,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4216
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4216
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
13455
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2595
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2595
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10860
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2300
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8560
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18461,8
01
Тұрғын үй шаруашылығы

от 24 декабря 2021 года
№ 15/2
Виды социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2022 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.08.2022 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 14.11.2022 № 29/5 (вводится в действие с 01.01.2022).
№ п/п
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1
Единовременная социальная помощь к памятным датам и праздничным дням
13430
2
Социальная помощь при наступлении трудной жизненной ситуации вследствии стихийного бедствия или пожара или социально-значимого заболевания
6578
Итого:
20008
Приложение 5
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года
№ 15/2
Направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.01.2022 № 17/2 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2022 № 20/6 (вводится в действие с 01.01.2022).
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
4
5
6
01
Государственные услуги общего характера
26968,7
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
13513,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
9297,7
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
9297,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4216
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
4216
09
Прочие государственные услуги общего характера
13455
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2595
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
2595
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10860
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
2300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8560
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18461,8
01
Жилищное хозяйство