Шардара ауданының ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне 2021 жылы көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредит беру туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2021 жылғы 17 ақпандағы № 2-13-VIІ шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2021 жылғы 2 наурызда № 6081 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Тақырып орыс тілінде жаңа редакцияда, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 11-63-VII шешiмiмен (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 18 бабының 8 тармағына, "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 ақпандағы № 183 қаулысына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9946 тіркелген) және аудан әкімінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 08-283 мәлімдемесіне сәйкес, Шардара ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданының ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы Заңының 56 бабы 12 тармағының талаптарын сақтай отырып, 2021 жылға арналған аудан бюджетінде қарастырылған сома көлемінде келесі әлеуметтік қолдау шаралары көрсетілсін:

О предоставлении в 2021 году подъемного пособия и бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Шардаринского района
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 17 февраля 2021 года № 2-13-VIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 2 марта 2021 года № 6081. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Заголовок изложен в новой редакции на русском языке, текст на казахском языке не меняется решением Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24.11.2021 № 11-63-VIІ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2009 года № 183 "Об определении размеров предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72 "Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9946) заявлением акима района от 9 февраля 2021 года № 08-283 Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Шардаринского района, соблюдая требования пункта 12 статьи 56 Закона Республики Казахстан О государственной службе в пределах суммы предусмотренной в бюджете района на 2021 год оказать следующие меры социальной поддержки:

1) жүз еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы;
2) тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау - бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада бюджеттік кредит.
Ескерту. 1-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 11-63-VII шешiмiмен (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Шардара ауданы мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) алынып тасталды - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 11-63-VII шешiмiмен (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
2) алынып тасталды - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 11-63-VII шешiмiмен (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара ауданы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 11-63-VII шешiмiмен (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шардара ауданы мәслихатының бюджет, экономикалық даму және әлеуметтік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссия төрағасы Н.Нусеровке жүктелсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Нусеров
Аудандық мәслихат хатшысы А. Карсыбаев

1) подъемное пособие в сумме, равной стократному месячному расчетному показателю;
2) социальная поддержка для приобретения или строительства жилья - бюджетный кредит в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратного размера месячного расчетного показателя.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения на русском языке, текст на казахском языке не меняется решением Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24.11.2021 № 11-63-VIІ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) исключен решением Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24.11.2021 № 11-63-VIІ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
2) исключен решением Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24.11.2021 № 11-63-VIІ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шардаринского районного маслихата после его официального опубликования.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенным решением Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24.11.2021 № 11-63-VIІ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии Шардаринского районного маслихата по бюджету, экономическому развитию и по социальным вопросам Нусерова Н.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Нусеров
Секретарь районного маслихата А. Карсыбаев