"Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларын бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 1 шілдедегі № 29/363-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 23 сәуірдегі № 4/39-VII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 30 сәуірде № 8721 болып тіркелді. Күші жойылды-Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 22 тамыздағы № 18/155-VІІ шешімімен
Ескерту. Күші жойылды-Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 22.08.2022 № 18/155-VІІ шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-2 тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларын бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 1 шілдедегі № 29/363-V шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4028, 2015 жылғы 21 шілдеде "Дидар", 2015 жылғы 22 шілдеде "Рудный Алтай" газеттерінде, 2015 жылғы 27 шілдеде "Әдiлет" ақпараттық-құқықтық жүйесiнде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Анчугин
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
Д. Рыпаков
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2021 жылғы 23 сәуірдегі
№ 4/39-VII шешіміне қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2015 жылғы 1 шілдедегі
№ 29/363-V шешімімен бекітілді
Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Шығыс Қазақстан облысының елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жоюдың осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-2 тармағына, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес қаңғыбас иттер мен мысықтардың санын реттеу, сондай-ақ тұрғындардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету және денсаулығын сақтау мақсатында әзірленді.

О внесении изменения в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 1 июля 2015 года № 29/363-V "Об утверждении Правил отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23 апреля 2021 года № 4/39-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 апреля 2021 года № 8721. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22 августа 2022 года № 18/155-VІІ
Сноска. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22.08.2022 № 18/155-VІІ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 1 июля 2015 года № 29/363-V "Об утверждении Правил отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4028, опубликовано в газетах "Дидар" от 21 июля 2015 года, "Рудный Алтай" от 22 июля 2015 года, в информационно-правовой системе "Әділет" 27 июля 2015 года) следующее изменение:
Правила отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области, утвержденные указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Анчугин
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
Д. Рыпаков
Приложение к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 23 апреля 2021 года № 4/39-VII
Утверждены решением
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 1 июля 2015 года № 29/363-V
Правила отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах Восточно-Казахстанской области (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан в целях регулирования численности бродячих собак и кошек, а также обеспечения безопасности и охраны здоровья населения.

2. Осы Қағидалар облыс елді мекендерінде қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою тәртібін айқындайды.
2. Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою
3. Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жоюды аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар жүзеге асырады.
4. Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою жұмыстарына мiндеттi медициналық тексерiп-қараудан өткен адамдар жіберіледі.
5. Жалпы пайдаланудағы қоғамдық орындарда (көшелерде, аула аумақтарында, саябақтарда, скверлерде және басқа орындарда) адамдардың алып жүруінсіз жүрген иттер мен мысықтар, иелері байлап қалдырғандарынан басқа, қаңғыбас деп есептеліп, аулануға жатады.
6. Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің негізінде жүргізіле алады.
7. Қаңғыбас иттер мен мысықтар:
тұрғындардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
тұрғындардың денсаулығын сақтау мақсатында;
олардың санын реттеу:
иелеріне қайтару;
оларды орналастыру мақсатында ауланады.
8. Жергілікті атқарушы органдар ауланған қаңғыбас иттер мен мысықтарды, олардың тиесiлiгi анықталғанға дейін, оларды бағу үшiн қажеттi жағдайы бар адамға тапсыруы мүмкiн.
Егер екi ай iшiнде олардың меншiк иесi табылмаса, ауланған қаңғыбас иттер мен мысықтар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес эвтаназиялауға жатады.
9. Иттер мен мысықтардың өлекселерін тасымалдау қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың арнайы жабдықталған автокөлігімен жүзеге асырылады.
10. Қаңғыбас иттер мен мысықтардың өлекселерін жою мал қорымдарында (биотермиялық шұңқырлар), инсинераторларда (өлекселерді өртейтін пеш) жүзеге асырылады.
11. Жол берілмейді:
тұрғын үй-жайларда, жеке тұрғын үй қорындағы үйлердің қоршалған аумақтарында, иелерінің өтініштерін қоспағанда, иттер мен мысықтарды аулауға және жоюға;
қаңғыбас иттер мен мысықтардың өлекселерін лақтырып тастауға және оларды рұқсатсыз көмуге.
3. Осы Қағидаларды бұзғандық үшін жауапкершілік
12. Осы Қағидалардың талаптарын бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінің 408-бабына сәйкес әкімшілік жауапкершілік көзделген.

2. Настоящие Правила определяют порядок отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в населенных пунктах области.
2. Отлов и уничтожение бродячих собак и кошек
3. Отлов и уничтожение бродячих собак и кошек осуществляется государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами районов, городов областного значения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. К работе по отлову и уничтожению бродячих собак и кошек допускаются лица, прошедшие обязательный медицинский осмотр.
5. Собаки и кошки, находящиеся в общественных местах общего пользования (улицах, дворовых территориях, парках, скверах и других местах) без сопровождающих лиц, кроме оставленных владельцами на привязи, считаются бродячими и подлежат отлову.
6. Отлов и уничтожение бродячих собак и кошек может проводиться на основании обращений физических и юридических лиц.
7. Бродячие собаки и кошки отлавливаются в целях:
обеспечения безопасности населения;
охраны здоровья населения;
регулирования их численности;
возвращения владельцам;
их обустройства.
8. Отловленные бродячие собаки и кошки местными исполнительными органами могут быть переданы лицу, имеющему необходимые условия для их содержания, до выявления их принадлежности.
Если в течение двух месяцев их собственник не будет обнаружен, отловленные бродячие собаки и кошки подлежат эвтаназии в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Транспортировка трупов собак и кошек осуществляется на специально оборудованном автотранспорте государственных ветеринарных организаций, осуществляющих функции отлова и уничтожения бродячих собак и кошек.
10. Утилизация трупов бродячих собак и кошек осуществляется на скотомогильниках (биотермические ямы), в инсинераторах (трупосжигательные печи).
11. Не допускается:
отлов и уничтожение собак и кошек в жилых помещениях, огороженных территориях домов индивидуального жилищного фонда, за исключением обращений владельцев;
выбрасывание трупов бродячих собак и кошек и их несанкционированное захоронение.
3. Ответственность за нарушение настоящих Правил
12. За нарушение требований настоящих Правил предусмотрена административная ответственность в соответствии со статьей 408 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".