Алтай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 76/2-VI "2021-2023 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 26 қарашадағы № 9/2-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 желтоқсанда № 25531 болып тіркелді
Алтай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алтай ауданының мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 76/2-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8036 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12752683,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 4136088,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 58716,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 105137,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8452741,7 мың теңге;
2) шығындар – 12934852,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38562,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51894,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13332,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -220730,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 220730,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 51894,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13332,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары– 182168,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат
хатшысының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы
Б. ЖАНСЕЙІТ
Алтай ауданының
мәслихатының
2021 жылғы 26 қарашадағы
№ 9/2-VII шешіміне қосымша
Алтай ауданының
мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата района Алтай от 23 декабря 2020 года № 76/2-VI "О районном бюджете района Алтай на 2021-2023 годы"
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 26 ноября 2021 года № 9/2-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2021 года № 25531
Маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Алтай "О районном бюджете района Алтай на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 76/2-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8036) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12752683,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4136088,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 58716,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 105137,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8452741,7 тысяч тенге;
2) затраты – 12934852,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38562,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51894,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13332,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -220730,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 220730,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 51894,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13332,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182168,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Временно осуществляющий полномочия
секретаря маслихата района Алтай
Б. ЖАНСЕЙІТ
Приложение к решению
маслихата района Алтай
от 26 ноября 2021 года № 9/2-VII
Приложение 1 к решению
маслихата района Алтай

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16424,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16424,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
16792,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16792,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
959431,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
92127,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92127,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
92127,0
2
Әлеуметтiк көмек
790877,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
789419,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
127944,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25941,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2422,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113264,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3363,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
98290,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
218201,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
130305,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
16859,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52830,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1458,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1458,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76426,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76426,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16424,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16424,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
16792,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
16792,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
959431,2
1
Социальное обеспечение
92127,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92127,0
005
Государственная адресная социальная помощь
92127,0
2
Социальная помощь
790877,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
789419,4
002
Программа занятости
127944,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25941,3
006
Оказание жилищной помощи
2422,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113264,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3363,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
98290,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
218201,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
130305,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16859,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52830,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1458,5
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1458,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76426,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76426,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1190,0
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
5140,0
Ақпараттық кеңiстiк
153686,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
153686,2
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13506,2
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
120799,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
19381,0
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
79836,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
52689,0
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
34758,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
17484,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
447,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
27147,2
001
Жергілікті деңгейде спортты дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22157,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4990,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68140,0
1
Ауыл шаруашылығы
30821,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
30821,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30821,0
6
Жер қатынастары
27090,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27090,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25090,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10229,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10229,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10229,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29548,0
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29548,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

1190,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5140,0
3
Информационное пространство
153686,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
153686,2
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
13506,2
007
Функционирование районных (городских) библиотек
120799,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
19381,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
79836,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
52689,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
34758,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
17484,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
447,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
27147,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
22157,2
003
Капитальные расходы государственного органа
4990,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68140,0
1
Сельское хозяйство
30821,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
30821,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30821,0
6
Земельные отношения
27090,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27090,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25090,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10229,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10229,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10229,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29548,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29548,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)