2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 11-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26196 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 586 049 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 629 893 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 308 647 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 695 335 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 952 174 мың теңге;
2) шығындар – 35 902 579 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 303 955 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 303 955 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 575 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 575 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 290 157 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 501 540 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 223 958 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21-2 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және осы шешімнің 4, 6 - тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабы басшылыққа алынсын.
4. 2022 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер бойынша есептелсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке 17,5% мөлшерде есепке алынады;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке 100% мөлшерде есепке алынады;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке 17,5% мөлшерде есепке алынады;
4) әлеуметтік салық қалалық бюджетке 17,5% мөлшерде есепке алынады;

О городском бюджете на 2022-2024 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 11-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26196.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 586 049 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 629 893 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 308 647 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 695 335 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 952 174 тысячи тенге;
2) затраты – 35 902 579 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -303 955 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 303 955 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 575 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 575 тысяч тенге:
поступления займов – 5 290 157 тысяч тенге;
погашение займов – 6 501 540 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 223 958 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Поступления в городской бюджет на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пунктам 4, 6 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы".
4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2022 год по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 17,5%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 100%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 17,5%;
4) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 17,5%,

5) корпоративтік табыс салығы қалалық бюджетке 14% мөлшерде есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен белгіленген тәртіпте пайдаланылады.
6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 5 215 688 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 139 373 мың теңге;
объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге – 8 224 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 346 000 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 160 306 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 96 293 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, сондай-ақ санаторлы - курорттық емделуге, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға – 252 313 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 35 763 мың теңге;
санаторлы-курорттық емделуге – 55 894 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 59 213 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 88 825 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 15 935 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 188 054 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 122 167 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 1 911 669 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 734 147 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 1 512 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 5 005 564 мың теңге:

5) корпоративный подоходный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 14%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 5 215 688 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 139 373 тысячи тенге;
на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду – 8 224 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 346 000 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 160 306 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 96 293 тысячи тенге;
на обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью – 252 313 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 35 763 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 55 894 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 59 213 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 88 825 тысяч тенге;
на общественные работы – 15 935 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 188 054 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 122 167 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 911 669 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1 734 147 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 1 512 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 5 005 564 тысячи тенге:

факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 380 734 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 13 478 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 6 571 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 35 969 мың теңге;
санаторлы-курорттық емделуге – 71 860 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 1 000 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 18 000 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 2 393 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 102 138 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 56 964 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 180 526 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 313 350 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 100 000 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 230 мың теңге;
әлеуметтiк маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға – 2 685 350 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 563 129 мың теңге;
атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз етуге – 4 592 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 70 100 мың теңге;
елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз етуге – 200 378 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 198 802 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 3 034 702 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 239 203 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 795 499 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қордың кепілдендірілген трансферттерінің жалпы сомасы 696 209 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 54 424 мың теңге;
жастар практикасына – 133 317 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 66 016 мың теңге;
күміс жасқа – 1 500 мың теңге;
"Бірінші жұмыс орны" жобасына – 19 284 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 138 095 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 139 368 мың теңге;

на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 380 734 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 13 478 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 6 571 тысяча тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 35 969 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 71 860 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 1 000 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 18 000 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 2 393 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 102 138 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 56 964 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 180 526 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 313 350 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 100 000 тысяч тенге;
на проект "Контракт поколений" – 230 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым маршрутам – 2 685 350 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 563 129 тысяч тенге;
на обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками – 4 592 тысячи тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 70 100 тысяч тенге;
на обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах– 200 378 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог– 198 802 тысячи тенге;
Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 3 034 702 тысячи тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 239 203 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 795 499 тысяч тенге;
Гарантированные трансферты Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 696 209 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 54 424 тысячи тенге;
на молодежную практику – 133 317 тысяч тенге;
на общественные работы – 66 016 тысяч тенге;
на серебрянный возраст – 1 500 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 19 284 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 138 095 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 139 368 тысяч тенге;

мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 144 205 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 5 290 157 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 4 858 170 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 331 987 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 100 000 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21-2 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Абсолютті көріністегі 2022 жылға арналған қалалық бюджеттен кенттер, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 810 977 мың теңге сомада белгіленсін:
Зачаган кенті – 347 628 мың теңге;
Круглоозерный кенті – 132 350 мың теңге;
Желаев ауылдық округі – 70 532 мың теңге;
Деркөл кенті – 260 467 мың теңге.
8. 2022 жылға арналған қалалық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.

на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 144 205 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 5 290 157 тысяч тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 4 858 170 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 331 987 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 100 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Установить объемы субвенции, передаваемой из городского бюджета бюджетам поселков, сельских округ на 2022 год в абсолютном выражении в сумме 810 977 тысяч тенге:
поселок Зачаганск – 347 628 тысяч тенге;
поселок Круглоозерный – 132 350 тысяч тенге;
Желаевский сельский округ – 70 532 тысячи тенге;
поселок Деркул – 260 467 тысяч тенге.
8. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в городской бюджет на 2022 год не предусматриваются.

9. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 140 537 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 18.11.2022 № 21-2 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының хатшысы Е. Калиев
Орал қалалық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 11-2 шешіміне
1 - қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2022 год в размере 140 537 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 18.11.2022 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Уральского городского маслихата Е. Калиев
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 28 декабря 2021 года № 11 -2
Городской бюджет на 2022 год

658 746
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
33 403
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
171 820
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
475 776
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 273 190
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
166 439
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
598 351
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
496 213
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 709
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 748
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 040
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
85 877
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
146 804
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
107 147
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
888
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
102 138
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
102 138
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17 456 191
1
Тұрғын үй шаруашылығы
8 306 581
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
232 734
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
161 802
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
20 932
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
0
083
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ны кредиттеу

658 746
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
33 403
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
171 820
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
475 776
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 273 190
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
166 439
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
598 351
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
496 213
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
150 709
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 748
021
Капитальные расходы государственного органа
3 040
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
85 877
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
146 804
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
107 147
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
888
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
102 138
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
102 138
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
17 456 191
1
Жилищное хозяйство
8 306 581
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
232 734
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
161 802
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
20 932
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
0
083
Кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов