"Бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің тізілімдерін нысандарын және оларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 3 мамырдағы № 502 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 25 наурыздағы № 307 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27211 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің тізілімдерін нысандарын және оларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 3 мамырдағы № 502 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16906 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің және жосықсыз бағалаушылардың тізілімдері нысандарын және оларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабының 8-тармағына сәйкес" БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бағалаушылар палатасы мүшелері тізілімінің нысаны;
2) осы бұйрыққа 1-1-қосымшаға сәйкес жосықсыз бағалаушылар тізілімінің нысаны;
3) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес сарапшылық кеңесі мүшелері тізілімінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңесі мүшелерінің және жосықсыз бағалаушылар тізілімдерін жүргізу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бағалаушылар палатасы мүшелері тізілімінің нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 1-1-қосымшаға сәйкес көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген сарапшылық кеңес мүшелері тізілімінің нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес көрсетілген бұйрықпен бекітілген бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің және жосықсыз бағалаушылар тізілімдерін жүргізу қағидалары жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 2018 года № 502 "Об утверждении форм и Правил ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 марта 2022 года № 307. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27211
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 2018 года № 502 "Об утверждении форм и Правил ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16906) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм и Правил ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета и недобросовестных оценщиков";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 8 статьи 23 Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму реестра членов палаты оценщиков согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму реестра недобросовестных оценщиков согласно приложению 1-1 к настоящему приказу;
3) форму реестра членов экспертного совета согласно приложению 2 к настоящему приказу;
4) Правила ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета и недобросовестных оценщиков согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
форму реестра членов палаты оценщиков, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 1-1 к указанному приказу согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму реестра членов экспертного совета, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
Правила ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета и недобросовестных оценщиков, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 25 наурыздағы
№ 307 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 3 мамырдағы
№ 502 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Бағалаушылар палатасы мүшелерінің тізілімі
Жазбаның тіркеу нөмірі
Бағалаушылар палатасының мүшесі тізілімге енгізілген күні
Бағалаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефон
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
"Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енгенге дейін қолданыста болған лицензия туралы мәліметтер
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлік
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру
Мамандық атауы
Нөмірі және берілген күні
Мамандық атауы
Нөмірі және берілген күні
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлігін берген бағалаушылар палатасының атауы
Шешім күні
Тоқтата тұру кезеңі
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату
Бағалаушылардың бағалау қызметі туралы оның жасалған кезеңі мен орнына қарамастан, заңнаманы бұзу туралы мәселелері бойынша құқық қорғау және сот органдарынан келіп түскен ақпарат туралы мәліметтер
Тәртіптік жазаның қабылданған шаралары туралы мәліметтер
Мүшелікті тоқтату
Тоқтату күні
Құжат нөмірі
Құжаттың күні
Қабылдау күні
Тәртіптік жаза түрі
Тоқтату күні
Тоқтату негіздемесі (себебі)
13
14
15
16
17
18
19
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 25 наурыздағы
№ 307 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 3 мамырдағы
№ 502 бұйрығына
1-1-қосымша
Нысан
Жосықсыз бағалаушылардың тізілімі
Жазбаның тіркеу нөмірі
Бағалаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлік
Мамандықтар атауы
Нөмірі
Берілген күні
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру
(мамандықтар бөлінісінде)
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру
(мамандықтар бөлінісінде)
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату
(мамандықтар бөлінісінде)
Шешімкүні
Шешімнің негізі
Тоқта тұру кезеңі
Шешім күні
Шешімнің негізі
Тоқтатыла тұрған кезең
Шешім күні
Шешімнің негізі
6
7
8
9
10
11
12
13
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 25 наурыздағы
№ 307 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 3 мамырдағы
№ 502 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Сарапшылық кеңес мүшелерінің тізілімі
Жазбаны тіркеу нөмірі
Төрағаны сайлау туралы сарапшылық кеңестің шешімі
Төрағаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Шешу күні
Шешім нөмірі
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Сарапшылық кеңес мүшесін сайлау туралы мәліметтер
Телефон
Электрондық мекенжайы
Сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Сайлау күні
Мерзімінің аяқталу күні
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
"Сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлік
"Сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданысын тоқтату
Нөмірі
Берілген күні
"Сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлігін берген бағалаушылар палатасының атауы
Тоқтату күні
10
11
12
13
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 25 наурыздағы
№ 307 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 3 мамырдағы
№ 502 бұйрығына
3-қосымша
Бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің және жосықсыз бағалаушылардың тізілімдерін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов Республики Казахстан Е. Жамаубаев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 марта 2022 года № 307
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 мая 2018 года № 502
Форма
Реестр членов палаты оценщиков
Регистрационный номер записи
Дата включения члена палаты оценщиков в реестр
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оценщика
Телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сведения о лицензии, действовавшей до вступления в силу Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан"
Свидетельство о присвоении квалификации "оценщик"
Приостановление действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик"
Наименование специализации
Номер и дата выдачи
Наименование специализации
Номер и дата выдачи
Наименование палаты оценщиков, выдавшей свидетельство о присвоении квалификации "оценщик"
Дата решения
Период приостановления
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Прекращение действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик"
Сведения о поступлении информации от правоохранительных и судебных органов по вопросам нарушения законодательства об оценочной деятельности оценщиком, независимо от периода и места его совершения
Дата прекращения
Номер документа
Дата документа
13
14
15
продолжение таблицы
Сведения о принятых мерах дисциплинарного взыскания
Прекращение членства
Дата принятия
Вид дисциплинарного взыскания
Дата прекращения
Основание (причина) прекращения
16
17
18
19
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 марта 2022 года № 307
Приложение 1-1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 мая 2018 года № 502
Форма
Реестр недобросовестных оценщиков
Регистрационный номер записи
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оценщика
Свидетельство о присвоении квалификации "оценщик"
Наименование специализации
Номер
Дата выдачи
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Приостановление действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик"
(в разрезе по специализациям)
Лишение свидетельства о присвоении квалификации "оценщик"
(в разрезе по специализациям)
Прекращение действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик"
(в разрезе по специализациям)
Дата решения
Основание решения
Период приостановления
Дата решения
Основание решения
Период лишения
Дата решения
Основание решения
6
7
8
9
10
11
12
13
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 марта 2022 года № 307
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 мая 2018 года № 502
Форма
Реестр членов экспертного совета
Регистрационный номер записи
Решение экспертного совета об избрании председателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя
Дата решения
Номер решения
1
2
3
4
продолжение таблицы
Сведения об избрании члена экспертного совета
Телефон
Электронный адрес
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта
Дата избрания
Дата окончания срока
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Свидетельство о присвоении квалификации "эксперт"
Прекращение действия свидетельства о присвоении квалификации "эксперт"
Номер
Дата выдачи
Наименование палаты оценщиков, выдавшей свидетельство о присвоении квалификации "эксперт"
Дата прекращения
10
11
12
13
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 марта 2022 года № 307
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 мая 2018 года № 502
Правила ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета и недобросовестных оценщиков Глава 1. Общие положения

1. Осы бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің және жосықсыз бағалаушылардың тізілімдерін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 23-бабының 8-тармағына сәйкес әзірленді және бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің және жосықсыз бағалаушылардың тізілімдерін жүргізу тәртібін белгілейді.
Бағалаушылар палатасы мүшелерінің сарапшылық кеңес мүшелерінің тізілімдерін жүргізуді бағалаушылар палаталары электрондық нысанда жүзеге асырады және бағалаушылар палатасының және қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурстарында орналастырылады.
Жосықсыз бағалаушылардың тізілімін жүргізуді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті жүзеге асырады және мемлекеттік органның және қаржылық есептілік депозитарийінің ресми сайтында орналастырылады.
Бағалаушылар палатасы мүшелерінің, сарапшылық кеңес мүшелерінің және жосықсыз бағалаушылар тізілімдерінде қамтылған бағалаушылар, сарапшылардың тізімдік құрамы, жосықсыз бағалаушылар және олар бойынша мәліметтер ашық және жалпыға қолжетімді болып табылады.
2-тарау. Бағалаушылар палатасы мүшелерінің тізілімін жүргізу тәртібі
2. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалаушылар палатасы мүшелерінің тізілімін әрбір бағалаушылар палатасы жүргізеді.
Тізілім мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.
3. Бағалаушылар палатасының мүшелері туралы мәліметтер олар бағалаушылар палатасының мүшелігіне қабылданған күннен бастап тізілімге мынадай құжаттардың негізінде енгізіледі:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлік;
4) экономикалық қызмет саласындағы құқық бұзушылықтар үшін, сондай-ақ қасақана жасалған ауырлығы орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе жойылмаған соттылығының жоқтығы туралы анықтамалар;
5) бағалаушылар палатасы белгілеген өзге де құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
4. Бағалаушылар палатасы мүшелерінің тізілімінде көрсетілген мәліметтер өзгерген кезде, бағалаушы бұл туралы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, күнтізбелік он күн ішінде бағалаушылар палатасына хабарлайды.
5. Бағалаушылар палатасы үш жұмыс күні ішінде бағалаушы туралы мәліметтерге палата мүшелерінің тізілімінде оны бағалаушылар палатасының және қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурстарында жариялай отырып, өзгерістер (толықтырулар) енгізеді.
6. Осы бұйрыққа бағалаушылар палатасы мүшелерінің тізілімі 1-қосымшаның 12, 13 және 14-бағандарында Заңның 25-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-тармағының 1), 2) және 4) тармақшаларына сәйкес куәліктің қолданылуын тоқтата тұру және "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату бойынша ақпарат ұсынылады.

1. Настоящие Правила ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета и недобросовестных оценщиков (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 8 статьи 23 Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон) и устанавливают порядок ведения реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета и недобросовестных оценщиков.
Ведение реестров членов палаты оценщиков, членов экспертного совета осуществляется палатами оценщиков в электронной форме и размещаются на интернет-ресурсах палаты оценщиков и депозитария финансовой отчетности.
Ведение реестра недобросовестных оценщиков осуществляется Комитетом внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан и размещается на официальном сайте государственного органа и депозитария финансовой отчетности.
Списочный состав оценщиков, экспертов, недобросовестных оценщиков и сведения по ним, содержащиеся в реестрах членов палаты оценщиков, членов экспертного совета и недобросовестных оценщиков являются открытыми и общедоступными.
Глава 2. Порядок ведения реестра членов палаты оценщиков
2. Реестр членов палаты оценщиков ведется каждой палатой оценщиков, по форме согласно приложению 1 к настоящему Приказу.
Реестр ведется на государственном и русском языках.
3. Сведения о членах палаты оценщиков вносятся в реестр со дня их принятия в члены палаты оценщиков на основании следующих документов:
1) заявления;
2) документа, удостоверяющего личность;
3) свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
4) справки об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за правонарушения в сфере экономической деятельности, а также за преступления средней тяжести, совершенные умышленно, тяжкие и особо тяжкие преступления;
5) иных документов, установленных палатой оценщиков.
4. При изменении сведений, указанных в реестре членов палаты оценщиков, оценщик в течение десяти календарных дней информирует об этом палату оценщиков, с приложением подтверждающих документов.
5. Палата оценщиков в течение трех рабочих дней вносит изменения (дополнения) в сведения об оценщике в реестре членов палаты с опубликованием его на интернет-ресурсе палаты и в депозитарии финансовой отчетности.
6. В графах 12, 13 и 14 приложения 1 реестр членов палаты оценщиков к настоящему Приказу предоставляется информация по приостановлению действия свидетельства и прекращению действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик" в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 и подпунктами 1), 2) и 4) пункта 2 статьи 25 Закона.

3-тарау. Жосықсыз бағалаушылардың тізілімін жүргізу тәртібі
7. Жосықсыз бағалаушылар тізілімін бағалаушылар палатасы ұсынған ақпарат негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті жүргізеді.
Осы бұйрықтың 1-1-қосымшасына сәйкес жосықсыз бағалаушылар тізілімінің нысаны бойынша жосықсыз бағалаушылар тізілімі мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі және мемлекеттік органның ресми сайтында және қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылады.
8. Бағалаушылар палатасы Заңның 25-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 2-тармағының 1), 2), 4) тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, өз мүшелерінің "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлігінің қолданысын тоқтата тұру және (немесе) одан айыру және (немесе) қолданысын тоқтату туралы шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Бұйрыққа 1-1-қосымшаға сәйкес жосықсыз бағалаушылар тізілімі нысанына сәйкес мәліметтерді уәкілетті органға береді.
Мәліметтерге бағалаушыны жосықсыз бағалаушылар тізіліміне енгізу үшін негіз болып табылатын бағалаушылар палатасы шешімінің көшірмесі қоса тіркеледі.
Уәкілетті орган бағалаушылар палатасы Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мәліметтерді ұсынған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде бағалаушыны жосықсыз бағалаушылар тізіліміне қосады және бағалаушылар палатасы шешімінің негізін бекітеді.
Уәкілетті орган 3 (үш) жұмыс күні ішінде қаржылық есептілік депозитарийіне орналастыру үшін жосықсыз бағалаушылардың түзетілген тізілімін "Ақпараттық-есептік орталық" Акционерлік қоғамына жібереді.
9. Жосықсыз бағалаушылар тізілімінде көрсетілген ақпарат уәкілетті органның базасында және қаржылық есептілік депозитарийінде сақталады.
4-тарау. Сарапшылық кеңес мүшелерінің тізілімін жүргізу тәртібі
10. осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сарапшылық кеңес мүшелерінің тізілімін әрбір бағалаушылар палатасы жүргізеді.
Тізілім мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.
11. Сарапшылық кеңес мүшелерінің тізілімінде көрсетілген мәліметтер өзгерген кезде, сарапшы күнтізбелік он күн ішінде бұл туралы бағалаушылар палатасына, сарапшылық кеңесіне растайтын құжаттарды қоса бере отырып хабарлайды.
12. "Сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуы тоқтатылған кезде бағалаушылар палатасы 3 (үш) жұмыс күні ішінде куәліктің тоқтатылу күні мен уақытын көрсете отырып, тиісті ақпаратты палатаның және қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурстарында жариялай отырып, сарапшылық кеңес мүшелерінің тізіліміне енгізеді.

Глава 3. Порядок ведения реестра недобросовестных оценщиков
7. Реестр недобросовестных оценщиков ведется Комитетом внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан на основании представленной информации палатой оценщиков.
Реестр недобросовестных оценщиков ведется на государственном и русском языках по форме реестра недобросовестных оценщиков, согласно приложению 1-1 к настоящему Приказу и размещается на официальном сайте государственного органа и депозитарии финансовой отчетности.
8. Палата оценщиков в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия решения о приостановлении действия и (или) лишении и (или) прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик" своих членов, за исключением случаев, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и подпунктом 1), 2), 4) пункта 2 статьи 25 Закона, предоставляет в уполномоченный орган сведения в соответствии с формой реестр недобросовестных оценщиков согласно приложению 1-1 к настоящему Приказу.
К сведениям прикрепляется копия решения палаты оценщиков, являющегося основанием для включения оценщика в реестр недобросовестных оценщиков.
Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня представления палатой оценщиков сведений, указанных в части первой настоящего пункта Правил, включает оценщика в реестр недобросовестных оценщиков и прикрепляет основание решения палаты оценщиков.
Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней направляет в Акционерное общество "Информационно-учетный центр" измененный реестр недобросовестных оценщиков для размещения в депозитарии финансовой отчетности.
9. Информация, указанная в реестре недобросовестных оценщиков, сохраняется в базе уполномоченного органа и в депозитарии финансовой отчетности.
Глава 4. Порядок ведения реестра членов экспертного совета
10. Реестр членов экспертного совета ведется каждой палатой оценщиков, по форме согласно приложению 2 к настоящему Приказу.
Реестр ведется на государственном и русском языках.
11. При изменении сведений, указанных в реестре членов экспертного совета, эксперт в течение 10 (десяти) календарных дней информирует об этом палату оценщиков, экспертный совет с приложением подтверждающих документов.
12. При прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "эксперт" палата оценщиков в течение 3 (трех) рабочих дней вносит соответствующую информацию с указанием даты и времени прекращения свидетельства в реестр членов экспертного совета с опубликованием ее на интернет-ресурсе палаты оценщиков и в депозитарии финансовой отчетности.