"Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 сәуірдегі № 488 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 28 наурыздағы № 316 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 наурызда № 27255 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 сәуірдегі № 488 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16905 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес" БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпараттың нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 28 наурыздағы
№ 316 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 3 мамырдағы
№ 502 бұйрығына
қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста www.dfo.kz орналастырылған Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің 20 ___ жылғы ____тоқсандағы есепті кезеңге арналған қызметі туралы ақпарат
Индекс: № 1 – ЧЛ (Бағалау)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бағалаушылар палатасы
Нысан қайда ұсынылады: қаржылық есептілік депозитарийінің ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
Ипотекалық шартты жасасу кезінде, сондай-ақ кепілге берілген мүлікті өткізу кезінде қамтамасыз ету болып табылатын мүлікті бағалау туралы есептердің көшірмелері осы есеп қаржылық есептілік депозитарийінің ақпараттық жүйесінде "PDF (Portabe Dokument Format)" электрондық форматта орналастырылғаннан кейін ұсынылған болып есептеледі.
Бағалаушылар палатасының Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ____________

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2018 года № 488 "Об утверждении формы информации о деятельности палаты оценщиков и ее членов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2022 года № 316. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2022 года № 27255.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2018 года № 488 "Об утверждении формы информации о деятельности палаты оценщиков и ее членов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16905) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму информации о деятельности палаты оценщиков и ее членов, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2022 года № 316
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 апреля 2018 года № 488
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.dfo.kz
Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов на отчетный период ____квартал 20___года
Индекс: № 1 – ЧЛ (Оценка)
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: палаты оценщиков
Куда представляется форма: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов
Республики Казахстан с использованием информационной системы депозитария финансовой отчетности
Срок представления: до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Копии отчетов об оценке имущества, являющегося обеспечением при заключении ипотечного договора,
а также при реализации заложенного имущества считаются представленными после размещения данного
отчета в электронном формате "PDF (Portabe Dokument Format)" в информационной системе депозитария
финансовой отчетности
Бизнес-идентификационный номер палаты оценщиков_______________

4. Құн түрлері және бағалау туралы есептер бойынша мәліметтер
Бірлік
Бағалау объектісі
Түрлері бойынша белгілі бір құнның саны
Жиыны
Ипотекалық шарт жасасу кезінде, сондай-ақ кепілге салынған мүлікті өткізу кезінде қамтамасыз ету болып табылатын мүлікті бағалау туралы бағалау қызметі саласындағы уәкілетті органға ұсынылған есептердің саны
нарықтық
өзге де
Жылжымалы мүлік
Жылжымайтын мүлік
Зияткерлік меншік және материалдық емес активтер
Бизнес және бизнеске қатысу құқықтары
Қаржы құралдары
Жиыны

4. Сведения о видах стоимости и отчетах об оценке
Единица
Объект оценки
Количество определенной стоимости по видам
Итого
Количество отчетов об оценке имущества, являющегося обеспечением при заключении ипотечного договора, а также при реализации заложенного имущества, представленных в уполномоченный орган в области оценочной деятельности
рыночная
иная
Движимое имущество
Недвижимое имущество
Интеллектуальная собственность и нематериальные активы
Бизнес и права участия в бизнесе
Финансовые инструменты
Итого

5. Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер
Бірлік
Өтініштер саны
Қатысты
бағалаушылар
сараптама кеңесінің
бағалаушылар палатасы
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Өтініштердің сипаты
бағалаушылардың іскерлік және кәсіптік әдеп кодексінің қағидаттарын бұзу
біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бұзу
бағалау стандарттарын бұзу
бағалау қызметі саласында оқыту, кәсіптік қайта даярлау бағдарламасын бұзу
есепке сараптама жүргізу қағидаларын бұзу бағалау туралы
бағалау туралы есептің нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды бұзу
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Өтінішті қарау нәтижелері
Бағалаушылар палатасына қатысты сотта қаралған істердің саны
Қаралған тәртіптік істердің саны
Қанағаттандырылған өтініштер
өтінішті қарауды кейінге қалдыру
өтінішті қанағаттандырудан бас тарту
талап қоюшының пайдасына қанағаттандырылған талап қоюлар
бағалаушылар палатасының пайдасына талап-арыздарды қанағаттандырудан бас тарту
ішінара қанағаттандырылған талаптар
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Өтініштерді қарау нәтижелері бойынша тәртіптік жазалардың саны
куәліктің қолданылуын тоқтата тұру
куәліктен айыру
ескерту шығару
өзге шаралар
19
20
21
22
Атауы ________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефондар ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы ________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Жетекшісі немесе оның міндетін атқарушы тұлға
___________________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе:
Интернет-ресурста ақпаратты электрондық форматта ұсынған кезде www.dfo.kz
электрондық-цифрлық қолтаңба пайдаланылады.
"Бағалаушылар палатасының
және оның мүшелерінің қызметі
туралы ақпарат" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 1-ЖЛ (бағалау), кезеңділігі: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы түсіндірме "бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды (бұдан әрі-нысан).
2. Нысанды бағалаушылар палатасы толтырады және қаржылық есептілік депозитарийінің ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне ұсынады.

5. Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц
Единица
Количество обращений
В отношении
оценщиков
экспертного совета
палаты оценщиков
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Характер обращений
нарушение принципов Кодекса деловой и профессиональной этики оценщиков
нарушение Правил проведения квалификационного экзамена
нарушение стандартов оценки
нарушение программы обучения, профессиональной переподготовки в области оценочной деятельности
нарушение Правил проведения экспертизы отчета об оценке
нарушение требований к форме и содержанию отчета об оценке
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Результаты рассмотрения обращений
Количество дел, рассмотренных в суде в отношении палаты оценщиков
Количество рассмотренных дисциплинарных дел
удовлетворение обращения
отложение рассмотрения обращения
отказ в удовлетворении обращения
удовлетворенные иски в пользу истца
отказ в удовлетворении исков в пользу палаты оценщиков
частично удовлетворенные иски
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Количество дисциплинарных взысканий по результатам рассмотрения обращений
приостановление действия свидетельства
лишение свидетельства
вынесение предупреждения
иные меры
19
20
21
22
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание:
При представлении информации в электронном формате на интернет-ресурсе
www.dfo.kz используется электронная-цифровая подпись.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Информация
о деятельности палаты
оценщиков и ее членов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов"
(Индекс: № 1 – ЧЛ (Оценка), периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общее положение
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется палатой оценщиков и предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан с использованием информационной системы депозитария финансовой отчетности.

3. Нысанға бағалаушылар палатасының алқалы органының басшысы не оның тегін және аты-жөнін көрсете отырып, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірілмей ұсынылады. Нысанға ипотекалық шартты жасасу кезінде, сондай-ақ кепілге салынған мүлікті өткізу кезінде қамтамасыз ету болып табылатын мүлікті бағалау туралы есептердің көшірмелері "PDF (Portabe Dokument Format)" электрондық форматында қоса беріледі.
Интернет-ресурста ақпаратты электрондық форматта ұсынған кезде www.dfo.kz электрондық-цифрлық қолтаңба пайдаланылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Кесте 1 "Бағалаушылар палатасының қызметі туралы мәліметтер":
кестенің 1 және 2 – бағандарында бағалаушылар палатасының алқалы органы басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) көрсетіледі;
кестенің 3 және 4-бағандарында бағалаушылар палатасының алқалы органының басшысын сайлау туралы шешімнің күні, нөмірі көрсетіледі;
кестенің 5-бағанында ақпараттың толық сипаттамасымен түсіндірмені қоса бере отырып, өтініштердің нәтижелері бойынша тәртіптік істерді қоспағанда, бағалаушыларға қатысты қаралған тәртіптік істердің саны көрсетіледі;
кестенің 6-бағанында ақпаратты толық сипаттай отырып, түсіндірмені қоса бере отырып, өтініштерді қарау нәтижелері бойынша қоспағанда, тәртіптік жауаптылыққа тартылған бағалаушылардың саны көрсетіледі;
кестенің 7 және 8-бағандарында "бағалаушы", "сарапшы" біліктілігін беру туралы берілген куәліктердің саны көрсетіледі (мамандандыру бөлінісінде);
кестенің 9 және 10-бағандарында түсіндірмені қоса бере отырып, "бағалаушы", "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлігінен айырылған адамдардың саны (мамандандыру бөлінісінде) көрсетіледі;
кестенің 11 және 12-бағандарында өткізілген біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарының саны көрсетіледі. Осы бағандар бойынша біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстары тақырыптарының атауы, Барлық сағат саны, тартылған лекторлардың Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) көрсетілетін кестеге түсіндірме қоса берілсін;
кестенің 13 және 14-бағандарында мамандандыру бөлінісінде біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарынан өткені туралы сертификат алған адамдардың (бағалаушылардың, сарапшылардың) саны көрсетіледі;
кестенің 15-бағанында мамандандыру бөлінісінде қайта даярлаудан өткен бағалаушыларға кандидаттардың саны көрсетіледі.
6. Кесте 2 "Бағалаушылар туралы мәліметтер":
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында бағалаушының Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
кестенің 3-бағанында бағалаушының ЖСН көрсетіледі;

3. Форма подписывается руководителем коллегиального органа палаты оценщиков, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежеквартально не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом. К форме прилагаются копии отчетов об оценке имущества, являющегося обеспечением при заключении ипотечного договора, а также при реализации заложенного имущества в электронном формате "PDF (Portabe Dokument Format)".
При представлении информации в электронном формате на интернет-ресурсе www.dfo.kz используется электронная-цифровая подпись.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Таблица 1 "Сведения о деятельности палаты оценщиков":
в графах 1 и 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) руководителя коллегиального органа палаты оценщиков;
в графах 3 и 4 таблицы указываются дата, номер решения об избрании руководителя коллегиального органа палаты оценщиков;
в графе 5 таблицы указывается количество рассмотренных дисциплинарных дел в отношении оценщиков, за исключением дисциплинарных дел по результатам обращений, с приложением пояснения, с подробным описанием информации;
в графе 6 таблицы указывается количество привлеченных к дисциплинарной ответственности оценщиков, за исключением по результатам рассмотрения обращений, с приложением пояснения, с подробным описанием информации;
в графах 7 и 8 таблицы указывается количество выданных свидетельств о присвоении квалификации "оценщик", "эксперт" (в разрезе по специализациям);
в графах 9 и 10 таблицы указывается количество лиц, лишенных свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", "эксперт" (в разрезе по специализациям), с приложением пояснения;
в графах 11 и 12 таблицы указывается количество проведенных курсов повышения квалификации и переподготовки. По данным графам приложить пояснение к таблице, в котором указывается наименование тем курсов повышения квалификации и переподготовки, количество часов всего, фамилию, имя, отчество (при его наличии) привлеченных лекторов;
в графах 13 и 14 таблицы указывается количество лиц (оценщиков, экспертов), получивших сертификат о прохождении курсов повышения квалификации и переподготовки в разрезе по специализациям;
в графе 15 таблицы указывается количество кандидатов в оценщики, прошедших переподготовку в разрезе по специализациям.
6. Таблица 2 "Сведения об оценщиках":
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) оценщика;
в графе 3 таблицы указывается ИИН оценщика;

кестенің 4, 5, 6, 7, 8 және 9-бағандарында бағалаушының "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлігі бар Маманданудың атауы, сондай-ақ осы куәлікті берген бағалаушылар палатасының атауы, "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің нөмірі мен берілген күні көрсетіледі;
кестенің 10-бағанында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру туралы шешімнің күні көрсетіледі;
кестенің 11, 12 және 13-бағандарында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру туралы мәліметтер, оның ішінде шешімнің күні, негіздемесі (себебі) және тоқтата тұру кезеңі көрсетіледі;
кестенің 14-бағанында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы шешімнің күні көрсетіледі;
кестенің 15, 16, 17 және 18-бағандарында бағалаушылар палатасына мүшеліктің жай-күйі туралы мәліметтер, атап айтқанда мүшелікке кіру туралы шешімнің күні мен нөмірі, мүшелікті тоқтату үшін шешімнің күні мен негізі (себебі) көрсетіледі;
кестенің 19 – бағанында еркін нысанда толтырылған түсіндірмені ұсына отырып, "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 19-бабына сәйкес бағалаушының бағалаушылар палатасына мүшелік шарттарын бұзуы туралы мәліметтер (себеп) көрсетіледі;
кестенің 20, 21 және 22-бағандарында бағалаушыға қатысты тәртіптік жазаның қабылданған күні, негізі (себебі) және түрі көрсетіледі;
кестенің 23-бағанында мүліктік жауапкершілікті қамтамасыз ету тәсілі көрсетіледі.
7. Кесте 3 "Сараптама кеңесінің мүшелері туралы мәліметтер":
бағандардағы реттік нөмірі 1-мен 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-кестеде сараптамалық кеңестің төрағасы туралы ақпарат көрсетіледі;
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
кестенің 3-бағанында сарапшының ЖСН көрсетіледі;
кестенің 4, 5 және 6-бағандарында "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктің нөмірі, берілген күні, "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлікті берген бағалаушылар палатасының атауы көрсетіледі;
кестенің 7 және 8-бағандарында сарапшыны сайлау күні және сайлау мерзімінің аяқталу күні көрсетіледі. Сараптама кеңесінің төрағасы бойынша: алдымен сарапшының сайланған күні және мерзімінің аяқталуы, содан кейін сараптама кеңесінің төрағасы сайланған күн және мерзімінің аяқталуы көрсетіледі;
кестенің 9 және 10-бағандарында сараптама кеңесінің құрамындағы бағалау туралы есептің жүргізілген сараптамалары туралы мәліметтер, атап айтқанда түсіндірме қоса берілген сараптама қорытындысының атауы, нөмірі және берілген күні көрсетіледі;

в графах 4, 5, 6, 7, 8 и 9 таблицы указывается наименование специализации, по которой оценщик имеет свидетельство о присвоении квалификации "оценщик", а также наименование палаты оценщиков, выдавшей данное свидетельство, номер и дата выдачи свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
в графе 10 таблицы указывается дата решения о лишении свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
в графах 11, 12 и 13 таблицы указываются сведения о приостановлении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", в том числе дата решения, основание (причина) и период приостановления;
в графе 14 таблицы указывается дата решения о прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
в графах 15, 16, 17 и 18 таблицы указываются сведения о состоянии членства в палате оценщиков, а именно дата и номер решения о вступлении в членство, дата и основание (причина) решения для прекращения членства;
в графе 19 таблицы указываются сведения (причина) о нарушении оценщиком условий членства в палате оценщиков в соответствии со статьей 19 Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон), с предоставлением пояснения, заполненного в свободной форме;
в графах 20, 21 и 22 таблицы указываются дата принятия, основание (причина) и вид дисциплинарного взыскания в отношении оценщика;
в графе 23 таблицы указывается способ обеспечения имущественной ответственности.
7. Таблица 3 "Сведения о членах экспертного совета":
под порядковым номером 1 в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 таблицы указывается информация о председателе экспертного совета;
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта;
в графе 3 таблицы указывается ИИН эксперта;
в графах 4, 5 и 6 таблицы указываются номер, дата выдачи свидетельства о присвоении квалификации "эксперт", наименование палаты оценщиков, выдавшей свидетельства о присвоении квалификации "эксперт";
в графах 7 и 8 таблицы указываются дата избрания эксперта и дата окончания срока избрания. По председателю экспертного совета указывается: сначала дата избрания и окончание срока эксперта, затем дата избрания и окончание срока председателя экспертного совета;
в графах 9 и 10 таблицы указываются сведения о проведенных экспертизах отчета об оценке в составе экспертного совета, а именно наименование, номер и дата выдачи экспертного заключения с приложением пояснения;

кестенің 11, 12, 13 және 14-бағандарында "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлік бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер, атап айтқанда шешімнің күні, тоқтату үшін негіз (себеп), шешімнің күні және түсіндірмені қоса бере отырып, "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру үшін негіз (себеп) көрсетіледі.
8. Кесте 4 "Құн түрлері және бағалау туралы есептер бойынша мәліметтер": бағалау объектісінің белгілі бір құнының түрлері туралы мәліметтер түсіндірмені қоса бере отырып, сондай-ақ ипотекалық шарт жасасу кезінде, сондай-ақ кепілге салынған мүлікті өткізу кезінде қамтамасыз ету болып табылатын мүлікті бағалау туралы Заңның 15-бабы 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес бағалаушы бағалаушылар палатасына ұсынған есептердің саны көрсетіледі.
9. Кесте 5 "Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер":
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында өтініштердің саны көрсетіледі;
кестенің 3, 4 және 5-бағандарында өтініштің кімге қатысты мәліметтер көрсетіледі, бұл ретте көрсетілген бағандардың жалпы сомасы 2-бағанның сомасына тең болуы тиіс;
кестенің 6, 7, 8, 9, 10 және 11-бағандарында өтініштердің сипаты көрсетіледі;
кестенің 12, 13 және 14-бағандарында бағалаушылар палатасының мамандандырылған органының тексеру нәтижелеріне шағымдану туралы өтініш берушінің немесе бағалаушылар палатасы мүшесінің өтініші бойынша алқалы органның шешімі көрсетіледі;
кестенің 15, 16 және 17-бағандарында бағалаушылар палатасына қатысты сотта қаралған істердің саны, атап айтқанда, бағалаушылар палатасының пайдасына қанағаттандырудан бас тартылған және ішінара қанағаттандырылған талап қоюлардың саны көрсетіледі;
кестенің 18-бағанында қаралған тәртіптік істердің саны көрсетіледі;
кестенің 19, 20, 21 және 22-бағандарында өтініштерді қарау нәтижелері бойынша тәртіптік жазалардың саны, атап айтқанда "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің тоқтатыла тұрған іс-қимылдарының саны, "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру, ескерту шығару және өзге де шаралар көрсетіледі;
Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер кестенің 22-бағаны бойынша сілтемелер мен негіздемелерді көрсете отырып, еркін нысанда жазылған түсіндірмемен және егжей-тегжейлі сипаттаумен ұсынылады.

в графах 11, 12, 13 и 14 таблицы указываются сведения о принятых мерах по свидетельству о присвоении квалификации "эксперт", а именно дата решения, основание (причина) для прекращения, дата решения и основание (причина) для лишения свидетельства о присвоении квалификации "эксперт" с приложением пояснения.
8. Таблица 4 "Сведения о видах стоимости и отчетах об оценке": указываются сведения о видах определенной стоимости объекта оценки с приложением пояснения, а также количество отчетов об оценке имущества, являющегося обеспечением при заключении ипотечного договора, а также при реализации заложенного имущества, представленных в уполномоченный орган в области оценочной деятельности представленные оценщиком в палату оценщиков в соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 15 Закона.
9. Таблица 5 "Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц":
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указывается количество обращений;
в графах 3, 4 и 5 таблицы указываются сведения в отношении, кого поступило обращение, при этом общая сумма указанных граф должна быть равна сумме графы 2;
в графах 6, 7, 8, 9, 10 и 11 таблицы указывается характер обращений;
в графах 12, 13 и 14 таблицы указывается решение коллегиального органа по обращению заявителя или члена палаты оценщиков об обжаловании результатов проверки специализированного органа палаты оценщиков;
в графах 15, 16 и 17 таблицы указывается количество дел, рассмотренных в суде в отношении палаты оценщиков, а именно количество исков, удовлетворенных в пользу истца, отказанных в удовлетворении в пользу палаты оценщиков и частично удовлетворенные;
в графе 18 таблицы указывается количество рассмотренных дисциплинарных дел;
в графах 19, 20, 21 и 22 таблицы указывается количество дисциплинарных взысканий по результатам рассмотрения обращений, а именно количество приостановленных действий свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", лишение свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", вынесение предупреждения и иные меры;
Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц представляются с приложением пояснения, изложенного в свободной форме и с подробным описанием принятых мер и указанием ссылок и обоснований по графе 22 таблицы.