"Кәдеге жарату төлемін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 2 қарашадағы № 448 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 3 мамырда № 27845 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәдеге жарату төлемін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 2 қарашадағы № 448 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25100 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кәдеге жарату төлемін есептеу әдістемесіне 4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
С. Кожаниязов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
м.а.
2022 жылғы 29 сәуірдегі № 138
Кәдеге жарату төлемін есептеу
әдістемесіне
4-қосымша
Автокөлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемінің базалық ставкасы және коэффициенттері
Көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері және санаттары
Базалық мөлшерлеме
Коэффициент

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 448 "Об утверждении Методики расчета утилизационного платежа"
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2022 года № 27845
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 448 "Об утверждении Методики расчета утилизационного платежа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25100) следующее изменение:
приложение 4 к Методике расчета утилизационного платежа, утвержденной указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Кожаниязов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 апреля 2022 года № 138
Приложение 4
к Методике расчета
утилизационного платежа
Базовая ставка и коэффициенты утилизационного платежа в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Виды и категории транспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Базовая ставка
Коэффициент

1. М1 санаттағы, оның ішінде өтімділігі жоғары G санаттағы көлік құралдары, сондай-ақ квадроциклдерді, қарбалшықтажүргіш, қар жүргіштерді, мотовездеходтарды және трициклдерді қоспағанда, СЭҚ ТН 8703 кодтары тобына енгізілген өзге де қозғалыс құралдары
Гибридті күш қондырғысы бар көлік құралдарын қоспағанда, электр қозғалтқыштары бар
50 АЕК
0
Қозғалтқыштың жұмыс көлемімен:
1 000 см3-қа дейін
50 АЕК
1,5
1 001 см3-тан 2 000 см3-қа дейін
50 АЕК
3,5

1. Транспортные средства категории М1, в том числе повышенной проходимости категории G, а также прочие средства передвижения, включенные в группу кодов ТН ВЭД 8703, за исключением квадроциклов, снегоболотоходов, снегоходов, мотовездеходов и трициклов
С электродвигателями, за исключением транспортных средств с гибридной силовой установкой
50 МРП
0
С рабочим объемом двигателя:
До 1 000 см3
50 МРП
1,5
От 1 001 см3 до 2 000 см3
50 МРП
3,5

2 001 см3-тан 3 000 см3-қа дейін
50 АЕК
5
3 001 см3-тан жоғары
50 АЕК
11,5
2. N1, N2, N3 санатындағы, оның ішінде G санатындағы жүріп өту мүмкіндігі жоғары көлік құралдары, сондай-ақ СЭҚ ТН 8701 20 101, 8701 20 901, 8704 және 8705 кодтарының топтарына енгізілген өзге де қозғалыс құралдары ("X" санатындағы коммуналдық-жинау машиналарын қоспағанда)
Гибридті күш қондырғысы бар көлік құралдарын қоспағанда, электр қозғалтқыштары бар
50 АЕК
0
Толық (техникалық рұқсат етілген ең жоғары) массасы:

От 2 001 см3 до 3 000 см3
50 МРП
5
Свыше 3 001 см3
50 МРП
11,5
2. Транспортные средства категории N1, N2, N3, в том числе повышенной проходимости категории G, а также прочие средства передвижения, включенные в группы кодов ТН ВЭД 8701 20 101, 8701 20 901, 8704 и 8705 (за исключением коммунально-уборочных машин категории "X")
С электродвигателями, за исключением транспортных средств с гибридной силовой установкой
50 МРП
0
Полной (технически допустимой максимальной) массой:

221 а.к.-дан 255 а.к.-ге дейін
50 АЕК
32
256 а.к.-дан 325 а.к.-ге дейін
50 АЕК
38
326 а.к.-дан 400 а.к.-ге дейін
50 АЕК
38
400 а.к.-дан жоғары
50 АЕК
45
Ескертпе: * автомобиль көлігі саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган берген жүктердің халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігі болған кезде көлік компаниялары импорттайтын халықаралық тасымалдар үшін пайдаланылатын ершікті тартқыштарға қатысты 2025 жылғы 1 қаңтарға дейін 0 коэффициенті қолданылады.

От 221 л.с. до 255 л.с.
50 МРП
32
От 256 л.с. до 325 л.с.
50 МРП
38
От 326 л.с. до 400 л.с.
50 МРП
38
Свыше 400 л.с.
50 МРП
45
Примечание: *в отношении седельных тягачей, используемых для международных перевозок, импортируемых транспортными компаниями, при наличии удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, выданного уполномоченным органом, осуществляющим государственный контроль в сфере автомобильного транспорта, до 1 января 2025 года применяется коэффициент 0.