Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 111 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 3 мамырда № 27858 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10012 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 47) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Спорт резервін және жоғары дәрежелі спортшы-мүгедектерді даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене мүмкіндіктері шектеулі тұлғаларға арналған спорттық даярлау орталығы қызметінің қағидаларында:
17-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген бұйрығымен бекітілген 031/е нысандағы медициналық құжаттамасының көшірмесін;" ;
18-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген бұйрығымен бекітілген 075/е нысандағы медициналық құжаттамасының көшірмесі.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Орталықтың мүгедек-спортшылары жылына екі рет Республикалық спорттық медицина және оңалту орталығында және медициналық ұйымдарда тереңдетілген медициналық тексеруден өтеді.";
2) "Оқу-жаттығу процесі, спорттық резервті және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау, допингке қарсы қызмет, ғылыми-әдістемелік, медициналық-биологиялық және фармакологиялық қамтамасыз ету жүзеге асырылатын ұйымдар және спортшыларды медициналық көмекпен қамтамасыз ететін ұйымдар үшін үлгілік штаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 155 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15301 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2022 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2022 года № 27858
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказе Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106 "Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10012):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 47) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах деятельности Центра спортивной подготовки для лиц с ограниченными физическими возможностями, в котором осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов-инвалидов высокого класса, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"3) копию медицинской документации по форме 031/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579;";
подпункт 3) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"3) копию медицинской документации по форме 075/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Два раза в год спортсмены-инвалиды Центра проходят медицинское обследование в Республиканском центре спортивной медицины и реабилитации и в медицинских организациях.";
2) в приказе Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 155 "Об утверждении типовых штатов для организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса, антидопинговая деятельность, научно-методическое, медико-биологическое и фармакологическое обеспечение, и организаций, обеспечивающих спортсменов медицинской помощью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15301):
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 40) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген оқу-жаттығу процесі, спорт резервін және жоғары дәрежедегі споршыларды даярлау жүзеге асырылатын ұйымдары үшін үлгілік штаттарда:
"Басқарушы персонал" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 3-1, 3-2 және 3-3-жолдармен толықтырылсын:
"
3-1.
Мемлекеттік жаттықтырушы
спорттың түріне (-леріне) 1 бірлік
3-2.
Спорт түрі бойынша Қазақстан Республикасы құрама командасының (спорт түрі бойынша ұлттық құрама команданың) бас жаттықтырушысы
спорттың түріне (-леріне) 1 бірлік
3-3.
Құрама команданың бастығы
спорттың түріне (-леріне) 1 бірлік
";
"Әкімшілік персонал" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 13 және 14-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
13.
Бухгалтер
жеке спорт базасы бар ұйымдардан басқа 3 бірліктен артық емес
жеке спорт базасы бар ұйымдарда 4 бірліктен кем емес
14.
Экономист
4 бірліктен артық емес
";
реттік нөмірі 19-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
19.
Мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер
2 бірліктен артық емес
";
"Спортшылардың дайындығы бейініне сәйкес келетін лауазымдардың қосымша штаттық бірліктері" деген бөлімде:
реттік нөмірі 83-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
83.
Нұсқаушы-спортшы
әрбір спорт түріне 20 бірліктен артық емес
".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты күшіне енгеннен кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 21 сәуірден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 2) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
министрдің міндетін атқарушы Н. Дауешов

"В соответствии с подпунктом 40) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Типовых штатах для организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса, утвержденных указанным приказом:
раздел "Управленческий персонал":
дополнить строками, порядковыми номерами 3-1, 3-2 и 3-3, следующего содержания:
"
3-1.
Государственный тренер
1 единица на вид (-ы) спорта
3-2.
Главный тренер сборной команды Республики Казахстан по виду спорта (национальной сборной команды по виду спорта)
1 единица на вид (-ы) спорта
3-3.
Начальник сборной команды
1 единица на вид (-ы) спорта
";
в разделе "Административный персонал":
строки, порядковые номера 13 и 14, изложить в следующей редакции:
"
13.
Бухгалтер
не более 3 единиц, кроме организаций с собственной спортивной базой
не более 4 единиц в организациях с собственной спортивной базой
14.
Экономист
не более 4 единиц
";
строку, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
"
19.
Менеджер по государственным закупкам
не более 2 единиц
";
в разделе "Дополнительные штатные единицы должностей, соответствующие профилю подготовки спортсменов":
строку, порядковый номер 83, изложить в следующей редакции:
"
83.
Инструктор-спортсмен
не более 20 единиц на каждый вид спорта
".
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 2) пункта 1, который вводится в действие с 21 апреля 2022 года.
исполняющий обязанности министра Н. Дауешов