Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының білім беру қызметінің мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 8 маусымдағы № 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 маусымда № 28440 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының білім беру қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында іске асырылып жатқан білім беру бағдарламалары бойынша мамандықтар мен біліктіліктер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 58 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13654 болып тіркелген) күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы (бұдан әрі – Академия):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Академияның ректорына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2022 жылғы 8 маусымдағы
№ 123 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының білім беру қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында оқу процесін, оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13671 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында оқу процесін, оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларында:
3-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) оқытушының жетекшілігімен жүргізілетін білім алушының өзіндік жұмысы (бұдан әрі – ОБӨЖ) – кафедра меңгерушісі бекітетін кесте бойынша оқытушының жетекшілігімен жүргізілетін білім алушының жұмысы. ӨБӨЖ білім алушының санатына сәйкес оқытушының жетекшілігімен жүргізілетін магистранттың өзіндік жұмысы (бұдан әрі – ОМӨЖ) немесе оқытушының жетекшілігімен жүргізілетін докторанттың өзіндік жұмысы (бұдан әрі – ОДӨЖ) болып бөлінеді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июня 2022 года № 123. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2022 года № 28440
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 58 "Об утверждении Перечня специальностей и квалификаций по образовательным программам, реализуемым в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13654).
3. Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ректора Академии.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 8 июня 2022 года № 123
Перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам образовательной деятельности, в которые вносятся изменения и дополнение
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 55 "Об утверждении Правил организации и осуществления учебного процесса, учебно-методической и научно-методической деятельности в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13671) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации и осуществления учебного процесса, учебно-методической и научно-методической деятельности в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 8) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"8) самостоятельная работа обучающегося под руководством преподавателя (далее – СРОП) – работа обучающегося под руководством преподавателя, проводимая по графику, утверждаемому заведующим кафедры. СРОП подразделяется в зависимости от категории обучающихся на самостоятельную работу магистранта под руководством преподавателя (далее – СРМП) или самостоятельную работу докторанта под руководством преподавателя (далее – СРДП).";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Дәрістік кешен (дәріс тезистері), білім алушылардың оқу жетістіктерін бақылау және бағалау бойынша материалдар (жазбаша бақылау тапсырмалары, тест тапсырмалары, өзіндік дайындыққа арналған сұрақтар тізімі), оқу сабақтарын бағдарламалық және мультимедиялық сүйемелдеу (пәннің мазмұнына байланысты), мамандандырылған аудиториялар, кабинеттер тізбесі ЖОКБИ кафедраларында оқытушыда қағаз және электрондық тасымалдағышта сақталады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Оқу процесін автоматтандыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйеге құжаттардың электрондық нұсқалары:
1) осы Қағидалардың 12, 15-тармақтарында көрсетілген тиісті пәндер оқытушыларымен оқу жылы басталғанға дейін;
2) 22-тармақта көрсетілген ЖОКБИ директоры бекіткеннен кейін, оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесінің қызметкерлерімен он жұмыс күні ішінде енгізіледі.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. МЖЖЖ/ДЖЖЖ оқудың барлық кезеңіне жасалады және мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) ғылыми-зерттеу, эксперименттік-зерттеу жұмысы (тақырыбы, зерттеу бағыты, есептілік мерзімі мен нысаны);
2) практика, тағылымдама (бағдарлама, база, есептілік мерзімі мен нысаны);
3) ғылыми негіздемесі мен құрылымы бар диссертацияның (жобаның) тақырыбы;
4) диссертацияны (жобаны) орындау жоспары;
5) ғылыми жарияланымдардың жоспары, ғылыми-практикалық (ғылыми-теориялық конференцияларға) қатысу және басқалар;
6) диссертацияның (жобаның) нәтижелерін практикалық және/немесе ғылыми қызметке және/немесе оқу процесіне енгізу;
7) аралық және қорытынды аттестаттаудан, МЖЖЖ/ДЖЖЖ орындау мәніне академиялық аттестаттаудан өту;
8) МЖЖЖ/ДЖЖЖ белгіленген мерзімде орындалғаны туралы белгі;
9) білім алушылардың МЖЖЖ/ДЖЖЖ орындағаны туралы комиссияның қорытындысы.
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
42. Академияның оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік қызметі мынадай бағыттарды қамтиды:
1) алдыңғы қатарлы педагогикалық тәжірибе мен білім беруді ақпараттандыруды жинақтау және тарату жөніндегі іс-шараларды өткізу;
2) білім алушылардың өзіндік жұмысын әдістемелік қамтамасыз етуді әзірлеу;
3) білім беру процесін оқу әдебиеттерімен және ғылыми-әдістемелік әзірлемелермен қамсыздандыру мониторингін жүзеге асыру;
4) оқытудың жаңа технологиялары бойынша, оның ішінде кредиттік технология және қашықтан оқыту бойынша оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік құжаттар әзірлеу және енгізу;
5) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді және МЖМБС жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
6) оқу процесіне заманауи оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік, дидактикалық материалдарды және оқытудың автоматтандырылған жүйелерін бағдарламалық қамтамасыз етуді, ақпараттық қамтамасыз ету жүйелерін, ақпараттық-кітапханалық жүйелерін енгізу;

"15. Лекционный комплекс (тезисы лекции), материалы по контролю и оценке учебных достижений обучающихся (письменные контрольные задания, тестовые задания, перечень вопросов для самоподготовки), программное и мультимедийное сопровождение учебных занятий (в зависимости от содержания дисциплины), перечень специализированных аудиторий, кабинетов хранятся на бумажном и электронном носителях у преподавателя на кафедрах ИПВО.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Электронные варианты документов вносятся в информационную систему, обеспечивающую автоматизацию учебного процесса:
1) указанных в пунктах 12, 15 настоящих Правил, до начала учебного года преподавателями соответствующих дисциплин;
2) указанных в пункте 22, в течение десяти рабочих дней после их утверждения директором ИПВО, сотрудниками подразделения учебно-методической работы.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. ИПРМ/ИПРД составляется на весь период обучения и включает следующие разделы:
1) научно-исследовательская, экспериментально-исследовательская работа (тема, направление исследования, сроки и форма отчетности);
2) практика, стажировка (программа, база, сроки и форма отчетности);
3) тема диссертации (проекта) с научным обоснованием и структурой;
4) план выполнения диссертации (проекта);
5) план научных публикаций, участие в научно-практических (научно-теоретических конференциях) и другое;
6) внедрение результатов диссертации (проекта) практическую и/или научную деятельность и/или в учебный процесс;
7) прохождение промежуточной и итоговой аттестации, академической аттестации на предмет выполнения ИПРМ/ИПРД;
8) отметка о выполнении ИПРМ/ИПРД в установленные сроки;
9) заключение комиссии о выполнении обучающимися ИПРМ/ИПРД.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Учебно-методическая и научно-методическая деятельность в Академии включает следующие направления:
1) проведение мероприятий по обобщению и распространению передового педагогического опыта и информатизации образования;
2) разработка методического обеспечения самостоятельной работы обучающихся;
3) осуществление мониторинга обеспеченности образовательного процесса учебной литературой и научно-методическими разработками;
4) разработка и внедрение учебно-методической и научно-методической документации по новым технологиям обучения, в том числе по кредитной технологии и дистанционному обучению;
5) внесение предложений по совершенствованию послевузовского образования и ГОСО;
6) внедрение в учебный процесс современных учебно-методических и научно-методических, дидактических материалов и программного обеспечения автоматизированных систем обучения, систем информационного обеспечения, информационно-библиотечных систем;

7) ЖОБ әзірлеу, ҮОБ жобаларын дайындауға қатысу;
8) МЖМБС талаптарын ескере отырып, ҮОЖ мен ЖОЖ-ты сараптау;
9) оқулықтар, оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік кешендер, оқу-әдістемелік оқулықтар, дидактикалық материалдарды, оның ішінде электрондық тасымалдағышта әзірлеу;
10) оқытудың сапасын, білім алушылардың оқу жетістіктерінің деңгейін талдау;
11) білім алушылардың ғылыми-зерттеу (эксперименттік-зерттеу) жұмысының мазмұны мен нысандарын ұйымдастыру, үйлестіру, талдау;
12) оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік жұмысты жетілдіру бойынша ғылыми, ғылыми-әдістемелік семинарларды, конференцияларды, кеңестерді ұйымдастыру және өткізу;
13) ғылыми жобаларды, ғылыми-әдістемелік әзірлемелерді әзірлеу және конкурстарға қатысу, олардың нәтижелерін оқу процесіне енгізу;
14) тиісті білім беру бағдарламалары бойынша магистранттарды, (PhD) философия және бейіні бойынша докторларды даярлауды ұйымдастыру және жүзеге асыру.";
Қағидалардың 1-қосымшасы осы Тізбенің 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 2-қосымшасында оң жақтағы жоғары бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында
оқу процесін, оқу-әдістемелік және
ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру
және жүзеге асыру қағидаларына
2-қосымша".
2. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының ақпараттық жүйелері мен интернет-ресурстарына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 56 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13655 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының ақпараттық жүйелері мен интернет-ресурстарына қойылатын талаптар осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 59 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13656 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағидалар Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының (бұдан әрі – Академия) магистратурасы және докторантурасында білім алушыларды ауыстыру және қайта қабылдау тәртібін анықтайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

7) разработка РУПр, участие в подготовке проектов ТУПр;
8) экспертиза РУПл и РУПр с учетом требований ГОСО;
9) разработка учебников, учебно-методических и научно-методических комплексов, учебно-методических пособий, дидактических материалов, в том числе на электронных носителях;
10) анализ качества преподавания, уровня учебных достижений обучающихся;
11) организация, координация, анализ содержания и формы научно-исследовательской (экспериментально-исследовательской) работы обучающихся;
12) организация и проведение научных, научно-методических семинаров, конференций, совещаний по совершенствованию учебно-методической и научно-методической работы;
13) разработка и участие в конкурсах научных проектов, научно-методических разработок и внедрение их результатов в учебный процесс;
14) организация и осуществление подготовки магистров, докторов философии (PhD) и по профилю по соответствующим образовательным программам.";
приложение 1 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
в приложении 2 к Правилам правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам организации и
осуществления учебного
процесса, учебно-методической
и научно- методической деятельности
в Академии правоохранительных
органов при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан".
2. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 56 "Об утверждении Требований к информационным системам и интернет-ресурсам Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13655) следующее изменение:
Требования к информационным системам и интернет-ресурсам Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 59 "Об утверждении Правил перевода и восстановления в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13656) следующие изменения:
в Правилах перевода и восстановления в Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Правила определяют порядок перевода и восстановления обучающихся в магистратуре и докторантуре Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Академияда білім алушыларды курстан курсқа, бір білім беру бағдарламасынан екіншісіне, Академиядан басқа жоғары оқу орындарына (бұдан әрі – ЖОО), басқа ЖОО-дан Академияға ауыстыру жүзеге асырылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Жұмыс оқу жоспарларының пәндері бойынша академиялық айырмашылықты Академия транскриптте көрсетілген зерделенген пәндерінің тізбесі, олардың бағдарламалары және академиялық сағат немесе кредитпен көрсетілген көлемі негізінде айқындайды.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Академияға басқа ЖОО-нан ауыстыру кезінде білім алушы өзі білім алған ЖОО-ның оқу ісі жөніндегі проректор және офис-тіркеуші қол қойған транскрипттің, ЖОО-ның басшысының атына ауыстыру туралы жазылған өтініштің (басшының қолы қойылып, мөр басылған) көшірмесін қоса ұсынып Академия ректорының атына еркін жазбаша нысанда ауыстыру туралы баянат жазады.
Білім алушыны ауыстырған кезде даярлық бағытын, білім беру бағдарламасының бейіні, оқу жетістіктері, сондай-ақ білім алушының академиялық адалдықты бұзу жағдайлары ескеріледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Академияда білім алушыны бір білім беру бағдарламасынан екіншісіне ауыстыру, Академияға басқа ЖОО-нан ауыстыру тәртібіне ұқсас жүзеге асырылады.
Академияда бір білім беру бағдарламасынан екіншісіне ауыстыру туралы өтініш болғанда, басқа ЖОО-ның атына жазылған өтініштің болуы талап етілмейді.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Академияға оқуға қайта қабылдану үшін кандидат транскрипті қоса ұсынып, еркін жазбаша нысанда Академия ректорының атына қайта қабылдау туралы баянат жазады".
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. ЖОКБИ-дың оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесі кандидаттың баянаты түскеннен кейін күнтізбелік үш күн аралығында ұсынылған транскриптің негізінде жұмыс оқу жоспарларындағы пәндердің академиялық айырмашылығы, пәннің мазмұны мен көлеміне сәйкес келген жағдайда меңгерілген кредиттерді қайта есептейді және меңгерілген пререквизиттерге сәйкес оқу курсын белгілейді.".
4. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 60 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13657 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Перевод обучающихся осуществляется с курса на курс, с одной образовательной программы на другую в Академии, из Академии в другие высшие учебные заведения (далее – ВУЗ), из других ВУЗов в Академию,.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Академическая разница в дисциплинах рабочих учебных планов определяется Академией на основе перечня изученных дисциплин, их программ и объемов в академических часах или кредитах, отраженных в транскрипте.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При переводе из другого ВУЗа в Академию обучающийся подает рапорт о переводе в произвольной письменной форме на имя ректора Академии с приложением копии транскрипта, подписанного проректором по учебной работе и офис-регистратором, заявления о переводе на имя руководителя ВУЗа, где он обучался (с подписью руководителя и печатью).
При переводе обучающегося учитываются направление подготовки, профиль образовательной программы, учебные достижения, а также случаи нарушения академической честности обучающимся.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Перевод обучающегося с одной образовательной программы на другую в Академии осуществляется в порядке, аналогичном переводу обучающегося из другого ВУЗа в Академию.
При обращении обучающегося о переводе с одной образовательной программы на другую, наличие заявления, адресованного руководителю другого ВУЗа, не требуется.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Для восстановления на учебу в Академию кандидат подает рапорт о восстановлении в произвольной письменной форме на имя ректора Академии с приложением транскрипта.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Подразделение учебно-методической работы ИПВО после поступления рапорта кандидата в течение трех календарных дней на основании предоставленной транскрипта определяет академическую разницу дисциплин в рабочих учебных планах, проводит перезачет освоенных кредитов при условии их соответствия содержанию и объему дисциплины и устанавливает курс обучения в соответствии с освоенными пререквизитами.".
4. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 60 "Об утверждении Правил организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13657) следующие изменения и дополнение:
в Правилах организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Қағидалар Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының (бұдан әрі – Академия) магистратурасы және докторантурасында білім алушылардың кәсіптік практикасы мен тағылымдамасын ұйымдастыру және өткізу тәртібін анықтайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Практика көлемі мен еңбек сыйымдылығы МЖМБС талаптарына сәйкес Академия дербес анықтайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Кәсіптік практика Академия және практика базалары арасында жасалған шарттар (меморандумдар, келісімдер) негізінде өткізіледі.";
12-тармақ алынып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Кәсіптік практиканы өткізу үшін ЖОКБИ-дың директоры практика базаларымен келісілген бағдарламаны бекітеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Кәсіптік практика бағдарламасы, кадрларды даярлау бағытын, практика базаларын ұйымдастыру қызметінің сипатын ескере отыра жауапты кафедрамен әзірленеді және ОӘК отырысында қарастырылады".
Кәсіптік практика бағдарламасының мазмұнын және құрылымын Академия дербес анықтайды.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Кәсіптік практиканың бағдарламасы кадрларды даярлау бейінін, кәсіптік практика түрінің және білім беру бағдарламасының ерекшелігін айқындайды.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Кәсіптік практиканы өтуі үшін білім алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кәсіптік практикадан өтудің жеке жоспарын құрастырады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Білім алушыларды кәсіптік практикаға жіберу практикадан өту мерзімі, базасы, жетекшісі көрсетіле отырып Академия ректорының бұйрығымен ресімделеді.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Білім алушының кәсіптік практикадан өтуі бойынша есептік құжаттары (кәсіптік практикадан өту туралы жеке жоспар, есебі, практика жетекшісінің пікірі) Академияда оның оқуы аяқталғаннан кейін екі жыл бойы кафедрада сақталады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Магистранттардың педагогикалық практикасы басқа ЖОО-лардың базасында өткізіледі. Докторанттар үшін педагогикалық практиканы ЖОКБИ-дың базасында өтуге жол беріледі.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Педагогикалық практика бағдарламасы білім беру бағдарламасының талаптарына сәйкес әзірленеді және білім алушыларда педагогтің кәсіби құзыреттілігін қалыптастыруға бағытталған.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Зерттеу практикасының бағдарламасы білім беру бағдарламасының талаптарына, диссертациялық зерттеудің тақырыбына сәйкес әзірленеді және ғылыми зерттеулер өткізу дағдыларын игеруге бағытталған.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Правила определяют порядок организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися в магистратуре и докторантуре Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Объем и трудоемкость практики рассчитывается Академией самостоятельно, в соответствии с требованиями ГОСО.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Профессиональная практика проводится на основании договоров (меморандумов, соглашений), заключенных между Академией и базами практики.";
пункт 12 исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для проведения профессиональной практики директором ИПВО утверждается программа, согласованная с базой практики.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Программа профессиональной практики разрабатывается ответственной кафедрой с учетом направления подготовки кадров, характера деятельности организации базы практики и рассматривается на заседании УМС.
Содержание и структура программы профессиональной практики определяется Академией самостоятельно.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Программа профессиональной практики отражает профиль подготовки кадров, специфику вида профессиональной практики и образовательной программы.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Для прохождения профессиональной практики обучающимися составляется индивидуальный план прохождения профессиональной практики по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Направление обучающихся на профессиональную практику оформляется приказом ректора Академии с указанием руководителей, базы и сроков прохождения профессиональной практики.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Отчетная документация по профессиональной практике обучающегося (индивидуальный план прохождения профессиональной практики, отчет, отзыв руководителя практики) хранится на кафедре в течение двух лет после окончания его обучения в Академии.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Педагогическая практика магистрантов проводится на базе других ВУЗов. Для докторантов допускается прохождение педагогической практики на базе ИПВО.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Программа педагогической практики разрабатывается в соответствии с требованиями образовательной программы и направлена на формирование у обучающихся профессиональных компетенций педагога.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Программа исследовательской практики разрабатывается в соответствии с требованиями образовательной программы, темой диссертационного исследования и направлена на приобретение навыков проведения научных исследований.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:

"40. Өндірістік практиканың мақсаты оқу барысында алған теориялық білімдерін бекіту, оқытылатын кадрларды даярлау бағыты бойынша тәжірибелік дағдыларды, құзіреттіліктерді және кәсіптік қызмет тәжірибесін меңгеру болып табылады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Өндірістік практика бағдарламасы білім беру бағдарламасының талаптарына, диссертацияның (жобаның) тақырыбына сәйкес әзірленеді және білім алушының кәсіби дағдыларын қалыптастыруға және біліктілік талаптарына сәйкес арнайы құзыреттіліктерін қалыптастыруға бағытталған.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Өндірістік практикасының базалары кадрларды даярлау бейініне сәйкес келетін құқық қорғау органдары болып табылады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Өндірістік практикасының мазмұны диссертацияның (жобаның) тақырыбымен анықталады.";
45-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45-1. Теориялық оқыту кезеңінде оқу процесінен қол үзбей тағылымдамадан, оның ішінде қашықтан өтуге жол беріледі.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Тағылымдама Қазақстанның мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдарында және (немесе) шетел мемлекеттерінде (бұдан әрі - тағылымдама базалары) диссертациялық зерттеу тақырыптары есепке алынып жүргізіледі.
Білім алушылардың тағылымдамасын ұйымдастыру Академия мен практика базалары арасында жасалған шарттар (меморандумдар, келісімдер) негізінде немесе білім алушылардың жеке шақырулары есепке алынып жүзеге асырылады.
Білім алушылар үшін ғылыми ұйымдарда және (немесе) тиісті салалардағы немесе қызмет аясындағы ұйымдарда, оның ішінде шетелде ғылыми тағылымдамадан өту көзделеді.
Шет мемлекеттердегі тағылымдамалар базаларының тізбесін Академияның халықаралық ынтымақтастық бөлімшесі (бұдан әрі – бөлімше) құрастырады.
Мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы, ел ішіндегі білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдардағы тағылымдама базаларының тізбесін жауапты кафедра құрастырады.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Білім алушы тағылымдаманы шет елде өту кезінде ЖОКБИ оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) Академия ректорының атына ғылыми жетекшінің/кеңесшінің, кафедра меңгерушісінің, ЖОКБИ директорының және Академияның жетекшілік ететін проректорының қолы бар баянат;
2) тағылымдамадан өту үшін тағылымдамадан өту базасынан мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шақыру-хаттың көшірмесі (қажет болған жағдайда);
3) тағылымдамадан өту жоспарын ұсынады.

"40. Целью производственной практики является закрепление теоретических знаний, полученных в процессе обучения, приобретение практических навыков, компетенций и опыта профессиональной деятельности по обучаемому направлению подготовки кадров.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Программа производственной практики разрабатывается в соответствии с требованиями образовательной программы, темой диссертации (проекта) и направлена на выработку у обучающихся профессиональных умений и формирование специальных компетенций в соответствии с квалификационными требованиями.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Базами производственной практики являются правоохранительные органы, соответствующие профилю направления подготовки кадров.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Содержание производственной практики определяется темой диссертации (проекта).";
пункт 45-1 изложить в следующей редакции:
"45-1. Допускается прохождение стажировки в период теоретического обучения без отрыва от учебного процесса, в том числе дистанционно.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Стажировка проводится в государственных и правоохранительных органах, образовательных и (или) научных организациях Казахстана и (или) зарубежных государств (далее – база стажировки) с учетом тем диссертационных исследований.
Организация стажировки обучающихся осуществляется на основании договоров (меморандумов, соглашений), заключенных между Академией и базами практики либо с учетом персональных приглашений обучающихся.
Для обучающихся предусматривается прохождение научной стажировки в научных организациях и (или) организациях соответствующих отраслей или сфер деятельности, в том числе за рубежом.
Перечень баз стажировок в зарубежных государствах составляется подразделением международного сотрудничества Академии (далее – подразделение).
Перечень баз стажировок в государственных и правоохранительных органах, образовательных и (или) научных организациях внутри страны составляется ответственной кафедрой.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. При прохождении стажировки за рубежом обучающийся предоставляет в подразделение учебно-методической работы ИПВО следующие документы:;
1) рапорт на имя ректора Академии с визами научного руководителя/консультанта, заведующего кафедрой, директора ИПВО и курирующего проректора Академии;
2) копии письма-приглашения от базы стажировки для прохождения стажировки, с переводом на государственный или русский языки (при необходимости);
3) план прохождения стажировки.";

мынадай мазмұндағы 51-1-тармақпен толықтырылсын:
"51-1. Білім алушылар мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, ел ішіндегі білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдарда тағылымдамадан өткен кезде жауапты кафедра ЖОКБИ-ның оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) тағылымдамадан өту үшін тағылымдама базасынан шақыру-хаттың көшірмесі;
2) тағылымдамадан өту жоспарын ұсынады.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Білім алушыны тағылымдамаға жіберу тағылымдама басшыларын, өту базасы мен мерзімдерін көрсете отырып Академия ректорының бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Білім алушылар тағылымдамадан өту кезеңінде қабылдайтын білім беру және (немесе) ғылыми ұйымының Жарғысын сақтайды.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Білім алушы тағылымдама аяқталғаннан кейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағылымдамадан өткені туралы есеп жасайды.
Есеп ғылыми жетекшімен (кеңесшімен), жауапты кафедра меңгерушісімен расталады.
Білім алушының тағылымдама нәтижелері туралы есебін жауапты кафедра меңгерушісі және оның оқытушылары арасынан ЖОКБИ директорымен құрылған комиссия қарайды.
Есепті қорғау үшін білім алушы комиссия отырысына шақырылады. Есепті қорғау нәтижелері бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесіне сәйкес бағаланады.
Комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді.";
Қағидалардың 2-қосымшасы алынып тасталсын;
Қағидалардың 4-қосымшасы осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 5-қосымшасы алынып тасталсын.
5. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 64 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13660 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидаларында:
8-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Межелік бақылау бір академиялық кезең ішінде бір оқу пәні шеңберінде кемінде екі рет өткізіледі. Межелік бақылау нәтижелерін оқу тобының білім алушыларының сабақтарын, үлгерімін және қатысуын тіркеу журналына межелік бақылау өткізілген күннен кешіктірмей қойылады және оқу процесінің сапасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеумен Академияның Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру институтының (бұдан әрі - ЖОКБИ) кафедра отырыстарында тұрақты қаралады.
Межелік бақылау ведомосі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құрастырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 51-1 следующего содержания:
"51-1. При прохождении обучающимся стажировки в государственных и правоохранительных органах, образовательных и (или) научных организациях внутри страны ответственной кафедрой в подразделение учебно-методической работы ИПВО предоставляются следующие документы:
1) копия письма-приглашения от базы стажировки для прохождения стажировки;
2) план прохождения стажировки.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. Направление обучающегося на стажировку осуществляется на основании приказа ректора Академии с указанием руководителей, базы и сроков прохождения стажировки.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. В период прохождения стажировки обучающийся соблюдает Устав принимающей образовательной и (или) научной организации.".;
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. После окончания стажировки, обучающийся составляет отчет о прохождении стажировки по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Отчет заверяется научным руководителем (консультантом), заведующим ответственной кафедры.
Отчет обучающегося о результатах стажировки рассматривается комиссией, создаваемой директором ИПВО из числа заведующего ответственной кафедрой и ее преподавателей.
Для защиты отчета обучающийся приглашается на заседание комиссии. Результаты защиты отчета оцениваются в соответствии с балльно-рейтинговой буквенной системой оценок.
Решение комиссии оформляется протоколом.";
приложение 2 к Правилам исключить;
приложение 4 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 5 к Правилам исключить.
5. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 64 "Об утверждении Правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13660), следующие изменения:
В Правилах проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Рубежный контроль проводится не менее двух раз в течение одного академического периода в рамках одной учебной дисциплины. Результаты рубежного контроля выставляются в журнале учета занятий, успеваемости и посещаемости обучающихся учебной группы не позднее даты проведения рубежного контроля и регулярно рассматриваются на заседаниях кафедр Института послевузовского образования Академии (далее - ИПВО) с выработкой предложений по улучшению качества учебного процесса.
Ведомость рубежного контроля составляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Аралық аттестаттаудың кезеңділігі мен ұзақтылығы Академияның Оқу-әдістемелік кеңесінің шешімі бойынша Академия ректорымен бекітілген жұмыс оқу жоспарына және академиялық күнтізбеге сәйкес анықталады.";
11-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11-1. Әрбір оқу пәні бір академиялық кезеңде оқытылады және қорытынды бақылаумен (емтиханмен) аяқталады.
Егер пәннің ұзақтығы екі және одан көп академиялық кезеңнен тұрса, әр академиялық кезең аяқталған соң емтихан түрінде аралық бақылау өткізіледі.";
13-тармақ алынып тасталсын;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Емтихандар жазбаша, ауызша, тестілеу немесе аралас түрде жүргізіледі.
Тестілеу түрінде екі және одан да көп пән бойынша олардың бейіндік және туыстық қағидасын сақтай отырып кешенді емтихан белгілеуге болады.
Оқытушы әрбір оқу пәні бойынша емтиханды өткізу нысаны мен тәртібін кафедра отырысының шешімі негізінде дербес белгілейді және пәннің жұмыс оқу бағдарламасында айқындалады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Білім алушыға аралық аттестаттау кезінде оқу пәні (модуль) бойынша емтиханды бір реттен артық емес қайта тапсыруға жол беріледі.
"Қанағаттанарлықсыз" "FX" бағасын алған кезде, оқу пәні бағдарламасынан (модульді) қайта өтпей-ақ Академияның академиялық күнтізбесіне сәйкес қорытынды бақылауды (емтиханды) қайта тапсыруға жол беріледі.
"F" бағаға сәйкес келетін "қанағаттанарлықсыз" деген баға алған жағдайда білім алушы академиялық кезең аяқталғаннан кейін өздігінен пәнді зерделейді, рұқсат алады және қорытынды бақылауды тапсырады.
Екінші рет "қанағаттанарлықсыз" бағаға сәйкес келетін FX немесе F бағасын алған жағдайда білім алушы алған бағалардың санына қарамастан Академиядан академиялық үлгермегені үшін оқудан шығарылады.";
34-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын;
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Академиядағы магистрантты қорытынды аттестаттау академиялық күнтізбеде, білім беру бағдарламасында және оқу жұмыс жоспарларында көзделген мерзімде кешенді мемлекеттік емтихан (бұдан әрі – кешенді емтихан) тапсыру және магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау нысанында өткізіледі.
Магистрантты қорытынды аттестаттаудың мақсаты магистратураның білім беру бағдарламасын оқып аяқтағаннан кейін қол жеткізілген негізгі оқу нәтижелері мен басты құзыреттіліктерді бағалау болып табылады.
Докторанттың қорытынды аттестаттау докторлық диссертацияны жазу және қорғау түрінде жүргізіледі. Докторанттардың диссертациялық жұмыстарын қорғауы Академияның Диссертациялық кеңесінің отырысында жүзеге асырылады.
Докторантты қорытынды аттестаттаудың мақсаты докторанттың ғылыми-теориялық және зерттеу-талдау деңгейін, қалыптасқан кәсіби және басқарушылық құзыреттілігін, кәсіби міндеттерді өз бетінше орындауға дайындығын, оның дайындығының докторантураның білім беру бағдарламасының талаптарына сәйкестігін бағалау болып табылады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Периодичность и продолжительность промежуточной аттестации определяются в соответствии с рабочим учебным планом и академическим календарем, утвержденными ректором Академии на основании решения Учебно-методического совета Академии.";
пункт 11-1 изложить в новой редакции:
"11-1. Каждая учебная дисциплина изучается в одном академическом периоде и завершается итоговым контролем (экзаменом).
Если продолжительность изучения дисциплины составляет два и более академических периода, по завершению каждого академического периода проводится промежуточный контроль в форме экзамена.";
пункт 13 исключить;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Экзамены проводятся в письменной, устной, тестовой или комбинированной формах.
При тестовой форме допускается установление комплексного экзамена по двум и более дисциплинам с соблюдением принципа их профильности и родственности.
Форма и порядок проведения экзамена по каждой учебной дисциплине устанавливаются преподавателем самостоятельно на основании решения заседания кафедры и отражаются в рабочих учебных программах дисциплины.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В период промежуточной аттестации обучающегося допускается пересдача экзамена по учебной дисциплине (модулю) не более одного раза.
При получении оценки "FХ" "неудовлетворительно" допускается пересдача итогового контроля (экзамена) в соответствии с академическим календарем Академии без повторного прохождения программы учебной дисциплины (модуля).
В случае получения оценки "неудовлетворительно", соответствующая оценке "F", обучающийся по окончании академического периода самостоятельно изучает дисциплину, получает допуск и сдает итоговый контроль.
В случае получения второй раз оценки FX или F, соответствующей эквиваленту оценки "неудовлетворительно", обучающийся отчисляется из Академии за академическую неуспеваемость независимо от количества полученных оценок.";
абзац второй пункта 34 исключить;
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Итоговая аттестация магистранта в Академии проводится в сроки, предусмотренные академическим календарем, образовательной программой и рабочим учебным планом в форме сдачи комплексного государственного экзамена (далее – комплексный экзамен) и защиты магистерской диссертации (проекта).
Целью итоговой аттестации магистранта является оценка результатов обучения и ключевых компетенций, достигнутых по завершению изучения образовательной программы магистратуры.
Итоговая аттестация докторанта проводится в форме написания и защиты докторской диссертации. Защита диссертационных работ докторантов осуществляется на заседании Диссертационного совета Академии.
Целью итоговой аттестации докторанта является оценка научно-теоретического и исследовательско-аналитического уровня докторанта, сформированных профессиональных и управленческих компетенций, готовности к самостоятельному выполнению профессиональных задач и соответствие его подготовки требованиям образовательной программы докторантуры.".
пункт 38 изложить в следующей редакции:

"38. Білім беру бағдарламасының және (немесе) жұмыс оқу жоспарының және (немесе) жұмыс оқу бағдарламаларының және (немесе) білім алушының жеке жұмыс жоспарының талаптарын орындамаған бітіруші курстың білім алушысы академиялық үлгермегені үшін Академиядан шығарылады.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. МАК құрамына ғылыми дәрежесі немесе ғылыми атағы және (немесе) (PhD) философия докторы, бейіні бойынша доктор және (немесе) магистр дәрежесі бар тұлғалар, сондай-ақ, құқық қорғау органдарының мамандары енгізіледі.";
43, 44-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Білім алушыларды қорытынды аттестаттауға жіберу қорытынды аттестаттау басталғанға дейін академиялық күнтізбеде белгіленген мерзімде Академия ректорының бұйрығымен тізім бойынша ресімделеді және МАК-қа ұсынылады.
44. Кешенді емтиханға магистратураның тиісті білім беру бағдарламасының базалық және бейіндік циклының пәндері кіреді.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Кешенді емтихан және (немесе) магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау нәтижесі бойынша қанағаттанарлықсыз баға алған білім алушылар ЖОКБИ директорының ұсынысы негізінде Академия ректорының бұйрығымен транскрипт бере отырып, оқудан шығаруға жатады.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Апелляция өткізу үшін Академия ректорының бұйрығымен біліктілігі кадрларды даярлау бағытының бейініне сәйкес келетін оқытушылар санынан апелляциялық комиссия құрылады.
Апелляция қанағаттандырылған жағдайда МАК мәжілісі хаттамасы қайта ресімделеді. Бірінші хаттамадағы қорытынды "Баға 20__ жылғы "____" _____ 20_______№___хаттамамен қайта қаралды _____парақ" деген жазумен өзгертіледі және оған қатысқан МАК мүшелерінің бәрі қол қояды.";
59, 60, 61-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Магистрлік диссертацияларды (жобаларды) қорғау кестесі академиялық күнтізбеге сәйкес бекітіледі. Бір жұмыс күні қорғауға 8-ден аспайтын магистрант жіберіледі.
Магистрлік диссертацияларды (жобаларды) қорғау МАК-тың ашық отырысында оның 2/3 кем емес мүшелерінің қатысуымен өткізіледі.
60. Бір магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау ұзақтылығы 50 минуттан кем болмауы қажет. Магистрант магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау үшін МАК-тың алдында кемінде 15 минут баяндамамен сөз сөйлейді.
61. Магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау:
1) ғылыми жетекшінің оң пікірі;
2) жарияланымдар;
3) бітіртуші кафедраның (орталықтың) қорғауға ұсыну туралы шешімі (кафедра отырысының хаттамасынан көшірмесі);
4) диссертацияға (жобаға) жан-жақты сипаттама және тиісті білім беру бағдарламасы немесе кадрларды даярлау бағыттары бойынша магистр дәрежесін беру мүмкіндігі туралы дәлелді қорытынды берілетін біліктілігі (ғылыми дәрежесі немесе дәрежесі) қорғалатын жұмыс бейініне сәйкес келетін рецензенттің бір рецензиясы;

"38. Обучающийся выпускного курса, не выполнивший требования образовательной программы и (или) рабочего учебного плана и (или) рабочих учебных программ и (или) индивидуального плана работы обучающегося, отчисляется из Академии за академическую неуспеваемость.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. В состав ГАК включаются лица, имеющие ученую степень или звание, и (или) степени доктора философии (PhD), доктора по профилю и (или) магистра, а также специалисты правоохранительных органов.";
пункт 43, 44 изложить в следующей редакции:
"43. Допуск к итоговой аттестации обучающихся оформляется приказом ректора Академии по списку до начала итоговой аттестации в сроки, установленные академическим календарем и предоставляется в ГАК.
44. В комплексный экзамен входят дисциплины цикла базовых и профилирующих дисциплин соответствующей образовательной программы магистратуры.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. Обучающиеся, получившие неудовлетворительную оценку по комплексному экзамену и (или) по итогам защиты магистерской диссертации (проекта), подлежат отчислению приказом ректора Академии на основании представления директора ИПВО с выдачей транскрипта.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Для проведения апелляции приказом ректора Академии создается апелляционная комиссия из числа преподавателей, квалификация которых соответствует профилю направления подготовки кадров.
В случае удовлетворения апелляции повторно оформляется протокол заседания ГАК. Результаты первого протокола аннулируются надписью "Оценка пересмотрена протоколом от "__"______20__ года №__ на странице ___" и подписываются всеми присутствующими членами ГАК.";
пункты 59, 60, 61 изложить в следующей редакции:
"59. График защиты магистерских диссертаций (проекта) утверждается в соответствии с академическим календарем. За один рабочий день к защите допускается не более 8 магистрантов.
Защита магистерской диссертации (проекта) проводится на открытом заседании ГАК с участием не менее 2/3 ее членов.";
60. Продолжительность защиты одной магистерской диссертации (проекта) не должна быть менее 50 минут. Для защиты магистерской диссертации (проекта) магистрант выступает с докладом перед ГАК не менее 15 минут.
61.Защита магистерской диссертации (проекта) осуществляется при наличии:
1) положительного отзыва научного руководителя;
2) публикаций;
3) решения выпускающей кафедры (центра) о рекомендации к защите (выписка из протокола заседания кафедры);
4) одной рецензии рецензента, квалификация (ученая степень или степень) которого соответствует профилю защищаемой работы, где дается всесторонняя характеристика диссертации (проекту) и аргументированное заключение о возможности присуждения степени магистра по соответствующей образовательной программе или направлению подготовки кадров;

5) магистрлік диссертацияны (жобаны) онда сәйкестіктің болуы мәніне тексеру нәтижелері туралы Академияның анықтамасы мен есебі болған жағдайда жүзеге асырылады.
Егер ғылыми жетекші және/немесе бітіртуші кафедра "қорғауға жіберілмейді" немесе "қорғауға ұсынылмайды" деген теріс қорытынды берсе, магистрант магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғауға жіберілмейді.";
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"63. Қорытынды аттестаттаудан өткен және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламасын игергенін растаған және магистрлік диссертацияны (жобаны) көпшілік алдында қорғаған магистрантқа МАК шешімімен тиісті білім беру бағдарламасы бойынша "магистр" дәрежесі беріледі және тегін негізде диплом және дипломға қосымша беріледі.
МАК шешімі әрбір магистрантқа магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау жөніндегі МАК отырысының хаттамасымен осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді.";
65, 66, 67-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Мемлекеттік үлгідегі диплом мен қосымшаны беру академиялық күнтізбеде белгіленген мерзімде Академия ректорының шығару туралы бұйрығының негізінде жүзеге асырылады.
Шығару туралы Академия ректорының бұйрығы МАК төрағасының ұсынысы негізінде шығарылады.
66. МАК төрағасы магистранттардың қорытынды аттестаттауы аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде магистранттардың қорытынды аттестаттауының нәтижелері туралы есеп дайындайды.
Қорытынды аттестаттау нәтижелері туралы есеп осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәліметтер мен түсіндірме жазбадан тұрады.
Түсіндірме жазбада:
1) Академияда тиісті білім беру бағдарламасы бойынша магистрлерді даярлау деңгейі;
2) кешенді емтиханда анықталған білім алушылардың біліміне сипаттама;
3) тиісті білім беру бағдарламасы бойынша магистрлерді даярлаудың сапасын талдау;
4) магистрлік диссертация (жоба) тақырыптарының құқықтық ғылым, құқық қолдану практикасының заманауи жай-күйіне және құқық қорғау органдарының сұраныстарына сәйкестігі;
5) магистрлік диссертацияларды (жобаларды) орындау сапасы;
6) магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау деңгейінің сараптау комиссиясының қорытындысына, ғылыми жетекшісінің пікіріне, ресми оппоненттің сын-пікіріне сәйкестігі;
7) магистрлерді даярлауды одан әрі жетілдіру бойынша ұсынымдар көрсетіледі.
67. Магистранттардың қорытынды аттестаттау нәтижесі туралы есебіне МАК төрағасы қол қояды, Академияның Оқу-әдістемелік кеңесінде қарастырылады және бекітіледі.";
68-тармақ алынып тасталсын;
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Академия Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына шығарудан кейін жиырма жұмыс күні ішінде:

5) справки и отчета Академии о результатах проверки магистерской диссертации (проекта) на предмет наличия в ней заимствования.
Если научным руководителем и (или) выпускающей кафедрой выдается отрицательное заключение "не допускается к защите" или "не рекомендуется к защите", магистрант не допускается к защите магистерской диссертации (проекта)
пункт 63 изложить в следующей редакции:
"63. Магистранту, прошедшему итоговую аттестацию и подтвердившему освоение образовательной программы послевузовского образования и публично защитившему магистерскую диссертацию (проект), решением ГАК присуждается степень "магистр" по соответствующей образовательной программе и выдается диплом и приложение к диплому на бесплатной основе.
Решение ГАК оформляется протоколом заседания ГАК по защите магистерской диссертации (проекта) на каждого магистранта по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.";
пункты 65, 66, 67 изложить в следующей редакции:
"65. Выдача диплома государственного образца с приложением осуществляется на основании приказа ректора Академии о выпуске в сроки, установленные академическим календарем.
Приказ ректора Академии о выпуске издается на основании представления председателя ГАК.
66. Председатель ГАК в течение десяти рабочих дней после завершения итоговой аттестации магистрантов составляет отчет о результатах итоговой аттестации магистрантов.
Отчет о результатах итоговой аттестации включает сведения по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и пояснительную записку.
В пояснительной записке отражаются:
1) уровень подготовки магистров по соответствующей образовательной программе в Академии;
2) характеристика знаний обучающихся, выявленных на комплексном экзамене;
3) анализ качества подготовки магистров по соответствующей образовательной программе;
4) соответствие тематики магистерских диссертаций (проекта) современному состоянию правовой науки, правоприменительной практики и запросам правоохранительных органов;
5) качество выполнения магистерской диссертации (проекта);
6) соответствие заключения экспертной комиссии, отзыва научного руководителя, рецензии официального оппонента уровню защиты магистерской диссертации (проекта);
7) рекомендации по дальнейшему совершенствованию подготовки магистров.
67. Отчет о результатах итоговой аттестации магистрантов подписывается председателем ГАК, рассматривается и утверждается на заседании Учебно-методического совета Академии.";
пункт 68 исключить;
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. Академия представляет в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан в течение двадцати рабочих дней после выпуска информацию:

1) бітірушілердің жеке тізімін қоса бере отырып, білім беру бағдарламаларын, берілген дипломдардың нөмірі және қызмет орнын көрсете отырып магистратурадан шығару туралы;
2) бітірушілердің жеке тізімін қоса бере отырып, білім беру бағдарламаларын және қызмет орнын көрсете отырып докторантурадан шығару туралы ақпаратты ұсынады.";
Қағидалардың 1-қосымшасы осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 2-қосымшасы осы Тізбенің 5-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 3-қосымшасы осы Тізбенің 6-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 4-қосымшасы осы Тізбенің 7-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 5-қосымшасы осы Тізбенің 8-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидалардың 6-қосымшасы осы Тізбенің 9-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясында
оқу процесін, оқу-әдістемелік
және ғылыми-әдістемелік
қызметті ұйымдастыру
және жүзеге асыру
қағидаларына
1-қосымша
Білім алушылардың оқу жетістіктерін дәстүрлі баға шкаласына ауыстыра отырып, бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесі
Әріптік жүйе бойынша баға
Сандық эквивалент
Баллдар (%-дық мазмұны)
Дәстүрлі жүйе бойынша баға
А
4,0

1) о выпуске из магистратуры с приложением персонального списка выпускников, указанием образовательных программ, номеров выданных дипломов и мест их службы;
2) о выпуске из докторантуры с приложением персонального списка выпускников, указанием образовательных программ и мест их службы.";
приложение 1 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
приложение 2 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
приложение 3 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
приложение 4 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
приложение 5 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню;
приложение 6 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 1
к Правилам организации и
осуществления учебного
процесса, учебно-методической
и научно- методической
деятельности в Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Балльно-рейтинговая буквенная система оценки учебных достижений, обучающихся с переводом в традиционную шкалу оценок
Оценка по буквенной системе
Цифровой эквивалент
Баллы (%-ное содержание)
Оценка по традиционной системе
А
4,0

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының ақпараттық жүйелері мен интернет-ресурстарына қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Ақпараттық жүйелер мен интернет-ресурстарды Академия білім беру қызметін тиімді ұйымдастыру және бақылау, сондай-ақ Академияның оқу, ғылыми, тәрбие және инновациялық қызметтегі жетістіктерін танымал ету және тәжірибесін тарату мақсатында пайдаланады.
3. Талаптарда келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) Академияның ақпараттық жүйелері (бұдан әрі – ААЖ) - ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және ақпаратты сақтауға, іздеуге, өңдеуге және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
2) интернет-ресурс (бұдан әрі - ИР) – аппараттық-бағдарламалық кешенде орналастырылатын, бірегей желілік мекенжайы және (немесе) домендік аты бар және интернетте жұмыс істейтін, мәтіндік, графикалық, аудиовизуалды немесе өзге де түрде бейнеленетін электрондық ақпараттық ресурс;
3) контент – ақпараттық жүйе мен интернет-ресурстың мәтіндік, мәтіндік емес немесе медиа мазмұны;
4) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған құжат.
4. Осы Талаптардың күші мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қамтитын электрондық құжаттарға қолданылмайды.
5. ААЖ және ИР техникалық қолдауды, жұмысты ұйымдастыруды (әкімшілендіруді) Академияның тиісті құрылымдық бөлімшесі қамтамасыз етеді.
6. ААЖ және ИР ақпараттық толықтыруды, оларды өзектендіруді Академияның тиісті құрылымдық бөлімшелері жүзеге асырады.
7. ААЖ мен ИР контентінің өзектендіру, толықтыру, анықтығы мен сапасына мониторингті Академияның уәкілетті тұлғалары жүзеге асырады.
8. ААЖ мен ИР-ды әзірлеуді Академияның Ғылыми-білім беру қызметінің сапасын жақсарту мақсатында Академияның қажеттілігін немесе ұсынылған техникалық тапсырмамен (сипаттамамен) құрылымдық бөлімшелерден мәлімделген өтінім бойынша Академияның тиісті бөлімшесі жүзеге асырады.
2-тарау. ААЖ мен ИР-ға қойылатын талаптар
9. ААЖ 2015 жылғы 24 қарашадағы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының аумағында қолданыстағы стандарттарға, ақпараттық жүйенің өмірлік цикліне сәйкес және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды қамтамасыз етуді ескере отырып құрылады, пайдаланылады және дамиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие требования к информационным системам и интернет-ресурсам Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Требования) разработаны в соответствии с подпунктом 15) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
2. Информационные системы и интернет-ресурсы используются Академией в целях эффективной организации и контроля образовательной деятельности, а также распространения опыта и популяризации достижений Академии в учебной, научной, воспитательной и инновационной деятельности.
3. В Требованиях используются следующие основные понятия:
1) информационные системы Академии (далее - ИСА) – организационно упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для хранения, поиска, обработки информации и решения конкретных функциональных задач;
2) интернет-ресурс (далее - ИР) – электронный информационный ресурс, отображаемый в текстовом, графическом, аудиовизуальном или ином виде, размещаемый на аппаратно-программном комплексе, имеющий уникальный сетевой адрес и (или) доменное имя и функционирующий в Интернете;
3) контент – текстовое, нетекстовое или медиа содержание информационной системы и интернет-ресурса.
4) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме.
4. Действие настоящих Требований не распространяется на электронные документы, содержащие сведения, составляющие государственные секреты.
5. Техническую поддержку, организацию работы (администрирование) ИСА и ИР обеспечивает соответствующее структурное подразделение Академии.
6. Информационное наполнение ИСА и ИР, их актуализация осуществляется соответствующими структурными подразделениями Академии.
7. Мониторинг актуализации, наполнения, достоверности и качества контента ИСА и ИР осуществляют уполномоченные лица Академии.
8. Разработка ИСА и ИР осуществляется соответствующим подразделением Академии в целях улучшения качества научно-образовательной деятельности Академии, либо по заявкам структурных подразделений с представленным техническим заданием (описанием).
Глава 2. Требования к ИСА и ИР
9. ИСА создаются, эксплуатируются и развиваются в соответствии с пунктом 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации", действующими на территории Республики Казахстан стандартами, жизненным циклом информационной системы и с учетом обеспечения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности.

10. Әзірленетін немесе сатып алынатын дайын ААЖ мынадай критерийлерге сәйкес келуі тиіс:
1) сенімділік;
2) ілесіп жүру;
3) пайдалану ыңғайлылығы;
4) пайдаланушы интерфейсінің көптілділігі;
5) тиімділік;
6) әмбебаптылық;
7) функционалдылық;
8) резервтік көшірменің болуы.
11. ААЖ ақпаратты рұқсатсыз кіруден қорғауды қамтамасыз етеді, атап айтқанда:
1) ААЖ-ға кіру құқығын және ондағы іс-әрекеттерді анықтау үшін пайдаланушыны авторизациялау;
2) объектілердің иерархиясын және ұйымдық құрылымға жататындығын ескере отырып, жүйені пайдаланушылар құқықтарының рөлдер, топтар және қолжетімділік деңгейі бойынша ара-жігін ажырату;
3) жүйелік файлдарды рұқсат етілмеген пайдаланушылардың және бағдарламалық процестердің өзгеруінен немесе зақымдануынан қорғау.
12. ААЖ пайдаланушының жүйеге кіруіне уақытша тыйым салудың функционалдығын қамтамасыз етеді.
13. ИР Академияның Жарғысына сәйкес оның қызметіне қатысты ақпаратты, жеке ақпараттық ресурстарға, сондай-ақ құқық иеленушілермен жасалған шарттар мен келісімдер негізінде жоғары оқу орындарының ресми интернет-ресурстарында орналастырылатын басқа да ұйымдардың ресурстарына сілтемелерді қамтиды.
14. ИР-да Академия қызметіне қатысы жоқ мәліметтерді орналастыруға жол берілмейді.
15. ИР-ға ақпаратты орналастыру мен жаңартуды Академия дербес айқындайды.
16. Ақпарат ААЖ мен ИР-да мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
17. ААЖ мен ИР үшінші тұлғалардың авторлық және зияткерлік құқықтарын бұзбайды.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясында білім
алушылардың кәсіптік
практикасын және
тағылымдамасын ұйымдастыру
және одан өту қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру институты Тағылымдамадан өту жоспары _______________________________________________________ (білім алушының тегі, аты, әкесінің (бар болған жағдайда))
Білім беру бағдарламасы _____________________________________
1
Өтетін ел
2
Ұйым
3
Өту мерзімі
4
Тақырыбы
5
Өзектілігі мен жаңалығы
6
Мақсаты
7
Міндеттері
8
Зерттеу объектісі
9
Күтілетін нәтижелер
Тағылымдамадан өту кестесі
Іс-шара атауы
Іс-шараны өткізу мерзімі
Зерттеуде қолданылатын технологиялар мен әдістер
Есеп беру нысаны
Кафедра отырысында қарастырылды
20__ж. "__" __________ № _ хаттама
Магистрант/докторант Т.А.Ә. (болған кезде)____________________________________
Ғылыми жетекші/ғылыми кеңесші Т.А.Ә. (болған кезде) __________________________
Кафедра меңгерушісі Т.А.Ә. (болған кезде) _____________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Межелік бақылау ведомосі
Институт ________________
Білім беру бағдарламасы ______________
Пән ______________________ _______семестр _____оқу жылы

10. Разрабатываемые или приобретаемые готовые ИСА должны соответствовать следующим критериям:
1) надежность;
2) сопровождаемость;
3) удобство использования;
4) мультиязычность пользовательского интерфейса;
5) эффективность;
6) универсальность;
7) функциональность;
8) наличие резервного копирования.
11. ИСА обеспечивают средства защиты информации от несанкционированного доступа, а именно:
1) авторизация пользователя для определения прав доступа в ИСА и действиям в ней;
2) разграничение прав пользователей системы по ролям, группам и уровню доступа с учҰтом иерархии объектов и принадлежности к организационной структуре;
3) защиту системных файлов от изменения или повреждения неавторизованными пользователями и программными процессами.
12. ИСА обеспечивают функционал временного запрета доступа пользователя в систему.
13. ИР содержат информацию, относящуюся к деятельности Академии в соответствии с ее Уставом, ссылки на собственные информационные ресурсы, а также ресурсы других организаций, размещаемых на интернет-ресурсах высших учебных заведений на основании заключенных договоров и соглашений с правообладателями.
14. Не допускается размещение на ИР сведений, не относящихся к деятельности Академии.
15. Размещение и обновление информации на ИР определяется Академией самостоятельно.
16. Информация на ИСА и ИР размещается на государственном и русском языках.
17. ИСА и ИР не нарушают авторские и интеллектуальные права третьих лиц.
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 4
к Правилам организации
и прохождения профессиональной
практики и стажировки
обучающимися Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
Академия правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
Институт послевузовского образования
ПЛАН ПРОХОЖДЕНИЯ СТАЖИРОВКИ
____________________________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии) обучающегося)
Образовательная программа________________________
1.
Страна прохождения
2.
Организация
3.
Сроки прохождения
4.
Тема
5.
Актуальность и новизна
7.
Цель
8.
Задачи
9.
Объект исследования
10.
Ожидаемые результаты
График прохождения стажировки
Наименование мероприятий
Сроки проведения мероприятий
Используемые технологии и методы исследования
Форма отчетности
С
Рассмотрено на заседании кафедры
Протокол от "___" ____________ 20__ г. № ___
Магистрант/докторант Ф.И.О. (при его наличии) ______________________________
Научный руководитель/ научный консультант
(Ф.И.О. (при его наличии)) _________________________________________________
Заведующий кафедрой Ф.И.О. ((при его наличии)) _____________________________
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 1
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
Ведомость рубежного контроля
Институт __________________________________________
Образовательная программа __________________________
Дисциплина ________________________________________
____________ семестр _____________ учебный год
Дата проведения рубежного контроля:

Межелік бақылау өткізілген күн: (Р1) 20___ ж. "____"_________
(Р2) 20___ ж. "____"_________
№ р/н
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Межелік бақылау қорытындысы (пайызбен)
Орташа рейтингі (пайызбен)
Жіберілу рейтингі
Р1(7 апта)
Р2 (15 апта)
Оқытушы ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Институт директоры _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қорытынды бақылау ведомосі
Институт __________________
Білім беру бағдарламасы ______________
Пән ___________________ Кредиттер саны ______
_______семестр _____оқу жылы
Емтихан өткізілген күн: 20___ ж. "____"_________
Оқытушы ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жіберу рейтингі
Емтихандық баға
Қорытынды баға
Қолы
пайызбен
балмен
бағалаудың балдық рейтингтік әріптік жүйесі
Институт директоры ______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік аттестаттау комиссиясы отырысының №___ ХАТТАМАСЫ
(әрбір білім алушыға толтырылады)
20__ж. "___"_________ сағат ____ минуттан ____сағат ____минутқа дейін
Қатысқандар:
Мемлекеттік аттестаттау комиссиясының төрағасы ______________________________
__________________________________________________________________________
Комиссия мүшелері:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
мамандық бойынша кешенді емтихан тапсыру туралы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Білім алушы______________________________________________емтихан тапсырады
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
Сұрақтар: (пәндер блогі бойынша емтихан нәтижелері)

(P1) "_____"______ 20____года
(P2) "_____"______ 20____года
№ п/п
Фамилия, имя, отечество (при наличии) обучающегося
Итоги рубежного контроля
(в процентах)
Средний рейтинг
(в процентах)
Рейтинг допуска
P1
(7 неделя)
P2
(15 неделя)
Преподаватель ___________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии), подпись)
Директор Института
________________________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии), подпись)
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 2
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
Ведомость итогового контроля
Институт ____________________________________________
Образовательная программа ____________________________
Дисциплина __________ Количество кредитов ____________
______ семестр _______ учебный год
Дата проведения экзамена "_____"______ 20____года
Преподаватель ________________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии))
№ п/п
Фамилия, имя, отечество
(при наличии) обучающегося
Рейтинг допуска
Экзаменационная оценка
Итоговая оценка
Подпись
в процентах
в баллах
в балльно-рейтинговой буквенной системе оценки
Директор Института _____________________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии), подпись)
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 3
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
ПРОТОКОЛ № ____
заседания Государственной аттестационной комиссии
(заполняется на каждого обучающегося)
"___" ________ 20__ г. с ___ час. __ мин. до __ час. __ мин
Присутствовали:
Председатель государственной аттестационной комиссии
__________________________________________________________________________
Члены комиссии:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
о сдаче комплексного экзамена по образовательной программе
__________________________________________________________________________
Экзаменуется обучающийся
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
__________________________________________________________________________
Вопросы: (результаты экзамена по блокам дисциплин)

1)________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3)________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
1. Білім алушы ___________________________________ кешенді емтиханды_________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
______________________________________________ бағамен тапсырды деп танылсын
(балдық-рейтингтік әріптік жүйесі бойынша баға)
2. Білім алушы __________________________________________________ белгіленсін.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
3. Мемлекеттік аттестаттау комиссиясы мүшелерінің пікірлері (бар болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Төраға _____________________________________ (қолы)
Комиссия мүшелері __________________________ (қолы)
____________________________________________
Хатшы _____________________________________ (қолы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
а
Нысан
Магистранттың магистрлік диссертациясын (жобасын) қарау бойынша мемлекеттік аттестаттау комиссиясының отырысының № ____ХАТТАМАСЫ
20__ж. "___"_______ сағат _____ минуттан ____сағат _____минутқа дейін
Магистрант________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), білім беру бағдарламасы)
__________________________________________________________________________
тақырыбындағы магистерлік диссертациясын (жобасын) қарау бойынша
Қатысқандар:
Төраға____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мүшелері:_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Магистрлік диссертация (жоба)________________ғылыми басшылығымен орындалды
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі немесе дәрежесі
Кеңес берді ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі
__________________________________________________________________________
немесе дәрежесі жұмыс орны, атқарып отырған лауазымы)
Рецензент_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, немесе дәрежесі,
__________________________________________________________________________
жұмыс орны, атқарып отырған лауазымы)
Мемлекеттік аттестаттау комиссиясына мынадай материалдар ұсынылды:

1) ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3) ________________________________________________________________________
1. Признать, что обучающийся
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
сдал комплексный экзамен __________________________________________________
с оценкой _________________________________________________________________
оценка по балльно-рейтинговой буквенной системе
2. Отметить, что обучающийся
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
3. Мнения членов Государственной аттестационной комиссии (при наличии)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Председатель ____________________________ (подпись)
Члены комиссии _________________________ (подпись)
________________________________________ (подпись)
Секретарь _______________________________
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 4
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
ПРОТОКОЛ № _____
заседания Государственной аттестационной комиссии
по рассмотрению магистерской диссертации (проекта)
"___" _________ 20___ г. с ____ час.____ мин. до ____ час._____ мин.
По рассмотрению магистерской диссертации (проекта) магистранта
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), образовательная программа)
на тему: ______________________________________________________________
Присутствовали:
Председатель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Члены: _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Магистерская диссертация (проект)выполнена под научным руководством
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ученая степень или степень)
При консультации ______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), ученая степень или степень,
______________________________________________________________________
место работы, занимаемая должность)
Рецензент _____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), ученая степень или степень
______________________________________________________________________
место работы, занимаемая должность)
Государственной аттестационной комиссии представлены следующие материалы:

1) магистрлік диссертация (жоба) ______ парақта;
2) магистрлік диссертацияға (жобаға) ғылыми жетекшісінің қорытындысы бар пікірі
_________________________________________________________________________;
("қорғауға жіберіледі" немесе "қорғауға жіберілмейді" деп көрсетілген)
3) бітіртуші кафедраның шешімі______________________________________________
__________________________________________________________________________
(кафедра атауы, диссертация көпшілік алдында қорғауға ұсынылады немесе
ұсынылмайды_____________________________________________________________;
деп көрсетілген)
4) магистрлік диссертацияға (жобаға) бағасы қойылған пікір______________________
_________________________________________________________________________;
(пікір берушінің бағасы көрсетіледі)
5) ресми емес пікірлер _______________________________________________________
Магистрлік диссертацияның (жобаның) орындалғаны туралы хабарламадан кейін
_________ минут ішінде магистрантқа мынадай сұрақтар қойылды:
1.________________________________________________________________________
(комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қойылған сұрақтар)
2.________________________________________________________________________
(комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қойылған сұрақтар)
Магистранттың қойылған сұрақтарға берген жауабының жалпы сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау барысында магистрант
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(білім деңгейін бағалау)
___________________________________________________________________көрсетті
Магистрант магистерлік диссертацияны (жобаны) орындады және бағамен
__________________________________________________________________________
(білімді бағалаудың баллдық-рейтінгілік әріптік жүйесі бойынша бағасы)
қорғады деп танылсын.
Комиссия мүшелерінің маңызды пікірлері
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Төраға _____________________________________(қолы)
Комиссия мүшелері __________________________(қолы)
____________________________________________(қолы)
____________________________________________(қолы)
Хатшы _____________________________________(қолы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
5-қосымша
Магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау бойынша мемлекеттік аттестаттау комиссиясының № ____ХАТТАМАСЫ
20___ж. "_____"_______ _____сағат._____мин. ____сағатқа дейін_____мин.
"Магистр" дәрежесін тағайындау туралы
Қатысқандар:
Төраға
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мүшелері:
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Магистрант________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), білім беру бағдарламасы)
Кешенді емтиханды тапсырды және магистерлік диссертацияны (жобаны)
__________________________________________________________________________
(кешенді емтихан, магистерлік диссертация (жоба), білімді бағалаудың рейтингілік әріптік жүйесі,
__________________________________________________________________________
тапсыру күні)
___________________________________________________________бағамен қорғады.
Магистрант кешенді емтиханды тапсырды және магистерлік диссертацияны
(жобаны) қорғады деп танылсын.
Магистрантқа _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
білім беру бағдарламасы бойынша
_________________________________________________________________________
(код және білім беру бағдарламасының атауы)
"Магистр" дәрежесі тағайындалды.
Комиссия мүшелерінің маңызды пікірлері
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы диплом берілсін.
Төраға _____________________________________ (қолы)
Комиссия мүшелері __________________________ (қолы)
____________________________________________ (қолы)
____________________________________________ (қолы)
Хатшы _____________________________________ (қолы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының өзгерістер
мен толықтыру енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
6-қосымша
1-кесте
________ жылы кешенді емтиханның тапсыру қорытындысы
білім беру бағдарламасы ____________________________________
ЖОО атауы ________________________________________________
Қорытынды аттестатау нысаны
Қорытынды аттестаттауға жіберілген білім алушылардың саны
Қорытынды аттестаттауды тапсырған білім алушылардың саны
Оның ішінде бағаға тапсырды
Орташа балл
Келмегендер
Сапасы %
Тапсырғандардың үлгерімі, %
Өте жақсы
Жақсы
Қанағаттанарлық
Қанағаттанарлықсыз
Кешенді емтихан
2-кесте
______жылы магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғаудың қорытындысы
білім беру бағдарламасы ____________________________________
ЖОО атауы ________________________________________________
Қорытынды аттестатау нысаны
Қорытынды аттестаттауға жіберілген білім алушылардың саны
Қорытынды аттестаттауды тапсырған білім алушылардың саны
Оның ішінде бағаға тапсырды
Орташа балл
Келмегендер
Сапасы, %
Тапсырғандардың үлгерімі, %
Өте жақсы
Жақсы
Қанағаттанарлық
Қанағаттанарлықсыз
Диссертацияны (жобаны) қорғау
3-кесте
____жылы бітірушілердің қорытынды аттестаттауларының бағалары
ЖОО атауы ________________________________________________
білім беру бағдарламасы ____________________________________
Қорытынды аттестаттауға жіберілген білім алушылардың саны
Қорытынды аттестаттауға келмегендердің саны
Қорытынды аттестаттауды тапсырғандардың саны
Оның ішінде бағаға тапсырды
Орташа балл
Тек өте жақсы
Тек өте жақсы және жақсы
Аралас бағалар
Тек қанағаттанарлық баға алғандар
Тек қанағаттанарлықсыз баға алғандар
4-кесте
Шығарудың салыстырмалы талдауы
Көрсеткіштері
Алдыңғы кезең
Есеп беру кезеңі
Сапасы %
Үлгерімінің %
Орташа балл

1) магистерская диссертация (проект) на _____ страницах;
2) отзыв научного руководителя магистерской диссертации (проекта) с заключением
с указанием ___________________________________________________________;
("допускается к защите" или "не допускается к защите")
3) решение выпускающей кафедры о ______________________________________
(указать наименование кафедры,
______________________________________________________________________;
рекомендуется или не рекомендуется к публичной защите диссертации (проекта))
4) рецензия на магистерскую диссертацию (проект) с оценкой ________________
_____________________________________________________________________;
(указывается оценка рецензента)
5) неофициальные отзывы_______________________________________________
После сообщения о выполнении магистерской диссертации (проекта) в течение
_____ минут магистранту были заданы следующие вопросы:
1. ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии и заданный вопрос)
2. ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии и заданный вопрос)
Общая характеристика ответов магистранта на заданные ему вопросы
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
В ходе защиты магистерской диссертации (проекта) магистрант показал
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(оценка уровня знаний)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Признать, что магистрант выполнил и защитил магистерскую диссертацию (проекта)
с оценкой ______________________________________________________________
(оценка по балльно-рейтинговой буквенной системе оценки знаний)
Особые мнения членов комиссии
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Председатель __________________________________________ (подпись)
Члены комиссии _______________________________________ (подпись)
______________________________________________________ (подпись)
______________________________________________________ (подпись)
Секретарь ____________________________________________ (подпись)
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 5
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ № ____
заседания Государственной аттестационной комиссии по защите магистерской диссертации (проекта)
"___" _________ 20__ г. с ____ час.____ мин. до ____ час._____ мин.
о присуждении степени "магистр"
Присутствовали:
Председатель ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены: _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Магистрант _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), образовательная программа)
Сдал комплексный экзамен и защитил магистерскую диссертацию (проект)
с оценками: _____________________________________________________________
(комплексный экзамен, магистерская диссертация (проект), оценка по балльно-
________________________________________________________________________
рейтинговой буквенной системе оценки знаний, дата сдачи)
Признать, что магистрант сдал комплексный экзамен и защитил магистерскую диссертацию (проект).
Присудить магистранту___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) степень "магистр"
_______________________________________________________________________
по образовательной программе
_______________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы)
Особые мнения членов комиссии
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Выдать диплом о послевузовском образовании.
Председатель ____________________________ (подпись)
Члены комиссии _________________________ (подпись)
________________________________________ (подпись)
________________________________________ (подпись)
Секретарь _______________________________ (подпись)
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 6
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Таблица 1
Результаты сдачи комплексного экзамена за_______ год
образовательная программа ____________________________________________
наименование ВУЗа __________________________________________________
Форма итоговой аттестации
Количество обучающихся, допущенных к итоговой аттестации
Количество обучающихся, сдававших итоговую аттестацию
Из них сдали на оценку
Средний балл
Не явка
% качества
%успеваемости от сдававших
Отлично
Хорошо
Удовлетворительно
Неудовлетворительно
Комплексный экзамен
Таблица 2
Результаты защиты магистерской диссертации (проекта) за_______ год
образовательная программа_____________________________________
наименование ВУЗа____________________________________________
Форма итоговой аттестации
Количество обучающихся, допущенных к итоговой аттестации
Количество обучающихся, сдававших итоговую аттестацию
Из них сдали на оценку
Средний балл
Не явка
% качества
% успеваемости от сдававших
Отлично
Хорошо
Удовлетворительно
Неудовлетворительно
Защита диссертации (проекта)
Таблица 3
Общие результаты итоговой аттестации выпускников за _______ год
наименование ВУЗа _________________________________________
образовательная программа ___________________________________
Количество обучающихся, допущенных к итоговой аттестации
Количество неявок к итоговой аттестации
Количество сдавших итоговую аттестацию
Из них сдали на оценку
Средний балл
Только отлично
Только отлично и хорошо
Смешанные оценки
Только удовлетворительно
Получили оценку неудовлетворительно
Таблица 4
Сравнительный анализ выпуска
Показатели
Предыдущий период
Отчетный период
% качества
% успеваемости
Средний балл