Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 29 шiлдедегi № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 тамызда № 28961 болып тіркелді
"Телерадио хабарларын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 12-1) және 12-2) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Міндетті теле-, радиоарналар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 171 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18861 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Телерадио хабарларын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 12-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Міндетті теле-, радиоарналар тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 172 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18859 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Телерадио хабарларын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 12-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің міндетін атқарушы
С. Егізбаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 29 шілдедегі
№ 287 бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2019 жылғы 17 маусымдағы
№ 171 бұйрығымен
бекітілген
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесі
Теле-, радиоарналардың атауы
Тарату аумағы
1
2
3
1
"QAZAQSTAN"
Қазақстан Республикасы
2
"Хабар"
3
"Хабар 24"
4
"BALAPAN"
5
"ABAI TV"
6
"QAZSPORT"
7
"Kazakh TV"
8
"МИР"
9
"Астана"
10
"Almaty"
11
"Первый канал Евразия"
12
"КТК"
13
"31 канал"
14
"Седьмой канал"
15
"El arna"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 29 шілдедегі
№ 287 бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2019 жылғы 17 маусымдағы
№ 172 бұйрығымен
бекітілген
Ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесі
Ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың атауы
Хабар тарату жүзеге асырылатын әкімшілік аумақтық бірлік

О внесении изменений в некоторые приказы Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 29 июля 2022 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2022 года № 28961
В соответствии с подпунктами 12-1) и 12-2) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О телерадиовещании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 171 "Об утверждении перечня обязательных теле-, радиоканалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18861) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12-1) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О телерадиовещании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Перечень обязательных теле-, радиоканалов, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 172 "Об утверждении перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18859) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12-2) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О телерадиовещании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
С. Егізбаев
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 29 июля 2022 года № 287
Утвержден
приказом Министра
информации и общественного
развития Республики Казахстан
от 17 июня 2019 года № 171
Перечень обязательных теле-, радиоканалов
Наименование теле-, радиоканалов
Территория распространения
1
2
3
1
"QAZAQSTAN"
Республика Казахстан
2
"Хабар"
3
"Хабар 24"
4
"BALAPAN"
5
"ABAI TV"
6
"QAZSPORT"
7
"Kazakh TV"
8
"МИР"
9
"Астана"
10
"Almaty"
11
"Первый канал Евразия"
12
"КТК"
13
"31 канал"
14
"Седьмой канал"
15
"El arna"
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности министр
информации и общественного
развития Республики Казахстан
от 29 июля 2022 года № 287
Утвержден
приказом Министра информации
и общественного развития
Республики Казахстан
от 17 июня 2019 года № 172
Перечень теле-, радиоканалов свободного доступа,
распространяемых национальным оператором
Наименование теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором
Административная территориальная единица, на которой осуществляется вещание
1
2
3