Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № 411 "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылатын білім беру бағдарламаларының тізбесін бекіту туралы" және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрі міндетін атқарушысының 2021 жылғы 17 қыркүйектегі № 456 "Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 тамызда № 29045 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылатын білім беру бағдарламаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № 411 бұйрығында: (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24092 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылатын білім беру бағдарламаларының тізбесінде:
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
"7М12302 - Өрт қауіпсіздігі" (ғылыми-педагогикалық бағыт)
Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс магистрі
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 6-1 және 6-2-жолдармен толықтырылсын:
"
6-1
"7М12304 - Төтенше жағдайларда қорғау" (ғылыми-педагогикалық бағыт)
Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс магистрі
6-2
"7М12305 - Төтенше жағдайларда қорғау" (бейінді бағыт)
Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс магистрі
";
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
"8D12302 - Өрт қауіпсіздігі" (ғылыми-педагогикалық бағыт)
Философия докторы (PhD) / Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс докторы
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 8, 9 және 10-жолдармен толықтырылсын:
"
8
"8D12303 - Өрт қауіпсіздігі" (бейінді бағыт)
Бейіні бойынша доктор / Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс докторы
9
"8D12304 - Төтенше жағдайларда қорғау" (ғылыми-педагогикалық бағыт)
Философии докторы (PhD)/Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс докторы
10

О внесении изменений и дополнений в приказы Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 411 "Об утверждении перечня образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" и исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 17 сентября 2021 года № 456 "Об утверждении правил приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, реализующее образовательные программы послевузовского образования"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 августа 2022 года № 29045
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказе Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 411 "Об утверждении перечня образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24092):
в перечне образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5
"7М12302 - Пожарная безопасность" (научно-педагогическое направление)
Магистр национальной безопасности и военного дела
";
дополнить строками, порядковые номера 6-1 и 6-2, следующего содержания:
"
6-1
"7М12304 - Защита в чрезвычайных ситуациях" (научно-педагогическое направление)
Магистр национальной безопасности и военного дела
6-2
"7М12305 - Защита в чрезвычайных ситуациях" (профильное направление)
Магистр национальной безопасности и военного дела
";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
"8D12302 - Пожарная безопасность" (научно-педагогическое направление)
Доктор философии (PhD)/доктор национальной безопасности и военного дела
";
дополнить строками, порядковые номера 8, 9 и 10, следующего содержания:
"
8
"8D12303 - Пожарная безопасность" (профильное направление)
Доктор по профилю/доктор национальной безопасности и военного дела
9
"8D12304 - Защита в чрезвычайных ситуациях" (научно-педагогическое направление)
Доктор философии (PhD)/доктор национальной безопасности и военного дела
10

"8D12305 - Төтенше жағдайларда қорғау" (бейінді бағыт)
Бейіні бойынша доктор / Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс докторы
";
2) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрі міндетін ақтарушысының 2021 жылғы 17 қыркүйектегі № 456 "Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24495 болып тіркелген):
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. ТЖМ арнаулы оқу орнының магистратурасына жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын меңгерген және азаматтық қорғау органдарында кемінде бір жыл практикалық жұмыс өтілі бар кандидаттар оқуға қабылданады.".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин

"8D12305 - Защита в чрезвычайных ситуациях" (профильное направление)
Доктор по профилю/доктор национальной безопасности и военного дела
";
2) в приказе исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 17 сентября 2021 года № 456 "Об утверждении правил приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, реализующее образовательные программы послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24495):
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В магистратуру специального учебного заведения МЧС принимаются кандидаты на учебу, освоившие образовательные программы высшего образования и имеющие стаж практической работы в органах гражданской защиты не менее одного года.".
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин