"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдар қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 379 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2022 жылғы 11 тамыздағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 тамызда № 29098 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 230 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.06.2023 № 230 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдар қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 379 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17467 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдар қызметінің қағидаларында:
2-тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2), 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектігі бар балаларға (бұдан әрі – балалар);
2) тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балаларға (бұдан әрі – ТҚА бұзылған балалар);
3) психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға (бұдан әрі – он сегіз жастан асқан адамдар);
4) бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға (бұдан әрі – мүгедектігі бар адамдар);";
5-тармақтың екінші және үшінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"өз бетінше тұруды сүйемелдеу қызметтерін ұсыну туралы шешім қабылданған он сегіз жастағы адамдарға, мүгедектігі бар адамдарға, қарттарға арналған, жоба қуаты 6-дан 30-ға дейінгі орындары бар өз бетінше тұруды сүйемелдеу бөлімшілері (бұдан әрі – Бөлімше);
созылмалы үдемелі аурулар жағдайындағы немесе терминалдық (соңғы) сатыдағы он сегіз жастан асқан адамдарды, мүгедектігі бар адамдарды, қарттарды үздіксіз бақылауға арналған паллиативті көмек палаталары (бөлімшелері);";
6-тармақта:
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
""Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес өздерінің ата-аналарын, жұбайын (зайыбын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбек етуге қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы (зайыбы) жоқ немесе объективті себептер бойынша (бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуына, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына, психикалық денсаулық орталығында есепте тұруына немесе елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне, қосымша жұбайы (зайыбы) үшін – егде жаста болуына байланысты) оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз етпейтін еңбек етуге қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы (зайыбы) бар, өзіне-өзі қызмет көрсете алмайтын және денсаулық жағдайына байланысты стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж мүгедектігі бар адамдар;";
5) тармақшаның екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүгедектігі бар адамдар мен қарттардың стационарлық үлгідегі ұйымдарда тұруына:";
11-тармақта:
1) тармақшаның жетінші, сегізінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық журналда мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасының мерзімі өткен кезекте тұрған және электрондық журналда қайта куәландырудан өткен қызмет алушылардың өтініштері алдыңғы кезектің сақталуын ескере отырып (стационарлық үлгідегі ұйымдарда арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы болған кезде) порталда тіркеледі.
Он сегіз жасқа толған және стационарлық үлгідегі ұйымдарда тұратын жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және (немесе) он сегіз жастан асқан адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін стационарлық үлгідегі ұйымға кезектен тыс қабылданады.";
2) тармақшаның үшінші бөлігінде:
алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндікөшірме (қарттар үшін абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы бар болса);";
оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылар үшін – көрсетілген адамдардың мәртебесін растайтын куәліктің немесе өзге құжаттың көшірмесі;";
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басты куәландыратын құжаттың, мүгедектік туралы анықтаманың, зейнетақы куәлігінің, Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылардың мәртебесін растайтын куәліктің немесе өзге құжаттың, зейнетақы немесе әлеуметтік жәрдемақылар алуға арналған жеке кітапшаның түпнұсқалары тұратын адамның жазбаша келісімімен стационарлық үлгідегі ұйым әкімшілігінде сақталады.";
алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 379 "Об утверждении Правил деятельности организаций, оказывающих специальные социальные услуги"
Приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 августа 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 августа 2022 года № 29098. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 230.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.06.2023 № 230 (вводится в действие с 01.07.2023).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 379 "Об утверждении Правил деятельности организаций, оказывающих специальные социальные услуги" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17467) следующие изменения и дополнения:
в Правилах деятельности организаций, оказывающих специальные социальные услуги, утвержденных указанным приказом:
подпункты 1), 2), 3) и 4) части первой пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) детям с инвалидностью с психоневрологическими патологиями (далее – дети),
2) детям с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата (далее – дети с нарушениями ОДА),
3) лицам с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями (далее – лица старше восемнадцати лет),
4) лицам с инвалидностью первой и второй групп (далее – лица с инвалидностью),";
абзац второй и третий пункта 5 изложить в следующей редакции:
"отделение самостоятельного сопровождаемого проживания проектной мощностью от 6 до 30 мест (далее – Отделение) для лиц старше восемнадцати лет, лиц с инвалидностью, престарелых в отношении которых принято решение о предоставлении услуг самостоятельного сопровождаемого проживания;
палаты (отделения) паллиативной помощи для непрерывного наблюдения за лицами старше восемнадцати лет, лицами с инвалидностью, престарелыми, находящимися в состоянии хронических прогрессирующих заболеваний или в терминальной (конечной) стадии заболевания;";
в пункте 6:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) лиц с инвалидностью, не способных самостоятельно себя обслуживать и нуждающихся по состоянию здоровья в оказании специальных социальных услуг в условиях стационара, не имеющих трудоспособных совершеннолетних детей, супруга(гу),обязанных в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" (далее – Кодекс) содержать своих нетрудоспособных нуждающихся в помощи родителей, супруга(гу) и заботиться о них, или имеющих трудоспособных совершеннолетних детей, супруга(гу), которые по объективным причинам не обеспечивают им постоянную помощь и уход (имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы, состоят на учете в центре психического здоровья или выехали на постоянное местожительство за пределы страны, дополнительно для супруга(ги) – нахождение в преклонном возрасте);";
часть вторую подпункта 5) изложить в следующей редакции:
"Медицинскими противопоказаниями к проживанию в организации стационарного типа для лиц с инвалидностью и престарелых являются наличие:";
в пункте 11:
часть седьмую, восьмую подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"Заявления получателей услуг, стоящих электронном журнале на очередь с истекшим сроком индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью и прошедших переосвидетельствование в электронном журнале, регистрируется на портале с учетом сохранения предыдущей очереди (при наличии индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью на предоставление специальных социальных услуг в организации стационарного типа).
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей достигшие восемнадцатилетнего возраста и проживающие в организации стационарного типа принимаются в организацию стационарного типа, предоставляющую специальные социальные услуги престарелым, лицам с инвалидностью и (или) лицам старше восемнадцати лет вне очереди.";
в части третьей подпункта 2):
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"копия выписки из индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (для престарелых при наличии индивидуальной программы абилитации и реабилитации);";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"для ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, а также ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" – копии удостоверения или иного документа, подтверждающего статус указанных лиц;";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Оригиналы документа, удостоверяющего личность, справки об инвалидности, пенсионного удостоверения, удостоверение или иного документа, подтверждающего статус ветерана Великой Отечественной войны, ветерана боевых действий на территории других государств, а также ветерана, приравненного по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", лицевой книжки на получение пенсий или социальных пособий хранятся у администрации организации стационарного типа с письменного согласия проживающего лица.";
часть шестую изложить в следующей редакции:

"Адам бір стационарлық үлгідегі ұйымнан басқа стационарлық үлгідегі ұйымға өткен (ауысқан) кезде онымен бірге қызмет алушының жеке ісі, ондағы құжаттардың тізімдемесімен қабылдау-тапсыру актісі бойынша беріледі. Қызмет алушының жеке ісіне оны шығару туралы бұйрықтың көшірмесі, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша жеке жоспары (бұдан әрі – жеке жоспар), осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша жоспарын орындау (мониторингі) жөніндегі журнал (бұдан әрі – Мониторинг журналы) қоса беріледі;";
3) тармақшаның екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызмет алушылардың жеке қажеттіліктерін бағалау негізінде мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасын ескере отырып, стационарлық үлгідегі ұйымның әлеуметтік жұмыскерлері, дәрігерлері, педагогтері және басқа да мамандары (бұдан әрі – стационарлық үлгідегі ұйым мамандары) әрбір қызмет алушының әрқайсысына бір жылға дейінгі мерзімге жеке жоспар әзірлейді.";
13-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдар мынадай адамдардың тәуліктің күндізгі уақытында (бір күнде төрт сағаттан он сағатқа дейін), оңалту орталықтарында түнде болуын қамтамасыз етумен (қызмет алушы басқа елді мекенде тұрған жағдайда және (немесе) ТҚА бұзылған мүгедектігі бар адамдар үшін жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған:";
2) тармақшада:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"жартылай стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж ТҚА бұзылған мүгедектігі бар адамдар, оның ішінде бір жарым жастан ТҚА бұзылған балалар (бұдан әрі – ТҚА бұзылған мүгедектігі бар адамдар мен балалар).";
екінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жартылай стационарлық үлгідегі ұйымдарда ТҚА бұзылған мүгедектігі бар адамдар мен балалардың тұруына:";
4) тармақшаның бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мүгедектігі бар адамдар және "Зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңда белгіленген зейнеткерлік жасқа толған, өзіне-өзі күтім көрсете алмайтын және денсаулық жағдайына байланысты жартылай стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж қарттар.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Қызмет алушыларға арнаулы әлеуметтік қызметтер, оңалту жөніндегі іс-шаралар олардың денсаулық жағдайын, жасын, жеке даму деңгейін, әлеуметтендіру, мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасының (бар болса) мазмұнын, қызмет алушының жеке қажеттіліктері негізінде әзірленген жеке жұмыс жоспарын ескере отырып жүзеге асырылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Уақытша болуға арналған оңалту орталықтарында оңалту іс-шараларын үздіксіз жүргізу мақсатында басқа қаладан келген қызмет алушылардың және (немесе) ТҚА бұзылған мүгедектігі бар адамдар үшін жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түнде болуына жағдай жасалады.";
21-тармақта:
1) тармақшада:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық журналды порталда жартылай стационарлық үлгідегі ұйым осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізеді.";
жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасының мерзімі өткен кезекке электрондық журналда тұрған және электрондық журналда қайта куәландырудан өткен қызметтер алушылардың өтініштері алдыңғы кезектің сақталуын ескере отырып (жартылай стационарлық үлгідегі ұйымда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы болған кезде) порталда тіркеледі.";
2) тармақшада:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызмет алушы жартылай стационарлық үлгідегі ұйымға түскен кезде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке іс қалыптастырылады, ал жеке ісі болған жағдайда – оны жүргізу жалғастырылады.";
үшінші бөлігінде:
алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндікөшірме (қарттар үшін абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы бар болса);";
тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылар үшін – көрсетілген адамдардың мәртебесін растайтын куәліктің немесе өзге құжаттың көшірмесі;";
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Адам бір жартылай стационарлық үлгідегі ұйымнан басқа жартылай стационарлық үлгідегі ұйымға өткен (ауысқан) кезде онымен бірге қызмет алушының жеке ісі, ондағы құжаттардың тізімдемесімен қабылдау-тапсыру актісі бойынша беріледі. Қызмет алушының жеке ісіне оны шығару туралы бұйрықтың көшірмесі, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке жоспар, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мониторинг журналы қоса беріледі;";
3) тармақшаның екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызмет алушылардың жеке қажеттіліктерін бағалау негізінде мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасын ескере отырып, жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның мамандары күндіз болуға арналған жартылай стационарлық үлгідегі ұйымда болатын әрбір қызмет алушыға бір жылдан аспайтын мерзімге, ал уақытша болуға арналған жартылай стационарлық үлгідегі ұйымда болатын қызмет алушыға болу кезеңіндегі мерзімге жеке жоспарды әзірлейді.";
23-тармақта:
2) тармақшаның бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"өздігінен жүріп-тұруының және өзіне-өзі қызмет көрсетудің бірінші және екінші деңгейде шектелуіне әкелген ТҚА айқын немесе едәуір (өрескел) бұзылған мүгедектігі бар балалар.";

"При переходе (переводе) лица из одной организации стационарного типа в другую организацию стационарного типа вместе с ним передается личное дело получателя услуг по акту приема-передачи с описью имеющихся в нем документов. К личному делу получателя услуг прилагается копия приказа об его отчислении, индивидуальный план по оказанию специальных социальных услуг согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – индивидуальный план), журнал по выполнению (мониторингу) индивидуального плана по оказанию специальных социальных услуг согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – Журнал мониторинга).";
часть вторую подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"На основе оценки индивидуальных потребностей получателей услуг, с учетом индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью социальными работниками, врачами, педагогами и другими специалистами организации стационарного типа (далее – специалисты организации стационарного типа) на каждого получателя услуг сроком на один год разрабатывается индивидуальный план.";
в пункте 13:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"13. Организации полустационарного типа предназначены для оказания специальных социальных услуг в дневное время суток (от четырех до десяти часов в день) с обеспечением в реабилитационных центрах (в случае проживания получателя услуг в другом населенном пункте и (или) по решению местных исполнительных органов для лиц с инвалидностью, имеющих нарушения ОДА) ночного пребывания:";
в подпункте 2):
часть первую изложить в следующей редакции:
"2) для лиц с инвалидностью с нарушениями ОДА, в том числе детей с нарушениями ОДА от полтора лет, нуждающихся в оказании специальных социальных услуг в условиях полустационара (далее – лица с инвалидностью и дети с нарушениями ОДА).";
абзац первый части второй изложить в следующей редакции:
"Медицинскими противопоказаниями к пребыванию лиц с инвалидностью и детей с нарушениями ОДА в организации полустационарного типа являются наличие:";
часть первую подпункта 4) изложить в следующей редакции:
"4) для лиц с инвалидностью и престарелых лиц, достигших пенсионного возраста, установленного Законом "О пенсионном обеспечении", не способных самостоятельно себя обслуживать и нуждающихся по состоянию здоровья в оказании специальных социальных услуг в условиях полустационара.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Специальные социальные услуги, мероприятия по реабилитации получателей услуг осуществляются с учетом состояния их здоровья, возраста, уровня личностного развития, социализации, содержания индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (при наличии) и разработанного индивидуального плана с учетом индивидуальных потребностей получателя услуг.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"С целью непрерывности оказания реабилитационных мероприятий в реабилитационных центрах, предназначенных для временного пребывания, создаются условия для ночного пребывания иногородних получателей услуг и (или) по решению местных исполнительных органов для лиц с инвалидностью, имеющих нарушения ОДА.";
в пункте 21:
в подпункте 1):
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Электронный журнал ведется организацией полустационарного типа на портале по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Заявления получателей услуг, стоящих электронном журнале на очередь с истекшим сроком индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью и прошедших переосвидетельствование в электронном журнале, регистрируется на портале с учетом сохранения предыдущей очереди (при наличии индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью на предоставление специальных социальных услуг в организации полустационарного типа).";
в подпункте 2):
часть вторую изложить в следующей редакции:
"При поступлении получателя услуг в организацию полустационарного типа формируется личное дело получателей услуг по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а в случае наличия личного дела – продолжается его ведение.";
в части третьей:
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"копия выписки из индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (для престарелых при наличии индивидуальной программы абилитации и реабилитации);";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"для ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, а также ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" – копии удостоверения или иного документа, подтверждающего статус указанных лиц;";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"При переходе (переводе) лица из одной организации полустационарного типа в другую организацию полустационарного типа вместе с ним передается личное дело получателя услуг по акту приема-передачи с описью имеющихся в нем документов. К личному делу получателя услуг прилагается копия приказа об его отчислении, индивидуальный план согласно приложению 4 к настоящим Правилам, Журнал мониторинга согласно приложению 5 к настоящим Правилам;";
часть вторую подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"На основе оценки индивидуальных потребностей получателей услуг с учетом индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью специалистами организации полустационарного типа разрабатывается индивидуальный план на каждого получателя услуг, пребывающего в организации полустационарного типа, предназначенного для длительного пребывания сроком на один год, а на получателя услуг, пребывающего в организации полустационарного типа, предназначенного для временного пребывания – сроком на период пребывания.";
в пункте 23:
часть первую подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"детям с инвалидностью с выраженными или значительно (грубо) выраженными нарушениями ОДА, приведшими к ограничению самостоятельного передвижения и самообслуживания второй и третьей степени.";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:

4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Кодекске сәйкес өздерінің ата-аналарын, жұбайын (зайыбын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбек етуге қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы (зайыбы) жоқ немесе объективті себептер бойынша (бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуына, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына, психикалық денсаулық орталығында есепте тұруына немесе елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне немесе басқа елді мекенде тұруына, қосымша жұбайы (зайыбы) үшін – егде жаста болуына байланысты) оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз етпейтін еңбек етуге қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы (зайыбы) бар, өзіне-өзі қызмет көрсете алмайтын және денсаулық жағдайына байланысты үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж мүгедектігі бар адамдар;";
26-тармақта:
1) тармақшада:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық журналды порталда үйде қызмет көрсету ұйымы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізеді.";
жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасының мерзімі өткен электрондық журналда кезекке тұрған және электрондық журналда қайта куәландырудан өткен қызметтер алушылардың өтініштері алдыңғы кезектің сақталуын ескере отырып (үйде қызмет көрсету ұйымында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы болған кезде) порталда тіркеледі;";
2) тармақшада:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызмет алушы үйде қызмет көрсету ұйымына түскен кезде қызмет алушылардың жеке ісі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады, ал жеке ісі болған жағдайда – оны жүргізу жалғастырылады.";
үшінщі бөлігінде:
алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме (қарттар үшін абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы бар болса);";
тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылар үшін – көрсетілген адамдардың мәртебесін растайтын куәліктің немесе өзге құжаттың көшірмесі;";
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызмет алушы бір үйде қызмет көрсету ұйымынан басқа ұйымға өткен (ауысқан) кезде онымен бірге қызмет алушының жеке ісі істегі құжаттардың тізімдемесімен қабылдау-тапсыру актісі бойынша қоса беріледі. Қызмет алушының жеке ісіне оны шығару туралы бұйрықтың көшірмесі, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке жоспар, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мониторинг журналы қоса беріледі;";
3) тармақшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке жоспардың іс-шаралары арнаулы әлеуметтік қызметтер түрінің әрқайсысы бойынша бөлек көрсетіледі және қызмет алушының жақсы жақтарын іздеуге және жандандыруға, позитивті ресурстарды анықтауға және өзіндік әлеуметтік орта дағдыларын қалпына келтіруге немесе қалыптастыруға бағытталған.";
35-тармақта:
2) тармақшаның екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық тіркеу журналын порталда уақытша болу ұйымы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізеді.";
3) тармақшада:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызмет алушы уақытша болу ұйымына түскен кезде (тәулік бойы тұрақты немесе уақытша тұруға арналған (бір жылға дейін) қызмет алушылардың жеке ісі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады, ал жеке ісі болған жағдайда – оны жүргізу жалғастырылады.";
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызмет алушы бір уақытша болу ұйымынан екінші уақытша болу ұйымына өткен (ауысқан) кезде қызмет алушының жеке ісі істегі құжаттардың тізімдемесімен қабылдау-тапсыру актісі бойынша бірге беріледі. Қызмет алушының жеке ісіне оны шығару туралы бұйрықтың көшірмесі, ресоциализация туралы шарты, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке жоспар, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мониторинг журналы қоса беріледі.";
мынадай редакциядағы 4) және 5) тармақшамен толықтырылсын:

"4) лицам с инвалидностью, не способным самостоятельно себя обслуживать и нуждающимся по состоянию здоровья в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, не имеющим трудоспособных совершеннолетних детей, супруга(гу), обязанных в соответствии с Кодексом содержать своих нетрудоспособных нуждающихся в помощи родителей, супруга(гу) и заботиться о них, или имеющим трудоспособных совершеннолетних детей, супруга(гу), которые по объективным причинам не обеспечивают им постоянную помощь и уход (имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы, состоят на учете в центр психического здоровья или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте, дополнительно для супруга(ги) – нахождение в преклонном возрасте);";
в пункте 26:
в подпункте 1):
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Электронный журнал ведется организацией надомного обслуживания на портале по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Заявления получателей услуг, стоящих в электронном журнале на очередь с истекшим сроком индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью и прошедших переосвидетельствование в электронном журнале, регистрируется на портале с учетом сохранения предыдущей очереди (при наличии индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью на предоставление специальных социальных услуг в организации надомного обслуживания);";
в подпункте 2):
часть вторую изложить в следующей редакции:
"При поступлении получателя услуг в организацию надомного обслуживания формируется личное дело получателей услуг по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а в случае наличия личного дела – продолжается его ведение.";
в части третьей:
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"копия выписки из индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (для престарелых при наличии индивидуальной программы абилитации и реабилитации);";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"для ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, а также ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" – копии удостоверения или иного документа, подтверждающего статус указанных лиц;";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"При переходе (переводе) лица из одной организации надомного обслуживания в другую организацию вместе с ним передается личное дело получателя услуг по акту приема-передачи с описью имеющихся в нем документов. К личному делу получателя услуг прилагается копия приказа об его отчислении, индивидуальный план согласно приложению 4 к настоящим Правилам, Журнал мониторинга согласно приложению 5 к настоящим Правилам;";
часть четвертую подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"Мероприятия индивидуального плана указываются раздельно по каждому из виду специальных социальных услуг и направлены на поиск и активизацию сильных сторон получателя услуг, выявление позитивных ресурсов и восстановление или формирование навыков самостоятельного социального окружения.";
в пункте 35:
часть вторую подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"Электронный журнал ведется организацией временного пребывания на портале по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
в подпункте 3):
часть вторую изложить в следующей редакции:
"При поступлении получателя услуг в организацию временного пребывания формируется личное дело получателей услуг по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а в случае наличия личного дела – продолжается его ведение.";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"При переходе (переводе) лица из одной организации временного пребывания в другую организацию временного пребывания вместе с ним передается личное дело получателя услуг по акту приема-передачи с описью имеющихся в нем документов. К личному делу получателя услуг прилагается копия приказа об его отчислении, договора о ресоциализации, индивидуальный план согласно приложению 4 к настоящим Правилам, Журнал мониторинга согласно приложению 5 к настоящим Правилам.";
дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:

"4) жеке жоспар.
Қызмет алушылардың жеке қажеттіліктерін бағалау негізінде уақытша болу ұйымының әлеуметтік жұмыскерлері, дәрігерлері, психологтары және басқа да мамандары әрбір қызмет алушының әрқайсысына бір жылға дейінгі мерзімге жеке жоспар әзірлейді.
Қызмет алушылардың жеке жоспарлары қызмет алушылар уақытша болу ұйымына түскен күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде немесе алдыңғы жеке жоспардың қолданылу мерзімі аяқталған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде әзірленеді, кейінгі екі жұмыс күні ішінде толтырылады және уақытша болу ұйымның басшысы бекітеді.
Жеке жоспардың іс-шаралары арнаулы әлеуметтік қызметтер түрінің әрқайсысы бойынша бөлек көрсетіледі және туындаған әлеуметтік проблемаларды еңсеруге және өзіндік әлеуметтік орта дағдыларын қалпына келтіруге немесе қалыптастыруға бағытталған.
Әрбір көрсетілген іс-шара іске асыру мерзімін (апта, ай, тоқсан) қамтиды. Іс-шараны орындау бойынша жұмыстың көрсетілген кезеңі нақты мерзімдер арқылы жеке жоспарда көрсетіледі.
Уақытша болу ұйымының мамандары мониторинг қорытындысы бойынша қызмет алушылардың жеке жоспарларын түзетеді;
5) мониторинг журналы.
Қызмет алушылардың жағдайындағы өзгерістерді қадағалау және кейіннен онымен жұмыс жүргізуге арналған іс-шараларды түзету үшін қызмет алушының жеке жоспарына мониторинг жүргізіледі. Жеке жоспарға енгізілген іс-шаралардың сапалы орындалуына мониторингті уақытша болу ұйымның әлеуметтік жұмыс жөніндегі маманы тоқсанына бір реттен жиі емес тәртіпте жүзеге асырады.
Қызмет алушылардың жағдайындағы өзгерістерді уақытша болу ұйымының мамандары тоқсан сайын қарауға тиіс.
Өткізілген іс-шараларды және тоқсан сайынғы мониторинг қорытындыларын уақытша болу ұйымның мамандары Мониторинг журналында көрсетеді. Мәліметтер Мониторинг журналына тоқсан сайын, жеке жоспарға жүргізілген мониторингтен кейін бір жұмыс күні ішінде енгізіледі.
Мониторинг журналы әрбір қызмет алушыға жеке-жеке жүргізіледі.
Қызмет алушының жағдайындағы позитивті өзгерістер туралы белгі жеке жоспарда жоспарланған әрбір іс-шара бойынша жасалады.
Жүргізілген іс-шаралардан кейін қызмет алушылардың жағдайында өзгерістер болмаса, бұл туралы белгі қойылады.
Қызмет алушылардың жағдайында өзгерістер болған жағдайда, Мониторинг журналына белгілер ай сайын енгізіледі.
Жеке жоспарды түзету кезінде Мониторинг журналында қандай қызметтің түрі қайта қаралуға жататыны көрсетіледі, сондай-ақ қызмет алушының жағдайын жақсартуға бағытталған кейінгі іс-шараларды әзірлеу үшін ұсынымдар көрсетіледі.
Жыл қорытындысы бойынша Мониторинг журналы мен жеке жоспар қызмет алушының әрқайсысына бөлек жеке папкада бірге тігіледі.";

"4) индивидуальный план.
На основе оценки индивидуальных потребностей получателей услуг социальными работниками, врачами, психологами и другими специалистами организации временного пребывания на каждого получателя услуги сроком на один год разрабатывается индивидуальный план.
Индивидуальные планы получателей услуг разрабатываются после наблюдения специалистами организации временного пребывания за получателями услуг в течение пяти календарных дней со дня поступления в организацию временного пребывания или в течение одного рабочего дня со дня окончания срока действия предыдущего индивидуального плана, заполняются в течение последующих двух рабочих дней и утверждаются руководителем организации временного пребывания.
Мероприятия индивидуального плана указываются раздельно по каждому виду специальных социальных услуг и направлены на преодоления возникших социальных проблем и восстановление или формирование навыков самостоятельного социального окружения.
Каждое указанное мероприятие содержит сроки реализации (неделя, месяц, квартал). Указанный период работы по выполнению мероприятия отражается в индивидуальном плане через конкретные сроки.
Специалисты организации временного пребывания по итогам мониторинга корректируют индивидуальные планы получателей услуг;
5) журнал мониторинга.
Мониторинг индивидуального плана получателя услуг ведется для отслеживания изменений в состоянии получателей услуг и корректировке мероприятий для последующей работы с ним. Мониторинг за качественным исполнением внесенных в индивидуальный план мероприятий осуществляет специалист по социальной работе организации временного пребывания не реже одного раза в квартал.
Изменения в состоянии получателей услуг подлежат ежеквартальному рассмотрению специалистами организации временного пребывания.
Проведенные мероприятия и итоги ежеквартального мониторинга специалисты организации временного пребывания отражают в Журнале мониторинга. Сведения в Журнал мониторинга вносятся ежеквартально после проведенного мониторинга индивидуального плана в течение одного рабочего дня.
Журнал мониторинга ведется отдельно на каждого получателя услуг.
Отметка о позитивных изменениях в состоянии получателя услуг делается по каждому мероприятию, запланированному в индивидуальном плане.
При отсутствии изменении в состоянии получателей услуг после проведенных мероприятий, об этом делается отметка.
При изменениях в состоянии получателей услуг отметки в Журнал мониторинга вносятся ежемесячно.
При корректировке индивидуального плана в Журнале мониторинга указывается вид услуги, который подлежит пересмотру, а также указываются рекомендации для разработки дальнейших мероприятий, направленных на улучшение состояния получателя услуги.
По итогам года Журнал мониторинга и индивидуальный план подшиваются совместно в отдельную папку на каждого получателя услуг.";

1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызметтер саясатын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Н.Е. Сағындықоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін атқарушы
А. Сарбасов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
2022 жылғы
11 тамыздағы
№ 308
Бұйрыққа 1-қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсететін ұйымдар қызметінің
қағидаларына
1-қосымша
Стационарлық үлгідегі ұйымдардағы персоналдың ең төмен штат нормативтері
Лауазым атауы
Қызмет алушылардың саны

приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к указанным Правилам, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития политики социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сагиндыкову Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
А. Сарбасов
СОГЛАСОВАН
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство просвещения
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 11 августа 2022 года № 308
Приложение 1
к Правилам деятельности
организаций, оказывающих
специальные социальные
услуги
Минимальные штатные нормативы персонала в организациях стационарного типа
Наименование должности
Количество получателей услуг

1 – стационарлық үлгідегі ұйымдардың жанынан құрылған жоба қуаты 6-дан 30-ға дейін өз бетінше тұруды сүйемелдеу бөлімшелерінде енгізіледі;
2 – стационарлық үлгідегі балалар психоневрологиялық ұйымдарында енгізіледі;
3 – ТҚА бұзылған балалар үшін стационарлық үлгідегі ұйымдарға енгізіледі;
4 – стационарлық үлгідегі психоневрологиялық ұйымдарға енгізіледі;
5 – қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арналған стационарлық үлгідегі ұйымдарға енгізіледі;
* – оқу топтары "Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 165 бұйрығына сәйкес қалыптастырылады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2355 болып тіркелген).
Жабдықталған мамандандырылған кабинеттер болған кезде ең төмен штат нормативіне енгізілмеген тиісті мамандар қабылданады, алайда бір кабинетке 2 маманнан артық емес.
Қажеттігіне қарай белгіленген лауазымдар еңбекақы төлеу қоры шегінде бірін-бірі алмастырады.
Басшы қызметкерлер мен қызмет көрсетуші-шаруашылық персоналды ұстау бойынша шығыстар 1 бірлік қызметтің құнын есептеуге қосылмаған.
Стационарлық үлгідегі мекемелерде қызметтік автокөлік құралдарының лимиті мынадай көлемде белгіленеді:
бір жеңіл автомобиль;
екі санитариялық автомобиль;
бір жолаушылар автобусы (100 немесе одан көп қызмет алушы болған кезде);
бір автокөлік құралы (350 немесе одан көп қызмет алушы болған кезде);
орталық кәрізге қосылу мүмкіндігі жоқ жерлерде орналасқан стационарлық үлгідегі ұйым үшін айына кем дегенде 200 куб қоқыс шығару көлемі болған кезде қоқыс шығаруға арналған бір автомобиль;
қар, күл шығару, көмірді қазандарға жеткізу және басқа да маусымдық жұмыстарды және басқа да жұмыстарды орындайтын бір трактор;
сыйымдылығы шағын үйлер үшін қызметкерді алушылардың санына сәйкес бір микроавтобус.
Бөлімшеде тұратын мүгедектігі бар адамдарға өзінің лауазымдық өкілеттігі шегінде стационарлық үлгідегі ұйымдардың басқа қызметкерлері тартылады.
2022 жылғы
11 тамыздағы
№ 308
Бұйрыққа 2-қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсететін ұйымдар
қызметінің қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ұйымның ресми атауы
(қазақ тілінде)
Ұйымның ресми атауы
(орыс немесе өзге тілде)
Стационарлық/жартылай стационарлық үлгідегі/ үйде қызмет көрсететін/уақытша болу ұйымында арнаулы әлеуметтік қызметтерді алатын адамдарды және арнаулы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж адамдарды кезекке тіркеудің электрондық журналы
20 __ жылғы "___" ________ басталды
20 __ жылғы "___" ________ аяқталды
Мәртебесі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні, жасы
Жынысы
Үйінің мекенжайы
Телефон номірі
Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасының мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
Түскен күні және бұйрықтың №
Уақытша шығқан күні және бұйрықтың №
Шыққан күні және бұйрықтың №
Шығу себебі
Ауыстырылған күні және бұйрықтың №
Қайда шықты (облыс, қала, аудан)
9
10
11
12
13
14
2022 жылғы
11 тамыздағы
№ 308
Бұйрыққа 3-қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсететін ұйымдар қызметінің
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ұйымның ресми атауы
(қазақ тілінде)
Ұйымның ресми атауы
(орыс немесе өзге тілде)
Қызмет алушының ЖЕКЕ ІСІ № ___________
__________________________________________________
(Жасалған жері)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________________________________________
_________________________________________________________________________
Туған күні (күні, айы, жылы) _____________________________________________
Диагнозы ____________________________________________________________
Ұлты _________________________________________________________________
Түскен күні ___________________________________________________________
Қайдан келді _________________________________________________________
Әлеуметтік мәртебесі __________________________________________________
Ата-аналары туралы мәліметтер (мүгедектігі бар балалар үшін) (тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), туған күні, олардың болмау себебі және оны растайтын құжаттың түрі)
_______________________________________________________
____________________________________________________________________
Үйінің мекенжайы _____________________________________________________
Нөмірленген және тігілген ______________________________________________
________________________________________________________________парақ
(жазбаша)
Ұйымның басшысы ____________________________________ ________________
(Тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), қолы
20 ___ жылға "___" _______________
Мөр орны
2022 жылғы
11 тамыздағы
№ 308
Бұйрыққа 4-қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсететін ұйымдар қызметінің
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Бекітемін:
___________________________
___________________________
(стационарлық/жартылай
стационарлық үлгідегі/үйде
қызмет көрсететін/уақытша болу
ұйым басшысының
тегі, аты, әкесінің)
аты (бар болса) және қолы)
20 ___ жылғы "___" __________
____________________________
(стационарлық/жартылай
стационарлық үлгідегі/үйде
қызмет көрсететін/уақытша
болу ұйымның атауы)
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша жеке жоспары жоспары
Қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________________________
Туған күні және жылы ____________________________________________
Диагнозы _______________________________________________________
Стационарлық/жартылай стационарлық үлгідегі ұйымға/үйде қызмет көрсететін/уақытша
болу ұйымына түскен күні 20__жылғы "___" ______
Қызмет алушыға ____________ бастап _____________ қоса алғанға дейін бақылау жүзеге
асырылды
Жеке жұмыс жоспары ____________ бастап ____________ қоса алғанға дейінгі кезеңге
әзірленді
Қызмет алушының жеке қажеттілігіне сәйкес тағайындалған іс-шаралар (көрсетілетін
қызметтің түрлері мен көлемін көрсету):
Қызмет түрлері
Қызмет көлемі (жеке жүргізілетін іс-шаралардың атауы)
Тағайындауды жүзеге асырған маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
Тағайындау күні
1
әлеуметтік-тұрмыстық
2
әлеуметтік-медициналық
3
әлеуметтік-психологиялық
4
әлеуметтік-педагогикалық
5
әлеуметтік-еңбек
6
әлеуметтік-мәдени
7
әлеуметтік-экономикалық
8
әлеуметтік-құқықтық
Жеке жоспарын қайта қарау күні 20 ___ жылғы "__" _______________________
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман _________ ___________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні)
Психолог* _________ ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні)
Медициналық персонал маманы * _________ ___________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні)
Маман _________ ___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні)
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант ** _________ ______________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні)
* стационар/жартылай стационар/уақытша болу ұйымдарымен толтырылады;
** үйде қызмет көрсету ұйымдарымен толтырылады.
2022 жылғы
11 тамыздағы
№ 308
Бұйрыққа 5-қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсететін ұйымдар қызметінің
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша жоспарын орындау (мониторингі) жөніндегі журнал
Қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________________________________________________________
Туған күні және жылы _______________________________________
Диагнозы __________________________________________________ ____ ___________
бастап ____ ___________ қоса алғандағы кезеңге әзірленген жеке жоспарына мониторингі
Қызмет алушыны қадағалау кезеңі: ____ ___________ бастап ____ ___________ қоса алғанда
Қызметтер түрлері
Қызмет алушының жай-күйі туралы белгі, оның ішінде
Жеке жұмыс жоспарын түзету туралы шешім (қызмет көрсетудің қандай түрі қайта қаралуға тиіс екенін көрсету)
Мониторинг жүргізу күні
Мониторингті жүзеге асырған маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
оң өзгерістер бар (сипаттап беру) *
өзгерістер жоқ немесе нашарлады (себебін көрсету)
1
2
3
4
5
6
7
1
әлеуметтік-тұрмыстық
2
әлеуметтік-медициналық
3
әлеуметтік-психологиялық
4
әлеуметтік-педагогикалық
5
әлеуметтік-еңбек
6
әлеуметтік-мәдени
7
әлеуметтік-экономикалық
8
әлеуметтік-құқықтық
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман ______ _____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні)
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант ** _________ ____________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні)
Ескертпе: * Қызмет алушының:
- соматикалық, психикалық, эмоционалдық жай-күйінде;
- қимыл, сенсорлық, танымдық, тіл дамыту, коммуникативтік салаларында;
- өзіне-өзі қызмет көрсету дағдыларын, әлеуметтік-тұрмыстық және
еңбекпен бейімдеу мен әлеуметтендіруді қалыптастырудағы оң өзгерістері белгіленді;
** үйде қызмет көрсету ұйымдарымен толтырылады.

1 – вводится в отделениях самостоятельного сопровождаемого проживания проектной мощностью от 6 до 30 мест, созданных при организациях стационарного типа;
2 – вводятся в детских психоневрологических организациях стационарного типа;
3 – вводятся в организациях стационарного типа для детей с нарушениями опорно-двигательного аппарата;
4 – вводятся в психоневрологических организациях стационарного типа;
5 – вводятся в организациях стационарного типа для престарелых и лиц с инвалидностью;
*– группы обучения формируются согласно приказу Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 165 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11038).
При наличии оборудованных специализированных кабинетов принимаются соответствующие специалисты, не внесенные в минимальный штатный норматив, но не более 2-х специалистов на один кабинет.
При необходимости установленные должности взаимозаменяются в пределах фонда оплаты труда.
Расходы по содержанию руководящих работников и хозяйственно-обслуживающего персонала в расчет стоимости 1 единицы услуги не включены.
В организациях стационарного типа устанавливается лимит служебных автотранспортных средств в количестве:
один легковой автомобиль;
два санитарных автомобиля;
один пассажирский автобус (при наличии 100 и выше получателей услуг);
одно автотранспортное средство (при наличии 350 и выше получателей услуг);
один автомобиль для вывоза нечистот для организации стационарного типа, расположенных в местности, где отсутствует возможность подключиться к центральной канализации, при объеме вывоза нечистот количестве не менее 200 кубов в месяц;
один трактор, выполняющий работы по вывозу снега, золы, подвозу угля к котлам и другие сезонные работы;
один микроавтобус согласно численности получателей услуг для домов малой вместимости.
К оказанию услуг лицам с инвалидностью, проживающим в Отделении, привлекаются другие работники организации стационарного типа в пределах своих должностных полномочий.
Приложение 2 к приказу
от 11 августа 2022 года № 308
Приложение 2 к
Правилам деятельности
организаций, оказывающих
специальные социальные
услуги
Форма
Официальное наименование организации
(на казахском языке)
Официальное наименование
организации (на русском или ином языке)
Электронный журнал регистрации лиц, получающих специальные социальные услуги в организации стационарного типа/полустационарного типа/надомного обслуживания/временного пребывания и очереди, нуждающихся в специальных социальных услугах
Начат "___" ____________ 20 ___ год
Окончен "___" __________ 20 ___ год
Статус
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения, возраст
Пол
Домашний адрес
Номер телефона
Срок индивидуальной программы абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1
2
3
4
5
6
7
8
Дата поступления и № приказа
Дата временного выбытия и № приказа
Дата выбытия и № приказа
Причина выбытия
Дата перевода и № приказа
Куда выбыл (область, город, район)
9
10
11
12
13
14
Приложение 3 к приказу
от 11 августа 2022 года № 308
Приложение 3
к Правилам деятельности
организаций, оказывающих
специальные социальные
услуги
Форма
Официальное наименование организации (на казахском языке)
Официальное наименование
организации (на русском или ином языке)
ЛИЧНОЕ ДЕЛО
получателя услуг № ___________
__________________________________
(Место составления)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
Дата рождения (число, месяц, год) ___________________________________
Диагноз__________________________________________________________
Национальность___________________________________________________
Дата поступления__________________________________________________
Откуда прибыл____________________________________________________
Социальный статус_________________________________________________
Сведения о родителях (для детей c инвалидностью) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), дата рождения, указать причину и вид документа, подтверждающего
их отсутствие) ________________________________________
_____________________________________________________________________
Домашний адрес __________________________________________________
Пронумеровано и прошнуровано ____________________________________
_____________________________________________________________ листа (ов)
(прописью)
Руководитель организации _________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
"___" ____________ 20 ___ год
Место печати
Приложение 4 к приказу
от 11 августа 2022 года № 308
Приложение 4
к Правилам деятельности
организаций, оказывающих
специальные социальные услуги
Форма
Утверждаю:
____________________________
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) и подпись
руководителя организации
стационарного/полустационарного
типа/надомного
обслуживания/временного
пребывания)
от "___" ________ 20___ года
____________________________
____________________________
(наименование организации
стационарного/полустационарного
типа/ надомного
обслуживания/временного
пребывания)
Индивидуальный план по оказанию специальных социальных услуг
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) получателя услуг
______________________________________________________________________
Дата и год рождения _______________________________________________
Диагноз __________________________________________________________
Дата поступления в организации стационарного/полустационарного типа/надомного
обслуживания/временного пребывания "___" ______ 20___ года
Наблюдение за получателем услуг осуществлялось с _______ по __________
Индивидуальный план разработан на период с _______ по _______________
Назначенные мероприятия в соответствии с индивидуальными потребностями
получателя услуг (указать виды и объем оказываемых услуг):
Виды услуг
Объем услуг (наименование индивидуально проводимых мероприятий)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись специалиста, осуществившего назначение
Дата назначения
1
социально-бытовые
2
социально-медицинские
3
социально-психологические
4
социально-педагогические
5
социально-трудовые
6
социально-культурные
7
социально-экономические
8
социально-правовые
Дата пересмотра индивидуального плана "___" _______ 20__ года
Специалист по социальной работе _________ ________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата)
Психолог* _________ ______________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата)
Специалист медицинского персонала* _________ _____________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата)
Специалист _________ _____________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата)
Консультант по социальной работе** _________ ______________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата)
* заполняется организациями стационарного/полустационарного типа/временного
пребывания;
** заполняется организациями надомного обслуживания.
Приложение 5 к приказу
от 11 августа 2022 года № 308
Приложение 5
к Правилам деятельности
организаций, оказывающих
специальные социальные
услуги
Форма
Журнал по выполнению (мониторингу) индивидуального плана по оказанию специальных социальных услуг
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) получателя услуг
_______________________________________________________________
Дата и год рождения ____________________________________________
Диагноз _______________________________________________________
Мониторинг индивидуального плана, разработанного на период с ______ по ________
Период наблюдения за получателем услуг: с ________ по ___________
Виды услуг
Отметки о состоянии получателя услуг, в том числе
Решение о корректировке индивидуального плана работы (указать какой вид услуги подлежит пересмотру)
Дата мониторинга
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись специалиста, осуществившего мониторинг
имеются позитивные изменения (описать)*
отсутствуют изменения или имеются ухудшения (указать причины)
1
2
3
4
5
6
7
1
социально-бытовые
2
социально-медицинские
3
социально-психологические
4
социально-педагогические
5
социально-трудовые
6
социально-культурные
7
социально-экономические
8
социально-правовые
Специалист по социальной работе ______ ____________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата)
Консультант по социальной работе** _________ _____________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата)
Примечание: * Отмечаются позитивные изменения у получателя услуг в:
- соматическом, психическом, эмоциональном состояниях;
- двигательной, сенсорной, познавательной, речевой, коммуникативной сферах;
- формировании навыков самообслуживания, социально-бытовой и трудовой
адаптации и социализации;
** заполняется организациями надомного обслуживания.