Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылына арналған стипендиясын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары бойынша бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 382 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 23 желтоқсанда № 31232 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы № 1134 қаулысының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылға арналған стипендиясын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 5 наурыздағы № 76 бұйрығын (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 27411 болып тіркелген) іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылына арналған стипендиясын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары бойынша бөлу (бұдан әрі – бөлу) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О распределении стипендии Президента Республики Казахстан по организациям высшего и (или) послевузовского образования на 2022 год
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2022 года № 382. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2022 года № 31232
В соответствии с пунктом 4 постановления Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года № 1134 "Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан", а также в целях реализации приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 марта 2022 года № 76 "О распределении стипендии Президента Республики Казахстан на 2022 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27411) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить распределение стипендии Президента Республики Казахстан по организациям высшего и (или) послевузовского образования на 2022 год (далее – распределение) согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.

3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Экономика және қаржы департаменті (А. Досходжаева) қосымшада көрсетілген бөлуге сәйкес жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына 1 қаңтардан бастап тиісті қаржы жылына республикалық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегінде төлеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.

3. Департаменту экономики и финансов Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (А. Досходжаева) обеспечить выделение средств организациям высшего и (или) послевузовского образования согласно прилагаемого распределения в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете с 1 января на соответствующий финансовый год.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің міндетін атқарушы
С. Жарасбаев
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 382 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылына арналған стипендиясын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары бойынша бөлу
Жоғары оқу орындарының атауы
Саны
1.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
17
2.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
13
3.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
6
4.
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
7
Барлығы:
43

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
С. Жарасбаев
Приложение к приказу
Исполняющий обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 22 декабря 2022 года № 382
Распределение стипендии Президента Республики Казахстан по организациям высшего и (или) послевузовского образования на 2022 год
Наименование высших учебных заведений
Количество
1.
Республиканское государственное учреждение "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
17
2.
Республиканское государственное учреждение "Казахский национальный университет искусств" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
13
3.
Республиканское государственное учреждение "Казахская национальная академия искусств имени Темирбека Жургенова" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
6
4.
Некомерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
7
Итого:
43