Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 114/16-VII "Нұр-Сұлтан қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2022 жылғы 4 ақпандағы № 133/19-VI шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 11 ақпанда № 26790 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының "Нұр-Сұлтан қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 114/16-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25946 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Нұр-Сұлтан қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 566 329 691 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 395 842 534 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 2 277 736 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9 320 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 158 889 421 мың теңге;
2) шығындар – 581 069 229,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 655 467 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 35 800 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 144 533 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 10 816 774 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 10 816 774 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 46 211 779,3) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 211 779,3 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 32 167 656 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (- 44 180 563) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 58 224 686,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 4 818 123 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 9, 12, 15-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2022 жылғы 4 ақпандағы
№ 133/19-VI шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 114/16-VII шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII "О бюджете города Нур-Султана на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Нур-Султана от 4 февраля 2022 года № 133/19-VI. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2022 года № 26790
Маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султана "О бюджете города Нур-Султана на 2022-2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25946) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Нур-Султана на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 566 329 691 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 395 842 534 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 277 736 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 320 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 158 889 421 тысяч тенге;
2) затраты – 581 069 229,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 655 467 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 800 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 144 533 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 816 774 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 10 816 774 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 46 211 779,3) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 211 779,3 тысяч тенге;
7) поступление займов – 32 167 656 тысяч тенге;
8) погашение займов – (- 44 180 563) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 58 224 686,3 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Нур-Султана на 2022 год в сумме 4 818 123 тысяч тенге.".
Приложения 1,4,6,9,12,15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
города Нур-Султана
Е. Каналимов
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 4 февраля 2022 года № 133/19-VI
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII
Бюджет города Нур-Султана на 2022 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

263 262,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
258 583,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 679,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 368 494,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 353 494,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 557 669,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 518 570,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39 099,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
9 016 268,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
370 509,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 657,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
5 319 300,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 285 249,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
35 553,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
1 660 637,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
657 287,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 350,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 000 000,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
349 470,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
347 897,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 573,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
509 732,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
495 020,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 712,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
257 603,0
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

263 262,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
258 583,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 679,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 368 494,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 353 494,0
003
Капитальные расходы государственного органа
15 000,0
123
Аппарат акима района в городе
1 557 669,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
1 518 570,0
022
Капитальные расходы государственного органа
39 099,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
9 016 268,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
370 509,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 657,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
5 319 300,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 285 249,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
35 553,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
1 660 637,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
657 287,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 350,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 000 000,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
349 470,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
347 897,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 573,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
509 732,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
495 020,0
005
Капитальные расходы государственного органа
14 712,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
257 603,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью

4 104 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
15 329 042,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
13 296 550,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
14 458,0
004
Нұр-Сұлтан қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
18 034,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 687 004,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
5 147,0
099
Зираттар бар крематорийлер салу
1 681 857,0
04
Бiлiм беру
165 395 106,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
700 723,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
393 983,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
106 175,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
142 438 110,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
516 444,0
003
Жалпы білім беру
23 731 667,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
2 649 877,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 876 653,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
55 000,0
008
Балаларға қосымша білім беру
5 652 961,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
204 965,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 022,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
225 712,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 108 676,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
203 491,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау

4 104 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
15 329 042,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
13 296 550,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
14 458,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Нур-Султане
18 034,0
007
Капитальные расходы государственного органа
2 000 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 687 004,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
5 147,0
099
Строительство крематориев с кладбищами
1 681 857,0
04
Образование
165 395 106,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
700 723,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
393 983,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
106 175,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
142 438 110,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
516 444,0
003
Общеобразовательное обучение
23 731 667,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
2 649 877,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 876 653,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
55 000,0
008
Дополнительное образование для детей
5 652 961,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
204 965,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 022,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
225 712,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 108 676,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
203 491,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования

9 971 657,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 470,0
029
Әдістемелік жұмыс
602 290,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
27 754 661,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 594 951,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
59 889 770,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 857 825,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 500 682,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
16 989 976,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
16 989 976,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 266 297,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
5 266 297,0
05
Денсаулық сақтау
15 679 025,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
15 489 068,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
284 753,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
610 595,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
118 421,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 953,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
547 880,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
127 178,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 435 286,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
190 454,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 590,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 446 252,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі

9 971 657,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 470,0
029
Методическая работа
602 290,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
27 754 661,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 594 951,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
59 889 770,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 857 825,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 500 682,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
16 989 976,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
16 989 976,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
5 266 297,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
5 266 297,0
05
Здравоохранение
15 679 025,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
15 489 068,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
284 753,0
006
Услуги по охране материнства и детства
610 595,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
118 421,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
125 953,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
547 880,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
127 178,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 435 286,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
190 454,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 590,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 446 252,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами

417 028,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 330 714,0
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
850 964,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
189 957,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
189 957,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 522 048,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
21 298 572,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
565 875,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 345 421,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 673 223,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 414 380,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
498 671,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
4 135 380,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 544 663,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 664 355,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
263 480,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
640 992,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
665 057,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 603 543,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

417 028,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 330 714,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
850 964,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
189 957,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
189 957,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 522 048,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
21 298 572,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
565 875,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 345 421,0
003
Программа занятости
2 673 223,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 414 380,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
498 671,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 135 380,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 544 663,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 664 355,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
263 480,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
640 992,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
665 057,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 603 543,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

81 272,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 288,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
178 384,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 475,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
12 185,0
006
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
12 185,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 135 499,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
807 546,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
807 546,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
327 953,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
326 203,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 750,0
12
Көлiк және коммуникация
34 609 653,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
34 554 963,0
001
Жергілікті деңгейде автомобиль жолдары және жолаушылар көлігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
295 040,0
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
21 588 411,0
004
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 370 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 512,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
7 000 000,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
300 000,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
54 690,0
020
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
54 690,0
13
Басқалар
29 009 398,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
6 628 588,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 254 276,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 374 312,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
8 216 404,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

81 272,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 288,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
178 384,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 475,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
12 185,0
006
Организация работ по зонированию земель
12 185,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 135 499,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
807 546,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
807 546,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
327 953,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
326 203,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 750,0
12
Транспорт и коммуникации
34 609 653,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
34 554 963,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере автомобильных дорог и пассажирского транспорта на местном уровне
295 040,0
003
Развитие транспортной инфраструктуры
21 588 411,0
004
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
5 370 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 512,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
7 000 000,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
300 000,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
54 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Нур-Султана
54 690,0
13
Прочие
29 009 398,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
6 628 588,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
3 254 276,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 374 312,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
8 216 404,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности

365 788,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
10 000,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 685,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
744 021,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
300 000,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
5 772 202,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
542 438,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
435 270,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
62 000,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
62 000,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 818 123,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
4 818 123,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
52 298,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
52 298,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
6 181 617,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 181 617,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 741 733,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
113 892,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 627 841,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
308 635,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
308 635,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 325 350,0

365 788,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
10 000,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 685,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
744 021,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
300 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
5 772 202,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
542 438,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
435 270,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
62 000,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
62 000,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 818 123,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
4 818 123,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
52 298,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
52 298,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
6 181 617,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 181 617,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 741 733,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
113 892,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 627 841,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
308 635,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
308 635,0
14
Обслуживание долга
4 325 350,0

356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 325 350,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 317 170,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 180,0
15
Трансферттер
61 635 491,3
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
61 635 491,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
72 618,0
007
Бюджеттік алып коюлар
38 466 999,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
16 541 618,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
15 223,3
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
6 539 033,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
20 655 467,0
Бюджеттік кредиттер
35 800 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 300 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
31 000 000,0
050
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттік тұрғын үй салуға бюджеттік кредит беру
31 000 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
1 300 000,0
012
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
1 300 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 000 000,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
3 000 000,0
038
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
3 000 000,0
13
Басқалар
500 000,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
500 000,0
010
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
500 000,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
15 144 533,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
15 144 533,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
15 144 533,0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
10 816 774,0
Қаржы активтерін сатып алу
10 816 774,0
12
Көлiк және коммуникация

356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 325 350,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 317 170,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 180,0
15
Трансферты
61 635 491,3
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
61 635 491,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
72 618,0
007
Бюджетные изъятия
38 466 999,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
16 541 618,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
15 223,3
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
6 539 033,0
III. Чистое бюджетное кредитование
20 655 467,0
Бюджетные кредиты
35 800 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 300 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
31 000 000,0
050
Бюджетное кредитование на строительство кредитного жилья в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
31 000 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
1 300 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов
1 300 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 000 000,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
3 000 000,0
038
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
3 000 000,0
13
Прочие
500 000,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
500 000,0
010
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
500 000,0
5
Погашение бюджетных кредитов
15 144 533,0
01
Погашение бюджетных кредитов
15 144 533,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
15 144 533,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
10 816 774,0
Приобретение финансовых активов
10 816 774,0
12
Транспорт и коммуникации

009
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
-8 631 989,0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
58 224 686,3
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2022 жылғы 4 ақпандағы
№ 133/19-VI шешіміне
2-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 114/16-VII шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Нұр-Сұлтан қаласының 2022 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

009
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
-8 631 989,0
Используемые остатки бюджетных средств
58 224 686,3
Приложение 2
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 4 февраля 2022 года № 133/19-VI
Приложение 4
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 15 декабря 2021 года № 114/16-VII
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Нур-Султана на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц