Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2017 жылдың 12 сәуірдегі № 14-5 "Т.Рысқұлов ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-11 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 5 қаңтарда № 31570 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 қазандағы №10-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 30.10.2023 №10-8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Т.Рысқұлов ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2017 жылдың 12 сәуірдегі № 14-5 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3414 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасының 2 қосымшасында:
6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасында, 11-бабының 2) тармақшасында, 12-бабының 2) тармақшасында және 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көзделген әлеуметтік қолдау шаралары осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен көрсетіледі.";
8, 9-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Өтініші бойынша бір рет әлеуметтік көмек:
отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 1 (бір) еселік көлемінен аспайтын азаматтарға (отбасыларға) әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігіне қарай өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда арнайы комиссияның қорытындысының негізінде 50 000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
өмірлік қиын жағдайда деп танылған бас бостандығынан айыру орындарынан босатылып, пробация қызметінің есебінде тұрған азаматтарға, босатылған күннен бастап үш ай ішінде тоқсан алдындағы тоқсандық кірісі 3 (үш) еселенген ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспаған жағдайда, 1 (бір) еселенген ең төменгі күнкөріс мөлшерінде;
қатерлі ісік аурулары бар науқастарға ең төменгі күнкөріс деңгейінің 5 (бес) еселік мөлшерінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынып, екі еселенген ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде;

О внесении изменений в решение маслихата района Т.Рыскулова от 12 апреля 2017 года№ 14-5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по району Т.Рыскулова"
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 26 декабря 2022 года № 31-11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2023 года № 31570. Утратило силу решением маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 30 октября 2023 года № 10-8
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 30.10.2023 № 10-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. В решение маслихата района Т.Рыскулова "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по району Т.Рыскулова" от 12 апреля 2017 года № 14-5 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3414) внести следующие изменения:
в приложении 2 Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определение перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Меры социальной поддержки, предусмотренные статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и подпунктом 2) статьи 10, подпунктом 2) статьи 11, подпунктом 2) статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.";
пункты 8, 9 изложить в новой редакции:
"8. Единовременная социальная помощь по обращениям предоставляется:
гражданам (семьям) со среднедушевым доходом семьи, не превышающим 1 (одно) кратного прожиточного минимума, в случае наступления трудной жизненной ситуации, при необходимости оказания социальной помощи на основании заключения специальной комиссии в размере 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
гражданам, освобожденным из мест лишения свободы, признанным находящимися в трудной жизненной ситуации, состоящим на учете службы пробации, в размере 1 (одно) кратного прожиточного минимума при условии, что в течение трех месяцев со дня освобождения квартальный доход не превышает 3 (трех) - кратного прожиточного минимума, предшествующего кварталу;
больным злокачественными новообразованиями в размере 2 (двух) кратного прожиточного минимума с учетом среднедушевого дохода, не превышающего 5 (пяти) кратного размера прожиточного минимума;

отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 1 (бір) еселік көлемінен аспайтын шипажайлық - курорттық емделуден өткен жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлерге, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және еңбек ардагерлеріне, санаторий-курорттық емдеу орындарында емделген түбіртекті ұсынғаннан кейін 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 10 (он) еселік көлемінен аспайтын азаматтарға (отбасыларға) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілген жағдайда арнайы комиссияның қорытындысы негізінде 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілгенде азаматтар алты ай ішінде уәкілетті органға өтініш береді.
тұрғын үйді газдандыруға бір рет әлеуметтік көмек:
жан басына шаққандағы табысы 1,5 (бір жарым) ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын газдандыруға жататын жергілікті жеке тұрғын үйде тұратын, оларда және отбасы мүшелерінде басқа тұрғын үйі болмаған жағдайда, жеке меншік иесі немесе жеке меншік иесінің отбасы мүшелері болып табылатын жасы бойынша зейнеткерлерге, мүгедектігі бар адамдарға, мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасыларға, көп балалы аналарға және көп балалы отбасыларға, атаулы әлеуметтік көмек алушыларға, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) қамқоршыларына немесе қорғаншыларына жүргізіледі.
Әлеуметтік көмектің көлемі 80 (сексен) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын ішкі газ құбыр желісін орнатуға және жүргізуге байланысты өтініш берушінің нақты шығындарының негізінде анықталады.
Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға жүгінеді және Үлгілік қағидалардың 13-тармағында көзделген құжаттар тізбесіне қосымша газ құбырын орнату және жүргізуге байланысты болған шығыстарын растайтын акт және/немесе құжат (чектердің, түбіртектердің көшірмелері, қызметтерді көрсетуге арналған шарт) және жылжымайтын мүлікке тіркелген құқығының болмауы (болуы) туралы анықтама қоса беріледі.
9. Өтініші бойынша мерзімді әлеуметтік көмек:
отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің бес еселік мөлшерінен аспайтын орташа табысы бар, әлеуметтік мәні бар туберкулез ауруымен ауырып, амбулаториялық жағдайда емін жалғастырушы науқасқа ай сайын ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде және АИТВ-инфекциясы бар балаларға ай сайын екі еселенген ең төменгі көнкөріс деңгейі мөлшерінде;

пенсионерам по возрасту, ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам труда, среднедушевой доход семьи которых не превышает 1 (одно) кратного размера прожиточного минимума, после предъявления квитанции об оплате за лечение в санаторно-курортных лечебных учреждениях в размере 40 (сорока) месячных расчетных показателей без оплаты расходов на проезд;
гражданам (семьям), среднедушевой доход семьи, которых не превышает 10 (десяти) кратного размера прожиточного минимума, в случае причинения вреда гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара в размере 200 (двести) месячных расчетных показателей на основании заключения специальной комиссии.
При причинении вреда гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара граждане в течение шести месяцев подают заявление в уполномоченный орган.
единовременная социальная помощь на газификацию жилого дома: производится пенсионерам по возрасту, лицам с инвалидностью, семьям, имеющим или воспитывающим детей с инвалидностью, многодетным матерям и многодетным семьям, получателям адресной социальной помощи, ветеранам боевых действий на территории других государств, опекунам или попечителям ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, проживающим в частных жилых домах, подлежащих газификации являющимися его собственниками, либо членами семьи собственника, при отсутствии у них и членов семьи другого жилья и наличии среднедушевого дохода, не превышающего 1,5 (полутора) прожиточного минимума.
Размер социальной помощи определяется исходя из фактических затрат заявителя, связанных с подведением и установкой внутренней системы газового оборудования, но не более 80 (восемьдесят) месячных расчетных показателей.
Для получения социальной помощи заявитель обращается в уполномоченный орган и дополнительно к перечню документов предусмотренных пунктом 13 Типовых правил, прилагает акт и/или документ, подтверждающий состоявшиеся расходы лица, связанные с подведением и установкой газового оборудования (копии чеков, квитанции, договор на оказание услуг) и справку об отсутствии (наличии) зарегистрированных прав на недвижимое имущество.
9. Периодическая социальная помощь по обращениям предоставляется:
лицам больным социально значимым заболеванием туберкулезом, продолжающим амбулаторное лечение в размере прожиточного минимума ежемесячно и детям больным ВИЧ инфекцией в размере двухкратного прожиточного минимума ежемесячно, имеющим месячный среднедушевой доход семьи, не превышающий пятикратной величины прожиточного минимума.

отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы 1 (бір) айлық күнкөріс деңгейінен аспайтын, мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және оқитын балалары бар халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы отбасыларды есепке алмай) ай сайын әр балаға 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (өтініш берген айдан бастап ағымдағы тоқсанға) мынадай санаттар бойынша:
мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасыларға;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдарға;
жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
қандастарға;
экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдарға;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасыларға әлеуметтік көмек көрсетіледі.".
2. Осы шешiм оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат хатшысы Е. Абуталипов

уязвимым слоям населения, имеющим детей воспитывающихся и обучающихся в дошкольных организациях, со среднедушевым доходом не превышающего 1 (одного) прожиточного минимума (кроме семей получателей государственной адресной социальной помощи), на каждого ребенка ежемесячно в размере 1 (одного) месячного расчетного показателя (назначается на текущий квартал с месяца обращения) на следующие категории:
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения;
дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей;
кандасы;
лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
неполные семьи.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата Е. Абуталипов