2022-2023 жылдарға арналған Қызылорда облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2022 жылғы 26 мамырдағы № 561 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 маусымда № 28328 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағының 20-5) тармақшасына және Қазақстан Республикасындағы спорт түрлерін саралау бойынша республикалық комиссияның 2021 жылғы 1 қазандағы № 1 хаттамасына сәйкес Қызылорда облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2022-2023 жылдарға арналған Қызылорда облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. "Қызылорда облысының мәдениет және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі осы қаулыны заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Қ.Ы. Нұртайға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Н. Налибаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
Қызылорда облысы әкімдігінің
2022 жылғы 26 мамырдағы
№ 561 қаулысына қосымша
2022-2023 жылдарға арналған Қызылорда облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Спорт түрлерінің атауы
Топтар атауы
Олимпиадалық емес спорт түрлерінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Ұлттық спорт түрлерінің атауы
"А" тобы
1
Белбеу күресі
Ауыр атлетика
Конькимен мәнерлеп сырғанау
Волейболды отырып ойнау
Жекпе-жек
2
Каратэ (WKF)
Бокс
Пара дзюдо
Қазақ күресі
3
Кикбоксинг
Байдарка мен каноэде есу
Пара жеңіл атлетика
Тоғызқұмалақ
4
Самбо және әскери самбо
Грек-рим күресі
Пара оқ ату
5
Шахмат
Дзюдо
Пара пауэрлифтинг
6
Еркін күрес
Пара үстел теннисі
7
Әйелдер күресі
Пара таеквондо
8
Жеңіл атлетика
9
Классикалық волейбол
10
Қол добы
11
Стенд ату
12
Таеквандо WTF
"В" тобы
1
Грэпплинг UWW
Баскетбол
Шорт-трек
Асық ату
2
Жауынгерлік жекпе-жектің аралас түрлері (ММА)
Велосипед спорты
(тас жол, велотрек, маунтинбайк )
Аударыспақ
3
Киокушинкай-кан каратэ
Жүзу
Көкпар
4
Қол күресі
Көгалдағы хоккей
5
Панкратион
Теннис
6
Пауэрлифтинг
Үстел теннисі
7
Унифайт
Футбол
8
Ушу
"С" тобы
1
Би спорты
Бадминтон
Шайбалы хоккей
Бәйге
2
Гір спорты

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта в Кызылординской области на 2022-2023 годы
Постановление акимата Кызылординской области от 26 мая 2022 года № 561. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2022 года № 28328
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и протоколом № 1 от 1 октября 2021 года республиканской комиссии по ранжированию видов спорта в Республике Казахстан акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта в Кызылординской области на 2022-2023 годы согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление культуры и спорта Кызылординской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Нуртай К.Ы.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области Н. Налибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
акимата Кызылординской области
от 26 мая 2022 года № 561
Региональный перечень приоритетных видов спорта в Кызылординской области на 2022-2023 годы
Наименование видов спорта
Наимено-вание групп
Наименование неолимпийского вида спорта
Наименование летного олимпийского вида спорта
Наименование зимнего олимпийского вида спорта
Наименование паралимпийского вида спорта
Наименование национального вида спорта
Группа "А"
1
Борьба на поясах
Тяжелая атлетика
Фигурное катание на коньках
Волейбол сидя
Единоборство
2
Каратэ (WKF)
Бокс
Пара дзюдо
Казакша курес
3
Кикбоксинг
Гребля на байдарках и каноэ
Пара легкая атлетика
Тогызкумалак
4
Самбо и боевое самбо
Греко-римская борьба
Пара пулевая стрельба
5
Шахматы
Дзюдо
Пара пауэрлифтинг
6
Вольная борьба
Пара настольный теннис
7
Женская борьба
Пара таеквандо
8
Легкая атлетика
9
Классический волейбол
10
Гандбол
11
Стендовая стрельба
12
Таеквандо WTF
Группа "В"
1
Грэпплинг UWW
Баскетбол
Шорт-трек
Асық ату
2
Смешанные виды боевого единоборства (ММА)
Велосипедный спорт
(шоссе, велотрек, маунтинбайк)
Аударыспак
3
Киокушинкай-кан каратэ
Плавание
Кокпар
4
Армрестлинг
Хоккей на траве
5
Панкратион
Теннис
6
Пауэрлифтинг
Настольный теннис
7
Унифайт
Футбол
8
Ушу
Группа "С"
1
Танцевальный спорт
Бадминтон
Хоккей с шайбой
Байге
2
Гиревой спорт