2022-2023 жылдарға арналған Павлодар облысында спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 65/1 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 наурызда № 27140 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8-бабы 1-тармағының 20-5) тармақшасына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2022-2023 жылдарға арналған Павлодар облысында спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. "Павлодар облысының туризмді және спортты дамыту жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.О. Өтешовке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Скаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
Павлодар облысы
әкімдігінің 2022 жылғы
9 наурыздағы № 65/1
қаулысына қосымша
2022 - 2023 жылдарға арналған Павлодар облысында спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Топтар атауы
Олимпиадалық емес спорт түрінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрінің атауы
Ұлттық спорт түрінің атауы
"А" тобы
Кекушинкай каратэ
Баскетбол
Биатлон
Дзюдо
Аударыспақ
Муайтай
Батуттық гимнастика
Шаңғы жарысы
Жеңіл атлетика
Қазақ күресі
Пауэрлифтинг
Бокс
Шайбалы хоккей
Шаңғы жарысы
Тоғызқұмалақ
Спорттық акробатика
Классикалық
волейбол
Арбадағы би
Еркін күрес
Әйелдер күресі
Жеңіл атлетика
Жүзу
Нысана көздеу
Көркем гимнастика
"В" тобы
Ашихара -каратэ
Велосипед спорты
Конькимен жүгіру спорты
Асық ату
Бодибилдинг
Гандбол
Бәйге
Белбеу күресі
Грек-рим күресі
Жамбы ату
Гір спорты
Дзюдо
Көкпар
Грепплинг (UWW)
Үстел теннисі
Джиу-джитсу
Садақ ату
Кикбоксинг
Спорттық гимнастика
Сурдо жүзу
Таеквондо WTF
Самбо
Футбол
Спорттық бағдарлау
Таеквон-до ITF
Таеквон-до GTF
Сурдо тоғызқұмалақ
Туристік көпсайыс
Дойбы
Шахмат
Сурдо шайбалы хоккей
"С" тобы
Автоспорт
Академиялық есу
Шорт-трек
Құсбегілік
Қол күресі
Су добы
Конькимен мәнерлеп сырғанау
Сурдо қол күресі
Регби
Фристайл акробатика
Бильярд
Стенд ату
Жауынгерлік жекпе-жектің аралас түрлері (ММА)
Теннис
Nomad MMA
Триатлон
Панкратион
Ауыр атлетика
Пенчак силат
Өрт сөндіру және өрттен құтқару спорты
Жағажай футбол
Президенттік көпсайыс
Қоян-қолтық ұрыс
Спорттық балық аулау
Спорттық би
Сурдо таеквондо
Сурдо дойбы
Сурдо шахмат
Аббревиатуралардың түсіндірмесі:
ММА – Мixed Martial Arts (Аралас жауынгерлік жекпе-жек түрлері);
WTF - World Taekwon-do Federation (Бүкіләлемдік таеквондо федерациясы);
ITF – International Taekwon-do Federation (Халықаралық таеквондо федерациясы);
GTF – Global Taekwon-do Federation (Жаһандық таеквондо федерациясы);
UWW – United World Wrestling (Біріккен күрес әлемі).

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта в Павлодарской области на 2022-2023 годы
Постановление акимата Павлодарской области от 9 марта 2022 года № 65/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2022 года № 27140
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта в Павлодарской области на 2022-2023 годы согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление по развитию туризма и спорта Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Утешова М.О.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Скаков
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 9 марта 2022 года
№ 65/1
Региональный перечень приоритетных видов спорта в Павлодарской области на 2022 - 2023 годы
Наименование групп
Наименование неолимпийского вида спорта
Наименование летнего олимпийского вида спорта
Наименование зимнего олимпийского вида спорта
Наименование паралимпийского вида спорта
Наименование национального вида спорта
Группа "А"
Кекушинкай каратэ
Баскетбол
Биатлон
Дзюдо
Аударыспақ
Муайтай
Батутная гимнастика
Лыжные гонки
Легкая атлетика
Қазақ күресі
Пауэрлифтинг
Бокс
Хоккей с шайбой
Лыжные гонки
Тогызкумалак
Спортивная акробатика
Классический волейбол
Танцы на колясках
Вольная борьба
Женская борьба
Легкая атлетика
Плавание
Пулевая стрельба
Художественная гимнастика
Группа "В"
Ашихара каратэ
Велосипедный спорт
Конькобежный спорт
Асық ату
Бодибилдинг
Гандбол
Байге
Борьба на поясах
Греко-римская борьба
Жамбы ату
Гиревой спорт
Дзюдо
Кокпар
Грепплинг (UWW)
Настольный теннис
Джиу-джитсу
Стрельба из лука
Кикбоксинг
Спортивная гимнастика
Сурдо плавание
Таеквондо WTF
Самбо
Футбол
Спортивное ориентирование
Таеквон-до ITF
Таеквон-до GTF
Сурдо тогызкумалак
Туристское многоборье
Шашки
Шахматы
Сурдо хоккей с шайбой
Группа "С"
Автоспорт
Академическая гребля
Шорт-трек
Охота с ловчими птицами
Армрестлинг
Водное поло
Фигурное катание на коньках
Сурдо армрестлинг
Регби
Фристайл акробатика
Бильярд
Стендовая стрельба
Смешанные виды боевых единоборств (ММА)
Теннис
Nomad MMA
Триатлон
Панкратион
Тяжелая атлетика
Пенчак cилат
Пожаротушение и пожароспасате-льный спорт
Пляжный футбол
Президентское многоборье
Рукопашный бой
Спортивное рыболовство
Спортивные танцы
Сурдо таеквондо
Сурдо шашки
Сурдо шахматы
Расшифровка аббревиатур:
ММА – Мixed Martial Arts (Миксд Мартиал Артс);
WTF - World Taekwon-do Federation (Уолд Таеквондо Федерейшн);
ITF – International Taekwon-do Federation (Интернейшинел Таеквондо Федерейшн);
GTF – Global Taekwon-do Federation (Глобал Таеквондо Федерейшн);
UWW – United World Wrestling (Юнайтед Уолд Врестлинг).