Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Алматы қаласында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүруді ұсыну туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХV сессиясының 2022 жылғы 12 қыркүйектегі № 156 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 қыркүйекте № 29510 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Алматы қаласында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүру ұсынылсын.
2. "Алматы қаласы тұрғындарының қала шегiнен тысқары жерлерде емделуі үшiн бюджет қаражаты есебiнен тегiн және жеңiлдiкпен жол жүрудi ұсыну туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 494 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 919 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының хатшысы С. Канкуров

О предоставлении бесплатного проезда гражданам Республики Казахстан постоянно проживающим в городе Алматы за пределы населенного пункта для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
Решение внеочередной ХХV сессии маслихата города Алматы VII созыва от 12 сентября 2022 года № 156. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2022 года № 29510
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Предоставить бесплатный проезд постоянно проживающим в городе Алматы гражданам Республики Казахстан за пределы населенного пункта для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Алматы "О предоставлении бесплатного и льготного проезда жителям города Алматы за пределы города на лечение за счет бюджетных средств" от 7 декабря 2011 года № 494 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 919).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата города Алматы С. Канкуров