Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 18 қарашадағы № 30-1 "Батыс Қазақстан облысы бойынша тұрғын үй cертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 12 қазандағы № 14-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 18 қазанда № 30211 болып тіркелді
Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының "Батыс Қазақстан облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 30-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5866 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Б. Конысбаева
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихаты 2022 жылғы
12 қазандағы № 14-2
Шешіміне қосымша
2019 жылғы 18 қарашадағы
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының №30-1
шешіміне қосымша
Батыс Қазақстан облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Батыс Қазақстан облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы №417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №18883 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін Батыс Қазақстан облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
1) әлеуметтік көмек түріндегі бастапқы жарна сомасының 90% мөлшерінде, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау түріндегі бастапқы жарна сомасының 90% мөлшерінде, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
3. Тұрғын үй сертификаттарының алушылар санаттары:
1) мүгедектігі бар балалар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылары;
2) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;

О внесении изменения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 18 ноября 2019 года № 30-1 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Западно-Казахстанской области"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 октября 2022 года № 14-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2022 года № 30211
Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Западно-Казахстанской области" от 18 ноября 2019 года № 30-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №5866) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата Б. Конысбаева
Приложение к решению
Западно-Казахстанский
областной маслихат
от 12 октября 2022 года № 14-2
Приложение к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 18 ноября 2019 года №30-1
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов
по Западно-Казахстанской области
1. Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Западно-Казахстанской области разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года №417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №18883).
2. Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность, с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан, определить размер жилищных сертификатов по Западно–Казахстанской области:
1) 90% от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) 90% от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
3. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
2) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;

3) толық емес отбасылар;
4) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады;
5) жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
6) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
7) денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, агроөнеркәсіптік кешен және құқық қорғау салаларында еңбек қызметін жүзеге асыратын қажетті мамандар (тиісті салалар дипломы болған жағдайда).

3) неполные семьи;
4) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы;
5) пенсионеры по возрасту;
6) лица с инвалидностью первой и второй групп;
7) востребованные специалисты, осуществляющие трудовую деятельность в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, агропромышленного комплекса и в правоохранительной сфере (при наличии диплома соответствующих отраслей).