"Есеп жүргізудің және мемлекеттік кірістер органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 374 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының м.а. - Қаржы министрінің м.а. 2023 жылғы 30 наурыздағы № 306 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 наурызда № 32164 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Есеп жүргізудің және мемлекеттік кірістер органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 374 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20380 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 38-бабы 2-тармағына, 167-бабының 5) және 6) тармақшаларына, 431-бабы 1) және 2-тармақтарына, 494-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 500-бабының 3) тармақшасына, 507-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 514-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 521-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 528-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 541-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Есептілікті ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлар мен көлік құралдардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Есептілікті ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлар мен көлік құралдардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібі (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 38-бабы 2-тармағына, 167-бабының 5) және 6) тармақшаларына, 494-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 500-бабының 3) тармақшасына, 507-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 514-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 521-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 528-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 541-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және есептілікті, оның ішінде мемлекеттік кірістер органына кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалар, уәкілетті экономикалық операторлар мен шетелдік тауарларды, сондай-ақ еркін кедендік аймақ кедендік рәсімімен және еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын иеленетін және (немесе) пайдаланатын тұлғалар ұсынатын жағдайларда сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілікті ұсыну қағидалары мен мерзімдерін, сондай-ақ есептілікті ұсыну тәсілін, электронды құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматын, оларды толтыру тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 374 "О некоторых вопросах ведения учета и представления отчетности органу государственных доходов"
Приказ и.о. Заместителя Премьер-Министра - и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 306. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2023 года № 32164
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 374 "О некоторых вопросах ведения учета и представления отчетности органу государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20380) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 38, подпунктами 5) и 6) статьи 167, пунктами 1 и 2 статьи 431, подпунктом 2) пункта 1 статьи 494, подпунктом 3) статьи 500, подпунктом 5) пункта 1 статьи 507, подпунктом 5) пункта 1 статьи 514, подпунктом 4) пункта 1 статьи 521, подпунктом 5) пункта 1 статьи 528, подпунктом 5) пункта 1 статьи 541 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах и сроках представления отчетности, ведения учета товаров и транспортных средств, способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила и сроки представления отчетности, ведения учета товаров и транспортных средств, способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 38, подпунктами 5) и 6) статьи 167, подпунктом 2) пункта 1 статьи 494, подпунктом 3) статьи 500, подпунктом 5) пункта 1 статьи 507, подпунктом 5) пункта 1 статьи 514, подпунктом 4) пункта 1 статьи 521, подпунктом 5) пункта 1 статьи 528, подпунктом 5) пункта 1 статьи 541 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и определяют порядок и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется в орган государственных доходов лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, уполномоченными экономическими операторами и лицами, владеющими и (или) пользующимися иностранными товарами, а также товарами Евразийского экономического союза, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны и таможенную процедуру свободного склада, а также способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалар, уәкілетті экономикалық операторлар, шетелдік тауарларды, сондай-ақ еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен және еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын иеленетін және (немесе) пайдаланатын тұлғалар есептерін мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелері арқылы ұсынады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Кедендік операциялар туралы есеп мынадай түрде толтырылады:
1-кестеде "Ұйымның штатында тұрған кедендік операцияларды жүзеге асырумен байланысты, жұмыскерлер туралы мәліметтер":
1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі;
2-бағанда кеден өкілінің штатында тұрған жұмыскердің Т.А.Ә. (ол болған кезде) көрсетіледі;
3-бағанда жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда ішкі бұйрыққа сәйкес жұмыскердің лауазымы көрсетіледі;
5-бағанда заңды тұлғаның басшысы лауазымына тағайындалуы туралы растайтын құжаттың және жұмысқа қабылдау туралы ішкі бұйрықтың нөмірі және күні көрсетіледі;
6-бағанда заңды тұлғаның басшысы лауазымынан босату туралы растайтын құжаттың және жұмыстан шығару туралы ішкі бұйрықтың нөмірі және күні көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 7-бағанда қосымша мәліметтер көрсетіледі.";
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Шетелдік тауарларға ие және (немесе) оларды пайдаланатын тұлғалар жартыжылдықта бір рет, 5 ақпаннан және 5 тамыздан кешіктірмей тіркеу есебінде тұрған мемлекеттік кірістер органына осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелдік тауарларды, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифімен белгіленгенге қарағанда кедендік әкелу бажының ең төмен мөлшерлемесі қолданылатын тауарларды пайдалану бойынша есепті ұсынады.
21. Шетелдік тауарларды, оның ішінде ЕАЭО СЭҚ ТН белгіленгенге қарағанда кедендік әкелу бажының ең төмен мөлшерлемесі қолданылатын тауарларды пайдалану жөніндегі есеп мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда шетелдік тауарға иелік ететін және (немесе) оны пайдаланатын тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде) не толық атауы көрсетіледі;
3-бағанда шетелдік тауарға иелік ететін және (немесе) оны пайдаланатын тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) немесе ЖСН көрсетіледі;
4-бағанда әр жол бойынша ТД нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда тауардың толық атауы көрсетіледі;
6-бағанда ТД 32-бағанына сәйкес декларацияланған шетелдік тауардың реттік нөмірі көрсетіледі;

"5. Отчеты лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, уполномоченных экономических операторов, и лиц, владеющих и (или) пользующихся иностранными товарами, а также товарами Евразийского экономического союза, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны и таможенную процедуру свободного склада, предоставляются посредством информационных систем органов государственных доходов при их наличии.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Отчет о таможенных операциях заполняется следующим образом:
в таблице 1 "Сведения о работниках, связанных с осуществлением таможенных операций, состоящих в штате организации":
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается Ф.И.О. (при его наличии) работников, состоящих в штате таможенного представителя;
в графе 3 указываются индивидуальный идентификационный номер;
в графе 4 указывается должность работника, согласно внутреннему приказу;
в графе 5 указывается дата и номер подтверждающего документа о вступлении на должность руководителя юридического лица и внутреннего приказа о приеме на работу;
в графе 6 указывается дата и номер подтверждающего документа об освобождении от должности руководителя юридического лица и внутреннего приказа об увольнении от работы;
в графе 7 "Примечание" указываются дополнительные сведения.";
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. Лица, владеющие и (или) пользующиеся иностранными товарами, один раз в полгода, не позднее 5 февраля и 5 августа, представляют в орган государственных доходов, в котором состоит на регистрационном учете, отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза по форме, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
21. Отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные ТН ВЭД ЕАЭС, заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается Ф.И.О. (при его наличии) либо полное наименование лица, владеющего и (или) пользующегося иностранным товаром;
в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) или ИИН лица, владеющего и (или) пользующегося иностранным товаром;
в графе 4 построчно указываются номера ДТ;
в графе 5 указывается полное наименование товара;
в графе 6 указывается порядковый номер задекларированного иностранного товара в соответствии с графой 32 ДТ;

7-бағанда ТД 33-бағанына сәйкес ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың 10 мәнді коды көрсетіледі;
8-бағанда ТД 37-бағанына сәйкес рәсімнің құрамдық коды көрсетіледі;
9-бағанда ТД 38-бағанына сәйкес килограммен тауардың нетто салмағы көрсетіледі;
10-бағанда тауар саны өлшем бірлікпен (мысалы, саны данада, метрде, литрде, килограмда) көрсетіледі;
11-бағанда ТД 46-бағанына сәйкес АҚШ долларымен тауардың статистикалық құны көрсетіледі;
12-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы есепке алу құжаттарының қозғаласына сәйкес шетелдік тауарға ие және (немесе) оны пайдаланатын тұлға берген шетелдік тауардың түгендеу нөмірі (болған кезде) көрсетіледі;
13-бағанда бухгалтерлік есеп карточкасы бойынша шетелдік тауарға ие және (немесе) оны пайдаланатын тұлға берген бухгалтерлік есеп шоттарының үлгілік жоспарына сәйкес шот нөмірі көрсетіледі (болған кезде);
14-бағанда тауармен жасалатын іс-әрекет көрсетіледі. Толтыру кезінде мынадай кодтауды басшылыққа алу керек:
1) шетелдік тауарды өткізген жағдайда "1" деген цифр қойылады;
2) шетелдік тауарды үшінші тұлғаға берген жағдайда (мысалы, қоғамдық қор тауарды өтеусіз негізде үшінші тұлғаға берген кезде) "2" деген цифр қойылады;
3) шетелдік тауарды есептен шығарған жағдайда "3" деген цифр қойылады;
4) шетелдік тауарды жеке қажеттілігіне пайдаланған жағдайда "4" деген цифр қойылады;
15-бағанда ол бойынша тауар пайдаланылған құжат (мысалы, шот-фактура, есептен шығаруға арналған акті және өзге) көрсетіледі;
16-бағанда ол бойынша тауар пайдаланылған құжат нөмірі мен күні мынадай форматта көрсетіледі "КК.АА.ЖЖЖЖ";
17-бағанда пайдаланылған шетелдік тауардың нетто салмағы килограммен көрсетіледі;
18-бағанда пайдаланылған шетелдік тауар саны өлшем бірлікпен (мысалы, саны данада, метрде, литрде, килограмда және өзгемен) көрсетіледі;
19-бағанда шетелдік тауар өткізілген немесе берілген тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде) толық атауы көрсетіледі;
20-бағанда шетелдік тауар өткізілген немесе берілген тұлғаның БСН немесе ЖСН көрсетіледі;
21-бағанда өлшем бірлікпен (мысалы, данада, метрде, литрде, және өзгемен саны) тауарлардың қалдығы көрсетіледі;
22-бағанда есептілікті беру сәтіне шетелдік тауардың іс жүзінде орналасқан орны (мысалы, мекенжайы, ұңғыма нөмірі, кен орнының нөмірі және өзге) көрсетіледі;
23-бағанда қосымша мәліметтер көрсетіледі.
Көрсетілген есептің бағандарын толтырған кезде ұяшықтарды толтырусыз қалдыруға жол берілмейді, тиісті бағандарда қандай да бір мәліметтер болмаған жағдайда "0" (нөл) деген цифр қойылады, есептің ұяшықтарын біріктіруге жол берілмейді.
Есеп өсу қорытындысымен қалыптастырылады және қандай да бір мәндер өзгерген жағдайда деректер жартыжылдықта бір рет жаңартылады.

в графе 7 указывается 10-значный код товара, согласно ТН ВЭД ЕАЭС, в соответствии с графой 33 ДТ;
в графе 8 указывается составной код процедуры в соответствии с графой 37 ДТ;
в графе 9 указывается вес нетто товара в килограммах в соответствии с графой 38 ДТ;
в графе 10 указывается количество товара в единицах измерения (например, количество в штуках, метрах, литрах, килограммах);
в графе 11 указывается статистическая стоимость товара в долларах США в соответствии с графой 46 ДТ;
в графе 12 указывается инвентарный номер иностранного товара, присвоенный лицом, владеющим и (или) пользующимся иностранным товаром согласно движению первичных учетных документов в бухгалтерском учете (при наличии);
в графе 13 указывается номер счета согласно типовому плану счетов бухгалтерского учета присвоенный лицом, владеющим и (или) пользующимся иностранным товаром по карточке бухгалтерского учета (при наличии);
в графе 14 указывается действие с товаром. При заполнении руководствоваться следующей кодировкой:
1) в случае реализации иностранного товара проставляется цифра "1";
2) в случае передачи иностранного товара третьему лицу проставляется цифра "2" (например, при передаче товара общественным фондом на безвозмездной основе третьему лицу);
3) в случае списания иностранного товара проставляется цифра "3";
4) в случае использования иностранного товара в собственных нуждах проставляется цифра "4";
в графе 15 указывается документ, по которому использован товар (например, счет-фактура, акт на списание и иное);
в графе 16 указывается номер и дата документа, по которому использован товар в следующем формате "ДД.ММ. ГГГГ";
в графе 17 указывается вес нетто использованного иностранного товара в килограммах;
в графе 18 указывается количество использованного иностранного товара в единицах измерения (например, количество в штуках, метрах, литрах, килограммах и иное);
в графе 19 указывается Ф.И.О. (при его наличии) либо полное наименование лица, которому реализован или передан иностранный товар;
в графе 20 указывается БИН или ИИН лица, которому реализован или передан иностранный товар;
в графе 21 указывается остаток товаров в единице измерения (например, количество в штуках, метрах, литрах и иное);
в графе 22 указывается фактическое местонахождение иностранного товара на момент представления отчетности (например, адрес, номер скважины, номер месторождения и иное);
в графе 23 указываются дополнительные сведения.
При заполнении граф указанного отчета не допускается оставление ячеек незаполненными, в случае отсутствия каких-либо сведений в соответствующих графах проставляется цифра "0" (ноль), объединение ячеек отчета не допускается.
Отчет формируется с нарастающим итогом и в случае изменения каких-либо значений, данные обновляются один раз в полугодие.

Шетелдік тауарды өткізген кезде есептің 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-бағандары толтырылмайды. Бұл ретте тауарды өткізу туралы мәліметтер электрондық шот-фактураны жазып беру кезінде көрсетіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 6-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасарының
міндетін атқарушы -
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалау агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
орынбасарының міндетін
атқарушы -
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 30 наурыздағы
№ 306 Бұйрығына
1-қосымша
Есептілікті ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлар
мен көлік құралдардың
есебін жүргізу, есептілікті
ұсыну тәсілі, электрондық
құжат түрінде ұсынылатын
есептердің құрылымы мен
форматы, оларды
толтыру тәртібіне
7-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органына есептілікті ұсыну туралы талап
20_ жылғы "__" __________                                           №___
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 38-бабына сәйкес
____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) (ол болған кезде), немесе есептілік
ұсынған заңды,
___________________________________________________________________
тұлғаның толық атауы)
___________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
(тұлғаның заңды мекенжайы мен орналасқан орны)
20__ жылғы "__"______ бастап 20____жылғы "__"___________ дейінгі
кезеңде ресімделген сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлар мен көлік құралдары туралы есептілікті ұсыну
қажеттілігі туралы хабардар етеді.
Кодекстің 38-бабына сәйкес Сізге осы Бұйрыққа __ қосымша(лар)ға сәйкес
нысан(дар)да _______________________________ есепті (бұдан әрі – есеп) ұсыну
қажет.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
_______________________________                   20__ жылғы "__" ______
(қолы, Т. А.Ә. (ол болған кезде))
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
орынбасарының міндетін
атқарушы -
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 30 наурыздағы
№ 306 Бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 10 сәуірдегі
№ 374 бұйрығына
3-қосымша
әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.minfin.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында айқындалған тәртiппен және мерзiмдерде ұсынбауы не дұрыс емес есептілікті ұсынуы, сол сияқты мұндай тауарларды есепке алуды жүргiзу тәртiбiн сақтамау – "Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінің 539-бабында көрсетілген жауапкершілікке әкеледі.
Кедендік операциялар туралы есеп
есепті кезең 20__ жылғы ____ ай
Индекс: ТОТП-1
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: кеден өкілі
Қайда ұсынылады: кедендік тазартуды жүзеге асырған мемлекеттік кірістер органына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей
Кеден өкілінің атауы_____________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
Заңды мекенжайы _______________________________________________
Нақты мекенжайы _______________________________________________
Кеден өкілін тізілімге енгізу туралы бұйрықтың күні мен нөмірі 20___ жылғы "___" ______№ __________
Ұйымның штатында тұрған кедендік операцияларды жүзеге асыратын жұмыскерлер туралы мәліметтер
Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Лауазымы
Заңды тұлғаның басшысы болып тағайындалған туралы растайтын құжаттың және жұмысқа қабылдау туралы ішкі бұйрықтың күні және нөмірі
Заңды тұлғаның басшысы лауазымынан басату туралы растайтын құжаттың және жұмыстан шығару туралы ішкі бұйрықтың күні және нөмірі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Аббревиатураларды ашып жазу:

При реализации иностранного товара графы 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ,19 и 20 отчета не заполняются. При этом сведения о реализации товара указываются при выписке электронной счет-фактуры.";
приложение 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта;
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Заместителя Премьер-Министра
- и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
Планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу и.о. Заместителя
Премьер-Министра
- и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2023 года № 306
Приложение 7
к Правилам и срокам
представления отчетности,
ведения учета товаров и
транспортных средств, способ
представления отчетности,
формы отчетов, структура
и формат представляемых
отчетов в виде электронного
документа, порядок
их заполнения
форма
Требование о представлении отчетности органу государственных доходов
"__"_______20__года № _______
В соответствии со статьей 38 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном
регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
__________________________________________________________ уведомляет
(наименование органа государственных доходов)
Вас ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (далее – Ф.И.О.) (при его наличии),
или полное наименование юридического лица, представляющего отчетность)
___________________________________________________________________
о необходимости (бизнес-идентификационный номер) (юридический адрес и
местонахождение лица) представления отчетности о хранящихся, перевозимых,
реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах и транспортных
средств, оформленных за период с "__"______ года по "__"___________ год.
В соответствии со статьей 38 Кодекса Вам необходимо представить отчет
_______________________________________________________ (далее – отчет),
по форме (ам), согласно приложению (ям) __ к настоящему Приказу.
Руководитель органа государственных доходов
__________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
"__"_________20__года
Приложение
2 к приказу и.о. Заместителя
Премьер-Министра -
и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2023 года № 306
Приложение 3 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 апреля 2020 года № 374
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.minfin.gov.kz
Непредставление органу государственных доходов Республики Казахстан
в порядке и сроки, которые определены таможенным законодательством
Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан,
либо представление недостоверной отчетности, а равно несоблюдение порядка ведения учета таких товаров
– влечет ответственности, предусмотренного статьей 539 Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях Республики Казахстан"
Отчет о таможенных операциях
отчетный период ____ месяц 20__ года
Индекс: ТОТП-1
Периодичность: ежеквартально
Представляют: таможенный представитель
Куда представляется: в орган государственных доходов, осуществивший таможенную операцию
Срок представления: не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование таможенного представителя: ___________________________
Бизнес-идентификационный номер:__________________________________
Юридический адрес: ______________________________________________
Фактический адрес: _______________________________________________
дата и номер приказа о включении в реестр таможенных представителей
от "___"______ 20___ года № _____
Сведения о работниках, связанных с осуществлением таможенных операций, состоящих в штате организации
Ф.И.О.
(при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Должность
Дата и номер подтверждающего документа о вступлении на должность руководителя юридического лица и внутреннего приказа о приеме на работу
Дата и номер подтверждающего документа об освобождении от должности руководителя юридического лица и внутреннего приказа об увольнении от работы
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Расшифровка аббревиатур:

1) ТОТП-1 – кедендік операциялар туралы есеп, кеден өкілдері есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынады (тоқсан);
2) Т.А.Ә. – тегі, аты және әкесінің аты.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
орынбасарының міндетін
атқарушы -
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 30 наурыздағы
№ 306 Бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 10 сәуірдегі
№ 374 бұйрығына
6-қосымша
әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.minfin.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында айқындалған тәртiппен және мерзiмдерде ұсынбауы не дұрыс емес есептілікті ұсынуы, сол сияқты мұндай тауарларды есепке алуды жүргiзу тәртiбiн сақтамау – "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 539-бабында көрсетілген жауапкершілікке әкеледі. Шетелдік тауарларды, оның ішінде оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде белгіленгенге қарағанда кедендік әкелу баждарының ең төмен мөлшерлемелері қолданылатын тауарларды пайдалану бойынша есеп
есепті кезең 20__ жылғы ____ ай
Индекс: ИТЕТТ-1
Мерзімділігі: жартыжылдықта бір рет
Ұсынады: шетелдік тауарларға, иелік ететін және (немесе) оларды пайдаланатын тұлғалар
Қайда ұсынылады: мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың оны күнінен кешіктірме
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі:______________________________________
Заңды мекенжайы: ______________________________________________
Іс жүзіндегі мекенжайы: _________________________________________
Тұлғаның атауы
Тұлғаның БСН/ЖСН нөмірі
ТД №
Тауардың атауы
Тауар нөмірі
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
Рәсім коды
Тауардың нетто салмағы
Тауардың өлшем бірліктегі мөлшері
Тауардың статистикалық құны, АҚШ доллары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кестенің жалғасы:
Бухгалтерлік есептің деректер базасынан ақпарат
Өлшем бірліктегі тауардың қалдығы
Тауарды сақтау/пайдалану орны
Ескертпе
Тауардың түгендеу нөмірі
Тауар есепте тұрған бухгалтерлік есеп бойынша шот №
Тауарды пайдалану туралы ақпарат
Тауар өткізілген/
берілген тұлға туралы ақпарат
Тауармен жасалатын іс-әрекет
Құжаттың атауы
Құжаттың № мен күні
Нетто салмағы килограммен
Өлшем бірліктегі тауардың саны
Тұлғаның атауы
Тұлғаның БСН/ЖСН нөмірі
12*
13*
14*
15*
16*
17*
18*
19*
20*
21
22
23
*тауарды сату кезінде толтырмайды. Бұл ретте тауарды өткізу туралы мәліметтер электрондық шот-фактураны жазып беру кезінде көрсетіледі
Ұйымның басшысы не уәкілетті тұлғасы _______________
Қолы ______________
Есептілікті жасаған күн __________

1) ТОТП-1 – отчет о таможенных операциях;
2) Ф.И.О. – фамилия, имя и отечество.
Приложение 3
к приказу и.о. Заместителя
Премьер-Министра
- и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2023 года № 306
Приложение 6 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 апреля 2020 года № 374
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.minfin.gov.kz
Непредставление органу государственных доходов Республики Казахстан в порядке
и сроки, которые определены таможенным законодательством Евразийского
экономического союза и (или) Республики Казахстан, либо представление
недостоверной отчетности, а равно несоблюдение порядка ведения учета таких товаров
– влечет ответственности предусмотренного статьей 539 Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях"
Отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении
которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин,
чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза
отчетный период ____ месяц 20__ года
Индекс: ИТЕТТ-1
Периодичность: один раз в полгода
Представляют: лица, владеющие и (или) пользующиеся иностранными товарами
Куда представляется: в орган государственных доходов
Срок представления: не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом
Бизнес-идентификационный номер __________________________
Юридический адрес _______________________________________
Фактический адрес ________________________________________
Наименование лица
БИН /ИИН номер лица
№ ДТ
Наименование товара
Номер товара
Код товара ТН ВЭД ЕАЭС
Код процедуры
Вес товара нетто
Количество товара в единице измерения
Статистическая стоимость товара доллар США
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы:
Информация с базы данных бухгалтерского учета
Остаток товара в единице измерения
Место хранения/использования товара
Примечание
Инвентарный номер товара
№ счета по бухгалтерскому учету, на котором числится товар
Информация об использовании товара
Информация о лице, которому реализован/передан товар
Действие с товаром
Наименование документа
№ и дата документа
Вес нетто килограмм
Количество товара в единице измерения
Наименование лица
БИН /ИИН номер лица
12*
13*
14*
15*
16*
17*
18*
19*
20*
21
22
23
* не заполняется при реализации товара. При этом сведения о реализации товара указываются при выписке электронной счет-фактуры.
Руководитель организации либо уполномоченное лицо ______________
Подпись ______________
Дата составления отчетности _____________

Ескертпе: "Шетелдік тауарларды, оның ішінде оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде белгіленгенге қарағанда кедендік әкелу баждарының ең төмен мөлшерлемелері қолданылатын тауарларды пайдалану бойынша есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндіру осы бұйрыққа 1-қосымшаның 21-тармағына сәйкес Есептілікті ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлар мен көлік құралдардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
Аббревиатураларды ашып жазу:
1) АҚШ – Америка құрама штаттары;
2) БСН/ЖСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі;
3) ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы;
4) ИТЕТТ-1 – Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифімен белгіленгеннен гөрі шетелдік тауарларды, оның ішінде оларға қатысты кедендік әкелу баждарының неғұрлым төмен ставкалары қолданылатын тауарларды пайдалану жөніндегі есеп;
5) ТД – тауарларға арналған декларация.

Примечание: пояснение по заполнению формы "Отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза" приведено в Правилах и сроках представления отчетности, ведения учета товаров и транспортных средств, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно пункту 21 приложения 1 к настоящему приказу.
Расшифровка аббревиатур:
1) США – Соединенные Штаты Америки;
2) БИН/ИИН – бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер;
3) ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
4) ИТЕТТ-1 – отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза;
5) ДТ – декларация на товары.