"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 25-03/206 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 18 сәуірдегі № 126 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 21 сәуірде № 32344 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын және онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 25 сәуірдегі № 25-03/206 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылғы 28 мамырдағы № 7685 тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерінде:
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"143. Күрте тік пішінді, кең иықты сызығы бар, бүктелетін жағасы бар, тоқыма бекіткіші бар желден қорғайтын жолақпен жабылатын орталық сыдырма бүйірлік бекіткіші бар. Тігілген қамыттың астында тоқыма бекіткіштерінде клапаны бар екі кеуде қалталары орналасқан. Төменгі жағында көлбеу кіреберісі бар екі қалта бар. Сол жақ кеуде қалтасының клапанының жоғарғы жиегінен жоғары, инспектордың тегі мен аты-жөні көрсетілген жапсырманы бекітуге арналған тоқыма бекіткіші тігілген, мысалы, "Е.К. Суықбаев". Видеотіркегішті бекіту үшін тоқыма бекіткіші бар ілмек пен ілгек-белдікшесі орнатылады. Арқасы тұтас, ортасында ішінара қайып тігілген қарсы бүкпесі бар Арқасында жарық қайтаратын материалдан жасалған "МЕМЛЕКЕТТІК ИНСПЕКТОР" деген жазу бар. Манжеті бар жеңдер тоқыма бекіткішіне бекітіледі. Сол жақ жеңнің сыртқы жағында "білектен 100 миллиметр төмен" жең шевроны балық шаруашылығы комитетіне тиесілі. Сол жеңнің сырт жағында "иықтан 100 миллиметр төмен" Балық шаруашылығы комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады. Күртенің төменгі жағының жандарында екі қатарлы элластикалық жолақтар бар.";
10-тарау мынадай мазмұндағы 143-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 25-03/206 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 апреля 2023 года № 126. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2023 года № 32344
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2012 года № 25-03/206 "Об утверждении образцов форменной одежды со знаками различия (без погон), правил ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7685) следующие изменения и дополнения:
в Образцах форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира, утвержденных указанным приказом:
пункт 143 изложить в следующей редакции:
"143. Куртка прямого силуэта с расширенной линией плеч, с отложным воротником, с центральной застежкой борта на молнию, которая закрывается ветрозащитной планкой с текстильной застежкой. Под притачной кокеткой расположены два нагрудных кармана с клапаном на текстильных застежках. Снизу по бокам два накладных кармана с наклонным входом. Выше верхнего края клапана левого грудного кармана настрочена текстильная застежка для крепления нашивки с указанием фамилии и инициала инспектора к примеру "СУЫКБАЕВ Е.К.". Для крепления видеорегистратора настрочена шлевка и хлястики с текстильной застежкой. Спинка - целая, с частично стачанной встречной складкой посередине. На спинке надпись "МЕМЛЕКЕТТІК ИНСПЕКТОР" из световозвращающего материала. Рукава с манжетой застегивающаяся на текстильную застежку. На наружной стороне левого рукава "100 миллиметров ниже предплечья" нарукавный шеврон принадлежности к Комитету рыбного хозяйства. Низ куртки с притачным поясом с двумя рядами эластичной ленты по бокам.";
Главу 10 дополнить пунктом 143-1 следующего содержания:

"143-1. Қысқа жеңді, тік пішінді, түймелері бар қара көк түсті камуфляжды көйлек. Жағасы қайырмалы, қималы тік болып келеді. Арқасы тілінген екі иінішті. Түймесімен клапандары бар екі төс қалта. Сол жақ кеуде қалтасының клапанының жоғарғы жиегінен жоғары, инспектордың тегі мен аты-жөні көрсетілген жапсырманы бекітуге арналған тоқыма бекіткіші орнатылды, мысалы, "Е.К. Суықбаев". Видеотіркегішті бекіту үшін тоқыма бекіткіші бар ілмек пен ілгек-белдікшесі тігілген. Арқасында жарық қайтаратын материалдан жасалған "МЕМЛЕКЕТТІК ИНСПЕКТОР" деген жазу бар Сол жеңнің сырт жағында "иықтан 100 миллиметр төмен" Балық шаруашылығы комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады.";
144-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"144. Шалбардың астары жоқ, төменгі жағы тарылған, белдіктің астына бес ілмегі бар тұймеге бекітілетін тік белдеуде. Гульфик "молнияға" бекітіледі. Белдіктің бүйірлерінде элластикалық жолақтар бар. Сыртқы бүйір қалталары қисық, тілікті. Алдыңғы жартысының кеспе бөшкелі қалталары және тізе тұсында қарсы бүкпесі бар және кнопкаға жабылатын қақпақшалы жапсырма қалталары болады. Шалбардың артқы жартысында - қыспа түймемен жабылатын қақпақшалы екі жапсырма қалтасы бар.";
10-тарау мынадай мазмұндағы 145-1 - тармақпен толықтырылсын:
"145-1. Белдік тактикалық, қою көк түсті.";
10 тараудың 146 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"146. Кепи (жазғы бейсболка) қою көк түсті, камуфляждалған, төрт клиннан тұрады, алдыңғы бөлігі үш бөлшекке бөлінген, кұнқағар және өлшемін реттеу үшін белдігі бар айылбаспен бар.
Алдыңғы қабырғаның ортасында осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес кокарда кестеленген.";
10-тарау мынадай мазмұндағы 146-1 - тармақпен толықтырылсын:
"146-1. Жылытылған кепи (маусымдық бейсболка) қою көк түсті, камуфляждалған. Су жұқтырмайтын сіңдірмесі бар плащтық мата, төрт сынадан тұрады, алдыңғы бөлігі үш бөлікке және кұнқағарға бөлінген. Кепиде ішке кіргізілетін құлаққаптары мен шүйделігі бар. Астары және құлаққаптары мен шүйделігі флис кенепімен жылытылған және элластикалық өріммен жиектелген.
Алдыңғы қабырғаның ортасында осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес кокарда кестеленген.";
147-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"147. Кеудеше су жұқпайтын қасиеті бар камуфляждалған қою көк түсті матадан тігілген. Жеңсіз, синтепон астары, молния ілмегі бар. Екі жапсырма кеуде қалтасы және екі жапсырма жұп қалтасы, төс қалталардың астындасырмалы молния және жабысқақ ілмек болады. Сол жақ кеуде қалтасының клапанының жоғарғы жиегінен жоғары, инспектордың тегі мен аты-жөні көрсетілген жапсырманы бекітуге арналған тоқыма бекіткіші тігілген, мысалы, "Е.К. Суықбаев ". Видеотіркегішті бекіту үшін тоқыма бекіткіші бар ілмек пен ілгек-белдікшесі орнатылады. Арқасында жарық қайтаратын материалдан жасалған "МЕМЛЕКЕТТІК ИНСПЕКТОР" деген жазу бар. Сол жеңнің сырт жағында "иықтан 100 миллиметр төмен" Балық шаруашылығы комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады.";
10-тарау мынадай мазмұндағы 147-1-тармақпен толықтырылсын:

"143-1. Рубашка из темно-синего цвета камуфлированная с короткими рукавами, прямой формы, с застежкой на пуговицах. Воротник отложной, стойка отрезная. Спинка из полочки с отрезной двойной кокеткой. Два нагрудных накладных кармана с клапанами на пуговицах. Выше верхнего края клапана левого грудного кармана настрочена текстильная застежка для крепления нашивки с указанием фамилии и инициала государственного инспектора к примеру "СУЫКБАЕВ Е.К.". Для крепления видеорегистратора настрочена шлевка и хлястики с текстильной застежкой. На спинке надпись "МЕМЛЕКЕТТІК ИНСПЕКТОР" из световозвращающего материала. На наружной стороне левого рукава "100 миллиметров ниже предплечья" нарукавный шеврон принадлежности к Комитету рыбного хозяйства.";
пункт 144 изложить в следующей редакции:
"144. Брюки без подкладки, зауженные к низу, на прямом поясе с застежкой на пуговицы, с пятью шлевками под ремень. Гульфик застегиваются на "молнию". По бокам пояса эластичные ленты. Внешние боковые карманы косые, прорезные. Передние половинки с карманами с отрезными бочками и накладными карманами со встречной складкой в области колена и клапаном, застегивающимся на кнопки. На задних половинках брюк – два прорезных кармана с клапаном, застегивающимся на кнопку.";
Главу 10 дополнить пунктом 145-1 следующего содержания:
"145-1. Ремень тактический, темно-синего цвета.";
пункт 146 изложить в следующей редакции:
"146. Кепи (бейсболка летнее) темно-синего цвета, камуфлированная, состоит из четырех клиньев, передней части, разделенной на три детали, козырька и пряжки с ремешком, для регулирования размера.
По центру передней стенки вышита кокарда согласно приложению 23 настоящего приказа.";
Главу 10 дополнить пунктом 146-1 следующего содержания:
"146-1. Кепи утепленное (бейсболка демисезонное) темно-синего цвета, камуфлированная. Ткань плащевая (З-х слойная), с водоотталкивающей пропиткой, состоит из четырех клиньев, передняя часть разделена на три детали и козырька. Кепи с наушниками и назатыльником, заправляющимся во внутрь. Подкладка и наушники с назатыльником утеплены флисовым полотном и окантованы эластичной тесьмой.
По центру передней стенки вышита кокарда согласно приложению 23 настоящего приказа.";
пункт 147 изложить в следующей редакции:
"147. Жилет из ткани темно-синего цвета, камуфлированный, с водоотталкивающим свойством. Без рукавов, на синтепоновой подкладке, с застежкой - на "молнию". С двумя нагрудными накладными карманами, и двумя накладными парными карманами, с застежкой на молнию и липучку, находящуюся под нагрудными карманами. Сразу выше верхнего края клапана левого грудного кармана настрочена текстильная застежка для крепления нашивки с указанием фамилии и инициала инспектора к примеру "СУЫКБАЕВ Е.К.". Для крепления видеорегистратора настрочена шлевка и хлястики с текстильной застежкой. На спинке надпись "МЕМЛЕКЕТТІК ИНСПЕКТОР" из световозвращающего материала.";
Главу 10 дополнить пунктом 147-1 следующего содержания:

"147-1. Пуловер қою көк түсті иірімжіптен тоқылып жасалған.
Орталық өңірінен сыдырмамен сырылатын пуловер.
Бұйымның алдыңғы бөлігінде сол жағында жапсырма қалта тігілген. Қалта бөлшектері, күшейткіш бөлшектер қою көк түсті жадағай матадан жасалған және өнімнің түсімен үйлеседі.
Жеңі бір тігісті, шынтақ аймағында күшейткіш төсемі бар.
Иық тігістерінің аймағында трапеция тәрізді күшейткіш төсемдер орнатылады. Сол жеңнің сырт жағында "иықтан 100 миллиметр төмен" Балық шаруашылығы комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады.";
148, 149, 150-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"148. Қысқы далалық киім қою көк комуфляждалған түсті күрте мен жартылай комбинезоннан тұрады.
149. Алмалы-салмалы астары және алмалы-салмалы капюшоны бар, тік пішінді, екі жүгіртгіші бар сыдырмалы сырмаға (үлкен тістері бар) орталық борттық ілгегі бар жылы күрте.
Жағаның жоғарғы жиегінен борттың бүкіл ұзындығы бойынша желден қорғайтын планка орнатылған. Сөре үш бөліктен тұрады: кеуде деңгейіндегі иінтірек, ортаңғы және төменгі бөлік. Сөренің ортаңғы бөлігінде кеуде қалталары жасалған.
Сөрелердің төменгі бөлігінде бүйірлік көлемді қалталар тігілген. Қалтаның ішкі жағы флис төсемнен.
Күртешенің енін реттеу үшін бел сызығы бойынша бау тігілген.
Арқасы иінтірекпен.
Негізгі матадан жасалған жағаның сыртқы бөлігі, іші жүннен жасалған және синтетикалық жылытқыш бір қабатымен жылытылған. капюшон бекіту үшін тоқыма бекіткішіне жасырын бекітпесі бар желбей паталары екі жағынан жағаның шеттерінде өңделеді.
Капюшон алынбалы, жылытылған, күртешенің мойнының төменгі жиегіне негізгі матадан жасалған жабық жолағы бар алынбалы сыдырмалы сырмаға бекітіледі.
Жеңдер тоқылған, төменгі жағында екі тігісті тоқылған пульсниктері бар. Сол жақ кеуде қалтасының клапанының жоғарғы жиегінен жоғары, инспектордың тегі мен аты-жөні көрсетілген жапсырманы бекітуге арналған тоқыма бекіткіші тігілген, мысалы, "Е.К. Суықбаев ". Видеотіркегішті бекіту үшін тоқыма бекіткіші бар ілмек пен ілгек-белдікшесі орнатылады. Арқасында жарық қайтаратын материалдан жасалған "МЕМЛЕКЕТТІК ИНСПЕКТОР" деген жазу бар. Сол жеңнің сырт жағында "иықтан 100 миллиметр төмен" Балық шаруашылығы комитетіне тиесіліктің жең қондырмасы болады.
Күртенің негізгі төсемі (сөрелер мен арқаның бөлшектерінде сан сызығына дейін трикотаж төсемі - флистен, сан сызығынан төмен - астарлық матадан жасалған) синтетикалық жылытқыштың бір қабатымен жылытылған. Өңір асты мен астардың тігістеріне астарлықты бекіту үшін "сыдырма" тігіледі.
Синтетикалық жылытқыштың бір қабаты бар астарлы матадан жасалған тоқылған жағасы бар алынбалы төсем.

"147-1. Пуловер шерстяной вязаный выполненный из пряжи темно-синего цвета.
Пуловер с центральной застежкой на замок-молнию.
На передней части изделия с левой стороны настрочен накладной карман. Детали кармана, усилительные детали выполнены из плащевой ткани темно-синего цвета и по цвету гармонируют с цветом изделия.
Рукав одношовный, втачанной с усилительной накладкой в области локтя.
В области плечевых швов настрочены усилительные накладки трапециевидной формы. На наружной стороне левого рукава "100 миллиметров ниже предплечья" нарукавный шеврон принадлежности к Комитету рыбного хозяйства.";
в пункт 148 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 149, 150 изложить в следующей редакции:
"149. Куртка утепленная, со съемной подстежкой и съемным капюшоном, прямого силуэта, с центральной бортовой застежкой на застежку-молнию (с крупными зубьями) с двумя бегунками.
От верхнего края воротника по всей длине борта настрочена ветрозащитная планка.
Полочка состоит из трех частей: кокетки на уровне груди, средней и нижней части. По средней части полочки изготовлены нагрудные карманы. В нижней части полочек настрочены боковые объемные накладные карманы. Внутренняя часть кармана из флисового полотна.
По линии талии настрочена кулиска для регулирования ширины куртки.
Спинка с кокеткой.
Наружная часть воротника из основной ткани, внутренняя часть из флисового полотна и утеплен с одним слоем синтетического утеплителя. По краям воротника с обеих сторон обработаны отлетные паты с потайным креплением на текстильную застежку для фиксации капюшона.
Капюшон съемный, утепленный, пристегивающийся по нижнему краю к горловине куртки на разъемную замок-молнию с закрытой планкой из основной ткани. Рукава в тачные, двухшовные с трикотажными напульсниками по низу. Сразу выше верхнего края клапана левого грудного кармана настрочена текстильная застежка для крепления нашивки с указанием фамилии и инициала инспектора к примеру "СУЫКБАЕВ Е.К.". Для крепления видеорегистратора настрочена шлевка и хлястики с текстильной застежкой. На спинке надпись "МЕМЛЕКЕТТІК ИНСПЕКТОР" из световозвращающего материала. На наружной стороне левого рукава "100 миллиметров ниже предплечья" нарукавный шеврон принадлежности к Комитету рыбного хозяйства.
Основной подклад куртки (на деталях полочек и спинки до линии бедер из трикотажного полотна – флис, ниже линии бедер – из подкладочной ткани) утеплен одним слоем синтетического утеплителя. В швы стачивания подбортов и подклада втачаны "застежки-молнии" для крепления подстежки.
Съемная подстежка с трикотажным воротником из подкладочной ткани с одним слоем синтетического утеплителя.

150. Жартылай комбинезон ысырмалы жылы астарлы синтетикалық толтырғышымен, биік арқалы сырып тігілген кең белдігі және биіктігін реттеп отыратын бретельдері, бес жуан ілмекті, белдің бүйірінде ілгек-белдікшесі бар. Жартылай комбинезон үш қыспа түймемен және "молниямен" жабылады, бүйір тігісі тілікті, "молниямен" және пішінді патта орналасқан лентамен жабылады. Екі бүйірлік тілікті қалта.";
10-тарау мынадай мазмұндағы 150-1-тармақпен толықтырылсын:
"150-1. Су өткізбейтін, төзімді резеңке материалдардан жасалған балықшылардың жартылай комбинезоны.";
151, 152, 153-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"151. Қысқы бет-перде қою көк түсті, флис материалынан жасалған.
152. Құлақшын қою көк түсті. Ысырмалы мақта астарлы нысанды құлақшын 4 сыналы қалпақтан, күнқағардан және құлаққабы тұтас пішілген мойынжабардан тұрады. Аралас күйде: күнқағардың және құлаққабы бар мойынжабардың жоғарғы жағы – қою көк түсті жасанды жүннен, қалған жоғары бөліктері су өткізбейтін қою көк, камуфляж түсті матадан жасалған.
Күнқағардың ортасында кокарда бекітілген.
Құлақшынның барлық бөлшектері күнқағар мен мойынжабардың орта тұсының шебіне қарсы тұрған қалпақтың орта тігістеріне симметриялы орналасады.
153. Қонышы биік қысқы берц-бәтеңке, қара түсті. Жоғарғы жағы табиғи құрым былғары. Астары табиғи астарлық былғары. Өкшені бекіту әдісі: желімдеу-тігу. Тұмсығы мен арты: күшейтілген термопластикалық материалдан жасалған. Берцының биіктігі: 23-27 см. Тұтас биік клапаны. Астары – табиғи жүн. Бауы бар.";
10-тарау мынадай мазмұндағы 153-1-тармақпен толықтырылсын:
"153-1. Қонышы биік жазғы берц-бәтеңке, қара түсті. Жоғарғы жағы табиғи құрым былғары. Астары табиғи астарлық былғары. Өкшені бекіту әдісі: желімдеу-тігу. Тұмсығы мен арты: күшейтілген термопластикалық материалдан жасалған. Берцының биіктігі: 23-27 см. Тұтас биік клапаны. Бауы бар.";
154-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"154. Резеңке етік, бродовые (балықшының). Аяқ киімнің үстіңгі жағы поливинилхлоридтен жасалған, астары трикотаж, құйылған әдісімен қалыпталған, табаны екі қабатты, сырғанауға қарсы.";
10-тарау мынадай мазмұндағы 154-1-тармақпен толықтырылсын:
"154-1. Су өткізбейтін етік, жылытылған, жоғары жіліншік (тізеден төмен).
Жоғарғы жағы аязға төзімді, су өткізбейтін көбіктелген каучук материалынан жасалған.
Калоштың төменгі бөлігі ылғалға төзімді, арнайы этиленвинилацетат материалынан термо толтырылған. Астары жүннен жасалған. Салынатын шұлықтар табиғи киізден және жүннен жасалған.";

150. Полукомбинезон на утеплителе из синтетического наполнителя с пристегивающейся подкладкой, на притачном широком поясе с высокой спинкой и бретелями, регулируемыми по высоте; с пятью широкими шлевками, с хлястиком-затяжником боковой части пояса. Полукомбинезон застегивается на три кнопки и "молнию", с разрезом в боковом шве с застежкой на "молнию" и ленту, расположенную на фигурной пате. Два боковых прорезных кармана.";
Главу 10 дополнить пунктом 150-1 следующего содержания:
"150-1. Полукомбинезон рыбацкий, изготавливается из прочных, водопроницаемых, резиновых материалов.";
пункты 151, 152, 153 изложить в следующей редакции:
"151. Маска зимняя изготавливается из флисового материала темно-синего цвета.
152. Шапка темно-синего цвета. Ушанка форменная на стеганной ватной подкладке состоит из 4-клинного колпака, козырька и назатыльника с цельнокроеными с ним наушниками. Изготавливается комбинированной: верх козырька и назатыльника с наушниками – из искусственного меха темно-синего цвета, остальные детали верха шапки из водонепроницаемой ткани темно-синего, камуфляжного цвета.
В центре козырька прикрепляется эмблема.
Все детали шапки-ушанки должны быть расположены симметрично относительно средних швов колпака, находящихся против линий середины козырька и назатыльников.
153. Ботинки-берцы зимние, черного цвета. Верх: натуральная хромовая кожа. Подкладка: натуральная подкладочная кожа. Метод крепления подошвы: клеепрошивной. Подносок и задник: усиленные из термопластического материала. Высота берца: 23-27 сантиметра. Сплошной высокий клапан. Подкладка – натуральный мех. На шнурках.";
Главу 10 дополнить пунктом 153-1 следующего содержания:
"153-1. Ботинки-берцы летние, черного цвета. Верх: натуральная хромовая кожа. Подкладка: натуральная подкладочная кожа. Метод крепления подошвы: клеепрошивной. Подносок и задник: усиленные из термопластического материала. Высота берца: 23-27 сантиметра. Сплошной высокий клапан. На шнурках.";
пункт 154 изложить в следующей редакции:
"154. Сапоги резиновые, бродовые (рыбацкие). Верх обуви из поливинилхлорида, подкладка трикотаж, метод крепления литьевой, подошва двухслойный, противоскользящая.";
Главу 10 дополнить пунктом 154-1 следующего содержания:
"154-1. Сапоги водонепроницаемые, утепленные высокое голенище (ниже колена).
Материал верха изготовлено из прочных, морозоустойчивых, водонепроницаемых материалов выполненная из вспененного каучука.
Нижняя часть калоши влагостойкая, с термо наполнением из специального материала этиленвинилацетата. Подкладка из меха. Вкладные чулки из натурального войлока и меха.";

Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес осы Қағидалардың 10 - қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес осы Қағидалардың 15 - қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес осы Қағидалардың 23 - қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
Осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес бұйрықтың 3 - қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрі
З. Сулейменова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2023 жылғы 18 сәуірдегі
№ 126 Бұйрығына
1 қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен
ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
10-қосымша
Далалық жазғы костюмнің және далалық қысқы костюмнің үлгілері
Бұйырыққа 2 қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті
органның және оның аумақтық
бөлімшелерінің лауазымды
адамдарының, сондай-ақ
жануарлар дүниесін қорғауды
тікелей жүзеге асыратын
мемлекеттік мекемелер мен
ұйымдар қызметкерлерінің
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
15-қосымша
Балық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының жең қондырмасы
Бұйырыққа 3 қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік
бақылауды және қадағалауды
жүзеге асыратын уәкілетті орган
ведомствосының және оның
аумақтық бөлімшелерінің
лауазымды адамдарының,
сондай-ақ жануарлар дүниесін
қорғауды тікелей жүзеге
асыратын мемлекеттік
мекемелер мен ұйымдар
жұмыскерлерінің айырым
белгілері бар нысанды киім
(погонсыз) үлгілеріне
23-қосымша
Қысқы бас киімнің кокардасы
Жазғы бас киімнің кокардасы
Кепиге тігілетін кокардасы
Бұйырыққа 4 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 25 сәуірдегі
№ 25-03/206 бұйрығына
3-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарын, сондай-ақ жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерін айырым белгілері бар нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз ету нормалары

приложение 10 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
приложение 15 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Приложение 23 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Приложение 3 к приказу изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
З. Сулейменова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 18 апреля 2023 года № 126
Приложение 10
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа
и территориальных подразделений,
осуществляющих
государственный контроль
и надзор в области охраны,
воспроизводства и использования
животного мира, а также
работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира
Образцы костюма полевого летнего и костюма полевого зимнего
Приложение 2 к приказу
Приложение 15
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа
и территориальных подразделений,
осуществляющих
государственный контроль
и надзор в области охраны,
воспроизводства и использования
животного мира, а также
работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира
Нарукавный шеврон должностных лиц Комитета рыбного хозяйства и его межобластных бассейновых инспекции рыбного хозяйства
Приложение 3 к приказу
Приложение 23
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон),
должностных лиц
уполномоченного органа
и территориальных подразделений,
осуществляющих
государственный контроль
и надзор в области охраны,
воспроизводства и использования
животного мира, а также
работников государственных
учреждений и организаций,
осуществляющих
непосредственную охрану
животного мира
Кокарда на зимний головной убор
Кокарда на летний головной убор
Кокарда на кепи полевые, нашивная
Приложение 4 к приказу
Приложение 3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2012 года № 25-03/206
Нормы обеспечения форменной одежды со знаками различия (без погон),
должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных
подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также работников
государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану животного мира