"Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 640 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 26 мамырдағы № 543 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 мамырда № 32604 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 640 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14624 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 118, 120-1, 120-2 және 120-3-баптарына сәйкес және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің және аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілік – бұл Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 120-3-бабына сәйкес бірыңғай ұйымның қаржылық есептілігі ретінде ұсынылған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің шоғырландырылған қаржылық есептілігі;
2) бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган – бюджетті атқару, бухгалтерлiк есепті, бюджеттік есепті және республикалық бюджеттiң атқарылуы бойынша бюджеттiк есептiлiктi жүргiзу саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орган;
3) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган - жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, бюджетті атқару, бухгалтерлiк есепті, бюджеттік есепті және жергілікті бюджеттiң атқарылуы бойынша бюджеттiк есептiлiктi жүргiзу саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті уәкілетті органдар (бұдан әрі – бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi орган);

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 640 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 26 мая 2023 года № 543. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2023 года № 32604
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 640 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14624) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации статьи 118, 120-1, 120-2 и 120-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) консолидированная финансовая отчетность об исполнении бюджета района (города областного значения) и районного (города областного значения) бюджета – это консолидированная финансовая отчетность района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета, бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа представленная как финансовая отчетность единой организации в соответствии со статьей 120-3 Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс);
2) местный уполномоченный орган по исполнению бюджета – местные уполномоченные органы, финансируемые из местного бюджета, осуществляющие функции в сфере исполнения бюджета, ведения бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности по исполнению местного бюджета (далее – уполномоченный орган по исполнению местного бюджета);
3) уполномоченный орган по исполнению бюджета – орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области исполнения бюджета, ведения бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности по исполнению республиканского бюджета;

4) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігі – бұл бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің бірыңғай ұйымның қаржылық есептілігі ретінде ұсынған қаржылық есептілігі;
5) ведомство – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның республикалық бюджетті атқару және жергілікті бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсету саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ведомствосы;
6) квазимемлекеттік сектор субъектілеріне инвестициялар – бұл мемлекеттік кәсіпорындарға, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге, акционерлік қоғамдарға, оның ішінде құрылтайшысы, қатысушысы немесе акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес еншілес, тәуелді және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғаларға салынатын бюджет қаражатының салымдары;
7) облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілік – бұл Бюджет кодексінің 120-2-бабына сәйкес бірыңғай ұйымның қаржылық есептілігі ретінде ұсынылған облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілік;
8) республикалық бюджетті атқару жөніндегі шоғырландырылған қаржылық есептілік – бұл Бюджет кодексінің 120-1 бабына сәйкес бірыңғай ұйымның қаржылық есептілігі ретінде ұсынылған ведомствоның және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаржылық есептілігі;
9) элиминирлеу – бюджеттік бағдарламалар әкімшісі және оның ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелері арасындағы немесе бір бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мен бюджет кірістерінің есебін жүргізетін уәкілетті орган арасында, өзара операциялар бойынша тең соманы, сондай-ақ жоғары тұрған және төмен тұрған бюджеттерді атқару жөніндегі уәкілетті органдар арасындағы операцияларды алып тастау.
Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау мақсаты мүдделі адамдарды қаржылық қызметтің нәтижелері мен республикалық және жергілікті бюджеттердің қаржылық жағдайының өзгерістері, қаржылық жағдайы туралы толық және дұрыс ақпаратпен қамтамасыз ету болып табылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Шоғырландырылған қаржылық есептiлiкті республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi, облыстық бюджетті, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерін, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетін, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар нысандардың толық көлемінде электрондық түрде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – АЖ) арқылы ұсынады. Есепті беру күні оны АЖ арқылы беру күні болып есептеледі.

4) консолидированная финансовая отчетность администратора бюджетных программ – это финансовая отчетность администратора бюджетных программ и подведомственных ему государственных учреждений, представленная как финансовая отчетность единой организации;
5) ведомство – ведомство центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов;
6) инвестиции в субъекты квазигосударственного сектора – это вложения бюджетных средств в государственные предприятия, товарищества с ограниченной ответственностью, акционерные общества, в том числе национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, учредителем, участником или акционером которых является государство, а также дочерние, зависимые и иные юридические лица, являющиеся аффилированными с ними в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
7) консолидированная финансовая отчетность об исполнении областного бюджета, бюджетов городов республиканского значения, столицы – это консолидированная финансовая отчетность областного бюджета, бюджетов городов республиканского значения, столицы представленная как финансовая отчетность единой организации в соответствии со статьей 120-2 Бюджетного кодекса;
8) консолидированная финансовая отчетность об исполнении республиканского бюджета – это финансовая отчетность ведомства и администраторов республиканских бюджетных программ, представленная как финансовая отчетность единой организации в соответствии со статьей 120-1 Бюджетного кодекса;
9) элиминирование – исключение равных сумм по взаимным операциям между администратором бюджетных программ и его подведомственными государственными учреждениями, или между государственными учреждениями подведомственными одному администратору бюджетных программ, между администраторами бюджетных программ, между администратором бюджетных программ и уполномоченным органом, ведущим бухгалтерский учет поступлений бюджета, также операций между уполномоченными органами по исполнению вышестоящего и нижестоящего бюджетов.
Целью составления консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского и местного бюджетов является обеспечение заинтересованных лиц полной и достоверной информацией о финансовом положении, результатах финансовой деятельности и изменениях финансового положения республиканского и местного бюджетов.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Консолидированная финансовая отчетность администраторами республиканских бюджетных программ, местными уполномоченными органами по исполнению областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения) и районного (города областного значения) бюджета представляется в полном объеме форм в электронном виде посредством информационной системы (далее – ИС) уполномоченного органа по исполнению бюджета. Датой представления отчета считается дата его передачи через ИС.

Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен жергілікті уәкілетті органдар ведомствода белгіленген мерзімде ведомствоға жартыжылдық және жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті ұсынады. Республикалық және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілігінің мерзімі есепті жылдан кейінгі жылдың 8 ақпанынан кешіктірілмей, ал жергілікті уәкілетті органдары үшін есепті жылдан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірілмей белгіленеді.
Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi нысандардың толық көлемінде электрондық түрде АЖ арқылы ұсынады.";
12-тармақтың бесінші бөлігіне орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіне бірінші қол қою құқығына осы органның басшысы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы, екінші қол қою құқығына – бас бухгалтер немесе қаржылық есептілікті шоғырландыруды қамтамасыз ететін бөлімшені басқаратын тұлға ие.
Республикалық бюджетті атқару туралы шоғырландырылған қаржылық есептілікке бірінші қол қою құқығына ведомство басшысы, немесе оны алмастыратын тұлға, екінші қол қою құқығына – ведомствоның қаржылық есептілікті шоғырландыруды қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастыратын тұлға ие.
Жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілікке бірінші қол қою құқығына жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы, немесе оны алмастыратын тұлға, екінші қол қою құқығына – қаржылық есептілікті шоғырландыруды қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастыратын тұлға ие.
Ақпараттық жүйе арқылы есептілікті ұсынатын республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерін қоспағанда, қаржылық есептілікке есептілікте бірінші және екінші қол қою құқығы туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.
Ұсынылатын шоғырландырылған қаржылық есептіліктің барлық нысандарында мемлекеттік органның басшысы мен бас бухгалтерінің не қаржылық есептілікті шоғырландыруды қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшені басқаратын тұлғаның қолының қасында міндетті түрде қолдың толық жазылуы (тегі мен аты-жөні) көрсетіледі.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Администраторы республиканских бюджетных программ и местные уполномоченные органы представляют полугодовую и годовую консолидированную финансовую отчетность ведомству, в установленные ведомством сроки. Срок годовой консолидированной финансовой отчетности администраторов республиканских и местных бюджетных программ, устанавливается не позднее 8 февраля года, следующего за отчетным, а для местных уполномоченных органов – не позднее 25 февраля года, следующего за отчетным.
Консолидированная финансовая отчетность администраторами местных бюджетных программ представляется в электронном виде посредством ИС в полном объеме форм.";
часть пятую пункта 12 изложить в следующей редакции, текст на казахском языке оставить без изменений:
"При совпадении срока, установленного для представления отчетности с выходным (нерабочим) днем, консолидированная финансовая отчетность представляется на следующий за ним первый рабочий день.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Правом первой подписи на консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ обладает руководитель данного органа, или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата государственного органа, правом второй подписи – главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение, обеспечивающее консолидацию финансовой отчетности.
Правом первой подписи на консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета обладает руководитель ведомства, или лицо, замещающее его, правом второй подписи – руководитель структурного подразделения ведомства, обеспечивающий консолидацию финансовой отчетности или лицо, замещающее его.
Правом первой подписи на консолидированной финансовой отчетности об исполнении местного бюджета обладает руководитель уполномоченного органа по исполнению местного бюджета, или лицо, замещающее его, правом второй подписи – руководитель структурного подразделения, обеспечивающий консолидацию финансовой отчетности или лицо, его замещающее.
К финансовой отчетности прилагается копия приказа о праве предоставления первой и второй подписей в отчетности, за исключением администраторов республиканских бюджетных программ, представляющих отчетность через информационную систему.
Во всех формах представляемой консолидированной финансовой отчетности рядом с подписью руководителя и главного бухгалтера государственного органа или лица, возглавляющего структурное подразделение, обеспечивающего консолидацию финансовой отчетности, обязательно указывается расшифровка подписи (фамилия и инициалы).";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіне ескертулер болған және өзгерістер енгізу қажет болған кезде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган АЖ-да қабылдамау себептерін көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу үшін шоғырландырылған қаржылық есептілікті қабылдамай қайтарады.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі АЖ арқылы жіберілген ескертулерге сәйкес немесе жазбаша хабарлама негізінде жазбаша хабарламаны алған сәттен немесе АЖ-да қайтарылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өзінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіне өзгерістер енгізеді. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменің қаржылық есептілігі өзгерген кезде бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі тиісті ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемені жазбаша хабардар етеді және өзгерістер мен толықтырулар бойынша ұсыныстарды оның жеке қаржылық есептілігіне 10 (он) жұмыс күні ішінде енгізу үшін қайта жібереді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілігі "Ашық бюджеттердің интернет-порталында ақпаратты орналастыру және бюджеттік бағдарламалардың жобаларын (бюджеттік бағдармаларды іске асыру туралы есептерді) жария талқылау қағидаларын бекіту туралы" Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 149 бұйрығымен бекітілген (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 22682 болып тіркелген).";
22-тармақтың үшінші бөлігінің он сегізінші абзацына орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. ШҚЕ-3 "Ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" нысанының баптары бойынша есепті кезеңдегі қызмет түрлері бойынша ақша қаражатының түсімдері мен шығулары бойынша ақпарат:
Жәбірленушілерге өтемақы қоры бойынша ақша түсімдері мен жүргізілген төлемдер туралы ақпарат;
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры бойынша ақша түсімдері мен жүргізілген төлемдер туралы ақпарат;
ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 24-кестесіне сәйкес бюджеттен тыс шоттар бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы ақпарат беріледі.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы жылдық шоғырландырылған есеп" ЖШҚЕ-8 нысанының баптарын шоғырландыру ШҚЕ-2 "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп" нысанының кірістер мен шығыстардың ұқсас баптарын жолма-жол қосу жолымен жүзеге асырылады.

"19. При наличии замечаний и необходимости внесения изменений в консолидированную финансовую отчетность администратора бюджетных программ, уполномоченный орган по исполнению бюджета отклоняет в ИС консолидированную финансовую отчетность для внесения соответствующих изменений, с указанием причины отклонения.
Администратор бюджетных программ в соответствии с замечаниями, направленными через ИС или на основании письменного уведомления, вносит изменения в свою консолидированную финансовую отчетность в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения письменного уведомления или отклонения в ИС. При изменении финансовой отчетности подведомственного государственного учреждения, администратор бюджетных программ письменно уведомляет соответствующее подведомственное государственное учреждение и перенаправляет предложения по изменениям и дополнениям для внесения их в течение 10 (десяти) рабочих дней в его отдельную финансовую отчетность.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Годовая консолидированная финансовая отчетность администраторов бюджетных программ размещается на интернет – портале в соответствии с приказом Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 149 "Об утверждении Правил размещения информации и публичного обсуждения проектов бюджетных программ (отчетов о реализации бюджетных программ) на интернет-портале открытых бюджетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22682).";
абзац восемнадцатый части третьей пункта 22 изложить в следующей редакции:
"статьи "Накопленный финансовый результат по поступлениям в бюджет" (код строки 412).";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. По статьям формы КФО-3 "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" представляется информация по поступлениям и выбытиям денежных средств по видам деятельности за отчетный период;
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Фонду компенсации потерпевшим;
информация о поступлении денег и проведенных выплатах по Фонду поддержки инфраструктуры образования;
информация о движении денежных средств по внебюджетным счетам, согласно таблице 24 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Консолидация статей формы ГКФО-8 "Годовой консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей доходов и расходов формы КФО-2 "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности".

"Ағымдағы қызметті қаржыландыру" (жол коды 011), "Күрделі салымдарды қаржыландыру" (жол коды 012), "Трансферттер бойынша кірістер" (жол коды 014), "Субсидиялар" (жол коды 016) баптары бойынша ағымдағы қызметті қаржыландыру, күрделі салымдар, трансферттер, субсидиялар бойынша қаржыландырудан түскен кірістер сомалары алынып тастауға жатады.
"Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер" бабы (жол коды 013) бойынша сыртқы қарыздар бойынша міндеттемелер қабылдаудан алынатын шығыстар сомасы алынып тастауға жатады.
"Бюджетке трансферттер түсімі" бабы (жол коды 020-3) бойынша бюджетпен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар сомасына кірістер сомасы (төмен тұрған бюджеттерден өткен жылдардың трансферттерін қайтару жөнінде) алынып тастауға жатады. Аудиторлық органдар жүргізген тексерулер нәтижесінде трансферттердің қайтарымы бюджеттің кірісі болып табылады.
"Айырбас операциялардан алынатын кірістер" бабы (жол коды 021) бойынша тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген қару-жарақтар мен әскери техникаларды, мүлікті және сомалары есепті кезеңде салықтық емес түсімдердің кодтарына республикалық бюджет кірісіне аударылған басқа да активтерді сатудан бюджетпен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстардың сомасына бюджетке салықтық емес түсімдерден түсетін кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
"Сыйақылар" бабы (жол коды 031) бойынша есепті кезеңде республикалық бюджет кірісіне аударылған кредиттер мен депозиттер жөнінде сыйақылар бойынша бюджетпен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар сомасына бюджетке салықтық емес түсімдерден кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
"Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер" бабы (жол коды 032) бойынша мемлекеттік меншіктен алынған кірістер (қатысу үлестері, дивидендтер, мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі, жалдау ақысы) бойынша бюджетпен есеп айырысулар жөнінде есептелген шығыстар сомасына бюджетке салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер және есепті кезеңде республикалық бюджет кірісіне аударылған активтерді басқарудан алынатын өзге кірістердің сомасы алынып тастауға жатады.
"Өзге кірістер" бабы (жол коды 040) бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасында ұзақ мерзімді активтер мен қорларды өтеусіз алудан түскен кірістер сомасы алынып тастауға жатады. Бұдан басқа, мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтерімен және қорларымен орталықтандырылған жабдықтаудан түскен кірістер сомасы, республикалық бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы кредиторлық және дебиторлық берешекті өтеусіз қабылдап алу-беру бойынша кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
"Өзге операциялық шығыстар" бабы (жол коды 122) бойынша тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді өткізуден, қару-жарақтар мен әскери техниканы, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды, республикалық меншіктегі заңды тұлғалардың бағалы қағаздарының қатысу үлестерін және басқа да активтерді сатудан бюджетпен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстардың, сондай-ақ активтерді басқарудан түсетін кірістер мен сомасы есепті кезеңде республикалық бюджет кірісіне аударуға жататын басқа да кірістер бойынша сома алынып тастауға жатады.
"Өзге шығыстар" бабы (жол коды 150) бойынша қорларды өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы, мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтерімен және қорлары мен орталықтандырылған жабдықтау бойынша шығыстар сомасы, республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы кредиторлық және дебиторлық берешектерді өтеусіз қабылдап алу-беру бойынша шығыстар сомасы алынып тастауға жатады. Бұдан басқа сыртқы қарыздар түсімдерінен алынған кірістер сомасына сыртқы қарыздар бойынша міндеттемелер қабылдаудан болған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган шығыстарының сомасы алынып тастауға жатады.
"Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар" бабы (жол коды 151) бойынша республикалық бюджеттің ҚБШ бойынша шығыстар сомасы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша ағымдағы қызметті қаржыландырудан, трансферттер мен субсидияларды аудару, мемлекеттік міндеттемелерді орындау үшін алынған күрделі салымдардан есептелген кірістер сомасына алынып тастауға жатады.
"Ұзақ мерзімді активтердің шығуы" бабы (жол коды 220) бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы кредиторлық және дебиторлық берешектерді өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы, мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды және республикалық бюджеттен қыржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан бюджетпен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар сомасына қаржылық инвестицияларды және олар бойынша сома есепті кезеңде республикалық бюджет кірісіне негізгі капиталды сатудан және қаржы инвестицияларын өткізуден түсімдер кодтарына республикалық бюджет кірісіне аударылған басқа активтерді қоспағанда, негізгі капиталды сатудан алынатын кірістер сомасы алынып тастауға жатады.

По статьям "Финансирование текущей деятельности" (код строки 011), "Финансирование капитальных вложений" (код строки 012), "Доходы по трансфертам" (код строки 014), "Субсидии" (код строки 016) подлежат исключению суммы финансирования текущей деятельности, капитальных вложений, доходов от финансирования по трансфертам, субсидиям.
По статье "Доходы от поступления займов" (код строки 013) подлежит исключению сумма расходов от принятия обязательств по внешним займам полученным.
По статье "Поступление трансфертов в бюджет" (код строки 020-3) подлежит исключению сумма доходов на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом (возврат трансфертов прошлых лет от нижестоящих бюджетов). Возврат трансфертов в результате проверок органами аудита являются доходом бюджета.
По статье "Доходы от обменных операций" (код строки 021) подлежат исключению суммы доходов от неналоговых поступлений в бюджет на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом от реализации товаров, работ, услуг, в том числе товаров из государственного материального резерва, продажи вооружения и военной техники, имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета и других активов, суммы по которым перечислены в доход республиканского бюджета в отчетном периоде на коды неналоговых поступлений.
По статье "Вознаграждения" (код строки 031) подлежат исключению суммы доходов от неналоговых поступлений в бюджет на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом по вознаграждениям по кредитам и депозитам, перечисленным в доход республиканского бюджета в отчетном периоде.
По статье "Прочие доходы от управления активами" (код строки 032) подлежат исключению суммы доходов от неналоговых поступлений в бюджет на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом по полученным доходам от государственной собственности (доли участия, дивидендов, части чистого дохода государственных предприятий, арендной платы) и прочих доходов от управления активами, перечисленными в доход республиканского бюджета в отчетном периоде.
По статье "Прочие доходы" (код строки 040) подлежит исключению сумма доходов от безвозмездного получения долгосрочных активов и запасов между администраторами бюджетных программ. Кроме того, подлежит исключению сумма доходов от централизованного снабжения долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма доходов по безвозмездной прием – передаче кредиторской и дебиторской задолженностей между администраторами бюджетных программ республиканского бюджета.
По статье "Прочие операционные расходы" (код строки 122) подлежит исключению сумма начисленных расходов по расчетам с бюджетом от реализации товаров, работ, услуг, продажи вооружения и военной техники, имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, товаров из государственного материального резерва, нематериальных активов, доли участия ценных бумаг юридических лиц, находящихся в республиканской собственности и других активов, а также по доходам от управления активами и другим доходам, суммы по которым перечислены в доход республиканского бюджета в отчетном периоде.
По статье "Прочие расходы" (код строки 150) подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче запасов, сумма расходов по централизованному снабжению долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма расходов по безвозмездной прием – передаче кредиторской и дебиторской задолженностей между администраторами республиканских бюджетных программ. Кроме того, подлежит исключению сумма расходов уполномоченного органа по исполнению бюджета от принятия обязательств полученным по внешним займам на сумму дохода от поступления внешних займов.
По статье "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" (код строки 151) сумма расходов по КСН республиканского бюджета подлежит исключению на сумму начисленных доходов от финансирования текущей деятельности, капитальных вложений, полученных для перечисления трансфертов и субсидий, выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства.
По статье "Выбытие долгосрочных активов" (код строки 220) подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче долгосрочных активов между администраторами республиканских бюджетных программ, от реализации основного капитала, за исключением товаров из государственного материального резерва, финансовых инвестиций на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, и других активов, суммы по которым перечислены в доход республиканского бюджета в отчетном периоде на коды поступлений от продажи основного капитала и реализации финансовых инвестиций.

"Қаржылық қызмет нәтижелері туралы жылдық шоғырландырылған есеп" ЖШҚЕ-8 нысаны есепті кезеңнің кірістері, шығыстары және қаржылық нәтижелері туралы ақпаратты білдіреді, 4 "Өткен кезең" бағаны 2020 жылдан бастап осыған ұқсас өткен есепті кезеңнің деректерімен салыстырылып толтырылады және ұсынылады.
"Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" бабы (жол коды 010) бойынша 011, 012, 013 және 014 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Бюджетке түсетін түсімдерден кірістер" бабы (жол коды 011) бойынша бюджетке салықтық, салықтық емес түсімдерден, басқа мемлекеттік басқару деңгейлерінен трансферттер түсімінен (оның ішінде бюджеттік субвенциялар мен алып қоюлар) кірістер, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан трансферттер сомасы көрсетіледі.
"Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер" бабы (жол коды 012) бойынша филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) Бюджет кодексіне сәйкес алатын ақшалай түсімдер және басқа да активтер түрінде алынған мемлекеттік мекемелер үшін кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін кірістер көрсетіледі.
"Гранттар" бабы (жол коды 013) бойынша транттар түсімдерінен түсетін кірістер көрсетіледі.
"Өзгелер" бабы (жол коды 014) бойынша бюджетке өзге де түсімдер бойынша кірістер сомасы көрсетіледі.
"Айырбас операциялардан алынатын кірістер" бабы (жол коды 020) бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден түскен кірістер көрсетіледі.
"Активтерді басқарудан түскен кірістер" бабы (жол коды 030) бойынша берілген қарыздар, жалға беру бойынша сыйақылардан, дивидендтерден алынатын кірістердің, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің таза кірісінің бір бөлігінің және активтерді басқарудан түсетін өзге де кірістердің сомасы көрсетіледі.
"Өзге кірістер" бабы (жол коды 040) бойынша үшінші тараптардан активтерді, өтемақыны (бұрын танылған активтердің құнсыздануынан болған залалдар) өтеусіз алудан түсетін кірістер, жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсетін кірістер мен өзге де операциялардан алынған кірістер көрсетіледі.
"Кірістер, барлығы" бабы (жол коды 100) бойынша 010, 020, 030 және 040 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Шығыстар, оның ішінде:" бабы (жол коды 110) бойынша 111, 112, 113, 114 және 115 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Еңбекақы төлеу" бабы (жол коды 111) бойынша қызметкерлердің еңбекақыларын төлемі, бюджетке тиесілі әлеуметтік салық пен әлеуметтік аударымдар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Стипендиялар" бабы (жол коды 112) бойынша есептелген стипендиялар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Қорлар бойынша шығыстар" бабы (жол коды 113) бойынша пайдаланылған және басқа ұйымдарға сатылған қорлардың құны көрсетіледі.
"Активтер амортизациясы" бабы (жол коды 114) бойынша ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Өзге де операциялық шығыстар" бабы (жол коды 115) бойынша өзге операциялық шығыстар сомасы көрсетіледі.

Форма ГКФО-8 "Годовой консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности" представляет информацию о доходах, расходах и финансовом результате отчетного периода, графа 4 "Прошлый период" заполняется и представляется в сравнении с данными аналогичного прошлого отчетного периода, начиная с 2020 года.
По статье "Доходы от необменных операций" (код строки 010) показывается сумма строк 011, 012, 013 и 014.
По статье "Доходы от поступлений в бюджет" (код строки 011) показывается сумма доходов от налоговых, неналоговых поступлений в бюджет, поступлений трансфертов из других уровней государственного управления (в том числе бюджетных субвенций и изъятий), трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.
По статье "Доходы от благотворительной помощи" (код строки 012) показываются доходы от филантропической и (или) спонсорской и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине для государственных учреждений, получаемые ими в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, полученные в виде денежных поступлений и других активов.
По статье "Гранты" (код строки 013) показываются доходы от поступления грантов.
По статье "Прочие" (код строки 014) показывается сумма доходов по прочим безвозмездным поступлениям в бюджет.
По статье "Доходы от обменных операций" (код строки 020) показываются доходы от реализации товаров, работ и услуг, в том числе товаров из государственного материального резерва.
По статье "Доходы от управления активами" (код строки 030) показывается сумма доходов от вознаграждений по выданным займам, аренде, дивидендам, части чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора и прочих доходов от управления активами.
По статье "Прочие доходы" (код строки 040) показываются доходы от безвозмездного получения активов, компенсации (ранее признанных убытков от обесценения активов) от третьих сторон, доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и доходы, полученные от прочих операций.
По статье "Доходы, всего" (код строки 100) показывается сумма строк 010, 020, 030 и 040.
По статье "Расходы, в том числе:" (код строки 110) показывается сумма строк 111, 112, 113, 114 и 115.
По статье "Оплата труда" (код строки 111) показывается сумма начисленных расходов по оплате труда работников, по социальному налогу и социальным отчислениям, причитающимся в бюджет.
По статье "Стипендии" (код строки 112) показывается сумма расходов по начисленным стипендиям.
По статье "Расходы по запасам" (код строки 113) показывается стоимость использованных и реализованных сторонним организациям запасов.
По статье "Амортизация активов" (код строки 114) показывается сумма начисленных расходов по амортизации долгосрочных активов.
По статье "Прочие операционные расходы" (код строки 115) показывается сумма прочих операционных расходов.

"Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" бабы (жол коды 120) бойынша 121 және 122 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар" бабы (жол коды 121) бойынша зейнетақылар мен жәрдемақылар бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
"Субсидиялар, трансферттер" бабы (жол коды 122) бойынша берілген трансферттер мен субсидиялар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Активтерді басқару бойынша шығыстар" бабы (жол коды 130) бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша алынған қарыздар, қаржылық жалға беру бойынша және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша есептелген шығыстар сомалары бойынша есептелген сыйақылар шығыстар мен ечептің басқа баптарында көрсетілмеген активтерді басқарудан шығыстар сомасы көрсетіледі.
"Өзге шығыстар" бабы (жол коды 140) бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша бұрын есептелген кірістерді және өзге шығыстарды түзету кезінде туындаған бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдерді азайту бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
"Шығыстар, барлығы" бабы (жол коды 200) бойынша 110, 120, 130 және 140 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Өзгелері" 210 жолы (жол коды 230) бойынша әділ құнның өзгеруінен және бағалы қағаздарды орналастырудан қаржы нәтижесі көрсетіледі.
"Ұзақ мерзімді активтердің істен шығуы" бабы (жол коды 210) бойынша активтерді өтеусіз беруден немесе есептен шығарудан қаржылық нәтиже көрсетіледі.
"Бағамдық айырма" бабы (жол коды 220) бойынша есептерде есептілік валютада көрсетілген шетел валютасының бірдей бірлік санын валюталардың әртүрлі айырбас бағамдарын пайдалана отырып көрсету нәтижесінде туындайтын бағамдық айырмасының қаржылық нәтижесі көрсетіледі.
"Есепті кезеңнің қаржы нәтижесі" бабы (жол коды 300) бойынша 100- жол алу 200-жол қосу/алу 210-жол қосу/алу 220-жол қосу/алу 230-жол айырмасының жалпы сомасына қаржы нәтижесі көрсетіледі.
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган осы Қағидалардың 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысандар бойынша облыстар бюджеттерінің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің атқарылуы туралы шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті бюджетті жасайды.
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың уәкілетті органдары есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 сәуірінен кешіктірмей облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің атқарылуы туралы шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті әкімдікке, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың уәкілетті органына, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылаудың тиісті органдарына ұсынады.
Облыс, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдігі жыл сайын облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің атқарылуы туралы қосымшалары бар есепті қаржы жылындағы жылдық қаржылық есептілікті:
есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 сәуірінен кешіктірмей облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссиясына;
есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мәслихатына ұсынады.";

По статье "Расходы по бюджетным выплатам" (код строки 120) показывается сумма строк 121 и 122.
По статье "Пенсии и пособия" (код строки 121) показывается сумма начисленных расходов по пенсиям и пособиям.
По статье "Субсидии, трансферты" (код строки 122) показывается сумма расходов по выданным субсидиям и трансфертам.
По статье "Расходы по управлению активами" (код строки 130) показывается сумма расходов по начисленным вознаграждениям по займам полученным, по проектам государственно-частного партнерства, финансовой аренде и суммам начисленных расходов по проектам государственно-частного партнерства и расходов от управления активами, не отраженных в других статьях отчета.
По статье "Прочие расходы" (код строки 140) показывается сумма расходов по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов по расчетам с плательщиками и прочие расходы.
По статье "Расходы, всего" (код строки 200) показывается сумма строк 110, 120, 130 и 140.
По строке 210 "Прочие" (код строки 230) показывается финансовый результат от изменения справедливой стоимости и размещения ценных бумаг.
По статье "Выбытие долгосрочных активов" (код строки 210) показывается финансовый результат от безвозмездной передачи или списанию активов.
По статье "Курсовая разница" (код строки 220) показывается финансовый результат от курсовой разницы, возникающей в результате отражения в отчетах одинакового количества единиц иностранной валюты, выраженной в валюте отчетности с использованием разных обменных курсов валют.
По статье "Финансовый результат отчетного периода" (код строки 300) показывается финансовый результат на общую сумму разницы строки 100 минус строки 200 плюс/минус строки 210 плюс/минус строки 220 плюс/минус строки 230.";
пункт 54 изложить в следующей редакции:
"54. Уполномоченный орган по исполнению местного бюджета составляет годовую консолидированную финансовую отчетность об исполнении бюджета областей, бюджетов городов республиканского значения, столицы по установленным формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 настоящих Правил.
Уполномоченные органы области, городов республиканского значения, столицы по исполнению местного бюджета не позднее 1 апреля года, следующего за отчетным финансовым годом, представляют годовую консолидированную финансовую отчетность об исполнении областного бюджета, бюджетов городов республиканского значения, столицы в акимат, уполномоченный орган области, городов республиканского значения, столицы в соответствующие органы государственного аудита и финансового контроля.
Акимат области, городов республиканского значения, столицы представляет ежегодно годовую финансовую отчетность об исполнении областного бюджета, бюджетов городов республиканского значения, столицы за отчетный финансовый год с приложениями:
в ревизионную комиссию области, городов республиканского значения, столицы не позднее 20 апреля года, следующего за отчетным финансовым годом;
в маслихат области, городов республиканского значения, столицы не позднее 1 мая года, следующего за отчетным финансовым годом.";

мынадай мазмұндағы 5-1-тараумен толықтырылсын:
"5-1-тарау. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің және аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті қалыптастыру";
1-параграф. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің және аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау";
54-1. Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті аудандық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шоғырландырылған қаржылық есептілігі, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінің қаржылық есептілігі және аудандық бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органның бюджет түсімдері бойынша негізінде аудандық бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган жасайды.
54-2. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілік бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның АЖ қалыптастырылады.
54-3. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті қалыптастыру кезінде бюджеттің атқарылуы туралы шоғырландырылған бухгалтерлік баланс баптарының сипаттамаларын және Қағидалардың 41, 42, 43, 44 және 45-тармақтарында көзделген бюджеттің атқарылуы туралы қаржы қызметінің нәтижелері туралы шоғырландырылған есептің, бюджеттің атқарылуы туралы ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есептің (тікелей әдіс) және осы бюджеттің атқарылуы туралы таза активтердің/ капиталдың өзгерістері туралы шоғырландырылған есептің көрсеткіштерін басшылыққа алады.
54-4. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган "Бюджеттi атқару жөнiндегi жылдық шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" ЖШҚЕ-7 нысанының баптарын шоғырландыру ұқсас баптарды жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады: "Қысқа мерзімді қаржылық инвестициялар" баптары (жол коды 011) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілген бюджеттік кредиттер бойынша дебиторлық берешек сальдосының сомасы алып тастауға жатады;
"Қысқа мерзімді дебиторлық берешек" баптары (жол коды 012) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органның шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттер бойынша дебиторлық берешек сальдосының сомасы алып тастауға жатады;
"Алынуға тиiстi қысқа мерзiмдi сыйақылар" баптары (жол коды 013) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы жөніндегі облыстық уәкілетті органның шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілген бюджеттік кредиттер бойынша алынуға тиісті сыйақылар бойынша дебиторлық берешек сальдосының сомасы алып тастауға жатады;
"Ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялар" баптары (жол коды 110) бюджеттің атқарылуы жөніндегі облыстық уәкілетті органның шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілген бюджеттік кредиттердің дебиторлық берешек сальдосының сомасы алып тастауға жатады;
"Қысқа мерзімді кредиторлық берешек" баптары (жол коды 211) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілген бюджеттік кредиттер бойынша, есептелген сыйақылар бойынша және толық пайдаланылмаған сомаға трансферттер бойынша бюджетке төлемдер бойынша кредиторлық берешек сальдосының сомасы алып тастауға жатады;
"Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек" баптары (жол коды 311) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілген бюджеттік кредиттер бойынша бюджетке төлемдер бойынша кредиторлық берешек сальдосының сомасы алып тастауға жатады.

дополнить главой 5-1 следующего содержания:
"Глава 5-1 Формирование годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении бюджета района (города областного значения) и районного (города областного значения) бюджета
Параграф 1. Составление годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении бюджета района (города областного значения) и районного (города областного значения) бюджета";
54-1. Годовая консолидированная финансовая отчетность об исполнении бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета составляется уполномоченным органом по исполнению районного бюджета на основании консолидированной финансовой отчетности администраторов районных бюджетных программ, финансовой отчетности об исполнении бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа и финансовой отчетности по поступлениям бюджета уполномоченного органа по исполнению районного бюджета.
54-2. Годовая консолидированная финансовая отчетность об исполнении бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета формируется в ИС уполномоченного органа по исполнению бюджета.
54-3. Уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета, при формировании годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета руководствуется описаниями статей консолидированного бухгалтерского баланса об исполнении бюджета и показателей консолидированного отчета о результатах финансовой деятельности об исполнении бюджета, консолидированного отчета о движении денег (прямой метод) об исполнении бюджета и консолидированного отчета об изменениях чистых активов/ капитала об исполнении бюджета, предусмотренными пунктами 41, 42, 43, 44 и 45 настоящих Правил.
54-4. Уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета осуществляет консолидацию статей формы ГКФО-7 "Годового консолидированного бухгалтерского баланса об исполнении бюджета" путем построчного сложения аналогичных статей: статьи "Краткосрочные финансовые инвестиции" (код строки 011), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) подлежит исключению сумма сальдо дебиторской задолженности по представленным бюджетным кредитам нижестоящим бюджетам;
статьи "Краткосрочная дебиторская задолженность" (код строки 012), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа по исполнению бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) подлежит исключению сумма сальдо дебиторской задолженности по целевым трансфертам нижестоящим бюджетам; статьи "Краткосрочные вознаграждения к получению" (код строки 013), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) подлежит исключению сумма сальдо дебиторской задолженности по вознаграждениям к получению по представленным бюджетным кредитам нижестоящим бюджетам;
статьи "Долгосрочные финансовые инвестиции" (код строки 110), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа области по исполнению бюджета подлежит исключению сумма сальдо дебиторской задолженности представленных бюджетных кредитов нижестоящим бюджетам;
статьи "Краткосрочная кредиторская задолженность" (код строки 211), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) подлежит исключению сумма сальдо кредиторской задолженности по платежам в бюджет по представленным бюджетным кредитам нижестоящим бюджетам, по начисленным вознаграждениям и по трансфертам на недоиспользованную сумму;
статьи "Долгосрочная кредиторская задолженность" (код строки 311), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) подлежит исключению сумма сальдо кредиторской задолженности по платежам в бюджет по представленным бюджетным кредитам нижестоящим бюджетам.

54-5. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган "Қаржы қызметінің нәтижелері туралы жылдық шоғырландырылған есеп" ЖШҚЕ-8 нысанының баптарын шоғырландыру ұқсас баптарды жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады: "Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" баптары (жол коды 010) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде ағымдағы қызметті қаржыландыру бойынша айырбас емес операциялардан түсетін кірістер, күрделі салымдар, сыртқы қарыздарды қаржыландырудан түсетін кірістер, жергілікті бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша шығыстар сомасына трансферттер бойынша кірістер сомасы;
жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері есептеген өткен жылдар трансферттерін қайтару бойынша бюджетпен есеп айырысу бойынша шығыстар сомасына бюджетке түскен трансферттерді қайтару бойынша кірістер сомасы; ағымдағы жылы бөлінген пайдаланылған трансферттер сомасына жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке трансферттер түсімдерінің сомасын алып тастауға жатады;
"Айырбас операцияларынан алынатын кірістер" баптары (жол коды 020) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде бюджетке салықтық емес түсімдерден, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізуден түсетін кірістердің, негізгі капиталды өткізуден түсетін кірістердің, активтерді сатудан бюджетпен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар сомасымен мемлекеттің қаржылық активтерін өткізуден түсетін кірістердің, сондай-ақ активтерді басқарудан алынатын кірістер мен сомалары есепті кезеңде бюджет кірісіне аударуға жататын басқа да кірістер бойынша сомалар алып тастауға жатады;
"Активтерді басқарудан алынатын кірістер" баптары (жол коды 030) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде төмен тұрған бюджеттерге берілген бюджеттік кредиттер бойынша жоғары тұрған бюджетке түскен төмен тұрған бюджеттің сыйақыларын төлеу жөніндегі шығыстар сомасына сыйақылар бойынша кірістер сомасы алып тастауға жатады;
"Өзге де операциялық шығыстар" баптары (жол коды 115) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде бюджеттік кредиттер, сыйақылар мен алынған трансферттердің толық пайдаланылмаған сомасына есептелген міндеттеме сомалары бойынша бюджетке төлемдер бойынша шығыстар сомасы;
ағымдағы қызметтерді қаржыландыруға және күрделі салымдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерге қаражат беру кезінде есептелген бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Субсидиялар, трансферттер" баптары (жол коды 122) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде ағымдағы жылы пайдаланылған жоғары тұрған бюджеттен алынған трансферттер бойынша шығыстардың сомасы алып тастауға жатады;
"Активтерді басқару бойынша шығыстар" баптары (жол коды 130) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің уәкілетті органының шоғырландырылған қаржылық есептілігінде алынған бюджеттік кредиттер бойынша жоғары тұрған бюджетке сыйақы төлеу бойынша шығыстар сомасы алып тастауға жатады.

54-5. Уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета осуществляет консолидацию статей формы ГКФО-8 "Годовой консолидированной отчет о результатах финансовой деятельности" путем построчного сложения аналогичных статей: статьи "Доходы от необменных операций" (код строки 010), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета подлежит исключению суммы доходов от необменных операций по финансированию текущей деятельности, капитальных вложений, доходов от финансирования внешних займов, доходов по трансфертам на сумму расходов по контрольному счету наличности местного бюджета;
суммы доходов по поступившим в бюджет возвратов трансфертов, на сумму начисленных администраторами местных бюджетных программ расходов по расчетам с бюджетом по возврату трансфертов прошлых лет, суммы поступлений трансфертов из вышестоящего бюджета в бюджет нижестоящего на сумму использованных трансфертов, выделенных в текущем году;
статьи "Доходы от обменных операций" (код строки 020), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета подлежит исключению суммы доходов от неналоговых поступлений в бюджет, от реализации товаров, работ и услуг, доходов от реализации основного капитала, доходов от реализации финансовых активов государства с суммой начисленных расходов по расчетам с бюджетом от продажи активов, а также по доходам от управления активами и другим доходам, суммы по которым подлежат перечислению в доход бюджета в отчетном периоде;
статьи "Доходы от управления активами" (код строки 030), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) подлежат исключению суммы доходов по вознаграждениям по выданным бюджетным кредитам, поступившим в вышестоящий бюджет нижестоящим бюджетам на сумму расходов по выплате вознаграждений нижестоящего бюджета;
статьи "Прочие операционные расходы" (код строки 115), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета подлежит исключению сумма расходов по платежам в бюджет по представленным бюджетным кредитам, вознаграждениям и по суммам начисленных обязательств на недоиспользованную сумму полученных трансфертов;
сумма расхода администратора бюджетных программ, начисленного при передаче средств подведомственным государственным учреждениям на финансирование текущей деятельности и капитальных вложений;
статьи "Субсидии, трансферты" (код строки 122), в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета подлежат исключению суммы расходов по трансфертам, полученным из вышестоящего бюджета, использованных в текущем году;
статьи 130 "Расходы по управлению активами" в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета подлежат исключению суммы расходов по выплате вознаграждений в вышестоящий бюджет по полученным бюджетным кредитам.

54-6. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілік осы Қағидалардың 39-тармағында көзделген республикалық бюджеттің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілік көлемінде қалыптастырылады.
54-7. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазбаны аудандық бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган жасайды. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба жасау тәртібі осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес республикалық бюджеттің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептіліктің түсіндірме жазбасын жасау тәртібіне ұқсас.
54-8. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 наурызынан кешіктірмей аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті осы Қағидалардың 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысандар бойынша жасайды және мемлекеттік аудит және қаржылық бақылаудың тиісті аумақтық органдарына ұсынады.";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Мемлекеттік бюджеттің шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау активтердің, міндеттемелердің, таза активтердің/капиталдың, кірістер мен шығыстардың, ақшаның түсімдері мен шығыстарының, таза активтердегі/капиталдағы өзгерістердің ұқсас баптарын жол бойынша жинақтау жолымен жүзеге асырылады.
Қаржылық есептiлiкті шоғырландырған кезде:
бюджеттер деңгейлері арасындағы трансферттер мен бюджеттік кредиттер;
жоғары тұрған және төмен тұрған бюджеттердi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар арасындағы операциялар бойынша кірістер мен шығыстардың элиминирленуі;
жоғары тұрған және төмен тұрған бюджеттердi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар арасындағы өзара есеп айырысулар бойынша сальдо;
алдындағы есепті кезеңдегі шоғырландырылған деректерін көшіру өзара алынып тасталады.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

54-6. Годовая консолидированная финансовая отчетность об исполнении бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета, формируется в объеме консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета, предусмотренном в пункте 39 настоящих Правил.
54-7. Пояснительная записка к годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета, составляется уполномоченным органом по исполнению районного бюджета. Порядок составления пояснительной записки к годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета, аналогичен порядку составления пояснительной записки к консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета согласно пункту 45 настоящих Правил.
54-8. Уполномоченный орган по исполнению бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета не позднее 20 марта года, следующего за отчетным финансовым годом, составляет и представляет годовую консолидированную финансовую отчетность об исполнении бюджета района (города областного значения), районного (города областного значения) бюджета, в соответствующие территориальные органы государственного аудита и финансового контроля по установленным формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 настоящих Правил.";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. Составление консолидированной финансовой отчетности государственного бюджета осуществляется путем построчного суммирования аналогичных статей активов, обязательств, чистых активов/капитала, доходов и расходов, поступлений и выбытия денег, изменений в чистых активах/капитале.
При консолидации финансовой отчетности взаимно исключаются:
трансферты и бюджетные кредиты между уровнями бюджетов;
элиминирование доходов и расходов по операциям между уполномоченными органами по исполнению вышестоящего и нижестоящего бюджетов;
сальдо по взаимным расчетам между уполномоченными органами по исполнению вышестоящего и нижестоящего бюджетов;
перенос консолидированных данных предыдущего отчетного периода.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" ___________ есепті кезеңге арналған шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
Индексі: ШҚЕ -1 нысаны
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Кім ұсынады:
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері__________________________
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/ведомствоға
____________________________________________________________________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін ведомство;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 1
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Консолидированный бухгалтерский баланс отчетный период на "___" ________ 20__ года
Индекс: форма КФО-1
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Кем представляется:
администраторами бюджетных программ
____________________________________________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета
____________________________________________________________
Куда представляется:
соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного
бюджета/ведомству
_____________________________________________________________
рок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных
органов по исполнению местного бюджета устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета;
Вид бюджета: ________________________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделер мен кубоктар
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
Мемлекеттік меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік
700
Қызметкерледің оқыту қарызы
710
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны ____ жылғы "____" _______________

640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Имущество, обращенное (поступившее) в собственность государства
700
Задолженность служащих по обучению
710
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии

Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 22 және 23-тармақтарында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
2-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
аяқталатын 20___жылғы "___" ___________ есепті кезеңге арналған Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп
Индексі: ШҚЕ-2 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Кім ұсынады:
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері__________________________
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/ведомствоға _____________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін ведомство;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер, оның ішінде:

с пояснениями, изложенными в пунктах 22 и 23 настоящих Правил.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 2
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Индекс: форма КФО-2
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Кем представляется: администраторами бюджетных программ
____________________________________________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета
____________________________________________________________
Куда представляется: соответствующему уполномоченному органу по исполнению
местного бюджета/ведомству
____________________________________________________________
Срок представления: для администраторов республиканских бюджетных программ
и уполномоченных органов по исполнению местного бюджета устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета;
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
Доходы от необменных операций, в том числе:

150
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар
151
Шығыстар, барлығы (110, 130, 137, 140, 150, 151-жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі
210
Ұзақ мерзімді активтердің шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелер
240
Есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі (100-жол алу 200 +/- 210, 220, 230, 240-жолдар)
300
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 24-тармағында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
аяқталатын 20___ жылғы "___" ___________ есепті кезеңге арналған Ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)
Индексі: ШҚЕ-3 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Кім ұсынады:
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері__________________________
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/ведомствоға _____
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін ведомство;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
І. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы

150
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов
151
Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 137, 140, 150, 151)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат отчетного периода (строка 100 минус строка 200 +/-210, 220, 230, 240)
300
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
____________ _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями,
изложенными в пункте 24 настоящих Правил.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 3
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод) за период, заканчивающийся "___" ________20__ года
Индекс: форма КФО-3
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Кем представляется: администраторами бюджетных программ
____________________________________________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета
____________________________________________________________
Куда представляется: соответствующему уполномоченному органу
по исполнению местного бюджета/ведомству
____________________________________________________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ
и уполномоченных органов по исполнению местного бюджета
устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

Ақша қаражатының шығуы, барлығы (710, 720-жолдар сомасы)
800
Қарыздарды өтеу
710
Өзгелер
720
Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700-жол - 800-жол)
900
Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300-жол +/- 600-жол +/- 900-жол)
910
Таза бағамдық айырма
911
Кезеңнің басындағы ақша қаражаты
920
Кезеңнің соңындағы ақша қаражаты
930
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны ____ жылғы "____" _______________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 25-тармағында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
4-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
аяқталатын 20___ жылғы "___" ___________ есепті кезеңге арналған Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
Индексі: ШҚЕ-4 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Кім ұсынады:
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері____________________________
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/ведомствоға
____________________________________________________________________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін ведомство;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі салымдарды қаржыландыру
Резерв тер
Жинақталған қаржы лық нәтиже
Таза активтер дің / капитал дың барлығы
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

Выбытие денежных средств, всего (сумма строк 710, 720)
800
Погашение займов
710
Прочие
720
Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности (строка 700 - строка 800)
900
Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
910
Чистая курсовая разница
911
Денежные средства на начало периода
920
Денежные средства на конец периода
930
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии
с пояснениями, изложенными в пункте 25 настоящих Правил.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 4
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/ капитала за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Индекс: форма КФО-4
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Кем представляется:
администраторами бюджетных программ
___________________________________________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета
___________________________________________________________
Куда представляется:
соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного
бюджета/ ведомству __________________________________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных
органов по исполнению местного бюджета устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
Сальдо на начало отчетного периода

103
х
х
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы
104
х
Өзге резервтер
105
х
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары
106
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы
107
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы
108
х
х
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/-100+/-120-жолдары)
120
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны ____ жылғы "____" _______________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 26-тармағында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-
Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
5-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" ___________ аяқталатын кезеңге арналған шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
Индексі: ШҚЕ - 5 нысаны
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік деректер нысаны: www.minfin.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған
Кім ұсынады:
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері__________________________
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/ведомствоға
____________________________________________________________________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және жергілікті бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдары үшiн ведомство белгiлейдi;
жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi үшін жергілікті бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдар белгiлейдi.
1. Жалпы мәлiметтер.
бағдарламалар әкімшілері/уәкілетті органдардың қағидасы: ____________
ведомстволық бағынысты мекемелер саны
____________________________________________________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшілері саны
____________________________________________________________________
уәкілетті органдар саны
___________________________________________________________________
пайдаланатын нормативтік құқықтық актілер ________________________

103
х
х
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи
104
х
Прочие резервы
105
х
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности
106
х
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
107
х
х
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
108
х
х
Финансовый результат за прошлый период
110
х
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090 +/- 100 +/- 120)
120
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
____________ _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями,
изложенными в пункте 26 настоящих Правил.
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 5
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности за период, заканчивающийся "___" ________20__ года
Индекс: форма КФО-5
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Кем представляется:
администраторами бюджетных программ
___________________________________________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета
___________________________________________________________
Куда представляется:
соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного
бюджета/ ведомству _________________________________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ
и уполномоченных органов по исполнению местного бюджета
устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета.
1. Общие сведения: положение администраторов бюджетных
программ/уполномоченных органов:
____________________________________________________________
количество подведомственных учреждений:
____________________________________________________________
количество администраторов бюджетных программ:
____________________________________________________________
количество уполномоченных органов:
____________________________________________________________
используемые нормативные правовые акты:
____________________________________________________________

010
Барлығы келіп түсті, оның ішінде
020
операциялық қызметтен
021
инвестициялық қызметтен
022
х
х
х
х
х
х
Барлығы шықты, оның ішінде
030
операциялық қызметтен
031
инвестициялық қызметтен
032
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
040
Ескертпе: * республикалық (тиісті жергілікті) бюджеттен алынбаған ақша қаражаты
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны ____ жылғы "____" _______________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 30 және 31-тармақтарында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
6-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
аяқталатын 20___ жылғы "___" _________ есепті кезеңге арналған қайта ұйымдастыру кезіндегі шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
Индексі: ШҚЕ-6 нысаны
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Әкімшілік мәліметтер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www. mіnfіn.gov.kz
Кім ұсынады: Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері__________________________
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/ведомствоға ________________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін ведомство;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті
атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
Жол коды
Жылдың басына сальдо
Бастапқы сальдо қосу/алу
Жыл басында қайта есептелген сальдо
Қайта ұйымдас тырылу күніне берілді*
1
2
3
4
5
6
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақша қаражат және олардың баламалары

010
Поступило всего, в том числе
020
от операционной деятельности
021
от инвестиционной деятельности
022
х
х
х
х
х
х
Выбыло всего, в том числе
030
от операционной деятельности
031
от инвестиционной деятельности
032
Остаток на конец отчетного периода
040
Примечание:
*денежные средства, поступившие не из республиканского
(соответствующего местного) бюджета
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
_________ ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
_________ ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями,
изложенными в пунктах 30 и 31 настоящих Правил.
Приложение 6 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 6
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Консолидированный бухгалтерский баланс при реорганизации отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма КФО-6
Периодичность: полугодовая, годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Кем представляется: администраторами бюджетных программ
___________________________________________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета
___________________________________________________________
Куда представляется:
соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного
бюджета/ ведомству _________________________________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ
и уполномоченных органов по исполнению местного бюджета
устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
Код строки
Сальдо на начало года
Плюс/ минус начальное сальдо
Пересчитанное сальдо на начало года
Передано на дату реорганизации*
1
2
3
4
5
6
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделері мен кубоктары
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
Жекелеген негіздер бойынша мемлекеттік мүлік меншігіне айналдырылған (түскен) бағаланған
700
Қызметкерлердің оқыту бойынша берешегі
710
*Ескертпе: 6-баған қайта ұйымдастырылу күніне берілген/қабылданған активтердің, міндеттемелер мен таза активтер/капиталдың сомаларын растау үшін толтырылады.
Берілді:
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны ____ жылғы "____" ________
Қабылданды:
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға _ ____________ ___________________________________________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны ____ жылғы "____" ___________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 20-тармағында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-
Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
7-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" ___________ есепті кезең Жылдық шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
Индексі: ШҚЕ - 7 нысаны Кезеңділігі: жылдық
Әкімшілік деректер нысаны: www.minfin.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған
Кім ұсынады: ________________ тиісті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар
Қайда ұсынылады: __________бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/Үкіметке
Ұсыну мерзімі: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган белгілеген мерзімдерде
бюджетті атқару жөніндегі тиісті органдар ұсынады.
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Активтер
№ Ескерту
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің аяғында
1
2
3
4
5
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары
1

640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Имущество, обращенное (поступившее) в собственность государства
700
Задолженность служащих по обучению
710
*Примечание: Графа 6 заполняется для подтверждения сумм переданных/принятых
активов, обязательств и чистых активов/капитала на дату реорганизации.
Передано: или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата государственного органа
__________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
__________ ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Принято:
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
____________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями,
изложенными в пункте 20 настоящих Правил.
Приложение 7 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 7
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Годовой консолидированный бухгалтерский баланс отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма ГКФО-7
Периодичность: годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Кем представляется: уполномоченными органами по исполнению
соответствующего бюджета ___________________________________
Куда представляется: соответствующему уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ Правительство ________________________
Срок представления:
уполномоченными органами по исполнению бюджета представляются
в сроки, установленные соответствующим органом по исполнению бюджета
Вид бюджета: ________________
Единица измерения: тысяч тенге
Активы
№ примечания
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
5
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты
1

311
Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелер
312
Ұзақ мерзімді міндеттемелердің жиыны
400
V. Таза активтер/капитал
22
Резервтер
410
Жинақталған қаржылық нәтиже
411
Таза активтер/капитал жиыны
500
Баланс
Ведомствоның/бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
8-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" ___________ аяқталатын кезең үшін қаржы қызметінің нәтижелері туралы жылдық шоғырландырылған есеп
Индексі: ШҚЕ - 8 нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Әкімшілік деректер нысаны: www.minfin.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған
Кім ұсынады:
_______________ тиісті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар
Қайда ұсынылады:
__________ бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/Үкіметке
Ұсыну мерзімі:
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган белгілеген мерзімдерде бюджетті атқару жөніндегі тиісті органдар ұсынады.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Ескерту №
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
5
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер, оның ішінде:

311
Прочие долгосрочные обязательства
312
Итого долгосрочных обязательств
400
V. Чистые активы/капитал
22
Резервы
410
Накопленный финансовый результат
411
Итого чистые активы/капитал
500
Баланс
Руководитель ведомства/местного уполномоченного органа по исполнению бюджета
или лицо, замещающее его
_________ _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения или лицо, замещающее его
_________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 8 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 8
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Годовой консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности за период,
заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Индекс: форма ГКФО-8 Периодичность: годовая
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.minfin.gov.kz
Кем представляется: уполномоченными органами по исполнению
соответствующего бюджета
____________________________________________________________
Куда представляется: соответствующему уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ Правительство
____________________________________________________________
Срок представления: уполномоченными органами по исполнению бюджета
представляются в сроки, установленные соответствующим органом
по исполнению бюджета
Вид бюджета: ___________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
№ примечания
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
5
Доходы от необменных операций, в том числе:

100
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/–100+/–110-жолдары)
120
Ведомствоның/бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Құрылымдық бөлімшенің басшысы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 543 Бұйрыққа
11-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың оғырландырылған
қаржылық есептілікті
жасау қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Жылдық есептердің нысандары бойынша шоғырландырылған қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерінің келісу схемасы
р/н
Жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандары
Шоғырландырылған қаржылық есептілік нысандары
Шоғырландырылған қаржылық есептiлiк
Бөлім I. Қысқа мерзiмдi активтер
Бөлім I. Қысқа мерзiмдi активтер
1.
Ақшалай қаражат және олардың баламалары (010 жолы);
Ақшалай қаражат және олардың баламалары (1000 шоты, 010 жолы);
2.
Қысқа мерзiмдi қаржы инвестициялар (011 жолы);
Қысқа мерзiмдi қаржы инвестициялар (1100 шоты, 011 жолы);
3.
Қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (012 жолы);
Бюджеттiк төлемдер бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (1210 шоты, 012 жолы);
Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (1220 шоты, 013 жолы);
Сатып алушылар мен тапсырыс берушiлердiң қысқа мерзiмдi дебиторлық берешегi (1230 шоты, 014 жолы);
Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (1240 шоты, 015 жолы);
Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұлғалардың қысқа мерзімді дебиторлық берешегі (1260 шоты, 017 жолы);
Жал бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек (1270 шоты, 018 жолы);
Өзге қысқа мерзiмдi дебиторлық берешектер (1280 шоты, 019 жолы);
4.
Алынуға тиiстi қысқа мерзiмдi сыйақылар (013 жолы);
Алынуға тиiстi қысқа мерзiмдi сыйақылар (1250 шоты, 016 жолы);
5.
Қорлар (014 жолы);
Қорлар (1300 шоты, 020 жолы);
6.
Берiлген қысқа мерзiмдi аванстар (015 жолы);
Берiлген қысқа мерзiмдi аванстар (1410 шоты, 021 жолы);
7.
Салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек (016 жолы);
Салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек (1291шоты, 023 жолы);
8.
Қысқа мерзiмдi активтердiң жиыны (017 жолы);

100
Финансовый результат за прошлый период
110
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090+/–100+/–110)
120
Руководитель ведомства/местного уполномоченного органа по исполнению бюджета
или лицо, замещающее его
_________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения или лицо, замещающее его
_________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 11 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 543
Приложение 11
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
и уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Схема переноса основных показателей консолидированной финансовой отчетности по формам годового отчета
№ п/п
Формы годовой консолидированной финансовой отчетности
Формы консолидированной финансовой отчетности
Консолидированный бухгалтерский баланс
Раздел I. Краткосрочные активы
Раздел I. Краткосрочные активы
1.
Денежные средства и их эквиваленты (строка 010);
Денежные средства и их эквиваленты (счет 1000, строка 010);
2.
Краткосрочные финансовые инвестиции строка 011);
Краткосрочные финансовые инвестиции (счет 1100, строка 011);
3.
Краткосрочная дебиторская задолженность (строка 012);
Краткосрочная дебиторская задолженность по бюджетным выплатам (счета 1210, строка 012);
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом (счет 1220, строка 013);
Краткосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков (счет 1230, строка 014);
Краткосрочная дебиторская задолженность по ведомственным расчетам (счет 1240, строка 015);
Краткосрочная дебиторская задолженность работников и прочих подотчетных лиц (счет 1260 строка 017);
Краткосрочная дебиторская задолженность по аренде (счет 1270, строка 018);
Прочая краткосрочная дебиторская задолженность (счет 1280, строка 019);
4.
Краткосрочные вознаграждения к получению (строка 013);
Краткосрочные вознаграждения к получению (счет 1250, строка 016);
5.
Запасы (строка 014);
Запасы (счет 1300, строка 020);
6.
Краткосрочные авансы выданные (строка 015);
Краткосрочные авансы, выданные строка (счет 1410, строка 021);
7.
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым и неналоговым поступлениям (строка 016);
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым и неналоговым поступлениям (счет 1291, строка 023);
8.
Прочие краткосрочные активы (строка 017);

Қысқа мерзiмдi активтердiң жиыны (1420 шоты, 022 жолы);
Бөлім II. Ұзақ мерзiмдi активтер
Бөлім II. Ұзақ мерзiмдi активтер
9.
Ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялар (110 жолы);
Ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялар (2100 шоты, 110 жолы);
Үлестік қатысу әдісімен есепке алынатын ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялар (2100 шоты, 119 жолы)
10.
Ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешектер (111 жолы);
Сатып алушылар мен тапсырыс берушiлердiң ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешегi (2210 шоты, 111 жолы);
Жал бойынша ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешек (2220 шоты, 112 жолы);
Өзге ұзақ мерзiмдi дебиторлық берешектер (2230 шоты, 113 жолы);
11.
Негiзгi құралдар (112 жолы);
Негiзгi құралдар (2300 шоты, 114 жолы);
12.
Аяқталмаған құрылыс және күрделi салымдар (113 жолы);
Аяқталмаған құрылыс және күрделi салымдар (2400 шоты, 115 жолы);
13.
Инвестициялық жылжымайтын мүлiк (114 жолы);
Инвестициялық жылжымайтын мүлiк (2500 шоты, 116 жолы);
14.
Биологиялық активтер (115 жолы);
Биологиялық активтер (2600 шоты, 117 жолы);
15.
Материалдық емес активтер (116 жолы);
Материалдық емес активтер (2700 шоты, 118 жолы);
16.
Өзге ұзақ мерзiмдi активтер (117 жолы);
Өзге ұзақ мерзiмдi активтер (2800 шоты, 120 жолы);
Бөлім III. Қысқа мерзiмдi мiндеттемелер
Бөлім III. Қысқа мерзiмдi мiндеттемелер
17.
Қысқа мерзiмдi қаржылық мiндеттемелерi (210 жолы);
Қысқа мерзiмдi қаржылық мiндеттемелерi (3000 шоты, 210 жолы);
18.
Қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (211жолы);
Бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3110 шоты, 211жолы);
Бюджетке төленетiн төлемдер бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3120 шоты, 212 жолы);
Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3130 шоты, 213 жолы);
Басқа да мiндеттi және ерiктi төлемдер бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3140 және 3150 шоттары, 214 жолы);
Жеткiзушiлерге және мердiгерлерге қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3210 шоты, 215 жолы);
Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3220 шоты, 216 жолы);
Стипендианттарға қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3230 шоты, 217 жолы);
Қызметкерлер мен басқа да есеп беретін тұлғалар алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3240 шоты, 218 жолы);
Төленуге тиiстi қысқа мерзiмдi сыйақылар (3250 шоты, 219 жолы);
Жал бойынша қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек (3260 шоты, 220 жолы);
Өзге қысқа мерзiмдi кредиторлық берешектер (3270 шоты, 221 жолы)
19.
Бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (212 жолы);

Прочие краткосрочные активы (счет 1420, строка 022);
Раздел II. Долгосрочные активы
Раздел II. Долгосрочные активы
9.
Долгосрочные финансовые инвестиции (строка 110);
Долгосрочные финансовые инвестиции (счет 2100, строка 110);
Долгосрочные финансовые инвестиции, учитываемые по методу долевого участия (счет 2100, строка 119);
10.
Долгосрочная дебиторская задолженность (строка 111);
Долгосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков (счет 2210, строка 111);
Долгосрочная дебиторская задолженность по аренде (счет 2220, строка 112);
Прочая долгосрочная дебиторская задолженность (счет 2230, строка 113);
11.
Основные средства (строка 112);
Основные средства (счет 2300, строка 114);
12.
Незавершенное строительство и капитальные вложения (строка 113);
Незавершенное строительство и капитальные вложения (счет 2400, строка 115);
13.
Инвестиционная недвижимость (строка 114);
Инвестиционная недвижимость (счет 2500, строка 116);
14.
Биологические активы (строка 115);
Биологические активы (счет 2600, строка 117);
15.
Нематериальные активы (строка 116);
Нематериальные активы (счет 2700, строка 118);
16.
Прочие долгосрочные активы (строка 117);
Прочие долгосрочные активы (счет 2800, строка 120);
Раздел III. Краткосрочные обязательства
Раздел III. Краткосрочные обязательства
17.
Краткосрочные финансовые обязательства (строка 210);
Краткосрочные финансовые обязательства (счет 3000, строка 210);
18.
Краткосрочная кредиторская задолженность (строка 211);
Краткосрочная кредиторская задолженность по бюджетным выплатам (счет 3110, строка 211);
Краткосрочная кредиторская задолженность по платежам в бюджет (счет 3120, строка 212);
Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом (счет 3130, строка 213);
Краткосрочная кредиторская задолженность по другим обязательным и добровольным платежам (счет 3140 и 3150, строка 214);
Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам (счет 3210, строка 215);
Краткосрочная кредиторская задолженность по ведомственным расчетам (счет 3220, строка 216);
Краткосрочная кредиторская задолженность стипендиатам (счет 3230, строка 217);
Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами (счет 3240, строка 218);
Краткосрочные вознаграждения к выплате (счет 3250, строка 219);
Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде (счет 3260, строка 220);
Прочая краткосрочная кредиторская задолженность (счет 3270, строка 221)
19.
Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет (строка 212);

Бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3280 шоты, 224 жолы);
20.
Өзге қысқа мерзiмдi мiндеттемелерi (213 жолы);
Қысқа мерзiмдi бағалау және кепiлдiк мiндеттемелерi (3300 шоты, 222 жолы);
Өзге қысқа мерзiмдi мiндеттемелерi (3400 шоты, 223 жолы);
Бөлім IV. Ұзақ мерзiмдi мiндеттемелер
Бөлім IV. Ұзақ мерзiмдi мiндеттемелер
21.
Ұзақ мерзiмдi қаржылық мiндеттемелер (310 жолы);
Ұзақ мерзiмдi қаржылық мiндеттемелер (4000 шоты, 310 жолы);
22.
Ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешек (311 жолы);
Жеткiзушiлерге және мердiгерлерге ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешек (4110 шоты, 311 жолы);
Жал бойынша ұзақ мерзiмдi кредиторлық берешек (4120 шоты, 312 жолы);
Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек (4130 шоты, 313 жолы);
23.
Өзге ұзақ мерзiмдi мiндеттемелерi (312 жолы);
Ұзақ мерзiмдi бағалау және кепiлдiк мiндеттемелерi (4200 шоты, 314 жолы);
Өзге ұзақ мерзiмдi мiндеттемелерi (4300 шоты, 315 жолы);
Бөлім V. Таза активтер мен капитал
Бөлім V. Таза активтер мен капитал
24.
Резервтер (410 жолы);
Резервтер (5110 шоты, 411 жолы);
25.
Жинақталған қаржылық нәтиже (411 жолы;
Жинақталған қаржылық нәтиже (5200 шоты, 412 жолы;
Қаржылық қызмет нәтижелерi туралы шоғырландырылған есеп
1.
Айырбас емес операциялардан алынатын кiрiстер (010 жолы), 011-014 жолдары сомасы;
Айырбас емес операциялардан алынатын кiрiстер (6000 шоты, 010 жолы);
2.
элиминдіріледі
Ағымдағы қызметті қаржыландыру (6010 шоты, 011 жолы);
Күрделі салымдарды қаржыландыру (6020 шоты, 012 жолы);
Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер (6070 шоты, 013 жолы);

Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет (счет 3280, строка 224);
20.
Прочие краткосрочные обязательства (строка 213)
Краткосрочные оценочные и гарантийные обязательства (счет 3300, строка 222);
Прочие краткосрочные обязательства (счет 3400, строка 223);
Раздел IV. Долгосрочные обязательства
Раздел IV. Долгосрочные обязательства
21.
Долгосрочные финансовые обязательства (строка 310);
Долгосрочные финансовые обязательства (счет 4000, строка 310);
22.
Долгосрочная кредиторская задолженность (строка 311);
Долгосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам (счет 4110, строка 311);
Долгосрочная кредиторская задолженность по аренде (счет 4120, строка 312);
Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом (счет 4130, строка 313);
23.
Прочие долгосрочные обязательства (строка 312);
Долгосрочные оценочные и гарантийные обязательства (счет 4200, строка 314);
Прочие долгосрочные обязательства (счет 4300, строка 315);
Раздел V. Чистые активы и капитал
Раздел V. Чистые активы и капитал
24.
Резервы (строка 410);
Резервы счет 5110, строка 411;
25.
Накопленный финансовый результат (строка 411);
Накопленный финансовый результат (счет 5200, строка 412);
Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности
1.
Доходы от необменных операций (строка 010), сумма строк 011-014;
Доходы от необменных операций (счет 6000, строка 010);
2.
элиминируются
Финансирование текущей деятельности (счет 6010, строка 011);
Финансирование капитальных вложений (счет 6020, строка 012);
Доходы от поступления займов (счет 6070, строка 013);

Трансферттер бойынша кірістер (6030 шоты, 014 жолы);
Субсидиялар (6040 шоты, 016 жолы);
Өзгелер (6086, 019 жолы)
3.
Бюджетке салық түсімдерінен түсетін кірістер 011 жолы;
Бюджетке салық түсімдерінен түсетін кірістер (6081 шоты, 020 жолы, 6082 шоты 021-1 жолы, 6082 шоты 020-2 жолы және 6085 шоты 020-3 жолы);
4.
Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер (012 жолы);
Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер (6050 шоты, 017 жолы);
5.
Гранттар (013 жолы);

Доходы по трансфертам (счет 6030, строка 014);
Субсидии (счет 6040, строка 016);
Прочие (счет 6086, строка 019);
3.
Доходы от поступлений в бюджет (строка 011);
Доходы от налоговых поступлений в бюджет (счет 6081, строка 020; счет 6082, строка 020-1; счет 6082, строка 020-2 и счет 6085, строка 020-3);
4.
Доходы от благотворительной помощи (строка 012);
Доходы от благотворительной помощи (счет 6050, строка 017);
5.
Гранты (строка 013);

Гранттар (6060 шоты, 018 жолы);
6.
Өзгелер (014 жолы);
Өзгелер (6083 және 6084 шоты, 019 жолы);
7.
Айырбас операциялардан алынатын кiрiстер (020 жолы);
Айырбас операциялардан алынатын кiрiстер (6100 шоты, 021 жолы);
8.
Активтерді басқарудан алынатын кiрiстер (030 жолы);
Сыйақылар (6210 шоты, 031 жолы);
Активтерді басқарудан алынатын өзге де кiрiстер (6220 шоты, 032 жолы);
9.
Өзге кiрiстер (040 жолы);
Өзге кiрiстер (6330, 6350, 6360, 6370, 6371, 6372 және 6380 шоттары, 040 жолы);
Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер (6070 шоты, 013 жолы), элиминдірілгеннен кейін соманың қалдығы;
10.

Гранты (счет 6060, строка 018);
6.
Прочие (строка 014);
Прочие (счет 6083 и 6084 строка 019);
7.
Доходы от обменных операций (строка 020);
Доходы от обменных операций (счет 6100, строка 021);
8.
Доходы от управления активами (строка 030);
Вознаграждения (счет 6210, строка 031);
Прочие доходы от управления активами (счет 6220, строка 032);
9.
Прочие доходы (строка 040);
Прочие доходы (счета 6330, 6350, 6360, 6370, 6371, 6372 и 6380, строка 040);
Доходы от поступления займов (счет 6070, строка 013), сумма остатка после элиминирования;
10.

Мемлекеттік мекеменің шығыстары (110 жолы), 111-115 сома жолы;
Мемлекеттік мекеменің шығыстары (7000 шоты, 110 жолы);
11.
Еңбекақы төлеу (111 жолы);
Еңбекақы төлеу (7010 және 7030 шоттары, 111 жолы);
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер (7040, шоттары, 113 жолы);
12.
Стипендиялар (112 жолы);
Стипендиялар (7020 шоты, 112 жолы);
13.
Қорлар бойынша шығыстар (113 жолы);
Қорлар бойынша шығыстар (7060 шоты, 114 жолы);
14.
Активтер амортизациясы (114 жолы);
Активтер амортизациясы (7110 шоты, 120 жолы);
15.
Өзге операциялық шығыстар (115 жолы);
Іссапарлық шығыстар (7070 шоты, 115 жолы);
Коммуналдық шығыстар (7080 шоты, 116 жолы);
Жалдау төлемдері (7130 шоты, 117 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтердi ұстау (7090 шоты, 118 жолы);
Байланыс қызметтерi (7080 шоты, 119 жолы);
Активтердің құнсыздануы (7440 шоты, 121 жолы);
Өзге операциялық шығыстар (7050, 7120 және 7140 шоттары, 122 жолы);
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар (7150 шоты, 123 жолы);
16.
Бюджеттiк төлемдер бойынша шығыстар (120 жолы), 121 және 122-жолдар сомасы;
Бюджеттiк төлемдер бойынша шығыстар (7200 шоты, 130 жолы);
17.
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (121 жолы);
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (7220 шоты, 131 жолы);
18.
Субсидиялар, трансферттер (122 жолы);
Субсидиялар (7230 шоты, 132 жолы);
Нысаналы трансферттер (7210 шоты, 133 жолы);
Жалпы сипаттағы трансферттер (7240 шоты, 134 жолы);
Жеке тұлғаларға трансферттер (7210 шоты, 135 жолы);
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер (7250 шоты, 136 жолы);
Өзге де трансферттер (7270 шоты,136-1 жолы);
19.
Активтердi басқару бойынша шығыстар (130 жолы);
Сыйақылар (7310 шоты, 141 жолы);
Активтердi басқару бойынша өзге шығыстар (7320 және 7330 шоты, 142 жолы);
20.
Өзге шығыстар (140 жолы);
Өзге шығыстар (7450, 7460 және 7490 шоттары, 150 жолы);
Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар (7260 шоты, 137 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің қолма-қол ақшаны текскру шоттары бойынша шығыстар (7470 шоты, 151 жолы) элиминдірілгеннен кейін соманың қалдығы ;
21.
Элимендіріледі**
Республикалық және жергілікті бюджеттердің қолма-қол ақшаны текскру шоттары бойынша шығыстар (7470 шоты, 151 жолы);
22.
Ұзақ мерзiмдi активтердiң шығуы (210 жолы)
Ұзақ мерзiмдi активтердiң шығуы (6320 және 7420 шоттары, 220 жолы)
23.
Бағамдық айырма (220 жолы)
Бағамдық айырма (6340 және 7430 шоттары, 230 жолы)
24.
Өзгелер (230 жолы)
Үлестік қатысу тәсілі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі (6220 және 7320 шоттары, 210 жолы)
Өзгелер (6310, 6380, 7410 және 7480 шоттары, 240 жолы)
Ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тiкелей әдiс)
I. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
I. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
1.
элимендіріледі
Ағымдағы қызмет (011 жолы);
Күрделі салымдар (012 жолы);
Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар (013 жолы);
Трансферттер (014 жолы);
Субсидиялар (015 жолы);
Өзгелер (016 жолы);
2.
Бюджетке түсетін түсімдер (010 жолы);
Бюджетке түсетін түсімдер (071 жолдары);
3.
Байланысты гранттар (020 жолы);

Расходы государственных учреждений (строка 110), сумма строк 111-115;
Расходы государственного учреждения (счет 7000, строка 110);
11.
Оплата труда (строка 111);
Оплата труда (счета 7010 и 7030, строка 111);
Налоги и платежи в бюджет (счета 7040, строка 113);
12.
Стипендии (строка 112);
Стипендии (счет 7020, строка 112);
13.
Расходы по запасам (строка 113);
Расходы по запасам (счет 7060, строка 114);
14.
Амортизация активов (строка 114);
Амортизация активов (счет 7110, строка 120);
15.
Прочие операционные расходы (строка 115);
Командировочные расходы (счет 7070, строка 115);
Коммунальные расходы (счет 7080, строка 116);
Арендные платежи (счет 7130, строка 117);
Содержание долгосрочных активов (счет 7090, строка 118);
Услуги связи (счет 7080, строка 119);
Обесценение активов (счет 7440, строка 121);
Прочие операционные расходы (счет 7050, 7120 и 7140, строка 122);
Расходы на обязательное социальное медицинское страхование (счет 7150, строка 123);
16.
Расходы по бюджетным выплатам (строка 120), сумма строк 121 и 122;
Расходы по бюджетным выплатам (счет 7200, строка 130);
17.
Пенсии и пособия (строка 121);
Пенсии и пособия (счет 7220, строка 131);
18.
Субсидии, трансферты (строка 122);
Субсидии (счет 7230, строка 132);
Целевые трансферты (счет 7210, строка 133);
Трансферты общего характера (счет 7240, строка 134);
Трансферты физическим лицам (счет 7210, строка 135);
Трансферты органам местного самоуправления (счет 7250, строка 136);
Прочие трансферты (счет 7270 строка 136-1);
19.
Расходы по управлению активами (строка 130);
Вознаграждения (счет 7310, строка 141);
Прочие расходы по управлению активами (счет 7320 и 7330 строка 142);
20.
Прочие расходы (строка 140);
Прочие расходы (счета 7450, 7460 и 7490, строка 150);
Расходы по уменьшению поступлений в бюджет (счет 7260, строка 137);
Расходы по контрольному счету наличности республиканского и местных бюджетов (счет 7470, строка 151), остаток после элиминирования;
21.
Элиминируются **
Расходы по контрольному счету наличности республиканского и местных бюджетов (счет 7470, строка 151);
22.
Выбытие долгосрочных активов (строка 210);
Выбытие долгосрочных активов (счета 6320 и 7420, строка 220);
23.
Курсовая разница (строка 220);
Курсовая разница (счета 6340 и 7430, строка 230);
24.
Прочие (строка 230);
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемых по методу долевого участия (счета 6220 и 7320, строка 210);
Прочие (счета 6310, 6380, 7410 и 7480 строка 240);
Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)
I. Движение денежных средств от операционной деятельности
I. Движение денежных средств от операционной деятельности
1.
элиминируются
Текущей деятельности (строка 011);
Капитальных вложений (строка 012);
За счет внешних займов и связанных грантов (строка 013);
Трансферты (строка 014);
Субсидии (строка 015);
Прочие (строка 016);
2.
По поступлениям в бюджет (строка 010);
По поступлениям в бюджет (строка 071);
3.
Связанные гранты (строка 020);

Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар (017 жолы) сыртқы қарыздардан түсім сомасы "Қарыздарды алу" (610 жолы) жолына көшіріледі;
4.
Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша (030 жолы);
Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша (020 жолы);
5.
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатудан (040 жолы);
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатудан (030 жолы);
6.
Алынған сыйақылар (050 жолы);
Алынған сыйақылар (040 жолы);
7.
Уақытша орналастырылған ақша бойынша (060 жолы);
Уақытша орналастырылған ақша бойынша (050 жолы);
8.
Өзге түсімдер (070 жолы);
Өзге түсімдер (060 жолы);
9.
Жергілікті өзін-өзі басқару ақшасы бойынша (080 жолы);
Жергілікті өзін-өзі басқару ақшасы бойынша (070 жолы);
10.
Еңбекақы төлеу (110 жолы);
Еңбекақы төлеу (110 жолы);
11.
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (120 жолы);
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (120 жолы);
12.
Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтер үшін (130 жолы);
Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтер үшін (140 жолы);
Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар (150 жолы);
13.
Трансферттер, субсидиялар (140 жолы);
Трансферттер, субсидиялар (160 жолы);
14.
Сыйақылар төлеу (150 жолы);
Сыйақылар (170 жолы);
15.
Өзге төлемдер (160 жолы);
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер (130 жолы);
Өзге төлемдер (190 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің қолма-қол ақшаны текскру шоттары бойынша шығыстар (191 жолы), элимендірілгеннен кейінгі қалдықтар;
Қайтарылған бюджет түсімдер (192);
16.
Элимендіріледі**
Жыл соңында міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу (180 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің қолма-қол ақшаны текскру шоттары бойынша шығыстар (191 жолы);
II. Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
II. Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
17.
Ұзақ мерзiмдi активтердi сату (310 жолдары);
Ұзақ мерзiмдi активтердi сату (310 жолы);
18.
Бағалы қағаздар мен бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сату (320 жолы);
Бағалы қағаздарды сату (330 жолы);
Бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сату (320 жолы);
19.
Қарыздарды өтеу (330 жолы);
Қарыздарды өтеу (340 жолы);
20.
Өзгелер (340 жолы);
Өзгелер (350 жолы);
21.
Ұзақ мерзiмдi активтердi сатып алу (410 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтердi сатып алу (410 жолы);
22.
Бағалы қағаздар мен бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сатып алу (420 жолы);
Бақыланатын және басқа субъектiлердiң үлестерiн сатып алу (420 жолы);
Бағалы қағаздарды сатып алу (430 жолы);
23.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерінiң жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру (430 жолы);
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерінiң жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру (440 жолы);
24.
Берiлген қарыздар (440 жолы);
Берiлген қарыздар (450 жолы);
25.
Өзгелер (450 жолы);
Өзгелер (460 жолы);
III. Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
III. Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
26.
Қарыздарды алу (610 жолы);
Қарыздарды алу (610 жолы);
27.
Өзгелер (620 жолы);
Өзгелер (620 жолы);
28.
Қарыздарды өтеу (710 жолы);
Қарыздарды өтеу (710 жолы);
29.
Өзгелер (720 жолы);
Өзгелер (720 жолы);
30.
Таза бағамдық айырма (911 жолы);
Таза бағамдық айырма (911 жолы);
31.
Кезеңнiң басындағы ақша қаражаты (920 жолы);
Кезеңнiң басындағы ақша қаражаты (920 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы шоғырландырылған есеп
1.
Есепті кезеңнің басындағы сальдо (010 жолы);
Есепті кезеңнің басындағы сальдо (010 жолы);
2.
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (020 жолы);
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (020 жолы);
3.
Қайта есептелген сальдо (030 жолы);
Қайта есептелген сальдо (030 жолы);
4.
Есепті кезеңдегі таза активтердегi /капиталдағы өзгерістер (040 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтерді қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (041 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтерді қайта бағалауға резервтердің азаюы (042 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (043 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы (044 жолы);
Өзге резервтер (045 жолы);
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары (046 жолы);
Таза активтердiң/капиталдың өзгерiстерi туралы есепте тікелей танылған қаржыландырулардың ұлғаюы (047 жолы);
Таза активтердiң/капиталдың өзгерiстерi туралы есепте тікелей танылған қаржыландырулардың азаюы (048 жолы);
5.
Есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже (050 жолы);
Есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже (050 жолы);
6.
Өткен кезеңнің басындағы сальдо (070 жолы);
Өткен кезеңнің басындағы сальдо (070 жолы);
7.
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (080 жолы);
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (080 жолы);
8.
Қайта есептелген сальдо (070 +/- 080 жолдары) (090 жолы);
Қайта есептелген сальдо (070 +/- 080 жолдары) (090 жолы)
Өткен кезеңдегі таза активтердегi /капиталдағы өзгерістер (100 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтерді қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (101 жолы);
Ұзақ мерзiмдi активтерді қайта бағалауға резервтердің азаюы (102 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (103 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы (104 жолы);
Өзге резервтер (105 жолы);
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары (106 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы (107 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы (108 жолы);
10.
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже (110 жолы);
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже (110 жолы);
11.
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (120 жолы);
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (120 жолы);
12.
Жинақталға қаржылық нәтиже (4-баған);
Жинақталға қаржылық нәтиже (5-баған);
Ескертпе: ** республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шоғырландырылған қаржылық есептілікке кірмейтін шығыстар бойынша элимендірмейді.

За счет внешних займов и связанных грантов (строка 017), сумма поступлений по внешним займам переносится на строку "Получение займов" (строка 610);
4
По деньгам от благотворительной помощи (строка 030);
По деньгам от благотворительной помощи (строка 020);
5.
От реализации товаров, работ и услуг (строка 040);
От реализации товаров, работ и услуг (строка 030);
6.
Полученные вознаграждения (строка 050);
Полученные вознаграждения (строка 040);
7.
По деньгам временного размещения (строка 060);
По деньгам временного размещения (строка 050);
8.
Прочие поступления (строка 070);
Прочие поступления (строка 060);
9.
По деньгам местного самоуправления (строка 080);
По деньгам местного самоуправления (строка 070);
10.
Оплата труда (строки 110);
Оплата труда (строка 110);
11.
Пенсии и пособия (строка 120);
Пенсии и пособия (строка 120);
12.
Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги (строка 130);
Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги (строка 140);
Авансы, выданные за товары и услуги (строка 150);
13.
Трансферты, субсидии (строка 140);
Трансферты, субсидии (строка 160);
14.
Выплата вознаграждений (строка 150);
Вознаграждения (строка 170);
15.
Прочие платежи (строка 160);
Налоги и платежи в бюджет (строка 130);
Прочие платежи (строка 190);
Расходы по контрольному счету наличности республиканского и местных бюджетов (строка 191), остаток после элиминирования;
Возврат поступлений бюджета (192);
16.
Элиминируются **
Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года (строка 180);
Расходы по контрольному счету наличности республиканского и местных бюджетов (строка 191);
II. Движение денежных средств от инвестиционной деятельности
II. Движение денежных средств от инвестиционной деятельности
17.
Реализация долгосрочных активов (строка 310);
Реализация долгосрочных активов (строка 310);
18.
Реализация ценных бумаг и доли, контролируемых и других субъектов (строка 320);
Реализация ценных бумаг (строка 330); Реализация доли контролируемых и других субъектов (строка 320);
19.
Погашение займов (строка 330);
Погашение займов (строка 340);
20.
Прочие (строка 340);
Прочие (строка 350);
21.
Приобретение долгосрочных активов (строка 410);
Приобретение долгосрочных активов (строка 410);
22.
Приобретение ценных бумаг и доли, контролируемых и других субъектов (строка 420);
Приобретение доли контролируемых и других субъектов (строка 420);
Приобретение ценных бумаг (строка 430);
23.
Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (строка 430);
Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (строка 440);
24.
Выданные займы (строка 440);
Выданные займы (строка 450);
25.
Прочие (строка 450);
Прочие (строка 460);
III. Движение денежных средств от финансовой деятельности
III. Движение денежных средств от финансовой деятельности
26.
Получение займов (строка 610);
Получение займов (строка 610);
27.
Прочие (строка 620);
Прочие (строка 620);
28.
Погашение займов (строка 710);
Погашение займов (строка 710);
29.
Прочие (строка 720);
Прочие (строка 720);
30.
Чистая курсовая разница (строка 911)
Чистая курсовая разница (строка 911)
31.
Денежные средства на начало периода (строка 920)
Денежные средства на начало периода (строка 920)
Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала
1.
Сальдо на начало отчетного периода (строка 010);
Сальдо на начало отчетного периода (строка 010);
2.
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 020);
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 020);
3.
Пересчитанное сальдо (строка 030);
Пересчитанное сальдо (строка 030);
4.
Изменения в чистых активах/капитале за отчетный период (строка 040);
Увеличение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 041);
Уменьшение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 042);
Увеличение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 043);
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 044);
Прочие резервы (строка 045);
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности (строка 046);
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 047);
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчет об изменениях чистых активов/капитала (строка 048);
5.
Финансовый результат за отчетный период (строка 050);
Финансовый результат за отчетный период (строка 050);
6.
Сальдо на начало прошлого периода (строка 070);
Сальдо на начало прошлого периода (строка 070);
7.
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 080);
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 080);
8.
Пересчитанное сальдо (строки 070 +/- 080) (строка 090);
Пересчитанное сальдо (строки 070 +/- 080) (строка 090);
9.
Изменения в чистых активах/капитале за прошлый период (строка 100);
Увеличение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 101);
Уменьшение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 102);
Увеличение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 103);
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 104);
Прочие резервы (строка 105);
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности (строка 106);
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 107);
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 108);
10.
Финансовый результат за прошлый период (строка 110);
Финансовый результат за прошлый период (строка 110);
11.
Сальдо на конец прошлого периода (строка 120);
Сальдо на конец прошлого периода (строка 120);
12.
Накопленный финансовый результат (графа 4)
Накопленный финансовый результат (графа 5)
Примечание: **не элиминируется по расходам администраторов республиканских
бюджетных программ, не включенных в консолидированную финансовую отчетность.