"Сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 172 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 17 қарашадағы № 397 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 21 қарашада № 33659 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 172 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20673 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41-9) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабы 1-тармағының 41-9) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялаудың тәртібін айқындайды.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 17 қарашадағы
№ 397 бұйрығына
қосымша
Сақтандыру сыйлықақыларын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Агроөнеркәсіптік кешенде сақтандыруды дамытуды мемлекеттік қолдау шеңберінде берілген сақтандыру шарттары бойынша субсидиялардың нақты пайдаланылғаны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 1-ОСТ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы оператор (бұдан әрі – оператор)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей
Сақтанушының/сақтандырушының атауы
Сақтанушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Сақтандыру шартының нөмірі және күні
Сақтандыру сыйлықақысының сомасы, теңге
Төленген субсидиялар сомасы, теңге
Оператордың арнайы шотындағы субсидиялар қалдығы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Атауы____________________________________________________________
Мекенжайы_______________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________
Электрондық почтасы_______________________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________
(қолы/электрондық цифрлық қолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Агроөнеркәсіптік
кешенде сақтандыруды
дамытуды мемлекеттік қолдау
шеңберінде берілген сақтандыру
шарттары бойынша
субсидиялардың нақты
пайдаланылғаны туралы есеп"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Агроөнеркәсіптік кешенде сақтандыруды дамытуды мемлекеттік қолдау шеңберінде берілген сақтандыру шарттары бойынша субсидиялардың нақты пайдаланылғаны туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 172 "Об утверждении Правил субсидирования страховых премий"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 ноября 2023 года № 397. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 ноября 2023 года № 33659
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 172 "Об утверждении Правил субсидирования страховых премий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20673) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41-9) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования страховых премий, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила субсидирования страховых премий (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41-9) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее – Закон), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок субсидирования страховых премий за счет и в пределах средств, предусмотренных в государственном бюджете на соответствующий финансовый год.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 17 ноября 2023 года № 397
Приложение 2
к Правилам субсидирования
страховых премий
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса
Форма, предназначенная для сбора административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о фактическом использовании субсидий по договорам страхования, выданным в рамках государственной поддержки развития страхования в агропромышленном комплексе
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных:
форма № 1-ОСТ
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ___ квартал 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: оператор в сфере страхования в агропромышленном комплексе (далее – оператор)
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
в срок не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным
Наименование страхователя /страховщика
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер страхователя
Номер и дата договора страхования
Сумма страховой премии, тенге
Сумма выплаченных субсидий, тенге
Остаток субсидий, находящийся на специальном счете оператора, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Наименование____________________________________________________
Адрес___________________________________________________________
Телефон_________________________________________________________
Адрес электронной почты__________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
(подпись/электронная цифровая подпись)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о фактическом
использовании субсидий
по договорам страхования,
выданным в рамках
государственной поддержки
развития страхования
в агропромышленном комплексе"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о фактическом использовании субсидий по договорам страхования, выданным в рамках государственной поддержки развития страхования в агропромышленном комплексе"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Агроөнеркәсіптік кешенде сақтандыруды дамытуды мемлекеттік қолдау шеңберінде берілген сақтандыру шарттары бойынша субсидиялардың нақты пайдаланылғаны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыруға арналған түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында сақтанушының/сақтандырушының атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында сақтанушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында сақтандыру шартының нөмірі және күні көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында сақтандыру сыйлықақысының сомасы көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оператордың арнайы шотындағы субсидиялар қалдығы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о фактическом использовании субсидий по договорам страхования, выданным в рамках государственной поддержки развития страхования в агропромышленном комплексе" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
5. В графе 2 Формы указывается наименование страхователя/страховщика.
6. В графе 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер страхователя.
7. В графе 4 Формы указываются номер и дата договора страхования.
8. В графе 5 Формы указывается сумма страховой премии.
9. В графе 6 Формы указывается сумма выплаченных субсидий.
10. В графе 7 Формы указывается остаток субсидий, находящийся на специальном счете оператора.