Қосшы қаласы мәслихатының 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 57/12-7 "Қосшы қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 8/2-8 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 16 мамырда № 8560-03 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 85/19-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 29.12.2023 № 85/19-8 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қосшы қаласы мәслихатының "Қосшы қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2022 жылғы 14 сәуірдегі 57/12-7 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27670 тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
6-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
мүгедектігі бар бала тәрбиелеп отырған адамдарға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
6-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) 25 қазан – Республика күні:
барлық топтағы мүгедектігі бар адамдарға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
ең төмен зейнетақы алатын және ең төмен зейнетақы мөлшерінен төмен зейнетақы алатын зейнеткерлерге, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына, саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын, "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен ақталған адамдарға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқаны үшін қуғын-сүргінге ұшыраған адамдарға (бұдан әрі – құғын-сүргінге ұшыраған адамдар), осы оқиғаларда қасақана кісі өлтіргені және милиция қызметкерінің, халық жасақшысының өміріне қастандық жасағаны үшін сотталған, өздеріне қатысты қылмыстық істерді қайта қараудың қолданылып жүрген тәртібі сақталатын адамдарды қоспағанда, 200000 (екі жүз мың) теңге мөлшерінде.";
7-тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, бір рет, 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға, бір рет, жолдама құнының 35% мөлшерінде және қуғын-сүргінге ұшыраған адамдарға бір рет, жолдама құнының толық мөлшерінде Қазақстан Республикасының шегінде санаторлық-курорттық емделу шығындарын өтеу үшін санаторлық-курорттық картаның, қызметтерді көрсету туралы шарттың, орындалған жұмыстар актісінің, шот-фактура мен төлем туралы түбіртектің негізінде;";

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Косшы от 14 апреля 2022 года № 57/12-7 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Косшы"
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 24 апреля 2023 года № 8/2-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 мая 2023 года № 8560-03. Утратило силу решением маслихата города Косшы Акмолинской области от 29 декабря 2023 года № 85/19-8
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Косшы Акмолинской области от 29.12.2023 № 85/19-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Косшы "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Косшы" от 14 апреля 2022 года № 57/12-7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27670) следующие изменения и дополнение:
подпункт 3) пункта 6 изложить в новой редакции:
"3) День Конституции Республики Казахстан – 30 августа:
лицам, воспитывающим детей с инвалидностью, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;";
пункт 6 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) День Республики – 25 октября:
лицам с инвалидностью всех групп, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
пенсионерам, с минимальным размером и ниже минимального размера пенсии, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами, реабилитированным в порядке установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий", в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
лицам, подвергшимся репрессиям за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, за исключением лиц, осужденных за совершение умышленных убийств и посягательство на жизнь работника милиции, народного дружинника в этих событиях, в отношении которых сохраняется действующий порядок пересмотра уголовных дел (далее – лица подвергшиеся репрессиям), в размере 200000 (двести тысяч) тенге;";
подпункт 5) пункта 7 изложить в новой редакции:
"5) ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, единовременно, в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей, лицам, достигшим пенсионного возраста, единовременно, в размере 35% от стоимости путевки и лицам подвершимся репрессиям, единовременно, в размере полной стоимости путевки на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан на основании санаторно-курортной карты, договора об оказании услуг, акта выполненных работ, счет-фактуры и квитанции об оплате;";

7-тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) медициналық мамандықтар бойынша жоғары оқу орындарында ақылы негізде оқитын аз қамтылған отбасылардан шыққан студенттерге уәкілетті орган, оқу орны мен студент арасында жасасқан үшжақты келісімшарттың, оқу орнынан анықтаманың, аз қамтылған отбасы мәртебесін растайтын құжаттың негізінде, бір рет, толық бір жылдық оқу құнының мөлшерінде;";
7-тармақтың 7) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"7) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші қолданылатын басқа да адамдарға, зейнеткерлерге, барлық топтағы мүгедектігі бар адамдарға, мүгедектігі бар бала тәрбиелеп отырған адамдарға, "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Мать-героиня" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Материнская слава" медальдарымен наградталған көп балалы аналарға, төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға, 53 жасқа толған, 5 және одан да көп бала туған (асырап алған) және оларды сегіз жасқа дейін тәрбиелеген әйелдерге қала маңындағы жолаушылар көлігі маршруттарында жол жүру шығындарын өтеу түрінде ай сайын, жол жүру құны мөлшерінде, өтініш бермей.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Куатбеков

подпункт 6) пункта 7 изложить в новой редакции:
"6) студентам из малообеспеченных семей, обучающимся в высших учебных заведениях по медицинским специальностям на платной основе, на возмещение затрат за обучение на основании трехстороннего договора, заключенного между уполномоченным органом, учебным заведением и студентом, справки с места учебы, документа, подтверждающего статус малообеспеченной семьи, единовременно, в размере полной стоимости годового обучения;";
подпункт 7) пункта 7 изложить в новой редакции:
"7) ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, другим лицам на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан "О ветеранах", пенсионерам, лицам с инвалидностью всех групп, лицам, воспитывающим ребенка с инвалидностью, многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", ранее получившим звание "Мать-героиня", а также награжденным медалями "Материнская слава" І и ІІ степени, многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, женщинам, достигшим 53 лет, родившим (усыновившим, удочерившим) пять и более детей и воспитавшим их до восьмилетнего возраста в виде возмещения затрат на проезд на маршрутах пригородного пассажирского транспорта ежемесячно, в размере стоимости проезда, без подачи заявления.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата А. Куатбеков