2023 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарды және өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2023 жылғы 17 ақпандағы № 12/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 21 ақпанда № 6364-09 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 02.06.2023 № 36/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы №108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №18404 болып тіркелген) Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2023 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 02.06.2023 № 36/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-1. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды -Қарағанды облысының әкімдігінің 02.06.2023 № 36/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-2. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және өтінім беру мерзімдері осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-2-тармақпен толықтырылды -Қарағанды облысының әкімдігінің 02.06.2023 № 36/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, а также нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2023 год
Постановление акимата Карагандинской области от 17 февраля 2023 года № 12/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 21 февраля 2023 года № 6364-09.
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата Карагандинской области от 02.06.2023 № 36/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года №108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2023 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления акимата Карагандинской области от 02.06.2023 № 36/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. Утвердить нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 02.06.2023 № 36/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-2. Утвердить критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-2 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 02.06.2023 № 36/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Булекпаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қарағанды облысы әкімдігінің
2023 жылғы 17 ақпандағы
№ 12/01 қаулысына 1-қосымша
2023 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Булекпаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 17 февраля 2023 года № 12/01
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2023 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 12.12.2023 № 90/03 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидиялау көлемі
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата Карагандинской области от 12.12.2023 № 90/03 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направления субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем
Сумма субсидий, тысяч тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/ случной сезон

Ескерту. Қаулы 2-қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 02.06.2023 № 36/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 13.09.2023 № 65/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
1
Ауыл шаруашылығы жануарларының, ірі қара малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
1.1
Ірі қара малдың аналық басы: 50 бастан 100 басқа дейін
бас

Сноска. Постановление дополнено приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 02.06.2023 № 36/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления акимата Карагандинской области от 13.09.2023 № 65/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
1
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным, маточное поголовье крупного рогатого скота
1.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота:
от 50 до 100 голов
голова

12 000
1.2
Ірі қара малдың аналық басы: 100 бастан 200 басқа дейін
15 000
2
Ауыл шаруашылығы жануарларының, ұсақ мүйізді малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
2.1
Ұсақ мүйізді малдың аналық басы: 20 бастан 500 басқа дейін
4 000
Қарағанды облысы әкімдігінің
2023 жылғы 17 ақпандағы
№ 12/01 қаулысына 3-қосымша
Субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және өтінім беру мерзімдері
Ескерту. Қаулы 3-қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 02.06.2023 № 36/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 13.09.2023 № 65/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
Өтінімді берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор ақпаратында аналық мал басының деректерге сәйкес және тіркеуде болуы
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорымен және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорымен интеграцияланған өзара іс-қимыл
2023 жылдың маусым- желтоқсан айлары
1.1
Ірі қара малдың аналық басы

12 000
1.2
Маточное поголовье крупного рогатого скота:
от 100 до 200 голов
15 000
2
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным, маточное поголовье мелко рогатого скота
голова
2.1
Маточное поголовье мелко рогатого скота:
от 20 до 500 голов
4 000
Приложение 3
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 17 февраля 2023 года № 12/01
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки
Сноска. Постановление дополнено приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 02.06.2023 № 36/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления акимата Карагандинской области от 13.09.2023 № 65/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Критерии
Метод проверки в информационной системе субсидирования на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных
июнь- декабрь месяц 2023 года
1.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота

1. өтінім берген сәтте 50 бастан кем емес және 200 бастан аспайтын меншікті аналық малдың болуы;
2. аналық мал басының жасы 18 айдан бастап, бірақ 120 айдан аспауы;
3. азықтық дақылдар егіс алқабының болмауы немесе егіс алқабы 1000 гектардан артық болмауы.
1.2
Ұсақ мүйізді малдың аналық басы
1. өтінім берген сәтте 20 бастан кем емес және 500 бастан аспайтын меншікті аналық малдың болуы;
2. аналық мал басының жасы 12 айдан бастап, бірақ 96 айдан аспауы;
3. азықтық дақылдар егіс алқабының болмауы немесе егіс алқабы 1000 гектардан артық болмауы.
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорымен және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорымен интеграцияланған өзара іс-қимыл
2023 жылдың тамыз- желтоқсан айлары

1. наличие собственного маточного поголовья не менее 50 голов и не более 200 голов на момент подачи заявки;
2. возраст маточного поголовья от 18 месяцев, но не старше 120 месяцев;
3. отсутствие посева зернофуражных культур или их наличие посевных площадей не более 1 000 гектаров.
1.2
Маточное поголовье мелко рогатого скота
1. наличие собственного маточного поголовья не менее 20 голов и не более 500 голов на момент подачи заявки;
2. возраст маточного поголовья от 12 месяцев, но не старше 96 месяцев;
3. отсутствие посева зернофуражных культур или их наличие посевных площадей не более 1 000 гектаров.
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных
август- декабрь месяц 2023 года