Қарағанды облысының Теміртау қаласында бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № 109 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 27 қарашада № 6523-09 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 11-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысының Теміртау қаласында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына түзету коэффициенттері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Н. Кобжанов
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 22
қарашадағы
№ 109
Шешіміне қосымша
Қарағанды облысының Теміртау қаласында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына түзету коэффициенттері
Бағалау аймағының №
Бағалау аймақ шекараларының сипаттамасы
Түзету коэффициенті
I
6 учаскеден тұрады.
1-ші учаскеге: 007-028, 031, 055, 088-092, 095-102, 116, 117, 123, 127-128, 130, 134;
ішінара: 004, 029, 030, 107, 114, 124, 126 есептік кварталдары кіреді;
- қаланың әкімшілік-іскерлік орталығының аумағы;
- 2-9 қабатты үйлер мен жеке сектордан тұратын тұрғын үй құрылысы;
- қала орталығында орналасқан гараж қоғамдары;
- Самарқанд су қоймасының жағалау жерлері;
- ағаш екпелері алып жатқан орман қоры жерлері.
2-ші учаскеге қаланың батыс бөлігінде Алматы –Екатеринбург автожолының жанында орналасқан орман қорының учаскелері кіреді (114-есептік квартал (ішінара)).
3-ші учаскеге қаланың шығыс бөлігінде орналасқан ағаш отырғызу учаскелері кіреді (131-есептік квартал).
4-ші учаскеге Самарқанд су қоймасындағы арал кіреді (110-есептік квартал).
5-ші учаскеге Самарқанд су қоймасының оң жағалауындағы демалыс аймағы кіреді (126-есептік квартал (ішінара)).
6-шы учаскеге орман қорының жерлері кіреді (133-есептік квартал).
2,0
ІІ
2 бөлек орналасқан учаскелерден тұрады.
1-ші учаске – ішінара 030 есептік кварталын қамтиды.
Аймақтың шекарасы солтүстігінде Амангелді көшесімен, шығысында Қарағанды көшесімен, оңтүстігінде - бүкіл жеке секторды, батысында Момышұлы даңғылымен өтеді.
2-ші учаске – 076-084 есептік кварталдарын, гараж қоғамдарының аумағын, шығыс жағынан тұрғын аймағын қамтиды.
1,8
ІІІ

Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки в городе Темиртау Карагандинской области
Решение Карагандинского областного маслихата от 22 ноября 2023 года № 109. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 27 ноября 2023 года № 6523-09
В соответствии со статьей 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовой ставке платы за земельные участки в городе Темиртау Карагандинской области согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата Н. Кобжанов
Приложение
к решению
Карагандинского областного
маслихата
от 22 ноября 2023 года
№ 109
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовой ставке платы за земельные участки в городе Темиртау Карагандинской области
№ оценочной зоны
Описание границ оценочной зоны
Поправочный коэффициент
I
Состоит из 6-ти участков.
1-й участок включает: 007-028, 031, 055, 088-092, 095-102, 116, 117, 123, 127-128, 130, 134;
частично: 004, 029, 030, 107, 114, 124, 126 учетные квартала;
- территория административно-делового центра города;
- жилая застройка, представленная 2-9 этажными домами и частный сектор;
-гаражные общества, расположенные в центре города;
-прибрежные земли Самаркандского водохранилища;
-земли лесного фонда, занятые лесонасаждениями.
2-й участок включает участки лесного фонда, раположенные в западной части города у автодороги Алматы –Екатеринбург (учетный квартал 114 (часть)).
3-й участок включает участки лесопосадок, раположенные в восточной части города (учетный квартал 131).
4-й участок включает остров в Самаркандском водохранилище (учетный квартал 110).
5-й участок включает зону отдыха на правом берегу Самаркандского водохранилища (учетный квартал 126 (часть).
6-й участок включает земли лесного фонда (учетный квартал 133).
2,0
ІІ
Состоит из 2-х отдельно расположенных участков.
1-й участок – включает частично учетный квартал 030.
Граница зоны проходит на севере по улице Амангельды, на востоке по улице Карағанды, на юге - включает весь частный сектор, на западе по проспекту Момышулы.
2-й участок - включает учетные квартала: 076-084, территорию гаражных обществ, с восточной стороны жилую зону.
1,8
ІІІ

Бір учаскеден тұрады – Ескі қаланың аумағы. 004-006, 093, 094 есептік кварталдарын қамтиды. Аймақ қаланың батыс бөлігінде орналасқан және жеке сектормен, 2-5 қабатты үйлермен және "Сортопрокатчик" гараж қоғамымен ұсынылған.
1,7
IV
3 бөлек орналасқан учаскелерден тұрады.
1-ші учаске – Самарқанд су қоймасының сол жағалауындағы тұрғын аймақ аумағы.
002, 003 есептік кварталдарды қамтиды.
2-ші учаске – Батыс өнеркәсіп аймағының аумағы.
103-105 есептік кварталдарды қамтиды.
3-ші учаске – ғимараттар мен құрылыстар алып жатқан шығыс өнеркәсіп аймағының аумағы.
106, ішінара: 107, 125 есептік кварталдарды қамтиды.
1,6
V
Бау-бақша қоғамдары алып жатқан жеті бөлек учаскеден тұрады, Жаңаауыл станциясы, Карьерная (Солонички) станциясы.
1-ші учаскеге: 044, 047, 048, 052, 057, 129;
ішінара: 031, 045, 046, 049, 051, 053-056, 058 есептік кварталдары кіреді.
2-ші учаскеге: 032, 034-036, 038;
ішінара: 001, 037 есептік кварталдары кіреді.
3-ші учаскеге: 008 есептік квартал кіреді.
4-ші учаскеге: 070-075, 106;
ішінара: 107 есептік кварталдары кіреді.
5-ші учаскеге: 060-069;
ішінара: 114, 125 есептік кварталдары кіреді.
6-шы учаскеге: ішінара 125, 107 есептік кварталдары кіреді.
7-ші учаскеге: ішінара 125 есептік квартал кіреді.
1,5
VI
Сапалы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер.
Ішінара: 037, 114, 121, 122, 124, 125, 132 есептік кварталдары кіреді.
1,4
VII
Сапасы қанағаттанарлықсыз ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер.

Состоит из одного участка – территория Старого города. Включает учетные квартала 004-006, 093, 094. Зона расположена в западной части города и представлена частным сектором, 2-5-ти этажными домами и гаражным обществом "Сортопрокатчик".
1,7
IV
Состоит из 3-х отдельно расположенных участков.
1-й участок – территория жилой зоны на левом берегу Самаркандского водохранилища.
Включает учетные квартала 002, 003.
2-й участок – териитория Западной промзоны, включает учетные квартала 103-105.
3-й участок – территория Восточной промышленной зоны, занятая зданиями и сооружениями, включает учетные квартала 106, частино: 107, 125.
1,6
V
Состоит из семи отдельно расположенных участков, занятых садоводческими обществами, станцией Жанааул, станцией Карьерная (Солонички).
1-й участок включает: 044, 047, 048, 052, 057, 129;
частично: 031, 045, 046, 049, 051, 053-056, 058 учетные квартала.
2-й участок включает: 032, 034-036, 038;
частично: 001, 037 учетные квартала.
3-й участок включает: 008 учетный квартал.
4-й участок включает: 070-075, 106;
частично: 107 учетные квартала.
5-й участок включает: 060-069;
частично: 114, 125 учетные квартала.
6-й участок включает: частично 125, 107 учетные квартала.
7-й участок включает: частично 125 учетный квартал.
1,5
VI
Земли сельскохозяйственного назначения хорошего качества.
Включает: частично 037, 114, 121, 122, 124, 125, 132 учетные квартала.
1,4
VII
Земли сельскохозяйственного назначения неудовлетворительного качества.

044, 049;
ішінара: 001, 006, 037, 038, 045, 046, 051, 055, 056, 058, 103, 105, 107, 114, 124 есептік кварталдары кіреді.
1,2

Включает учетные квартала 044, 049;
частично: 001, 006, 037, 038, 045, 046, 051, 055, 056, 058, 103, 105, 107, 114, 124.
1,2