Мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматтар санаттарының тізбесін, сондай-ақ жеңілдіктер мөлшерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қаласының әкімдігінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 29/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 26 маусымда № 6440-09 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 48-бабына сәйкес, Шахтинск қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматтар санаттарының тізбесін, сондай-ақ жеңілдіктер мөлшері бекітілсін.
2. Шахтинск қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 3/1 "Мүгедектерді қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматтар санаттарының тізбесін, сондай-ақ жеңілдіктер мөлшерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3681 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шахтинск қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шахтинск қаласының әкімі М. Кыдырганбеков
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 29/01
қаулысымен бекітілген
Мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматтар санаттарының тізбесі, сондай-ақ жеңілдіктер мөлшері
Азаматтар санаты
Жеңілдіктер мөлшері
1
7 жасқа дейінгі балалар
Тегін
2
Көп балалы отбасыларының оқушы- балалары
Тегін
3
Балалар үйлерінен оқушы-балалар
Тегін
4
Спорт ардагерлері
Тегін
5
Оқушылар
Көрсетілетін спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру қызметтері құнынан 50% мөлшердегі жеңілдік
6
Студенттер
Көрсетілетін спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру қызметтері құнынан 50% мөлшердегі жеңілдік
7
Зейнеткерлер
Көрсетілетін спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру қызметтері құнынан 50% мөлшердегі жеңілдік
*Ескертпе: осы тізбе мемлекеттік дене шынықтыру-сауықтыру және спорт құрылыстарына қолданады.

Об утверждении Перечня категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением лиц с инвалидностью, а также размеров льгот
Постановление акимата города Шахтинска Карагандинской области от 22 июня 2023 года № 29/01. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 26 июня 2023 года № 6440-09
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", акимат города Шахтинска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением лиц с инвалидностью, а также размеры льгот.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Шахтинска от 5 февраля 2016 года № 3/1 "Об утверждении Перечня категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением инвалидов, а так же размеров льгот" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3681).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шахтинска.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Шахтинска М. Кыдырганбеков
Утвержден постановлением
от 22 июня 2023 года
№ 29/01
Перечень категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением лиц с инвалидностью, а также размеры льгот
Категории граждан
Размеры льгот
1
Дети до 7 лет
Бесплатно
2
Дети-школьники из многодетных семей
Бесплатно
3
Дети школьники из детских домов
Бесплатно
4
Спортсмены ветераны
Бесплатно
5
Школьники
Льготы в размере 50% от стоимости оказываемых спортивных и физкультурно-оздоровительных услуг
6
Студенты
Льготы в размере 50% от стоимости оказываемых спортивных и физкультурно-оздоровительных услуг
7
Пенсионеры
Льготы в размере 50% от стоимости оказываемых спортивных и физкультурно-оздоровительных услуг
*Примечание: данный перечень распространяется на государственные физкультурно-оздоровительные и спортивные сооружения.