2024-2025 жылдарға арналған Павлодар облысында спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 347/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 26 желтоқсанда № 7454-14 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8-бабы 1-тармағының 20-5) тармақшасына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2024-2025 жылдарға арналған Павлодар облысында спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. "Павлодар облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары С.Б. Батырғұжиновқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Байханов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
туризм және спорт министрлігі
Павлодар облысы
әкімдігінің 2023 жылғы
21 желтоқсандағы № 347/4
қаулысына қосымша
2024-2025 жылдарға арналған Павлодар облысында спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Топтар атауы
Олимпиадалық емес спорт түрінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрінің атауы
Ұлттық спорт түрінің атауы
"А" тобы
1
Nomad MMA
Батуттық гимнастика
Биатлон
Бочча
Қазақ күресі
2
Грэпплинг UWW
Бокс
Шаңғы жарыстары
Дзюдо
Тоғызкұмалақ
3
Муайтай
Еркін күрес
Жеңіл атлетика
4
Пауэрлифтинг
Дзюдо
Шаңғы жарыстары
5
Спорттық акробатика
Классикалық волейбол
Үстел теннисі
6
Таэквондо ИТФ (I.T.F.)
Жеңіл атлетика
Пауэрлифтинг
7
Шахмат
Жүзу
Жүзу
8
Сурдо дзюдо
Садақ ату
9
Сурдо жеңіл атлетика
Нысана көздеу
10
Сурдо шаңғы жарыстары
Таеквондо
11
Сурдо жүзу
12
Сурдо таеквандо WTF
13
Тоғызқұмалақ (паралимпиадалық емес)
14
Шахмат (паралимпиадалық емес)
15
Дойбы (паралимпиадалық емес)
"В" тобы
1
Грэпплинг (AIGA нұсқасы)
Академиялық есу
Конькимен жүгіру спорты
Асық ату
2
Джиу-джитсу
Баскетбол
Конькимен мәнерлеп сырғанау
Көкпар
3
Президенттік көпсайыс (Полиатлон)
Велосипед спорты
Шайбалы хоккей
4
Комбат дзю-дзюцу
Қол добы
5
Белбеу күрес
Грек-рим күресі
6
Қоян-қолтық ұрыс
Үстел теннисі
7
Спорттық самбо және жауынгерлік самбо
Спорттық гимнастика
8
Жауынгерлік жекпе-жектің аралас түрлері (ММА)
Нысана көздеу
9
Таеквон-до GTF
Таеквандо WTF
10
Туристтік көпсайыс
Футбол
11
Дойбы
Көркем гимнастика
12
Сурдо еркін күрес
13
Сурдо грек-рим күресі
14
Сурдо үстел теннисі
"С" тобы
1
Arashi MMA
Әйелдер күресі
Фристайл
Аударыспақ
2
Автомотоспорт
Су добы
Бәйге
3
Қол күресі
Садақ ату
Жамбы ату
4
Ашихара-каратэ
Теннис
Жекпе-жек
5
Бильярд
Триатлон
Құсбегілік
6
Бирма боксы
Ауыр атлетика
Тенге ілу
7
Бодибилдинг
8
Гір спорты
9
Каратэ-До КҰкушинкай
10
Кекушинкай каратэ
11
Кикбоксинг
12
Панкратион
13
Пенчак силат
14
Жағажай футболы
15
Спорттық балық аулау
16
Пилондағы спорт
17
Спорттық бағдарлау
18
Би спорты
19
Шинкиокушинкай каратэ
Аббревиатуралардың түсіндірмесі:
ММА – Мixed Martial Arts (Аралас жауынгерлік жекпе-жек түрлері);
WTF - World Taekwon-do Federation (Бүкіләлемдік таеквондо федерациясы);
ITF – International Taekwon-do Federation (Халықаралық таеквондо федерациясы);
GTF – Global Taekwon-do Federation (Жаһандық таеквондо федерациясы);
UWW – United World Wrestling (Біріккен күрес әлемі);
AIGA – Amateur International Grappling Association (Халықаралық әуесқой Грэпплинг қауымдастығы).

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта в Павлодарской области на 2024-2025 годы
Постановление акимата Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 347/4. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 26 декабря 2023 года № 7454-14
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта в Павлодарской области на 2024-2025 годы согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Батыргужинова С.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области       А. Байханов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 21 декабря 2023 года
№ 347/4
Региональный перечень приоритетных видов спорта в Павлодарской области на 2024-2025 годы
Наиме-нование групп
Наименование неолимпийского вида спорта
Наименование летнего олимпийского вида спорта
Наименование зимнего олимпийского вида спорта
Наименование паралимпийс-кого вида спорта
Наименование национального вида спорта
Группа "А"
1
Nomad MMA
Батутная гимнастика
Биатлон
Бочча
Казакша курес
2
Грэпплинг UWW
Бокс
Лыжные гонки
Дзюдо
Тогызкумалак
3
Муайтай
Вольная борьба
Легкая атлетика
4
Пауэрлифтинг
Дзюдо
Лыжные гонки
5
Спортивная акробатика
Классический волейбол
Настольный теннис
6
Таеквондо ИТФ (I.T.F.)
Легкая атлетика
Пауэрлифтинг
7
Шахматы
Плавание
Плавание
8
Сурдо дзюдо
Стрельба из лука
9
Сурдо легкая атлетика
Стрельба пулевая
10
Сурдо лыжные гонки
Таеквондо
11
Сурдо плавание
12
Сурдо таеквондо WTF
13
Тогызкумалак (непаралимпийский)
14
Шахматы (непаралимпийский)
15
Шашки
(непаралимпийский)
Группа "В"
1
Грэпплинг (версия AIGA)
Академическая гребля
Конькобежный спорт
Асық ату
2
Джиу-джитсу
Баскетбол
Фигурное катание на коньках
Кокпар
3
Президентское многоборье (Полиатлон)
Велоспорт
Хоккей с шайбой
4
Комбат дзю-дзюцу
Гандбол
5
Борьба на поясах
Греко-римская борьба
6
Рукопашный бой
Настольный теннис
7
Спортивное самбо и боевое самбо
Спортивная гимнастика
8
Смешанные виды боевого единоборства (ММА)
Стрельба пулевая
9
Таеквон-до GTF
Таеквандо WTF
10
Туристское многоборье
Футбол
11
Шашки
Художественная гимнастика
12
Сурдо вольная борьба
13
Сурдо греко-римская борьба
14
Сурдо настольный теннис
Группа "С"
1
Arashi MMA
Женская борьба
Фристайл
Аударыспак
2
Автомотоспорт
Водное поло
Байге
3
Армрестлинг
Стрельба из лука
Жамбы ату
4
Ашихара-каратэ
Теннис
Единоборство
5
Бильярд
Триатлон
Охота с ловчими птицами
6
Бирманский бокс
Тяжелая атлетика
Тенге илу
7
Бодибилдинг
8
Гиревой спорт
9
Каратэ-До КҰкушинкай
10
Кекушинкай каратэ
11
Кикбоксинг
12
Панкратион
13
Пенчак силат
14
Пляжный футбол
15
Спортивное рыболовство
16
Спорт на пилоне
17
Спортивное ориентирование
18
Танцевальный спорт
19
Каратэ шинкиокушинкай
Расшифровка аббревиатур:
ММА – Мixed Martial Arts (Миксд Мартиал Артс);
WTF - World Taekwon-do Federation (Уолд Таеквондо Федерейшн);
ITF – International Taekwon-do Federation (Интернейшинел Таеквондо Федерейшн);
GTF – Global Taekwon-do Federation (Глобал Таеквондо Федерейшн);
UWW – United World Wrestling (Юнайтед Уолд Врестлинг);
AIGA – Amateur International Grappling Association (Аматэур Интернейшнал Греплинг Ассосейшн).